0 oy
405 göst.
Diğer kategorisinde (53 puan) tarafından
Benim çocukluğumdan beri görüştüğüm bı kız arkadaşım var tek dostum hatta. 10 sene oldu biz başka şehire taşındık ama hiç kopmadik her gün konuşuruz hala. Neyse ikimizde evlendik o 3 senelik evli ben 2. Onun eşi asgari ücretle çalışıyor benimki memur ikimizde borç ödüyoruz. Neyse konu şu, bana sürekli siz nasıl geciniyorsunuz kaç para maaş aliyo eşin gideriniz ne kadar diye soruyor bende aynı şeyleri tekrar tekrar konuşmaktan bıktım ama birşey de diyemiyorum ben ona şimdiye kadar hiç bu tür sorular sormadım kimseye sormam huyum değildir zaten ama o bıkmadan arada bir sormaya devam ediyor. Sürekli bu konu açılıyor ben eve bişey alsam nasıl aldın ben olsam isteyemem diyor siz borcu nasıl ödüyosunuz böyle herşeyi alıyorsunuz diyor. En son ben özel hastaneye gidiyorum bana doğumu orda mi yapcan dedi evet dedim o kadar para verilir mi devlette neden dogurmuyon diyor. Benim 2 düşüğüm oldu şimdiki hamileligim de riskli o yüzden diyorum bişey olmaz diyor. Biz herşeyden kısıyoz yeme içme giyme diyor. Durumlari da kötü değil hatta bizden iyi evleri arabaları var biz kiradayiz. Arkadaşım sürekli beni savurganlikla rahatlıkla eleştiriyor beni suçluyor anlatamıyorum bir türlü e adam alıyor ben maddi konulara karışmam orası eşimdedir bana dese para yok almayalım tamam derim hatta kendisi der bişey alırken iyisi olsun der hep. Yani sürekli bir sorgulama halinde artık sinirlerim bozuldu buraya yazdım niyeti nedir çözemedim çok değişti.

9 Cevaplar

+2 oy
(3,715 puan) tarafından
Belki de senin iyiliğini istiyodur ama farkında olmadan haddini aşıyor gibi canım yine bu konuyu açtığında kibarca uyar bence konuyu değiştir yada konuşmasına müsade etme
-Reklam-
0 oy
(10,667 puan) tarafından
Kuzum kızma belli Kı kocası cok cimri ve aldıgı herseye kızan bir adam. Bence amacı kınamak vs degil kızcagız ıstemsizce kıskanıyor
0 oy
tarafından
Belliki kıskanıyo senın yasam tarzını . Knusma bellı bı sure gerekırse hıc knusma artık. Arkadas degıl dusman baksana . Mutlu olmana uzulecek cınslerden. Senın daha ıyı daha mutlu olmanı cekemıyo kıskanıyo besbelli
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Sanki biraz çekememezlik var kendi de o rahatlıkta olmadığı için yerinden olsam hiç bahsetmem yada tam söyleme biseyleri gözü arkada kalmasin
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Elinde yok desem kıskaniyor desem iyi olmanı sitemiyor desem buna herşey denir
0 oy
(12,770 puan) tarafından
İçten içe kıskançlığı dışarıya vurmuş demek ki 
0 oy
tarafından
Yani  dostum dedigin kişiyse bunu söyleyen herşeyi rahatlıkla konusabildigin ve herşeyi rahatlıkla söyleyebilidigin biridir çünkü dostsa eğer zaten kızmaz küsmez..seninle skntisi yok onun bu konularla skintisi var aslında eleştirdiği kendisi .içinde bu konuyla ilgili yarası var kendini rahatlatmaya calisiyo sadece..dostum diyosan yanlış anlayacak bisiy yok bence yıllardır tanıyorum diyosun..
(53 puan) tarafından
Evlendikten sonra tanıyamaz oldum çünkü iki lafından biri sen şuraya ne kadar harcıyon buraya ne.. bir de o sürekli kızma bana ama dost acı söyler diye çat çat konuşur ben alttan alırım hep, bı kere de ben aynısını yaptım yanlış anladı küstü bana epey bı sure konuşmadık sonra tekrar konuşmaya basladik. Bugün bu para konusundan ötürü her zamanki gibi alttan almadım bende konuştum çok para hesabı yapiyosun falan dedim yine yanlış anladı küstü yolun bahtın açık olsun demiş hiç bişey yazmadım artık boşverdim..
0 oy
(402 puan) tarafından
Yemin ediyorum bana o kadar benzer bir durum anlatmışsınki bu kadar olur dedim.20 yıllık arkadaşım.benim eşim memur onunki işçi ama o da çok iyi kazanıyor.ben çalışmıyorum o çalışıyor falan.ama onun eşi aşırı pinti.ellerine 9 bin geçiyor.eşi istiyorki beş yüz lira mutfağa hercasın 8 bin üstü biriktirsin istiyor.deli gibi para manyağı.eşinden zaten tiksiniyordum.bu ara artık arkadaşıma da başladı.çünkü aynı eşi gibi olmaya başladı.telefonda tek derdi para konuşmak oldu.yok ablası 1 paket soda alıyomuş nasıl alıyomuş 6lı 6lı...yok ablası gil çikolata falan alıyomuş ne şanslıymış.ablasını bile çekemediğini farkettim.bana sürekli senin eşin daha çok alıyodur senden saklıyodur falan.aaa sizin evde hurma var ne çok paranız var neler neler alıyosunuz. .ulan sizde de var biriktirmeyin de alın yani.günde 1 saat market anlatıyodu.şu markete gittim domates bu kadar deterjan şu kadar.ordan cıktım öteki markete gittim falan kadının tek konuşması para para para oldu.biz tüp bebek yaptık.onların da olmuyor,siz de yapın yaşın geçmesin dedim.biz sizin gibi memur değiliz dedi.ama bankalarında para dolu ikinci ev alma derdindeler.derken bi baktım ortak artık hiç bir noktamız kalmadı.artık hiç konuşmak istemiyorum.ama 20 yılın bağlılığı.sizin dediğiniz gibi her gün konuşma oluyor 1 saate yakın.lani çözüm bulursanız lütfen bana da söyleyin.
(53 puan) tarafından
Valla aynı durum. Bı sabah kahvaltıda hazır yufkadan gözleme yapıyodum görüntülü aradı açtım vay yavrum vay tabi memur olmak başka dedi yufka ya bu 5 tl herkes alıyor çok sinir bozucu
(402 puan) tarafından
Ben aylardır kötü düşünmeyim kalbimi karartmayım kaç yıllık arkadaşım dedim.ama artık anlıyorumki çocukluktaki masumiyetler kalmamış.evlenince gerçekten herkes değişiyormuş.ben artık eminim böylelerinin hanemizde gözü oluyor.bilmiyorum nasıl mesafe koyarız
(53 puan) tarafından
Ben bugün mesafemi koydum öyle bir rahatladım ki :) her para konusu açtığında konuyu değiştiriyodum ama bu sefer öyle yapmadım, dedim valla çok para hesabı yapiyosun milletin ne aldığını nereye harcadığını çok kafana takıyosun yapma bunu dedim abovvv bı açtı ağzını ne dostluğumu bıraktı ne arkadaşlığımı demiş yolun bahtın açık olsun, hiç bir şey yazmadım ay üzerimden bir yük kalktı :) bı laf vardır hani bı insanı 40 yıl sırtında taşırsin senden iyisi olmaz bı gün yere bırakırsın senden kötüsü olmaz aynen öyle :))
(402 puan) tarafından
Bak ufacık lafına bile neler neler demiş.demekki kendi kendine içinde neler biruktiriyomuş.üzülülorum dostlukların bitmesine aka bitmesi gerekiyorsa da bitmeli demekki.bu yandan da sevindim hayırlısı olsun.

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 519 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hilay (322 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 980 göst.
0 oy
20 cevap 694 göst.
28 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 223 göst.
24 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Sulemhmt (729 puan) tarafından soruldu