0 oy
169 göst.
Diğer kategorisinde (165 puan) tarafından
Ben açıktan istanbul üniversitende lisans tamamlıyorum çocuk gelişimi bitirmeye çalışıyorum üçüncü sınıfım şuanda doğum yaptığım için dondurmustum bahar döneminde devam etmeyi düşünüyorum ama eşim hastaneye temizlikçi olarak başla daha sonra sekreterliğe falan geçersin diyor fakat ben o işi yapmak istemiyorum oğlumda 11 aylık kayinvalidem bakacak ben okulumu bitireyim kpss ile atanayım istiyorum siz olsanız ne yapardınız?

10 Cevaplar

+1 oy
(5,108 puan) tarafından
Sektererler de kpsseyle atanıyor diye biliyorum doktorun yanında bilgisayara bakan çalışanlardan bahsediyorsun değil mi?
(165 puan) tarafından
Evet kuzum. Normalde atanmiyorlardi ama bu sene atamaları yapıldı
(5,108 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım ben olsaydım okulumu bitirirdim bebeğin de daha çok küçük
(165 puan) tarafından
Amin ♡Bebeğim biraz büyüyene kadar okulumu bitireyim bu dönem derslerimi verirsem 1 senem daha kalıyor hem oğlum 2 buçuk yaşında olacak o zaman daha rahat çalışırım değil mi
(5,108 puan) tarafından
Tabii canım hem tuvalet eğitimini verirsin hem de belki kreşe gönderirsin bebeğin de sende rahat edersiniz
(165 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim :)
-Reklam-
+1 oy
(934 puan) tarafından
Ah bacım ah okul zamanı herkes öyle der okul bitsin kpssyle  atanalım ama hiçbirşey istediğin gibi olmuyor devletin bu saçma sistemi olduktan sonra ben öğretmenlik yaptım 1. Dönem sözde 6 yıl okudum ama marketten çalışsam daha çok maaş alırdım . Bit yıl çoluk çocukla kpss çalıştım bizim belamızı verdiler. Sınav sistemini çöpe çevirdiler. 
(165 puan) tarafından
Bölümün ne kuzum. Aynen öyle Allah sonumuzu hayır etsin inşallah benim hiçbişeye güvenim kalmadi
(934 puan) tarafından
İlahiyat okudum ben din kültürü ve arapça öğretmenliği yaptım . Ücretli öğretmenlik kadar kötü birşey yok o kadar söylüyorum sana uyguladıkları mobbingden  bahs etmiyorum bile halbuki en rahat meslek bizimki ama malesef atamıyorlar
(165 puan) tarafından
Evet sizin bölüm rahat ataniyor diye biliyorum ama iki çocukla sınava çalışmak kolay değil zaten ücretli öğretmenlik ücretleri çok az haklısın canım hakkımızda hayırlısı olsun
(934 puan) tarafından
1 sene öncesine kadar rahat atanıyorduk. Lakin artık öyle değil bu yıl bizim bölümden kpss ye 60 bin üstü kişi girdi 2.000 bin kişi atıyorlar geçen yık en son 78 atandılar bu yıl 83 puanda bile yığılma oldu
(165 puan) tarafından
Açık öğretim fakülteleri de eklendi ya ondan canım çok zor artık bir yerlere gelmek :(
+1 oy
(590 puan) tarafından
Okul daha önemli tabiikide..AAyrıca maşAllah çok iyi kaynanan varmış nazar deymesin bebeğe bakmaya kabul etmiş çoğu hiç oralı olmuyor.
(165 puan) tarafından
Bakarim demedi canim eşim annem bakar diyor bakacağını düşünüyoruz ya bakalim
(590 puan) tarafından
Birinci sormalısınız cnm ozmn bakarmı diye ozaman düşünürsünüz ne yapacağını
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Hastanede temizlikten sekreterliğe geçiş mi varmış ilk defa duydum kuzenim hasta kayıtta çalışıyor direk üni bitirdi o şekilde girdi 
(165 puan) tarafından
Öyle kendiliğinden değil birilerinin yardımıyla olacak canım.  Tıbbı sekreterlik mı okudu yoksa herhangi bir lisans programı mi
(870 puan) tarafından
kiz ilkokul mezunu temizlikten sekreterlige gecmis hemde ozel hastanede
(165 puan) tarafından
Işte torpille geçiyorlar canım
(870 puan) tarafından
aynen öyle
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Tıbbi sekreterlik kursuna git canım 
(165 puan) tarafından
Okulumu devam ettirip o bölümden ilerlemek yerine tıbbi sekreterlik kursuna mi gideyim daha mı iyi olur
0 oy
(489 puan) tarafından
Bence devam et dünyanın binbir türlü hali var diplomamı al en kotu ücretli öğretmen olursun kpss ye girer atanitsin özel okullarda da çalışabilirsin temizlikçiden daha iyi hakkıyla kazan bacım torpille insanların hakkına girme sen sana yakışanı yap 
(165 puan) tarafından
Evet bende torpille bir yere gelmek istemiyorum aslında ama turkiyede dümen öyle dönüyor hakkıyla bir yerlere gelen çok az canım inşallah hakkıyla iş bulmak nasip olur
0 oy
(4,221 puan) tarafından
Bence üniversiteyi bitir öyle iş bulman daha kolay olur atama falan olmazsa atanirsanda güzel bı yerde çalışırsın niye okuduğun üç yılı çöpe atican ki
(165 puan) tarafından
Atanamazsam bile en azından lisans mezunu olacağım başka sektörlerde iş bulmam daha kolay olur diye düşünüyorum
(4,221 puan) tarafından
Aynen bende öyle diyorum zaten hakinizda hayırlısı olsun
(165 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(914 puan) tarafından
Bence üni bitir hayırlısı ile:)
(165 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım devam edeyim o zaman :)
0 oy
(142 puan) tarafından
Okuman daha mantikli geldi bana bence bitir okulunu 
(165 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım ya
0 oy
(48,301 puan) tarafından
once okulu bitir bebende ufak
(165 puan) tarafından
Evet en mantıklısı o galiba bebeğim kaç yaşına geldiğinde çalışayım sizce
(48,301 puan) tarafından
tuvalet eğitimini verince en zoru o ☺️