0 oy
791 göst.
Diğer kategorisinde (5,378 puan) tarafından
Evden taşımamız gerek şart oldu çnkü konum olarak hicbisey bna yakın değil vede ev 7.kat çocuk cama cikiyor rutubetli her taraf perişaniz eysalarmizi topladık kizalr İstanbul Pendik deyim en kotu evler  5 5 buçuk arası çok kötü eski evler vala bizim aşağı mahalede eşim bilmus 6 buçuk 6 yaparız demiş iyimi eşim maaşı zam gelecek bir iki güne 15 i bulur artı mesai yapraim dedi ancak yeter belki yetmezse kiredi borcumuz da az kaldı btmek üzere Çerkezköy ye taşınacaktır kiralar orda da 3 buçuk 4 arası eşimde maaşlari düşük yine aynı hesap dedi burayı tercih ediyor bende zorlamadim baktığımız ev guzel.hemen binanın yanında kires pazar bim şok a 101 hepsi aynı yerde tutsak mi acaba 

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben Besiktas'tayim burdaki kiralari hic demeyeyim ama 6.5 İstanbul icin para degil maalesef.

Butcenize gore karar verin yani en iyi siz bilirsiniz butcenizi giderlerinizi
(5,378 puan) tarafından
Yine pahalı kız :( 4 buçuk yada 5 olsaydı
tarafından
Pahali tabiki ama burda piyasa boyle maalesef napican
(166 puan) tarafından
Konya merkez dogalgazli 2. Kat 1750 ₺  4+1
Yerine göre değişiyor işte
Ama evler baya iyidir sizin
(4,198 puan) tarafından
Ay ne guzel hatice hanim kira 1750.  Tabiki her butceye her sehire gore degisio ama bende hep anadoludaki evleri seviyorum. Esim kayserili 1500 tl kiraya 140 m2 evde oturuyordu yegeni. Bayilmistim eve   Ankarada tanidiklar var evler yayla gibi.  İstanbulda evler baya iyidir demissiniz ya o sebeple yazmak istedim inan kumes gibi evler 5 bin  6 bine allah yardimciia olsun herkesin   Benim evim 76 m2 kolonsuz  oldugu icin kullanisli bide az cik lux sayilir.  Nasip etti ranbim 460 bine almistik 2020.  Subat ayinda bir ay ile rabbim yuzumuze bakti korona sonrasina kalsak imkansiz alamazdim.  suanda 5 milyon kac kat katladi. Fiyatini. yan dairem 14 bin tl veriyo kiraya. İkinci katta arka cepheye bakan kisimda oturuyorum. 17 kat en ust. On cepke kiralar 30 bin mis duyunca sok oldum ben.
(166 puan) tarafından
Hayırlı olsun canm benim maşallah
Orayı kiraya verip istediğiniz bir dairede de oturma şansınız olur
Gerçekten her insanin hayali bir ev sahibi olmak
Rabbım sağlıcakla mutlu bir şekilde oturmak nasip etsin
Çok iyi almşsnz
Şu an aldı başını gitti fiyatlar tutup yetisebilene aşk olsn
Kiralar aşırı pahalı Allah yardım etsin herkese insan çıkmaya korkuyor bir çıksa 2 3 katı şimdi
-Reklam-
0 oy
(1,558 puan) tarafından
Abowww bu ev sahiplerinde merhamet vicdan kalmamış valla
(5,378 puan) tarafından
Valaa hqklisin bnnm ev sahibi çıkaryor evden ev batmis
0 oy
tarafından
İstanbul için çok uygun Samsun'da oturuyorum 3 yıl olucak bu ev ilk biz girdik 850 TLydi girdiğimizde 3 yıl oldu 1100 TL yaptı Allah razı olsun her yıl 100 TL arttırdı ev sahipleri çok insafsız bacım ev güzelse kaçırma derim 
tarafından
Ben Atakum atakentte oturuyorum canım
(540 puan) tarafından
Senin yerin guzel ya maşallah:)
(5,378 puan) tarafından
Yasmin. Bende İstanbul Pendik aynı senin gbi vallah daracaik sokak yolları yokuş binadan önünü göremiyorsun tıkış tıkıs üç buçuk yıl dir evliyim alişamadim hiç herşey bna uzak bakal bile taaa sokağın sonunda vla çok nefret ediyorum yolda yuruyunce nefes nefese kalıyorum resmen bende bska ev bakıyorum konum olarak herşey bna yakın olsun istiyorum insalalh nasip olur ya
(540 puan) tarafından
İnşallah canım çok Zor öyle bı çevre de oturmaya çalışmak vallaha insan soğuyor hayattan
(5,378 puan) tarafından
He vala ben hayata soğudum resmen İstanbul dan çıkmayı düşünüyoruz çok pahalı vala bizim binada herkesin araabasi var millet gdp gelyi.istedigi yere bi bizim yok :( maf oluyorum cocukla
0 oy
(2,418 puan) tarafından
Avrupa yakasında kiralar daha uygun buraya taşının abim 3000 TL ödüyor mesela yeni kiracı oda
(5,378 puan) tarafından
Mesela hangi semtler vala eşim de dyor pek iş imkanı yok oralarda dyor tuzla tarafı çok iş var işi burda abin hangi semtde
(2,418 puan) tarafından
Eşin ne iş yapıyor? Burda iş imkanı da çok ama ne iş yaptığına bağlı tabi
(5,378 puan) tarafından
Cnm kaynakçı işi yapyor ben baktım yeni doğan Sancaktepe tarafı Ataşehir tarafı aşırı pahalı
0 oy
tarafından
Pendik'te evler o civardami vay anasını bizim kiracı 3 bini kabul etmedi hasbam cikacam dedi çıksın bakalım sjs
(5,378 puan) tarafından
3 bin nerede peki vala 3 hiç bişey burda ucmus
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Bizim binada bos daire var gel buraya:)) pendik Kurtköy
(5,378 puan) tarafından
Kaça kız bna yakın:)
(5,953 puan) tarafından
Çıkan 2.500 den cikti ilk kiraci oydu tutan 2 ci kiraci olcak  6 kat gunes alan cehpe salon yatak odası  cocuk odası mutfak banyo  kucuk wc guzeldir daireler:)
(5,378 puan) tarafından
Ama pahalıya verir kesin
(5,953 puan) tarafından
Bilgim yok binada yeni girenler 6 7 bin hep
0 oy
(7,959 puan) tarafından
Tamam İstanbul ama genede fazla geldi bana birde maaş 15 bin 6 kiraya gitse pazarı kasabı elektrik doğalgaz suyu artı birde çocuğun masrafi zor olur inşallah daha ucuzunu bulursunuz Allah yardımcıniz olsun 
(5,378 puan) tarafından
Vala cnm  eşime vereblcemisin dedim mecbur eyer olursa kiredi falan çeker ev alana kadar
(7,959 puan) tarafından
Rabbim yardımcıniz olsun
0 oy
(645 puan) tarafından
Abooo çok fazla kiz ben corumda oturuyorum 600e duruyorum biz eskiyiz suanki fiyatlar 1500 2000 de aşağı yok burda da 
(645 puan) tarafından
@anneyimben Bahçelievler de duruyorum canım
(645 puan) tarafından
Anladım canım biraz daha bak bende çok dolastydm bulabilmek için
(5,378 puan) tarafından
Vala tutmadik cnm bktk kpek baglasan durmaz
(645 puan) tarafından
Hadi ya 6000 neyine istemis oyle
(5,378 puan) tarafından
Yerin altinda zindan gbi bide tuvalet borusunda su akmış duvara iyy midem bulandı önünde bina da ypiliyor ışık bile vurmaz dedim bune
0 oy
(331 puan) tarafından
2 bin veriyoruz
(5,378 puan) tarafından
Nerde cnm
(331 puan) tarafından
Üsküdarda 7  senedir oturuyoruz
(5,378 puan) tarafından
Cnm bizim de 2 bindi. Adam 5 bin yapacam çikin demiş ev perişan zaten
0 oy
(673 puan) tarafından
3+1 750 TL veriyorum
(331 puan) tarafından
Yok artık neresi
(5,378 puan) tarafından
Nerede semt olarak eski kiracimisin
(673 puan) tarafından
Pardon sadece İstanbul mu cevap verecek başlığı okuyup yazdım ben..Van'da TOKİ'de oturuyorum
(5,378 puan) tarafından
Haa Van cnm abim de Ağrı'da oda okdr veryor ama oralarda iş yok
(673 puan) tarafından
Konuma göre değişiyor aynen
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Çok fazla ama ne yapacan ki evler artık her yerde o fiyat. 
(5,378 puan) tarafından
En uygunu en temizi bu bakalım nasip kires bile yaninda
0 oy
(200 puan) tarafından
Bizde 6 bine ev tuttuk geçmedik dhaa heryer de kiralar uçmuş durumda 3+1 evden 8000 TL istediler 6 bine şükrettik
(5,378 puan) tarafından
Tabi cnm burda 7 8, binden başlıyor vala
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Ah ulan İstanbul fakirin damsız; zenginin kansız ...........

Yotube da storilerde kısa video da gördüm bayıldım bu söze oğlan dam mi evin üstü mü.ne ordan bagiriyordu 
(5,378 puan) tarafından
Sadece adı var vala İstanbul yutuyor insanı yaa bende nefret ediyorum vala
0 oy
(15,244 puan) tarafından
Antalyadayim. Burası 1.5 sene önceye kadar çok ucuz bir sehirdi kira olarak. Gerize.kali Ukraynalılar ve Ruslar gelmeden önceye kadar. Ne zaman ki onlar geldi kiralar alt üst oldu. Artık ev kiraları 5 6 dan aşağı yok. O da kötü mahallelerde. Durum çok kötü. 6 bine İstanbul'da iyi bulmuşsunuz bence. Eşinin maaşı 15 olursa çok rahat gecinirsiniz. Yani çok rahat demeyeyim de geçinir gidersiniz işte 
tarafından
Kız Kepezde halin orda giriş katlar 1+1 boş 6 bin kafayı yedi bizim Antalya
(15,244 puan) tarafından
Kız Zeytinköy de de öyle . Allhin Zeytinköyu düşün zaten hale de yakin
tarafından
Biliyorum bende Antalyaliyim zaten eskiden eşyalı 3+1 ler vardı lüks Bayer sitesinde falan konyaaltinda sahilde 3500 3800 şimdi düzgün biyerde ev 10 15 bin  antepdeyim şimdi burda suriyeliler orda ruslar mahvettiler piyasayi
(5,378 puan) tarafından
Ucu ucuna işte evet yaa burdan geçen sene 1 bucuk 2 binede vardı eşime okdr taşınak dedim hep erteliyordu şuan otruduginmuz ev rutubeten pislikten gidlmiyor kutu gbi vala
0 oy
(2,474 puan) tarafından
6 bin cok ama kiralar heryerde cok yüksek biraz daha arayın belki daha uygun bulunur 
(2,474 puan) tarafından
Canim benim eşimin çalıştığı yer işçi aliyo kaynak iscileride cok üstün iş makina maaşlarında guzel düşük ücretler vermiyo isterseniz internetten bakın arayın görüşün
(5,378 puan) tarafından
Cnm ismini söyler misin benm eşim gidecek çerkezkoye adı ne fabrikanin gülüm
(2,474 puan) tarafından
Yazdım canim ismini zaten üstün iş makina cerkezkoy yazdığınızda cikiyo nete
(5,378 puan) tarafından
Çok saol cnm baktım ekran cektm üstün iş makina bexmac yaziyri nkdr alıyor eşin alım vardır inşallah senin eşin nkdr alyor benm eşimde arasn gtsin basvursun
(2,474 puan) tarafından
Benim eşim montajda 8700 alıyordu şimdi zamla ne kadar olacak bilmiyoruz ama mesaileri var haftada en az gün mesailer para topluyo kaynakçılar daha yüksek alıyomus diye biliyorum görüşsün hesabına uyarsa çalışır alim var işyerinde hatta bir kaynak robotcusu arıyolar seninki robottan anlıyorsa zamdan önce 15 veriyorlarmış zamla 20 rahat alır heralde
0 oy
tarafından
Konum olarak güzelse Pendikte güzel yer severim bende orayı ama kira çok yüksek gerçi enkotu yerler bile ateş pahası ilmuş. yaAllah yardımcın olsun
(5,378 puan) tarafından
Amin cnm vala ben pek sevmiyorum Pendik Çarşı evet güzel sahil falan var ama uzak herşey bna yaa bu aşağı mahalle konum olarak iyi de bakacaz
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Kuzu ben yayalar ve velibaba çevresine baktım 7500 den başlıyo artı aidatlarda 500 arası bende siteye tasınmak istiyorum ama gözüm kesmiyo suan emin evime yazılcaz galiba 
(5,378 puan) tarafından
Bizde vala kiredi fln çekip alcaz mecbur
(1,101 puan) tarafından
Biz bankayla konuştuk bi ev vardı aylık 40 bin ödeme cıktı vazgectik emin evimi düşünüyoruz
(5,378 puan) tarafından
Ooo ayy baya var vala bitane var hani yeni çıkmış galiba kira öder gibi ödüyorsun galiba ama yüzde on peşin istyor oda yok ya
0 oy
(7,198 puan) tarafından
Maaşına göre kira gayet iyi bence bize de kalan 9 bin falan ayda bir çeyrek alıyoruz bazen yarım alıyoruz 
(5,378 puan) tarafından
Vala kires yanında evin belki bende çalışsam bir iki ayda borç bitecek
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Vay be 6.5 muuuu bizde evi 2.5 verelim diyoruz çok diyorlar şaka gibi:(((
(5,378 puan) tarafından
Evet arkadsim da Bursa'da oda okdr veryor pek iş yok yaa orda
(1,207 puan) tarafından
İsle alakası yok ve is de var yani tekstil fabrika işi falan bir de merkezdeyiz hani burda kiralar yüksek o kiracının yerinde bende olabılırdım mantıgıyla dusundugum için kiraya o kadar dıyprux
(5,378 puan) tarafından
Nilüfer Gemlik tarafı çok pahalı gorumcede orda vala Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah
(1,207 puan) tarafından
Allah herkesin yardımcısi olsun valla çok zor hele asgari ücretle gecim daha zor
(5,378 puan) tarafından
Amin vala inşallah güzel bir ev buluruz
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Gerçekten kiralar çok arttı özellikle maaşlara yapılan zamdan snra iyice arttı, ben ilçede oturuyorm kaliferli evler 2500 2000 TL sobalı evler 500 ile 800 arası ilçe bide, herkesn durumu ve maaş durumu aynı değil malesef biz esnafız eşim ek iş yapıyor ama yinede yetmiyor illa Bi borç Bi kredi ye mecbur kalıyorz  yazn iş var kışın yok sobalı evde 500 tlye oturuyorm 1 oğlm var 2. Bebiş yolda çocukların masrafı da eklenince lüks oturmak baya zahmetli bizim için, 6000 TL kra versem kalp krizi geçiririm heralde ödeyip kendi evim olsa içim yanmaz ama,,, 
(5,378 puan) tarafından
Vala burda sobalı ev var 3 buçuk 4 buçuk köpek bağlasan durmaz ben sobayla uğraşamam vala cnm kziim yaramaz yakar kendini

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 388 göst.
27 Nisan 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,141 göst.
27 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Gurmeanne (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 742 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 400 göst.