0 oy
265 göst.
Diğer kategorisinde (467 puan) tarafından
4.yilimiz bu evde 1 milyarla girdik geçen ağustos ayında 2 milyar yaptılar yılbaşından sonrada 2.500 dediler tamam dedik şimdi 3 milyar diyorlar eşimde daha yaptığınız zamın üzerinden 1 yil bile geçmedi ben o parayı veremem dedi o zaman evi boşaltın dediler zalimler. Yani 5 ay da iki kere zam yaptılar.  Bi tanıdık avukata sormuş çıkaramazlar sizde mahkemeye verin uğraşsınlar demiş ama gerçekten napıcaz bilmiyorum eşimin aldığı maaş asgari bile değil küçük bebeğim var bu cevrede 5 milyardan aşağı ev yok 

9 Cevaplar

0 oy
(12,489 puan) tarafından
Kontrat varsa hiç bişi yapamaz 
(467 puan) tarafından
Kontrat var ama ne ise yarayacak bilgim olmadığından soruyorum
(12,489 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla her yıl yenileniyor konrtar yanlışsam düzeltsinler mesela orda yazıyor yılda 1 atıyorum %25 zam yapılır diye  konrtatın süresi dolmadıysa yada orda yazandan fazlaca haksız zam yapıldıysa mahkeme ye verebilirsin
(2,687 puan) tarafından
Kontrattaki sure dolmadikca cikarma şansi yok ayrica surekli zirt pirt kafasina gore zam da koyamaz siz cikin diye eziyete başlamiş acikcasi kesin sizi cikaricak daha yuksek kiraya vercek cunku geneli artim oyle yapar oldu mahkeme yolu acik canim dava edebilirsiniz belki mahkemeye gideriz derseniz susarlar
(467 puan) tarafından
Diyorki ben avukatla konuştum 4 yada 5 yılda böyle 1 milyar zam yapabilirlermis o da ona istinaden birden zammı yükseltmiş isterseniz gidin avukata ama biz sorduk diyorlar
(1,414 puan) tarafından
Blöf yapıyorlar canım yok öyle bişey..
-Reklam-
0 oy
(679 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun
(467 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Kontratınıx var ise ev sahibiniz 1 sene içinde 2 kez zam yapamaz ve en fazla kira enflasyon oranında senede 1 kez zam yapar siz istemediğiniz sürece de sizi evden çıkaramaz ancak kendi oturma bahanesiyle çıkarır kendi oturmazsa sizde öyle bir durumda mahkemeye başvurur 1 yıllık kontrat bedelini taşınma ve yıpranma bedelini alırsınız ev sahibiniz bir daha öyle derse hukuki sürece girelim isterseniz ben size yasal olan zammı yaptım senemiz dolduğunda gereken yasal zammı yine yaparım aksi durumda polisi çağırın yasal hakkımızı görüşelim deyin hiç ev sahibiyle uğraşmayın 
0 oy
(218 puan) tarafından
Kontrat bi işe yaramaz ki her sene yenileniyor otamatik çıkarması için size ihtarname çekmesi lazım evi boşalması için 6 ay içinde çıkmanız lazım.Mahkemeye verseniz bile adamın tek evi varsa ben oturacağım o yüzden cikaracgim derse hakim onu haklı bulur
(153 puan) tarafından
Hakim onu haklı bulmaz.. Ben taşınacağım diyorsa noter onaylı yazı alırsınız. İki üç ay sonra kontrol edersiniz muhtemelen kiracı gelmiş olur. Mahkemeye verince bir yıllık kira bedeli ödemek zorunda kalır.
(218 puan) tarafından
Bizim basimiza geldi canım mahkemeye verdik adam kendi taşındı 3 ay gibi bir süre oturup çıktı bizde arkasına düşmek istemedik belalı tipti
0 oy
(20 puan) tarafından
Sözleşme varsa 7 yıldan önce çıkaramaz gibi birşey görmüştüm internette,  şartları nasıl yada sözleşme içerisinde neler olduğunda geçerli bilmiyorum, bi araştır istersen. Ne olursa olsun durum evden çıkın demeye geldiyse devamında huzursuzluklar başlar. Rabbim bizlere, kiracılara yardım etsin 
0 oy
(582 puan) tarafından
Kontrattaki süre dolmasına 2 ay kalmasına doğru noter ile size bildirim gönermesi lazım eğer göndermezse otomatik olarak sözleşmeniz 1 sene daha uzar. Mahkemeye verirse de 5. Yılınızı doldurmadığınız için yüksek ihtimalle sizi çıkaramaz. 5. Yılı tamamladıktan sonra çevrenizdeki mevcut kiraları emsal gösterip kiranızı yükseltme hakkına sahip olur. Siz bu kirayı ödeyemediğinizde de tahliye davası açar, o dava da en az 1 2 sene sürüyor zaten. Yani işin özü sizih kiranızı 3000e çıkaramaz ve sizi evden de çıkaramaz, tanıdık bir avukata da detayları mutlaka danışın.
(4,288 puan) tarafından
Aynen katılıyorum dediklerinde 5. Yıldan sonra tahliye açar veya kira tespit davası açar ev sahibi yakinlarki evlerin emsallerine göre kira bedeli belirlenir ona göre karar çıkar ya karar da çıkan rakama göre sozlesmeyi yenilersiniz ya da evden tahliye edilirsiniz. Diye de eklemek isterim :)
0 oy
(10,874 puan) tarafından
Kontrat var ise senede sadece yüzde yirmi artış yapabilir.eger birşey daha derlerse sizi mahkemeye vereceğiz uğraşacağız diyin.
0 oy
(970 puan) tarafından
senesi dolmadan zam yapilmiyo kiraya diye biliyorum artı kafasına göre sürekli ücret yukseltemez
0 oy
(3,669 puan) tarafından
5  yıl boyunca seni çıkaramaz

Ustelık zam yüzde 25 olabilir ve 1 kez olabılır sız haklı tarafsınız hakkınızı arayın

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 341 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 589 göst.
11 Şubat 2019 Aile kategorisinde Özlem göksall (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 376 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Sebebine (349 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 663 göst.