0 oy
521 göst.
Diğer kategorisinde (326 puan) tarafından
Cuma günü inşaAllah sezeryanim var. Ve mecburi sezeryan olucam. Görümcemde 2 tane sezeryan olmuş biri. Beni hep korkutuyor hiç iyi sözler söylemiyor hep agri acıdan bahsediyor. Bende biliyorum kolay degil ama doguma giden birine böyle şeyler söylemekte kötü kalplilik degilde nedir. Bu insanlar neden böyle. Bir kere bile demedi herşey iyi olucak ne bileyim esas saglikla kucagina al diye. Hep neqativ. Geri dönüp bişeyde söyleyemiyorum hep kendi kendime boşver diyorum. Böyle yapacaklar hissedeceksin kesince agrin olucak sonrasinda kivranacaksin falan filan inanij soyledikleri 1 gram bile korkutmuyor benle ne alıp veremedigi var bilmiyorum ama düşmanima bile doguma gidiyorsa kotu şeyler aslaa söylemem

22 Cevaplar

+1 oy
(787 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Acınız olsa bile çok hafif olduğunu olan acininda kendisinin çok abarttiğini söyleyin beslenemesin 

acınızı kendiniz yaşayin.
(326 puan) tarafından
Kız inanirmisin öyle düşünüyorum)) sorucak elbet nasilsin diye öyle anlatdigin gibi degil fazla agrim yok diycem gebersemde:D
(787 puan) tarafından
Ahahahhahah:))) bencede sen çok abartmışin seninde canın ne tatlıymış de tamam bir acı var ama senin abarttiğin kadar degil de :)))
(1,133 puan) tarafından
Ay evet hiç de dediğin gibi değilmiş falan de sinir olur
-Reklam-
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Art niyet s3ziyorsan da arana mesafe koy cok bilmisler ay:) korkma ya hepsi geciyor abartmasin az bi ilk kalkis zor sonra da bolca yuru yatma yurudukce hizli iyilesirsin 5 6 gunde bir acisi oluyor ee ameliyat sonucta gecip gidiyor iste dogum cocuk her sey bir surec aslinda zor da olsa Rabbim saglik versin de en onemlisi o
(326 puan) tarafından
Yanii sonucta kac kat kesiliyor agrisi olucak elbet ama böyle şeylerde söylemesi insani delirtiyor dedigim gibi korkmuyorum zaten fazla abartdigini zannediyorum Allah kalbine gore versin onunda ne diyim.
(13,824 puan) tarafından
Oyle takma kimseyi kotu kalpli insanlar hep var napalim
0 oy
(5,726 puan) tarafından
Valla canım görümcen patavatsız. Hiçbir gebeye doğum hikayesi anlatılması taraftarı değilim. Çünkü herkesin kendine has hikayesi oluyor. Sezaryen zor, normal kolay mı? İkisi de zor. İkisinin de iyi ve kötü yanları var. Duyma, görme. Zaten hassas bir dönemdesin. Duyguların karmakarışık. 

Bunlar biraz da bünye işi. Kimi hemen ayaklanıyor. Ameliyathane hissetmek de çok aman aman bir şey değil. Canlı canlı kesip yarmıyorlar sonuçta. Ha ben de birazcık hissettim ama öyle ay öldüm bittim mahvoldum gibi bir şey yok. Çok acil sezaryena girdim, ne olduğunu bile anlamadım. 3 gün sonra taburcu oldum, bebeğim küvezde diye ordan oraya koşturdum yani. Bebeğini görünce geçiyor her şey 
(326 puan) tarafından
Zaten dayanıklı biriyim. Ağrıya hemen yenilen bi yapım yok. Kolay atlatırım inşaAllah
(5,726 puan) tarafından
Atlatırsın canım. Kimse yatmıyor 40 gün. İlk gün çok zorlanırsın yalan yok ama yavaş yavaş sen de farkedersin gün gün iyilestiğini. 10.gün kontrole gittim. Çok çok iyiydim. Sadece arabaya binerken inerken yavaştım o kadar
0 oy
(4,553 puan) tarafından
Herkesin hamileliği farklıdır ki kimsisinin acı esifi fazla okur acı hissetmez takmayın siz bence hayırlı doğumlar sağlıklı şekilde kucağınıza alın gerisi gelip geçiyor 
(326 puan) tarafından
Sagol canim inşaAllah
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Ben şuna takıldım bir şey söyleyemiyorum. Ne demek söyleyemiyorum kötü doğum anılarını kendine sakla ben sadece bebeğimi kucağıma aldığım ana odaklanmak istiyorum de 
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Ay ben sezeryan oldum cok rahattim hic yatmadim biraz agrim oldu elbette ama uzun surmedi sükur
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Valla doğuma girecek birine kötü şeyler söyleyende ben de art niyet ararım. Görüşme doğuma kadar. 
0 oy
(235 puan) tarafından

Bazı insanlar böyle gerçekten ben de anlam veremiyorum. Eşimin halasının ağzında sürekli normal doğursun Sezeryanda içinde bişey unuturlar lafı var :D kendisi doğum yapmamış bi kadın. Sırf boş yapıyor yani. Yine eşimin bi akrabası sürekli mesaj atıp kötü doğum tecrübelerini kötü hamilelik tecrübelerini anlatıp duruyo. İnadına sallamayacaksın gülüp geçeceksin böyle durumda. Herkes aynı şeyi yaşamıyor sonuçta. Böyle yapanlardan uzak durman gerektiğini  öğreniyorsun işte. Kendilerini belli etmeleri daha iyi. Kıskanıyolar bence

0 oy
(604 puan) tarafından
Dünya hassas kalpliler için cehennemdir sözü tam olarak böyle bir şey.senin benim gibi insanlar hep motive edelim iyi olalım ister ama bazı düşüncesiz insanlar ne yazıkki böyle.bi de ayıp olmasın diye biz susarız ama susmamak en iyisi canım.Uslubunu bozmadan güzel bi dille söyle.neden kötü enerji veriyosun azcık motive etsene diyebilirsin.
0 oy
(4,920 puan) tarafından
Yok cnm imam pek acı yok o bebeği görünce bitiyor herşey nasıl oldu bitti anlamycn şöyle düşün

.

Normal doğum yapan o esnada acıyı cekyr blki dikişler olur yime çeker blmym ama sezeyan sadece 4 en fazla bir hafta korkma  bn iminci sezeryanda hastaneden çıktım direk mutfağa grdim öyle düşün çok dua et bismillah de gir bişey olmaz Allah'ın izniyle 
0 oy
(6,836 puan) tarafından
İlk doğum mu
(326 puan) tarafından
Evet ilk
(6,836 puan) tarafından
İnsanlar zannediyorlar ki her sezeryan aynı sezeryan her normal doğum aynı normal doğum 22 saat sancı çekip doğum yaan tanıdığım da var 5 dk da doğurdum çık zorlanmadim diyen tanıdığım da var bende sezeryan doğurdum valla ne ağrım oldu ne sancım doğum sırasında geliştirmeler dışında hic bişey hissetmedim doğumdan sonra da sadece baş ağrım oldu ne anestezi iğnesi acıttı ne neşter en çok çektiğim acı kan alınırken ki ignelerdi öyle soyleyim hiç dinleme onun doğumu zor olmuş seninki de öyle olmak zorunda değil
0 oy
(40 puan) tarafından
Bunları ona da söyledin mi?
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Öğle ağrı falan çok olmuyor ilk gün rahim kasılması kötü oluyor ondada ağrı kesici veriyorlar zaten sonrasında çocuğa bakabilmek için unutuyorsun kendi acını 
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Arama konuşma görüşme komuşsada duymak istemiyorum de
(326 puan) tarafından
Bi daha anlatsa bana neqativ şeyler anlatma diycem
0 oy
tarafından
Ay yok be abartıyor bende zorunlu sezeryan oldum hatta üç ay sonra ikinci doğumum var ilk gün kalktım ayağa hiç öyle zor bişey değil sakın korkma sende ona laf sok hiç de zor değilmiş senin bünyem zayifmis demekki de sussus
(326 puan) tarafından
Teşekkur ederim canim insaAllah bendede kolay geçer. Öyle diycem  kesinlikle))
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Görümceniz boş boş konuşuyor. Sürekli haraket edin hemen toparlarsınız 
(326 puan) tarafından
Ilk yuruyuşden sonrasi kolaymi?
0 oy
(587 puan) tarafından
Niye cevabını vermiyorsun yada neden uyarmıyosun
(587 puan) tarafından
Sezeryandan bahsediyorum:)
(326 puan) tarafından
Ya canim tam anlamadim prenses dogum normal dogum degilmi epiduralli olan. Sezeryanda nasil oluyorki o? Öncesindenmi bahsediyorsun sonrasindami öncesi evet agrisiz ola bilirdi sonrasi nasil agrisiz
(587 puan) tarafından
Şöyle anlatym belden igne yapıldı kablo ile bağlantı yapıldı cihaz verdiler ayrı ama beldeki tele bağlı sezeryan oldum, çıktım uyuşukluk geçmeye başlayınca baktım ağrı geliyor cihaza düğmeye bastım tık ağrı kesici yaptı. Bir süre öyle devam.ettm. yuruyumeye başladım sonra iğnenin sıvısı bitmeden wc çıkmm gerekiyordu ben kendi isteğimle daha iğne yapmadım ağrı illaki oluyor ama dayanılmayacak gibi değildi o agriyla yürüdüm wc de girdim alışınca o iğneye de gerek kalmadı ertesi gün taburcuydum
(326 puan) tarafından
Aa ne güzelmiş kendin agri olunca ayarlaman her yerde yok dimi ondan?
(587 puan) tarafından
Benim hastane vm Medicalpark hastanesi cnm çok memnundum valla korona zamanıydı süsleme yapmadılar bir tek, doğum paketi almıştım. Doktorumdan da çok memnundum. Hatta benim tansiyon düştü dogumda sakindi ortam ilk bendim sabah yarım saatte ciktik
0 oy
(479 puan) tarafından
Yalan söylüyor kesince ağrı falan yok kalbinin ekmeğini yesin 
(326 puan) tarafından
Aminn
0 oy
(62 puan) tarafından
Benim ablamlar hep sezaryen oldu ve çok kötü atlattılar gerçekten heleki bir tanesi valla bünye meselesi gerçekten canı tatlı olmicak evladın için ayaklanıcaksın okadar güzel sezaryen geçirdimki benide herkes korkuttu sadece en ilk ameliyat üstü kaldırdıklarında ağrım oldu bayağı ondada ağrı kesici yaptılar hemen iğne o zamanki ayaklandım 9 buçuk aylık hala ayaktayım 5 günden sonra hep kendim baktım bebeğime haladaha tek başıma bakıyorum kimseden yardım görmeden hiç kimseyi dinleme gerçekten sen kendine güven yeterli 
(326 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim inşaAllah kolay olur
(62 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Dogumdan sonra gelince veya arDiginda cok iyi olduguju goster sac bas makyaj suslennn :)
(326 puan) tarafından
Haha öyle yapicam kesinlikle=)

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 987 göst.
0 oy
20 cevap 696 göst.
28 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 405 göst.
13 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Oznur0311 (53 puan) tarafından soruldu
0 oy