0 oy
726 göst.
Aile kategorisinde (1,437 puan) tarafından
Kızlar 7 aylık bebem var ve bugün hamile olduğumu öğrendim şuan aglanacak halime gulüyorum vi yanımda mutlu çocuk seven biriyim ama çok erken korunuyorduk çok şaşırdık Rabbim verdi diyorum alırım bir hayırlı olsun sizdende 

21 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Korunuyorsaniz nasıl oluyo ? Abi benim bu olaya aklım ermiyo hiç ya .
tarafından
Ayrıca cocugu kucuk esıyle tartısmalarını da cok anlattıgı ve tepkı alacagı ıcınde korunurken oldu dıyenelrde cok :) Kımsenın cocugunu kımse buyutmuyor kızlar ısteyen 10 tane dogurabılır ama 5 tane korunma yontemı deneyıp herkes hamıle kalıyosa noluyo derım yanı :D
(782 puan) tarafından
Rabbim ol derse olur ama yani sende önlemini saglam alman gerekiyor mesela ben kocama o konuda güvenemem eşim bana derdi yani kornurken sen bana güvenme yani kendin korunabiliyosan korun diye ama ben istediğim için korunmadim he ilaçlarda karşıyım onalrda hormon bozuyo  yani bağlatinca da olduğunu duydum zaten hiçbirine güvenim kalmadı :)
tarafından
Hshshshshs gozdeme katiliyorum :D çok gördük oylelerini.Esiyle şiddetli kavgalar yaşıyor ,yorumda niye çocuk yaptın diyecekler diye şey yazıyor ." Korunuyordum nasıl oldu bilmiyorum kizlar çok kötüyüm " .
(782 puan) tarafından
:) yani saçma biz çok kavgalar ettik kimse diyemez onu o düşünce çok yanlış bı kere benimde  en çok sinir olduğum şey rabbim vermiş sana o bebeği niye çok kötüyüm istemiyordum diyosun ya bunu nasıl diyebilir ki bı anne hiçbir kadın yani merhameti olan biri bence demez oyle istemiyodum çok ağladım falan vicdanı sızlar adamın o kadar çocuk sahibi olmak isteyen varken bunları söylerken
(1,437 puan) tarafından
Üzerime alinmiyorum çünkü esimle kavga ettiğimiz falan yok doğrusu bu kaç senelik evliyim kondom ile korundum hic olmadı bıraktık korunmayı isteyerek kızıma hamile kaldım doğumdan sonra ayni yöntem ile 6 ay korundum olmadı ama bu nasıl oldu anlamadık çok büyük konuşmamak gerek gecen bnde birinin postuna boyle yorumlar yaptım Allah al sana mi dedi ANLAMADIM:)
-Reklam-
+1 oy
(1,311 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağına almak nasip etsin. Olunca bı şekilde büyüyüp giderler. Sormak ayıp değilse neyle korunuyordunuz. Malum bu korku hepimizde var hiç bı yöntem yüzde yüz değil maalesef 
(1,437 puan) tarafından
Kaç senedir kondom ile korunduk olmadı isteyerek bıraktık kızıma hamile kaldım daha sonra ayni yöntemle 6 ay korundum olmadı bu ay nasıl olduysa oldu kaldım hic anlamadım daha da tüpleri bağlanmadan hiçbir korunma yöntemine guvenmem
(1,311 puan) tarafından
Ayy aman Allah korusun bende o yöntemi kullanıyorum
0 oy
tarafından
Ben kıyıdan döndüm. Hayırlı olsun canım 
(1,437 puan) tarafından
Sogol kuzum bende dönmek isterdim ama Rabbim ol dedi bi kere ...
tarafından
Allah yardımcın olsun canım
0 oy
tarafından
Bence ben sana bir huni vereyim sjsj 

Allah analı babalı buyutsun cesaretine hayranim
tarafından
Asko kıyıdan döndüm bende hjhjgjg 7 gündür ecel terleri döküyorum.  7 gün gecikmem var bugün test yaptım tek çizgi
(1,437 puan) tarafından
Benimde 7 gün geçikmişti koruyorum diye testte yapmamıştım artik bugün yaptım 2 tane ikisi de pozitif
tarafından
Valla asko korkutmak istemem ama ,ilk gebeligimde en az 15 kan testi yapıldı,tomografi,mr,ultrason hepsi çekildi gebeliğim görülmedi ve ben gebeligimi 8+4 de öğrendim :D  yani bana böyle 7 gün geçti yok diyince ben pek şey yapamıyorum sjsj
tarafından
Allah yardımcınız olsun canım
tarafından
Rabbim hayırlısını versin kız ama hafif hafif  regl oluyorum
0 oy
(2,537 puan) tarafından
En çok korktuğum şeydi :D şu an kızım 17 aylık olsa da büyüdü zaten. Bu arada hayırlı olsun, Rabbim kolaylık versin 
(1,437 puan) tarafından
Korkma kuşum korkunca başına geliyor bende çok korkuyordum hep adet olucam diye bekledim korunuyoruz diye ama olmadı Rabbim verdi iste ... Amin canim
0 oy
(914 puan) tarafından
Hâyırlı mübarek olsun cânım :)♥️ ne güzel ikisi bi arada büyür
(1,437 puan) tarafından
Buyur de ben ne olurum bilmiyorum artik huni takar gezerim bu arada sağol kuzum
(914 puan) tarafından
Allâh yardımcın olur inşaAllah cânım ikinci bebeğin hâyırlısı ilesakin uysal ılımlı olsun ;)
(1,437 puan) tarafından
Aminnn en çok aminn kuzum
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Aynı yollardan geçmiş biri olarak, bir gün "iyi ki" diyeceksin emin ol, seyre doyamayacaksın <3 Sağlıkla ol kucağına inşaallah canım 

(1,437 puan) tarafından
Gerçekten mi canım ya zorlanmadin mi çok korkuyorum asil korkum ikisine bir yetememek görevlerimi layiki ile yapamazsam diye hep bir endişe var içimde güzel yorumun için tesekkur kuzum çok amin
(2,692 puan) tarafından
Şimdi biraz işim var uzun yazamam diye, geçen ki yorumumu koplayalıp atıyorum canım :D

16 ay arayla iki bebeğim var <3

Zor ama inanılmaz güzel bir şey. 1 2 sene zorlanacaksın sonra onlar birbirine yetecek zaten. İlki ihmal edilmesin diye olanca çaba sarfettim sonuç olarak asla üzgün suratını görmedim elhamdulillah. Kendimden geçtim evimden geçtim yer yer yemekten geçtim ama onları asla ihmal etmedim. Mutlu bebekler oldular çok şükür. Şuan 3.5ve 2 yaşındalar. Birbirlerini görmeden yapamazlar. Yüküm de azaldı. Şuan 3 5 yaş oğlum tek olsaydı hep bana saracaktı sıkılacaktı, pek arkadaş da yok çevrede. Ama gözlerini açıp gece uyuyana kadar daimi arkadaş var yanında.

Ardarda hamilelik ardarda emzirme süreçleri uzun süre kucakta bebek... Ve bunlarla hayata devam etmek cidden zor. Kolay demiyorum. Ama şuanki mutluluğuma bakınca, DEĞER diyorum <3

Bir de arada misal 3 4 5 vs yaş olunca paylaşımları az olacak. Bizdeki 16 ay bile inan ki fark ediyor. Biri güzelce boyama yspıyor diperi kağıdı koparıyo :) Ben aynı dönemde olmalarını önemsedim, istedim. Aynı oyuncaklar ikisini de tatmin ediyo. Aynı bisiklete binebiliyorlar, aynı park idare ediyo vs. Ama 3 yaşa 6 yaş misal . Tamamen ilgiker oyunlar farklı. Daha zor geliyo bana. Velhasıl ben böyle istedim. Rabbim nasip etti elhamdulillah. Düşün taşın kararını ver :)
(1,437 puan) tarafından
Yaaa içimr su serptin kuşum çok teşekkür ediyorummmm
(2,692 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
(166 puan) tarafından
Şimdi sütten kesecek misn ilk bebeğini?
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Hayırlı olsun. Nasipten öte yol yok 
(1,437 puan) tarafından
Öyle Rabbim korunurken bile ol dedi ve oldu nasip canım çok sagol
(1,386 puan) tarafından
Rica ederim hayırlı evlat olsun inşallah sizlere
0 oy
(268 puan) tarafından
Ay en istedigim sey, in sa Allah saglikla eline alirsin
(1,437 puan) tarafından
Çok küçük diye endişeleniyorum canım ya ya ikisine bir yetemezsem diye
(268 puan) tarafından
Yetersin sen annesin annes, senin ayaklarin altinda cennet var ya, in sa Allah herseyin guzel olur, sana cok ozendim simdi bende digumdan sonra hemen istiyorum seninki gibi Allah nazarlardan korusun cnm
(1,437 puan) tarafından
Amin kuzum güzel yorumun için çok tesekkur ederim Rabbim seninde gonlundekini versin insallah
(268 puan) tarafından
Amin in sa Allah
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Hayırlı mi olsun diyim Allah kurtarsın mi diyim bilemedim sjsjsjsn
0 oy
tarafından
Hayırlı olsun vardır Rabbimin bı bildiği 
0 oy
tarafından
Hayırlı olsun canım sağlıkla sağ salim kucağına alırsın inşallah 
(1,437 puan) tarafından
Amin canım çok amin
0 oy
tarafından
Allah yardım etsin 
(1,437 puan) tarafından
Amin canım :)
0 oy
(3,231 puan) tarafından
İnşAllah sağlıcakka kucağına alırsın
(1,437 puan) tarafından
Amin canım çok amin
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Benim ablamdada oyle oldu karnindaki su an 4aylik bebegi 9aylik.erken oldu bide sezeryan oldugu icin cok kotu kecirir.kanamali(hastahane yollarinda.Allah senden uzaq elesin.ne guxel pes pese buyuycekler)
(1,437 puan) tarafından
Normal doğumdu benim canım o yüzden pek bir sıkıntı olmaz ama ama bi daha normal dogurmam h3rhalde:) güzel dileklerin için teşekkür ederim
0 oy
(166 puan) tarafından

Rabbım sağlıcakla aldırsın kucaginiza acılarını göstermesin  canm benim 

<3hayırlı olsun...

(1,437 puan) tarafından
Amin canım mm çok.amin
0 oy
(232 puan) tarafından
Hayırlı olsun canım nasil oldu oyle.benimde kiz 7 aylik biz de korunuyoruz korkutma beni valla zaten spral taktramadim
(1,437 puan) tarafından
Taktırmaya gittim takmadilar yara var dediler adam korunuyordu imkânsız dedik ama imkânsız olmadığını gördük kuzum :) dikkat et
(232 puan) tarafından
Ozel olacak ama yırtılma mı olmuş.biz de oyle korunuyoruz.olmadi taktirayim ben de.4 sene daha dusunmuyoruz biz de
0 oy
tarafından
Ben de kızım yedi buçuk aylıkken hamile kaldım. Şu an 35 haftalık gebeyim. Kızım da 16 aylık. Son zamanlarda bile daha doğmadan zor oluyor. Ama eminim ki üstesinden geliriz. 
(1,437 puan) tarafından
İnşallah canım ya allah seninde yardımcın olsun
0 oy
(2,098 puan) tarafından
Bende oğlum 10 aylıkken hamile kaldım 3 aylığım şimdi canım biz isteyerek yaptık valla Rabbim yokluğunu göstermesin hayırlı olsun 
(1,437 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin cnm
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Hayırlı olsun sağlıkla gelsin insallah
(1,437 puan) tarafından
Amin kuzum çok amin

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 317 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Rumeysa0196 (1,540 puan) tarafından soruldu
0 oy