0 oy
617 göst.
Diğer kategorisinde (748 puan) tarafından
Ya konumuz namaz ile ilgili.  Ben normalde sürekli namaz kılan birisi değilim eşimde aksine hep kılmalı istiyor bende bazen kılıyorum bazen kılmıyorum.  Dün mesela hepsini kıldım bugün kılamadım annemde telefonda görüntülü konuşuyorduk.  Eşimde tv izlemeyi bırakta namazını kıl dedi bende bugün hiçbirini kılamadım dedim. O esna da annemde hala hatta. Eşim ordan dedi ki hocanın biri  demis ki  ev hanesinde ibadet etmeyen varsa onu beslemeyin.  Ve güldü annemde duydu ben çok bozuldum eşimde diyor abartma ben hoca öyle dedi diye söyledim diyo ama benim çok zoruma gitti. Kalk hadi birlikte kılalım namaz dedi kilmazsan beslemez misin dedim küstü ama benimde çok zoruma gitti sizce abartiyormuyum...?

16 Cevaplar

+3 oy
(2,224 puan) tarafından
Yani konudan bağımsız şimdi linçlenmek istemem biri beni bir şey bu şekilde herhangi bir şeye zorladığı zaman ben o yapılması gereken şeyden inanılmaz soğuyorum ve inadına yapmıyorum yani bu şekilde olmaz bence keşke güzel bir şekilde hayatım namazını kıldın mı kılmadıysan hadi gel beraber kılalım cemaat olalım demek yerine niye böyle söylüyor ki çok yanlış bence
(3,148 puan) tarafından
Haklısın aşko ben hemen sana hak vereyim bencede öyle yani bende soğurum
(748 puan) tarafından
Ben üstlenmesine değilde "beslemeyin " lafina bozuldum
(3,378 puan) tarafından
Ama bu herhangi bişi diil ki kızlar namaz
(700 puan) tarafından
Kesinlikle ben de boyleyim
-Reklam-
+1 oy
(3,148 puan) tarafından
Zorlayarak dinden soğutur anca 
(748 puan) tarafından
Zorlama benim için mesele değilde ven lafa bozuldum
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Biraz abartmışsın canm art niyetli bişey göremedim eşin ne güzel ahiretin için sana yardımcı olmaya çalışıyor kırılma tam tersi sevin
(748 puan) tarafından
Ya zaten elimden geldiğince yapıyorum namazımda devamlılık için de uğraşıyorum ama o lafa bozuldum
(1,279 puan) tarafından
Yok canm bozulma ciddiye alınacak bişey değil inan art niyetli değil bence
0 oy
(2,827 puan) tarafından
Hocanın dediği disiinda herşeye katılıyorum kız şükret böyle bir kocan var namazında simdikiler namaz bile kılmıyor bence abartma bir kılıp bir kılmamak daha günah namaz bütün işlerde daha önemli evde bereket artar huzur artar en azinda kulluk görevini yerin getirmiş olursun 
(748 puan) tarafından
Cok şükür hep namaz kılar benmde öyle olmamı ister ki bende elimden geldiği kadar kılmaya aksatmamakta çalıyorum ama lafına bozuldum
(2,827 puan) tarafından
Kız bazen insanın agzindan birseyler kaçıyor art niyetle soylmemistir cnm
0 oy
(10,757 puan) tarafından
Söyleme şekli güzel olmamış haklısın fakat güldüğünü göre de bunu ciddi bir anlamda dememis
(748 puan) tarafından
Bende lafa bozuldum yani
0 oy
(986 puan) tarafından

Abartmissin canım ne var bunda espiri yapmış.

Maşallah eşine Allah daim etsin.bence sende bu konuda dikkatli ol.bu devirde kimse doğru düzgün kilmazken eşin kılıyor.sogumasin oda 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Öyle birseyi ilk defa duydum ki öyle birsey olsa Allah bunca kafire musrike rızık vermez. Eşin seni teşvik etmek için yanlış bir cümle kurmuş ama bence sevinmeklisin eşin sen cennete git Allah tan uzaklaşma diye uğraşıyor semi uyarıyor ve bikmiyor :) eğer düzenli namaz kılarsan  bırakamazsın kilmadigin an rahatsızlık duyarsın. Allah rızası için severek isteyerek kıl hem kocan da memnun olur. Annen duysun kocan içip saçıp seni dövmüyor küfür etmiyor birsey derse sen de öyle söyle çok istiyor ben de kilamiyorum şaka yaptı de üstünde durma 
0 oy
(48,449 puan) tarafından
evcil ****** mi besliyo daha cok namazdan soğutuyor 
(827 puan) tarafından
+ veremiyorum ikbal valla bir kişi de şunu yazmamış aradığım yorum . Beslemek ne ya
(48,449 puan) tarafından
sagolasin canim benim esimin is yerinde bi abide diyomus esini cikar gezdir diye dedim kopekmiyim ben ☺️☺️☺️
(827 puan) tarafından
Estağfurullah  ay .valla insanlar iyice gariplesti . Sen gezemiyorsan tabi.
(48,449 puan) tarafından
o bide degisik diyodu.vikar dolastir gezdir hava aldir.diye
0 oy
(682 puan) tarafından
Bir kıl bir kılmıyorsan bunun sevap olduğunu mu düşünüyorsunu. hangi mantıkla öyle düşünüyorsunuz yada. Çok tuhaf ibadet her zaman yapılacak şeydir öyle canın istediği zaman değil
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Eşin şaka yapmış kendince senin hayatın tabi ama devamlı kılmaya calis Allah rızası için tabii 
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Dinde bile zorlama yok eşinde var... Bence haklısın cnm tamam söyleyip uyarirsin ama bu şekilde zorlama şeklinde olmaz ayıp etmiş sevmem böyle baskıları.
0 oy
(954 puan) tarafından
Kim kimi besliyor acaba diyeydin . Her şey karşılıklı ben  olsam ben de bozulurum yani.  Biz besleme miyiz diye 
0 oy
(85 puan) tarafından
Söylediği şey ayıp olmuş ki sen de ona takilmissin zaten.aklinca şaka yapmış sana ama umarım gönlünü alıp telafi eder.bunun dışında namaza teşvik etmesi,uyarması,hatirlatmasi güzel 
0 oy
(12,833 puan) tarafından

Benim eşim böyle zorlasa annem mutlu olur lafınada hak verir :)

(1,118 puan) tarafından
Evet benim annemde hak verir.   Hatta bana Der esin kil  diyorken niye kilmiyon diye.
(12,833 puan) tarafından
Demi aslımda adam haklı
(1,118 puan) tarafından
Evet hakli hem de saka yapmis bence alinacak bisey yok.
0 oy
(3,229 puan) tarafından
Oo biz ne şakalar yapıyoruz. Eskiden böyle laflara bozulurdum. Şimdi gülerim. Nehirim önemli bişey yok kuzum
0 oy
(388 puan) tarafından
Bence baştan sona kadar eşin haklı ayrıca senin laflarına küsmen değil mutlu olman gurur duyman gerekir zorlayarak dinden soğutur anca diyenleri gerçekten anlamıyorum benim de eşim namaz kılıyo ve önceden bana sürekli namaz kılmam gerektiğini söylerdi namaza teşvik ederdi ya eşin alkol kullanan sana hiç karışmayan ahiretini düşünmeyen birisi olsaydı peki ki eşinin hakkı seni bu yolda uyarmak 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 407 göst.
27 Aralık 2023 Aile kategorisinde El-Fa-Mi (761 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 539 göst.
29 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Nilay34 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 490 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ela_05 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 3,633 göst.