0 oy
985 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kızlar eşim iş dolayîsı ile amerikaya gitme ihtimali var 2 yıl boyunca 6 ayda bir gelecek giderse ve ben istemiyorum 2 yıl boyunca iki cocukla ne yapcam 2 yılda 250 300 bin tl para kazanacak bana diyor ikinci evimizi alırız kira geliri senin olur araba aliriz şöyle böyle diyor beni ikna etmeye calisiyor ama amerikaya gitme zorunluluğu yok isterse gidecek iş yeri öyle diyor siz olsanız ne yapardınız bu konu hakkında hep tartışıyoruz bana akıl verin :(

44 Cevaplar

+5 oy
(5,721 puan) tarafından
Sarımsak başımın altında koksun.. az olsun başımda eşim olsun. Ben istemezdim
tarafından
Aynn bnde öyle düşünüyorum
tarafından
Kesinlikle katiliyorim
(5,721 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
En özel şeyleri, mutluluğu, üzüntüyü birşeyleri paylasamiycaksak o paranın da anlamı yok..ha deyince gelinecek biryer değil
tarafından
Aynen öyle canım ben izin vermezdim  alamanya çok uzak
(5,721 puan) tarafından
Valla yurt ici biyer bile olsa bırakmazdim.  Kaynanam der bu lafı kulakları çınlasın sarımsak başımın altında koksun diye :) azıcık aşım ağrısız başım
-Reklam-
+1 oy
(26 puan) tarafından

Az olsun aşın yanında dursun başın

Uzaklarda aramasın 

Dizinin dibinden ayrılmasın 

Manice 8-)

tarafından
Aynn canm katiliyorum
0 oy
(3,675 puan) tarafından
Ben olsam istemezdim canım içinde mutluluk olmayan evi napıyım azıcık aşım ağrısız başım
tarafından
Aynn canm
(3,675 puan) tarafından
İnşallah ikna olur canım
0 oy
(265 puan) tarafından
Maddi olarak cocumlarim ve ben ileride rahat edeceksem gitsin derdim. Ama oturacak eviniz binecek bir arabanız var ise ileri de de ailenizden bir şeyler kalacak ise maddiyat olarak ben istemezdim. 
tarafından
Evimiz car canm borcunu ödüyoruz
0 oy
(3,830 puan) tarafından
İstemezdim ya haftaiçi bile ayrı kalıyoruz diye haftasonu kaynanam geliyor diye bile psikolojim bozuluyor 
tarafından
2 yıl az süre degil iste evde sıkılıyorum mesela esimin isten gelmesini 4 gözle bekliyorum
0 oy
tarafından
Çok çok ihtiyaciniz yoksa bence gitmesin
tarafından
Evimizi aldik canm borcunu ödüyoruz şükür iyi durumumuz
tarafından
O zaman gerek yok 6 aya bi gelmesi çok uzun sure
tarafından
Aynn canm
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Git derdim ben
tarafından
Kz ne bilim 2 yıl da az degil
0 oy
(765 puan) tarafından
Sende git olmaz mı
tarafından
2 yıllığına gidemeyiz ki canm
(765 puan) tarafından
Neden miş ben olsam bal gibide giderdim :) 2seneyi gözünde küçük görme çok çok uzun bir zaman öyle kimi gördüysem işi hep uzamış eşide hiç gelmek bilmiyor bence ağzın yanar sakın diyeyim :)
tarafından
Haklisin canm :)
0 oy
(3,836 puan) tarafından
kendi esim icin soyluyorum hemen hemen gitsin. darlandim artik ben. imkanlariniz uygunsa size kalmis yani ihtayaca gore olacak bi durum bence biraz da
tarafından
Şükür durumumuz iyi eşim daha cok kazanmak icin gitmek istiyor
(3,836 puan) tarafından
bizim durumumuz iyi olsa esim gitmek istemezdi. ama ben isterdim gitmesini cunku benim gitme imkanim olsa giderdim
tarafından
Bizim gitme imkanimiz yok canm esim gitse tek gidecek
(3,836 puan) tarafından
anladim canim ben kisisel olarak dedim. esime zamaninda teklif geldi gitmedi simdi olsa giderim diyor mesela. ama bana gelse ayni teklif ben kabul eder giderdim tek basima yani
tarafından
Hm anladim canm
0 oy
(42 puan) tarafından
Ben vüveniyorsam göderdirdi. Ama süre de çok uzun maalesef.
tarafından
Evet süre uzun canm
0 oy
(42 puan) tarafından
Ben güveniyorsam göderdirdim.Ama süre de çok uzun maalesef.
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Çocukların açısından kötü olur cunki ben 8 yaşıma kadar ailecek Türkmenistan'da büyüdüm sonra Türkiye'ye geldik ve babam sürekli yurt dislarinda çalışmaya gidiyordu senede bir sefer yanımıza gelirdi üç gün yol çekip bazende hiç gelmezdi sadece telefonla konuşurduk e o zaman internet yok bilgisayar yok mecburen telefonla konuşuyorduk oda ev telefonu bı nevi babasız büyüdüm 21 yaşıma kadar ve yokluğunu gerçekten insanın içine oturuyo bir zaman sonra ama para konusunda iyi oldu bizim için annem biriktirdi iki daire yaptı içleri dayalı döşeli şimdide arabaları var altlarında çok şükür.. iki sene dayanabilirim diyorsan dayan en azından benim gibi benim annem gibi uzun yıllar gormemezlik olmayacak ve artık görüntülü konuşmada var 
(4,860 puan) tarafından
Ailen yok mu anne baba kardeş yada sizi yanına alamaz mi
tarafından
Annem babam ayrı canm annemin yaninda kalsam kalirimda gitmesini istemiyorum
(4,860 puan) tarafından
Anladım canım ne diyim benim babam şuanda eşimi yurt dışına goturcem dese hayır demem açıkçası
(58 puan) tarafından
Hayir canim snin yanin kocanin yani ailein yani degl .esini uzaklara gondermemelisn
tarafından
Haklisin canm
0 oy
(392 puan) tarafından
Hemen gönderirdim. Çok iyi bir fırsat. Hatta ne yapar eder bende giderdim.
tarafından
Kz beni götürcek olsa tamam derimde bizim gitme ihtimalimiz yok
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Öyle bir şey olsa zaten tartışma konusu bile olmadan kapanır eşim gitmez ha beni oğlumu götürme şansı olsa giderdik 
tarafından
Bizde tartisma konusu maalesef canm
(6,919 puan) tarafından
Diyom ya eşim  kendi istemez kapatır konuyu da önce teklif geldi hiç düşünmeden yok ben eşimi bırakamam  dedi
tarafından
Anladim canm
0 oy
tarafından
Anladığım kadarıyla zaten bi tane eviniz var ben olsam gitmesine razı olmam
tarafından
Evet bende o yüzden istemiyorum canm
tarafından
Hani hiç ev araba olmasa maddi zorluk olsa girsin 2 yıl geçer derim ama gönderme bacım
tarafından
Aynen bacım
0 oy
(539 puan) tarafından
Valla benim eşimde asker sırf bu borç yüzünden göreve yazdırdı kendini 4ayi kaldi ben hamile halimle kaynana yanda eşim cok pisman oldu sacları bile dökülmeye başlamış insanın eşi gibisi kendi evi gibi asla yok canım para bir şekilde kazanılıyor ama o çocukların maneviyatın yerini doldurmuyor..
tarafından
Haklisin canm bide esim uzman olsam ben sen yapcaktin diyor bendede dedim o zaman görevine gitmek zorundasin dedim ama simdi zorunlu degil
0 oy
tarafından
Valla kuzum benim eşim 2 üni okudu ama kendi başka meslek yapmak istedi evlendik 1 hafta sonra uzun yola gitti haftada yazları 2 yada 1 görüyorum bu emekli oluncaya kadar böyle belki yazın bende göremeyecem kazancida çok iyi ama çok zorlanıyorum guvenmesem asla müsade etmezdim güvenim tam eğer rahat edecekseniz ve güveniyorsan gitsin 
tarafından
Güveniyiniyorum canm ama 2 yil az degil işte
tarafından
Güveniyorsan gitsin bence bacım ilk zorlanirsin ama 2 yıl sonra rahat edersin
tarafından
Ne bilim bacım bilemiyorum işte :(
tarafından
Güven olunca oluyor kendimden biliyorum ama yine sen bilirsin
0 oy
(601 puan) tarafından
hayatta imkanı yok izin vermem ya benide götürür yada kendide gidemez gözümüzün önünde ki bile neler yapiyo orda gormiceksin tlfnda ne derse inanmak zorundasin inanmasan ne olcak ne yapabilirsin kocamann bir hiç
tarafından
Aynn dogru söylüyorsun
0 oy
(72 puan) tarafından
Bence isteme 2yil cok uzun bi sure sonucda parasi iyi olabilir ama 6ayda bi gelcek 1hafta anca duracak virus var belki gelemiyecek cocukla eziyeti sen cekeceksin tek basina ilk zmanlar senin der sonra onuda alir birikim yapak bidaha alalim dye ben izin vermezdim 2ayligina sudana gidecekti hamileyim dye istemedi
tarafından
Dogru diyosun canm
(72 puan) tarafından
Durumunuz iyiyse hic gonderme canim . Bizim durum iyi olmadığı halde hamileyim dye gtmedi ailesinede birakmaz kalmayi sevmiyom diye kendi aileme bisi demezdi  ama nolur nolmaz dye gtmedi uzmanliga yazildi esde görülüyormuş insallah olurda kendimizi duzeltiriz hc degil yanimda olur
tarafından
Saol canm Allah gönlünüze göre versin insallah
tarafından
Eşim uzman 3 yıldir evliyim öyle dedikleri gibi eş götürüluyor vs. Palavra cnm şansın varsa en fazla en rahat yerde taş çatlasın bir sene 6 ay yaninda olur benim yanımda değil ama çok şükür oğlumu kendimi asla zora sokmadı çokta rahatız evimiz var borcunu ödüyoruz ama manevi olarak baya yıprandım
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Siz neden gitmiyorsunuz peki onunla..
tarafından
2 yıl için nasil gidelim canm zor
(3,901 puan) tarafından
Neden ki 2 yil az bi sure mi cnm..hem farkli bi kültür görmüş olursnz ne guzel..cocuklar da yabancı dil ögrenir..bnce guzel bi firsat..hem maddi hem manevi bnce..
tarafından
Sanırım esimle bu konu hakkinda konusmam lazım :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 211 göst.
16 Mart 2022 Aile kategorisinde Tuba Y (711 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 212 göst.
13 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Ruyaaaa (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 477 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 266 göst.