0 oy
1,275 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Esim sabah 5 de uyanıyor 2 yaşındaki kızım  15 dk erken uyandırdı babasını kızım  2 gündür çığlık atıyor evde bağırıyor çok saldırgan olmuş eline ne geçse biz atıyor veya yere atıyor esim de sinirleniyor baktım kızım eşime yaklaştı esim de kolundan tuttu salladı sonra da itti yere kızım ağladı benimde zoruma gitti kızımı itmesi ve bana ******** sen bilerek yapıyorsun dedi bana  bunlar 2  gün  içinde üst üste oldu ben arada kaldım ne  yapacagimi bilmiyorum kocama sinirlendim çık git evden dedim  kızım  yaramazlık yapmaya devam ediyor hamileyim kızım  sürekli karnıma tekmeler atıyor bilerek bana her şeyi atıyor  beni  ısırıyor cimcikliyor her yerimi kızım yapma diyorum güzelce söylüyorum dinlemiyor gülüyor  kızsam 2 dk sonra tekrar yaramazlik yapıyor kızıma babasının yanında yaramazlık yapma dedim ama anlamıyor 2 gündür kızım yüzünden evde kavga var ne yapacam ben anlayışlı sakin düşünceli biriyim ama esim hemen parlıyor bana karşı kızıma karşı benimle aynı şeyi yasayan var mi kızımın  bi sürü oyuncağı var ama oynamıyor verdiğim zmn  bize sertce atıyor niye böyle yapıyor??

11 Cevaplar

+1 oy
(607 puan) tarafından
Kızınız 2 yaş sendromu yaşıyor çok normal fakat anlayışlı baba lazım sanirsam , eşinize de onun çocuk olduğunu henüz birşeyden anlamadığını elbette bunları yapacağını anlatmaya çalışın , anlayana tabii... 

Enerjisini atması adına parka falan götürseniz , oyuncakları küçükler bile alıp yüzüne bakmıyor inanın..  Büyüdükçe oda duzelir ama biraz anlayış lazım böyle gitmez umarım hayırlısı olsun
(607 puan) tarafından
Zaten küçükken ne görülürse büyüdüğünde de aynısını yapıyorlar , işin çok zor yardımcın olsun Allah
tarafından
Ben kızımı 2 dk babasıyla yalnz bırakamam bıraksamda gözüm hep üzerinde olur  sonuçta şiddet ortamında büyümüş
(607 puan) tarafından
Bırakmamak en iyisidir canım 2. Geliyor elbet yardımına ihtiyacın olacak  nasıl olacak bilmiyorum ama biran önce birbirlerine alışması lazım , kocanin akillanmasi lazım  bu böyle gitmez , böyle bir insandan ikinci çocukta olmamaliydi hatta çocukların için katlanmak istemiyorsan bişey yapmak zorundasın sende ya doğru dili göster yada inceldigi yerdn kopsun
tarafından
Kocam.uykusunu çok seviyor sadece sabahlari kavga  ediyoruz kızım basinda çığlık atıyor sinirleniyor  yoks öğlen vey akşam.halay çekerler eğlenirler gülerler  ama sabah çok.kotu.
(607 puan) tarafından
Kalitesiz uykudan dolayı öyle o zaman ,  dinlenemiyor demekki , sizde kızınızı alıp odanın kapısını kilitleyiverin olmadi olur öyle seyler
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kızını hep mi öyleydi iki gündür mi boyleydu
tarafından
Hep böyleydi ama bayadır ara vermişti yapmıyordu şimdi tekrar başladı çığlık atmaya ne yapicam bilmiyorum
0 oy
(159 puan) tarafından

Çocuğunuzun gün içinde enerjisini atması lazım dışarı çıkarın parka götürün yürüyüş yapın beraber markete gidin yorun yani onu gündüz uykusu varsa biraz daha kisaltin hatta bence gündüz 1 saat falan uyusun uyuyorsa bile akşam da biraz geç yatırın sabah erken kalkmasın.

Eşinizin de biraz daha anlayışlı olması lazım çocuk değil aslında 2 yaş bebek daha yani.
tarafından
Evde tekim o yüzden  buralari da bilmiyoum kaç gundi eşime diyorum bizi dışarı çıkar çıkarmıyor bize böyle davranınca diyorum ikinci çocukta nasıl yapacan diyorum  daha buna katlanamıyor
(159 puan) tarafından
Kocaman kadınsın kaybolmassin merak etme al çocuğu çık bakma sen kocana.
tarafından
23 yasındayım ve burda saldırgan köpekler var bende korkarım bana saldırsa kendimi koruyamam
0 oy
(222 puan) tarafından
Canim kızın 2 yaş sendromu geçiriyor gayet normal. Eşinin de biraz sabırlı olması lazım. O hala bir bebek. Anlamıyor o yüzden. O daha bir melek. Itip kakmak çocuğu hiç doğru değil. Bir çocuk 0 3 yaş arasında alırmış herşeyi. Çocuğun bilinçaltına yerleşir. Istenmeyen çocuk gibi hisseder. Eşini al karşına bunları söyle 
tarafından
Söylüyorum bebektir her bebek aynı diye anlamıyor kalbi kırılıyor diyorum anlamıyor her sabah kızımı itiyor kızıyor bende  eşime diyodiyor daha kızıma böyle  davranırsan elini kırarım  diyorum sonra susuyor bugün dedim eğer böyle yapacaksan yetimhaneye bırakırım dedim sonra sakin konuştu cocukla  bana bunu bile soylettiriyor yani eşim anlayışlı olsa keske
0 oy
(494 puan) tarafından
Ole bizde 2yasindayiz vurma cimcikleme isirmamiz var benide ayni dinlemiyor yapma etme dedigimde ama kusuyorum yadq  kiziyorum agliyor agliyor sonra anne anne diye  kucagima alip sakinlestirince soluyorun ah yapma uf oluyorum aciyor ham yapma bak acidi faln diyom. Disrda cocuklara yapmis gecen 2ye giden  bi ablasj var kizimin ona istedigi olmadi diye vurmus mu cimciklemis mi ne sonra bi baktim oda onun kolunu tuttu heralde sikmis bnde buyuk cocuklara sinir oluyorum her bisy yaptiginda kizima diyorun abla abi ole yapma aciyor seninle oynamazlar vs diye de cocuk anlamiyor 
tarafından
Aynen benim kizim da dışarı çıkınca çocukların kolunu sıkıyor tırnak atıyor cimcikliyor ağlatıyor aslında bu ısırma payını babası öğretti havaya fırlatıyor ışıriyor sonra kizim babasına aynını yapınca suç oluyor kaç kere babasını uyardım kızımı ısırma  fırlatma havaya diye dinlemiyor  bugunlerede babası ne  yapsa aynını yapar
(494 puan) tarafından
Ya zaten ne gprurse onu yapiyor cocuk bnm kizda cocuklardan ogrendi cimciklemyi vurmayi isirmayi sonra bnm cocuk yapinca eltim bana diyorki seninki sunu yapiyr onunkinden ogreniyir zaten
tarafından
Aynen öyle bana diyor sen şımarttın oysaki kendi simartti
(494 puan) tarafından
Simariklikla alakasi yok bence hareketlerinin kimi gorurse onun taklitini yapiyr tam merak ve ogrenme yasinda
tarafından
Benden yana sıkıntı yok esim sabahları huzursuzluk çıkarıyor kızım ses çıkarıyor diye keşke sabaha kdr uyusa kızım kavga çıkmazdı evde
0 oy
tarafından
Çocuğu rahat bırakın istedgiyle oynasın cnm bnm oglusumda oyle birşeyi istedi vermedimi basyo çığlığı aldmida oynuyo skilyo bizde kavga edyoz eşimle çocuğa vuruyo bnkiziyom  ama artk karsmyom snrada DYO sen yüz veryon alistryon kız  smartyosn bende dedim ben anneym simarsn ne olcak cocuk o sen hiç çocuk olmadan mi bende hamileym bu arada;))
tarafından
Biz ztn elini neye atsa veririz ama aldığı halde böyle yapıyor babasını görünce sevinçten gülerek çığlıklar atıyor hopluyor zıplıyor halay çekiyor  keşke sabaha kdr uyusa çünkü esim sabah  uykusunun bölünmesinden nefret ediyor öğlen akşam sıkıntı yok.sabh kavga ediyoruz  bazen
tarafından
Hmm anladım  çocuk o yapck bisey yok eşinde alişsn artık
0 oy
tarafından
Eşinin anlayışsız tavırları kızınızı daha çok hircinlastirir benim oğlum da 18 aylık 2 yaş sendromunua erken girdi galiba bir haftadır anamızı ağlatıyor evde ne diyebiliriz ki desek te anlamazlar ki o yuzden yaptığı yaramazlıkları görmezden geliyoruz valla bir haftadır bana doğru düzgün iş yaptırmıyor hep sokakta parktayiz Allah'ım bu günler çabuk geçsin diye dua ediyorum  sende dışarı çıkar enerjisi boşalsın yorulsun canım o zaman evde daha sakin olur
0 oy
tarafından
Eşinizi bi doktora götürün baksınlar neyi var mış töbe töbe 
0 oy
tarafından
Çocuk 2 yaş sendromuna girmiş ve çok alır tepkiler vermişsiniz zaten o yaşta yapma de sende fazlasıyla yapar Öyle yapmaya başladığında davranmaya başladığında dikkatini dağıtmaya çalış
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Canm evde kizin yuzinden dgl esin yuzunden kavga cikiyor anlamiyo mu kucucuk cocuk ona bagrmak kizmak cozum dgl ki anlayisla ilgilenmesi laxim muhtemelen ilgi cekmk istiyordur
0 oy
(1,022 puan) tarafından
2 yaş sendromudur cnm sakin olup konusmak lazm yapma etme demek yerine dikkatini baska seylere cevirmeye çalış.

İlgili sorular

0 oy
63 cevap 1,025 göst.
5 Mart 2022 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 2,275 göst.
+1 oy
50 cevap 2,397 göst.
0 oy
34 cevap 1,842 göst.
12 Eylül 2020 Aile kategorisinde Selimbebek (941 puan) tarafından soruldu

377,008 soru