0 oy
574 göst.
Diğer kategorisinde (2,165 puan) tarafından
Artık gerçekten dayanamıyorum neden evlendim diyorm bazen kendi kendime. Kaynanama yakın yerde oturuyorm evlerimiz çookk yakın ve ben yakına gelmek istemedim hiç ,mecbur kaldık geldik kiradayim evet gün gelecek çıkacağım bu evden, ama artık çok bıktım ben , sürekli Cat kapı evime gelmeler aramadan etmeden müsait mi degilmi demeden çocuğum küçük uyuyor uyanık mi demeden zile basmalar.. 5 senelik evliyim ama sanki senelerdir çekiyorm gibi hissediyorum , benim durumum çok iyi değil evime ancak ucu ucuna alıyorum biseyler hatta bazen yetmiyor bile , ama kaynanam olsun kayın baba olsun ne bileyim kimseden hiçbir şey görmedim evlendim bir çeyrek bile takmadı doğum yaptım aynı şekilde bir çorap almadilar. Bilmiyorum ben evime kim gelse dört dörtlük yapıyorum ediyorm kaynanam hergun bizden çıkmıyor hiç tek kalamiyorum esimle vakit desen en son ne zaman geçirdik hatırlamıyorum bile. Çok yoruldum şimdi de annesi için bir sürü şey almış eve yaa benim evimde bitmiş ne meyve ne sebze o gidip annesine alıyor ben bişey diyince de kötü gelin oluyorm. Ya sen evlisiin artık senin bir sorumluluğun var öncelik senin kendi ailen, yaa kaynanamda durumu cok iyi sayılmaz ama eline para geçse önce üst baş alıyo benim takmadığım takılar alıp takıyor kendine her bize geldiğinde kolunda bilezik kolye çeşit küpe almış yaaa alsın ben onda değilim ama bir insanın eline para geçse ilk alacağı şey eğer evinde ekmek yoksa sizce nedir kolye küpe mi? Ben anlamıyorum artık. Benim rızkımi sürekli annesine veriyor ya ben kendime kızıma zar zor birşeyler alıyorm o kadar doluyum ki şimdi benle kavga etti çıktı gitti yine hakaretler savurdu bazen diyorum boşansam ne yapacam nereye gidecem. Eşim beni seviyor onu inkar edemem ama hep ne yapsak annesinide ortaya koyuyor güzel bir yemek yapsm annemde gelsin pikniğe gitsek oda gelsin artık özelim kalmadi benim evim ayrı ama ben kendimi birlik gibi hissediyorum çok yoruldum sadece içimi buraya dökmek istedim bundan sonra nasıl bir yol cizmeliyim bilmiyorum 

11 Cevaplar

+2 oy
(6,233 puan) tarafından
Canım böyle belalı Kaynanalar çok var. Eşin sana annem de gelsin mi dedi tamam sen annenle git o zaman diyeceksin sen gitmeyeceksin. Kaynanan gelip zile mi bastı zilinin kaplosunu keseceksin kapıyı açmayacaksın. Eşin. Annesine alışveriş mi yaptı hemen bir liste yapıp bunlarıda al diyeceksin. Dişe diş kana kan tatlım. 
(2,165 puan) tarafından
Çok doğru bir yorum bundan sonra böyle yapacağım zaten
-Reklam-
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Gerçekten büyümemis  sorumluluk almayı bilmeyen adamlar ne eş ne Baba hatta evlat dahil olmasın ya öyle analara gına geldi bu kadınların çektikleri nedir ya anasının babasının avutamadigini gelip el kızı avutuyor  başını yakıyor birde üstüne çocuk kadınin sırtında bütün yük ötede parkta oynasın büyüsün öyle gelsin evlensin böyle adamlar!!!!!
(2,165 puan) tarafından
Çok doğru o kadar bunaldim ki artık. Ama eşime sorsan ben haksızim annesine karşı ben saygısız olmusum halbuki evime gelse herşeyi dört dörtlük yaparım ederim çayını kahvesini ne bileyim içimde kötülük yok art niyet yok ama belliki saf eşek yerine koyuyorlar eşim de dahil bundan sonra kıymet vermeyecem çok verdim sonucu hüsran
(1,771 puan) tarafından
Çocuğunuz küçükse gidin aileniz müsaitse kafa dinleyin edin bırakın yaaaa bir mola gibi ozleyin özlesin eşiniz evinizi ozleyin
(2,165 puan) tarafından
Çok doğru ama ailemin de şuan durumu buna elverişli değil maalesef ki keşke gitsem ve gelmesem.. ama diyorum ya gitmek de çözüm olmuyor inan ne yapacağımı şaşırdım artık erkekler hepsi mi böyle anneci olur anlamıyorm eğer annene bu kadar düşkünduysen niye evlendin otursaydin annenle beraber yaşlansaydiniz
(1,771 puan) tarafından
Yani maalesef ata erkil toplumu anneci olarak yetiştirilen erkek çocukların evlenince de bocaliyor böyle Allah kalbinize ferahlık versin
(2,165 puan) tarafından
Amin inşallah canım teşekkür ederim
0 oy
(166 puan) tarafından
Canm ayni benim kocam 

Pasta ,çiğ köfte,balık tavuk onlar olmadan yenılmıyordu ama ben mesafemi koydum canm ben çağırıp davet etmedikçe gelelim diyen olmuyor artk 

Gelecekleri zaman da aramadan gelmiyorlar soruyorlar müsait msn diye 

Aynı şekilde ben de soruyorm anne gelebilir miyim size müsait msnnz die 
(2,165 puan) tarafından
Olması gereken bu değil mi zaten misafirliğe gideceksen eğer gitmeden önce insan bir arar evde misin müsait msn ama yok bizimki birden aniden geliyor ya belki o an müsait değilim belki işlerim var ben her an her dakika kendimi ona göre mi ayarlamam gerek
(166 puan) tarafından
Bir kaç kez duştaydım de geri dönsün
Kapiyi baya gec aç anlasın zırt pırt gelinmeyecegini
Ben öyle yaptım zamansız geliyorsa zırt pırt geliyorsa bir kaç kez geri dönüp gitmeli ki gelirken araması gerektiğini bilsin ....
0 oy
(8,741 puan) tarafından
Sen böyle susup alttan alırsan daha Cook bisey derler mesela esin pikniğe annesini mi cagiriyor iyi o zaman sen annenle git de sen gitme yada bende ailemi çağırıyorum o zaman de ara aileni evde sürekli yemeğe mi cagiriyor sende çağır aileni kaynanan çat kapı mj geliyor onun geldiği an kapının önünden anne kusura bakma çıkıyordum bende aramadan geldigin için de çek kapıyı üstünle basınla gerekirse o an çık gene esin annene biseyler mi aldı hemen internetten sipariş veriyorsun ben bunları aldim öde diye o varken annesi evinize mi geldi hemen o an soyun askılı bilmem ne falan giy esin istediği kadar ayıp giyin falan desin sallama annen evdeyken azcik sirnas esine bisey dersede biz ne zaman basbasa kaldik ki ozel hayatimiz oldu falan diye lafini sok sirnasmaya devam et diş göster biraz bak bakalım bidaha yapabiliyor mu sakın ben yapamam edemem falan deme yapmazsan böyle çekersin işte 
(2,165 puan) tarafından
Haklısın canm biz herkesi kendimiz gibi sanıyoruz bu yüzden kafamıza çıktılar, bundan sonra alttan almak yok zaten bugün çok iyi anladım ben
(8,741 puan) tarafından
Alttan alırsan tepene cikarlar tepene çıkmadan kökten cozeceksin:)))
0 oy
tarafından
Diyecek bişey bulamadım valla Allah kolaylık versin canım 
(2,165 puan) tarafından
Sağol canm
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Benim eşim bunların hepsini yapardı hattaki daha da fazlası yazsam şimdi Romanolur bide ailesinin durumu bayaa iyi ev araba tarla bahçe hepsi var. Ben çareyi başka şehire taşınarak buldum. Eşimi sömürüyorlardi. Kafasına girdim iş bahanesi yaptık gittik uzağa başlarda yine telefondan yetiyolardi kavga etmeyi bırak onların yüzünden dayak bile yedim eşimden o kadar sevmesine rağmen beni ama eşime diye diye o da uzaklaştı. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur hesabı. Bu arada bende 8 senelik evliyim. Yeni 2 senedir falan eşimle rahatız malesef başka türlü cozemezsin uzağa kacman lazım.
(2,165 puan) tarafından
Aynen de öyle ama eşimin işi gereği burda kalmanız gerek , sadece evimi daha uzağa taşıyabilirim lütfen bana da dua edin kaynanamdan uzağa gideyim
(3,151 puan) tarafından
Allah nasip etsin inşallah bı an önce. En uzak semtten tutun valla şehir dışı olmuyorsa bile. Evlerin arası bayaa bı uzak olsun en azından. İnşallah kurtulursun ya
(2,165 puan) tarafından
Ahhh amin cnm inşallahhhh ❤️
0 oy
(761 puan) tarafından
Benim eşimde öyle maalesef 4 yıldır da düzelmiyor daha benimki aldığı evi bile annesinin üzerine yaptı düşün 
(761 puan) tarafından
Ne kavgalar ettim ama anlamayanaa anlatamıyorsun geçen bir post açtım daha ben kayananama borçlu çıktım resmen evinde oturduğum için:) bide daha para biriktirip kaynima ds ev alacakmisjm :) kaynanam öyle söylüyor
(2,165 puan) tarafından
ayyy valla sen yine iyi dayanıyorsun eşin neden buna göz yumuyor ki çok saçma yani ev almaktan bahsediyoruz öyle manavdan elma almaya benzemiyor bu ne zorluklarla alınıyor sonuçta
(761 puan) tarafından
Bende buna sinir oluyorum canım postuma gir bak istersen anlamıyorum tamam bu evlerinde biz oturuyoruz ama şimdiki oturduğu evi de ona veriyor kendine robot süpürge alınır sil baştan mobilya dizdi oğlu ayakta çok duruyor annem dedi kahve makinesi aldı kaynim yani alan eşim almadı onları her neyse zeytin tarlaları var her sene 100 bine yakın para geliyor onlara kayananmjn bir dükkanı kirada kayinbabam hem emekli hem dükkanı var daha kayananmin üzerine bir sürü tarla vat birini satsa ev alır yani ama daha hala bana para biriktirun diyor ulan ben sa.lak miyim yaa kendimden çocuğundan kısıp kaynima ev alCam kendine eşyalar alınırken arabalar alınırken birikim yapıp diğer oğlana da ev alalım denmiyor bende bu devirde asgari ücretle hem geçinip hemde kaynima birikim yapacam ne güzel valla
(2,165 puan) tarafından
Kabul etme canm sana yazık olur valla
(761 puan) tarafından
Tabiki kabul etmeyecem canim herkes çocuk yapıyorsa geleceğini de düşünerek yapacak yani anlamıyorum çocuğu diğer çocuğuna güvenerek mi yapıyorsun bir ev verdin diye ne yani
0 oy
(123 puan) tarafından
8 saat mesafede oturuyoruz kaynanam la ama her gün bizim evin içinde nasıl mı her gün görüntülü arar tüm evi göstermemizi ister... Eve bi bardak alsam o gün kıyamet kopar oğlumun parasını yiyorsun sen atanamadin der çıkar... Lafı sözü bitmez her gün arar lafını sokar gider... Maddi yönden bizi çok büyük borcun altına soktular bi ev parası gitti... Şimdi kirada ev sahibi ağzına bakıyoruz... Yani demem o ki herkeste var ama bizimkiler bi ayrı anormal... Bende artık sadece şuan dua ediyorum elimden başka bisey gelmiyor.... Ayrılsam nereye gideyim ne yapayım... Rabbim ıslah etsin bizden uzak etsin..  
(2,165 puan) tarafından
Ah canm amin inşallah Allah gönlümuze ferahlık versin
0 oy
tarafından
Seven insan böyle yapmaz tek diyeceğim bu, incitmez kırmaz,  seven adam önceliği karısı ve çocuğudur.  Böyle adamlar keşke evlenmese. 
(2,165 puan) tarafından
Keşkeee , ama işte buda bizim kaderimiz
0 oy
(938 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun valla öyle adamları büyütmek bir ömür sürüyor...
(2,165 puan) tarafından
Çok sağol canm, önceden bu kadar anneci değildi, son zamanlarda fazla anneci olmuş ve bu beni çok rahatsız ediyor bilmiyorum sonumuz ne olacak
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Vallaha bacım ben 8 sene çabaladim bu durumla.bendekide kaynana değil gorumceydi.bir yere gitsek bana demedi bile şoka girerdim ablasijandogru dönerdi bir bakqrim ablası evin kapısında bizi bekliyor giyinmiş süslenmiş.bir düğüne gitsek içeri girerken çocuk bende ablası bunun kolunda. Her hafta cumartesi gelir Perşembe gider cumartesi sabah yeniden kalmaya gelirdi.evin düzenine karışır yeriz biz birbirimizi iceski kocamda ablam o derdi.en son gittim davayı açtım.mahkemede hakim itin bir yerine sokup çıkardı onu.herkese anlattım tüm akrabaglarina.rezil rüsva oldular .görümcem değil kumamdi bir yataga gitmiyorlardi o derece dedim herkese .şimdi yapvariyor bana asla ablam kapidan geçmeyecek diyor nafile
(8,741 puan) tarafından
İşte böyle güçlü kadinlari gördükçe göğsüm kabariyor bazıları hem çözüm bulmuyor hemde şikayet ediyor hemde bulunan çözümleri begenmiyor gene şikayet ediyor diş gostersinler bakalim kimse biseye cesaret edebiliyor mu senin gibi güçlü ayakları yere basan kadınlar lazım bu ülkeye ne diye Bi dağ ayisiyla ömrünü heba edesin ki
(10,775 puan) tarafından
Allah yukarıda evliliğimi kurtarmak için çok çabaladim.sqk diye dönmedim arkamı.seki sene çekmem de bu yuzden.zorla terapistleri bile götürdüm.her konuda arkasında durdum.aileme tek laf ettirmedim.gebeyim diye mesleğimi yapamadım büyük cocugumu yanıma alıp temizliğe gittim evlere parayı aldım benim demedim elimden ne gelirse yaptım eve harcadim kendime bir toka almadım.destek oldum.hasta oldu cocuklqr gibi baktım bacım.bak ben kanser oldum kanser 2016 senesi.uzulmesinler diye ailemden bile sakladım.babam duysa gebertirdi onu sen ettin hasta diye.ne zaman dedim aileme biliyo musun tamam atlattım dediklerinde.ailem bize gelir bu sürat sallar.ben hep arkasini toplarim yok. Bunun huyu bu yok bi kavga etmiştik suratı bana diye.ama Allah sorsun.ben işimi Allah'a biraktim.
(8,741 puan) tarafından
Yarına kalır ama kimsenin yanına kalmaz yaptıkları ilahi adalet denen bisey var şu dünyada nolursa olsun şu ayidan kendini ve çocuklarını kurtardın ya ben inanıyorum hersey dahada iyi olcak
(2,165 puan) tarafından
Helal olsun sana bacım iyi etmişsin

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 181 göst.
30 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 2,938 göst.
0 oy
11 cevap 1,284 göst.
14 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy