0 oy
402 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
Kizlar 3 senelik evliyim eşimin ailesinin evi kira ve rutubet alıyor. Eşim de kıslari iki üç ay bizde kalın diyor ama ben kaynanamla kesinlikle anlaşamıyoruz.İstemedigimi nasıl dile getirebilirim. Görüşlerimiz farklı ne bileyim o a dese ben b diyorum. Ve alttan alacak sabrım da kalmadı. Diğer gelinini daha fazla gözetiyor ve ben haksizliga gelemeyen biriyim. Bize gelip hiç bir şeye de elini surmeyecekmis öyle diyor ben istemiyorum ama eşime bunu nasıl dile getirebilirim. Nasıl ikna edebilirim anlaşamadığımi az çok biliyor. 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
İstemiyorum diyerebilirsin uygun dille falan da söyleme bence hem eşin sana sormadan nasıl böyle bı karar verebiliyor 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok sıkıntılı durumlar bunlar ya. İnsanın huzurunu çok çabuk kaçırır böyle durumlar. Birde bunları bildiği halde eşler ne yazık ki bir araya getirir annesiyle eşini. İstediğin kadar dile getir kuzum o benim annem der kenara çekilir. Eşten eşe de fark var tabi. Kimi eşler karılarının arkasında dururken kimi eşler durmuyor ne yazık ki. Allah yardımcın olsun. Sen yinede eşinle aranı açma böyle konular yüzünden 
0 oy
tarafından
Suan esimin ailesi bizde kaliyor az once kavga ettik istemedigimi gondermesini soyledigim icin bastan soyle acik acik sonradan gonderemez cunku
(45 puan) tarafından
Açık açık demek istiyorum ama gerçekten tartışırız muhtemelen bu konuda ben hemen  sinirlenen bir yapıya sahibim o yüzden de tartışırız muhtemelen
tarafından
Valla tartış kimse kimsenin ailesini cekmek zorunds degil ya ne 3 ay ne 5 ay onlar ordayken huzursuz olacagina simdi ol
0 oy
(293 puan) tarafından
Uygun dil ve eşiiiin öncelikle sana fikir sorması gerekmezmiydi ki gidip önce ailesine gelin bizde kalın diyor  tepkinizi koymasaniz daha başka şeyler için de fikirlerinizi onemsemeyecek ve hep arka planda kalacaksiniz 
(45 puan) tarafından
Kesinlikle melesef ailesine düşkün bu konuda
0 oy
tarafından
Sana sormadan çağırması ayıp olmus
(45 puan) tarafından
İki senedir kalıyorlar ya ama bir de bana sorun bana danışmadan getiriyor
0 oy
(11,217 puan) tarafından
İstemiyorum rahatım huzurum önmli dgl mi de . 3 ay nıye huzursuz gecırım evımde
(45 puan) tarafından
Deneyeceğim gerçekten huzurum olmuyor ya
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Eşin böyle bir şeyi ailesine teklif ederken önce sana sorması gerekiyor bir madem sormadı eşine de ki böyle bir şeyi bana sormayıp nasıl çağırabilirsin ben kendi ailemi çağırsam hoşuna gider mi ben kesinlikle istemiyorum anlaşamıyoruz evimizin huzuru kaçar evimizin huzurundan daha mı önemli onlar 3 ay gittikten sonra gene biz baş başa kalacağız huzursuz olduktan sonra ne anlamı var de
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Net bir şekilde konuşmalısın 

İçinden geçenleri anlat gerisini ona bırak 
0 oy
(489 puan) tarafından
Vala benim eşimde diyor kayinvalidemlere ama o istemiyor kızını nisanlayacak evinde olmak istiyor.Ama bende istemiyorum açıkçası çocuklarımla eşimle olmak istiyorum .ama benim eşim o Lara söylerken bana hiç sormadı.Ama geçen yıl kışın gorumcemle kayınvalidem kaldı .Kayinpederim şehir dışında çalışıyordu Hatta ben sürekli gelin gelin dedim hemde evleri zor ısınıyor diye Ama bu sene sanki içimden gelmiyor.Sende şöyle yoksa ne o seni anlar ne sen onu
0 oy
(360 puan) tarafından
Madem evleri kira esine soyle yaz kiz ayni kokar rutubet en iyisi tasinsinlar baska bi ev bulsunlar 
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Bence baştan açık açık soyle istemediğini tartisirsanizda baştan tartışın kimse kimsenin huzurunu bozamaz 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 627 göst.
8 Ocak 2020 Aile kategorisinde Ytksitem (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 445 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ercaneymen (367 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 419 göst.
0 oy
7 cevap 142 göst.
23 Haziran 2023 Aile kategorisinde Serifediebiri (27 puan) tarafından soruldu