0 oy
407 göst.
Aile kategorisinde (768 puan) tarafından
Kızlar ben 14 gündür ailemin yanındayım aramızda 250.km var  bu 3.gelisim deprem olmadan önce ailem geldi 1 hafta kaldı bende sonra  deprem olduğunda geldim 1 ay kaldım ondan sonra yazın bir daha gelip 25 gün kaldım sonra babam geldi bir kaç gün kaldı daha sonra annen doğumuma geldi 1 hafta durup gitti şimdi de ben geldim 14 gündür burdayım eşim de diyor hafta sonu gelip seni alayım babam da diyor 1 hafta daha kal açıkçası burada çok rahatım bebeğim küçük 3 yaşında bir tane daha kızım var ailem her konuda yardımcı oluyor çok rahat ediyorum zaten kaynanamla oturuyorum depremden beri hiç rahat değilim orada sizce ne yapmalıyım kafam karıştı iyice

(lütfen kötü yorum yapmayın ailem hakkında işte ne karışıyor eşinle arandaki mevzuya vs cümleler istemiyorum) 

14 Cevaplar

0 oy
(3,283 puan) tarafından
İstemiyorum yazmışsın lakin düşüncem bu artık senin ilk ailen kocan ve çocuğun olduğu için eşinle arandaki muhabbete karışmaları kocanla aranda sıkıntı yaratır 
(768 puan) tarafından
O bisey demiyo aslında kendi ailesi benimkinden bin beter olduğu için:) ama yine de içim rahat etmedi orda da bunalıma giriyorum resmen her gün kaynanami görmekten
-Reklam-
0 oy
(237 puan) tarafından
Canım bende senin gibiydim ailemin yanında çok rahattım gidince dönmek istemiyordum . Eşim gelip alacam deyince sürekli biraz daha diye diye ertelerdim bi zamandan sonra eşimle arama soğukluk girdiğini farkettim şimdi ailemin yanına gidince uzun kalmıyorum sonuçta eşim benim gerçek ailem artık.
(768 puan) tarafından
Yaa aslında bu kadar kalmamin sebebi kaynanamla yaşamam gerçekten bunalıma giriyorum ailemde bu durumun farkında olduğu için biraz daha kal diyorlar
0 oy
(541 puan) tarafından
14gun yeterli bence.insan ne kdar rahat etdede kndi evi gibi olmaz.aile gelince ne kdar kalsakta aile biraz DHA kal der.ozluyorlar çünkü.ama ne kdar kalcagina kndin karar vermelisin ne ailen ne esin.ortayi bulmalısın bence.cnku esi de mağdur etmemek lazım .
(768 puan) tarafından
Kaynanamla oturuyorum en çokta o yüzden gitmek istemiyorum bunalıma giriyorum ailem de bu durumun farkında oldukları için gitme diyorlar
(541 puan) tarafından
O zman başka.istememen çok normal
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Biz kayınvalidemle birlikte yaşamıyoruz ama ben yazın gidip bir hafta kalınca bile kızıma yeter çok kaldın, daha gitme, sen bi tek benim torunumsun falan diye güya aklı sıra şaka yapıp laf duyuruyordu. Bu kadar kalmışsınız aslında az da değil ama gittiğiniz yerde huzurlu olmayacaksınız da eşinize söyleyin bence. Ayrı eve neden çıkmiyorsunuz?
(768 puan) tarafından
Depremden dolayı birlikte oturmaya başladık onun öncesinde evlerimiz ayrıydı kaynanam gilinde bizim de evimiz yıkıldı kaynanamin köyüne ev yaptırdık şu an da tokilerin verilmesini bekliyoruz verildiği zaman tekrar ayiracagiz evleri
(1,618 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Eşin nasıl razı geliyor benimkisi göndermez o kadar 2 3 gün bile fazla geliyor yani o kadar süre bence araya soğukluk girer dön evine ne kadar rahat da olsan senin yerin kocanın yanı
(768 puan) tarafından
Ahh keşke sadece kendime ait bir evim olsa kaynanamla oturuyorum o yüzden gitmek istemiyorum eşim de ailesiyle oturuyorum diye ses etmiyor
(3,102 puan) tarafından
İnşallah olur canım Allah gönlüne göre versin
0 oy
(1,919 puan) tarafından
Araya soğukluk girer. Kaynana ile de oturulmuyor ama evliliğinizde sıkıntı yaşarsınız 
(768 puan) tarafından
Öyle de çok sıkıntı yaşıyoruz eşime catip duruyorum kaynananin sinirini en çok ondan çıkarıyorum
0 oy
(12,945 puan) tarafından
Gidince ailemde bir ay bir buçuk ay ne kadar istersem kalırım ama eşe karşı da sorumluluğumuz var çok çok fazla kalmanı istemezse ona da hakkı var eşinin 
(768 puan) tarafından
Aslında ailesiyle oturuyorum diye bende sinirimi bende kendi aileme giderim o zaman istediğim kadar da kalırım diyerek atmaya çalışıyorum galiba
(12,945 puan) tarafından
Kız sen haklısın zaten ben kvleri kendi evimde misafirken bırakıp annemlere kalmıştım:)
(768 puan) tarafından
Off en iyisi :) bunalıma giriyorum resmen ailemde bu durumun farkında kal kafan dağılsın diyorlar bide iki çocuk geldiğimden beri bekar gibi takılıyorum annem her şeye yardım ediyor
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Şuan küçük bebeyinde varmı? 
(768 puan) tarafından
Evet 2 buçuk aylik
(1,428 puan) tarafından
Yaa , benimde bebeöim olacak annemlerde kalmak istyorum bide 11 aylik bebeyim var kaynvalidemler bakamiycak bilyorum ne eşim bakamaz yediremez giydiremez  hiçbiri ama gel görkü annemlerde doğumdan sonra kalmamada izin vermiyo bend enapcam bil iyom gidip bi post açayim bu konuda banada akıl vereler
(768 puan) tarafından
Annenler uzak mı aynı şehirde misiniz
(1,428 puan) tarafından
1 satlik yol canim
0 oy
(63 puan) tarafından
Elin seni neden almak istiyor özlediği için mi hizmeti görülsün diye mi 
(768 puan) tarafından
Özledim diyor ne kadar doğru bilemiyorum bide annesinin yanında ya o dolduruyordur eminim git al falan diyordur
0 oy
(496 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bacım haklisiniz çocuğunuzun bakım konusunda bı yerden sonra kocda boşluyor demek hep baba evinde kalmak istiyor öyleyse nie evelndin gibi sözler benim eşim kendisi git degi halde melket uzak 1 ay 2 ay kalsam eşime diyorum gelimi yok diyor iş yok güç yok kal  diyor erkektir o ne kadar dese benim aklıma ne demiyckmi gelmek bilmiyor ben demesem gelmez bugünde annem aradı doğumda gel dedi dedim bilemiyorum eşim dedi ben beğe nasl daynirim sonra diyor git sizn için iyi olur anne bakar ilk çocuk ben istemiyorum bazen  konuşsak diyor aileni özledinmi tabi diyorum gülüyor şakasına bile diyor ee evlenmesyedin ailende ayrı kalmak istemiyordun yani bide kendisi beni yolar git kal kafa dağıt İstanbul'un gürltusu patırtışı yada genlde hep birlik gideriz ya ben kalirm işimiz varsa birlikde döneriz siz eşinizle iyi olun bos verin sonuçta beraber yasicagin eşin onun yüzüne bakacaksn kaynadı da boşver zaten kaynnaya baksak deriz baba evi de kalak ama arda kocya oluyor ne yaziki biz bı ara gitik işten dolayı 15 gün kaldık annem ilah sen kal yok dedim işimiz var hem dedim kocam demiycek gelmeye niyeti yok işimiz var beni tinlamiyor  ablmda kizdı ısrar etme ya gelmeysid hiç gelmiş enznda bide süreklidir her yaz geliyor kocssida laf etmesin 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Canım imkanınız varsa toki verilecek demişsin verilene kadar kiraya çıkın kafan rahat etsin 
(768 puan) tarafından
Eşim ailesinden ayrilamiyor onlari bırakamam diyor
0 oy
tarafından
Ailenin yanında durma bence daha fazla kaynananla otursan bile herkesten önce eşin gelir o senin ailen araya soğukluk sokma duzelmez sonra senin yanın ne olursa olsun kocanın yani 
0 oy
(3,299 puan) tarafından
Maalesef kendi ailenizin yanında olmalısınız ( eşiniz) 

Başka bir eve çıkmaya ikna etmeye çalışın uygun bi dille. 
(768 puan) tarafından
Eşim asla ikna olmuyor tokiler 10 yılda sürse ailemle oturacam diyor
(3,299 puan) tarafından
O zaman hak ediyor yanına gitmemenizi. Her fırsatta kaçın ailenize.
Ailesinden ayrı evde yaşayamayan erkek evlenmesin.
(768 puan) tarafından
Bu güne kadar hep böyleydi deprem oldu evleri birleştirdiler asla istemedim en başından söyledim ben istemiyorum koyteynere  gidelim diye kabul etmedi bende o zaman en fazla 1 yıl otururum daha fazlasını bekleme benden dedim şimdi de bana tokiler 10 yıl verilmese 10 yıl oturacaz diyor ben ailesiyle oturmak istemiyorum bunalıma giriyorum ailem de bu durumu bildiği için gitme burda kafan rahat diyorlar
(3,299 puan) tarafından
Haklılar ne diyeyim. Evlatlarını düşünüyor onlar da. Deprem erkekleri de bu bakımdan çok etkiledi. Tamam zorunlu hallerde tabi oturulur ama kendi de rahat edemez ki. Dağ dağ üstüne olmuş, ev ev üstüne olmamış. İnşallah bir an önce eviniz olur da bi şekilde gelmek istemezler.
0 oy
tarafından
Yani bence dönmelisin artik hani eşin var sonuçta evlisin bi sorumluluğun var erkekleride boş birakmaya gelmez araniz acilir
(768 puan) tarafından
Ayy valla o kadar istemiyorum ki gitmeyi sırf kaynanam var diye

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 622 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (753 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 390 göst.
6 Şubat 2021 Aile kategorisinde Fatmanurun Annesi (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 687 göst.
24 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 329 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (475 puan) tarafından soruldu

379,192 soru

11,350,928 cevap

34,820 kullanıcı

...