0 oy
977 göst.
Diğer kategorisinde (208 puan) tarafından
Kızlar komşum var 5 6 aydır tanışıyoruz gidip geliriz birbirimize. Sürekli bişey istiyor şu var mı bu var mı sende diye şimdiye kadar varsa hep verdim taki patates isteyene kadar geçen gğnlerde varsa 6 7 tane patates verir misin dedi şok geçirdim şimdi de bende olan bişeyi istedi yok dedim geri de kendimi suçlu hissettim berse miydim acaba diye. Bakkal var hemen çaprazımızda pahalı bieşy de değil inip alabilir siz olsaydınız napatdınız

32 Cevaplar

0 oy
(692 puan) tarafından
Bazıları komşuluk yapmak değil insanı sömürmek için var fazla alakadar olma bence canım sevmem ben öyle şeyi,evet ihtiyacını olana can feda ama kullanmaya calisana su bile vermem 
(208 puan) tarafından
Bende başta vereyim eseypm dedğm ama abarttı yarım saat sonra kocası geleeck ona aldırabileceğini bile beden istiyor artık vermeyecem bendr
-Reklam-
0 oy
tarafından
Alıyor gerı vermiyorsa sıkıntı uzak dur verme samimiyeti kes cıkarıcı ınsanlardan nefret ederim 
(208 puan) tarafından
Vermiyor malesef
0 oy
tarafından
Kimseden 1 bardak su isteyemem ben , bilmiyorum ama bu durum bana çok garip geliyor.  Bırak komşuyu kendi annemden ver diyemem. 
tarafından
Ya istemek var istemek var 2 kilo patates istemis resmen
tarafından
Sürekli de istenmez ki , dediğin gibi  2 kilo patates birde .
tarafından
Hani bir kabartma tozu istersin bir yemeklik tuz istersin ne bilim bir domates istersin tamam da 2 kilo patataes sjsj
tarafından
Kız ben zaten 2 kilo en fazla 3 kilo alırım patatesi ona verirsem bana ne kalacak jhjgjg
(208 puan) tarafından
Hahaha bende  şok geçirdim zaten patatesin var mı dedi var dedim 6 7 tane verir misin diyince bi dyraksadım vereyim dedim evde oturuyordu unuttu heralde sonra bende hatırlatmadım
0 oy
tarafından
Onunki komşuluk yapmak değil sömürmek 
(208 puan) tarafından
Sanırım öyle
0 oy
(421 puan) tarafından
Ayy bakkala gitmesine bile gerek yok şimdi herşey internette soyle geliyor .. ben hic bsey isteyemem cok zorla kalırsam ondada geri veririm h3men mesela bikere misafirim gelcdkri kabartma tozu yoktu istedim yaptığım pasta çörekten verdim.. bikac kere yok kalmadi filan de ayağını kessin 
(208 puan) tarafından
Aynen bende öyle yapacam artık yoksa her hafta bişey için geliyo
0 oy
(331 puan) tarafından
Çingenelikten başka bir şey değil
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben vermem canım istediği bazı şeyler oluyor bi tane samimi olduğum var ama ailece öyleler yok diyorum bir veriyorsam iki vermiyorum kaynanamdan alışmışlar yemeye kaynanası yoğurda varana gelir alır kaynanamda sevap sadakan hayrın olur demişti bende eşim köpek gibi çalışıyor elaleme yedirmek için değil sen dağıt çalışmayı mı biliyorsun da zor olduğunu bilesin dedim ama çok zoruma gitmişti çünkü sürekli sanki biz hayrı bilmiyoruz da onun demesiyle herşeyi yapıyorz eşi çalışmıyor kendi çabalamıyor ondan bundan geçiniyorlar 
(208 puan) tarafından
Hayır verecek olsam ihtiyacı olana veririm deseydin sende insan lar bi tuhaf
0 oy
(672 puan) tarafından
Ay o ne ya market miyim ben deseydin benimde elti var altımda oturur bıktırdı yemin ederim en son ne istese vermedim yok dedim sonra da muhabbeti kestim sıktı çünkü hep çıkarı için beni kullandı şimdi yüzüne bakmam 
(208 puan) tarafından
Market miyim ben demedim çünkü kayınlarımla ortak bakkalımız var ahsgahagaga evet marketsin derdi ama artık olsa da yok diyecem
(672 puan) tarafından
Hahhaaahha :D ozamn bakkala gitsin parasıyla alsın ya herşey pahalı sende Bi ton para harcıyorsun durumu çok kötü olur neyse verirsin arada ama sanmıyorum değildir
0 oy
(8,922 puan) tarafından
O da abartmış bence. İyi yapmışsın. Yakında bakkal da varmış daha ne yani. 
(208 puan) tarafından
Aynen öyle bi kere de eşinin iş saatine yarım saat kala krem şanti istiyor
(8,922 puan) tarafından
Yuh ya. Ne bilim acil bişe olur istenir de krem şanti ne Allah aşkına. Kadın resmen beleşe geçiniyor sizden.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yani salçan biter o an alamazsın çıkıp hemen lazımdır istersin 2 kaşık tuz biter istersin anlarım insanlık hali bazen benimde bitmiş oluyo farkemiyorum üst kattan istiyorum hemen geçenlerde Yumurta bitmiş farketmedim 1 tane lazım oldu üstten istedim 2 tane yolladı sağolsun onlarda benden ister komşuluk böyle olmalı zaten. Ama seninki gibi bunu kullanmaya kalkan insanlar var. Mesela 1 tane istese patatesi anlarım yetmedi 1 tane varsa uzatırmısın diyebilir ama 6-7 patatesle ben 1 tencere yemek yapıyorum yani o resmen bakkal sanmış seni. 
(208 puan) tarafından
Aynen öyle bide ben istiyim diyerek sadece bir kere toz şeker istedim bende ama o sürekli her hafta mutlaka bişeye gelir
0 oy
(6,221 puan) tarafından
Eğer aldığını geri getirmiyorsa bu komşuluk değil sömürmektir fırsatçılıktır

Mesela ben köydeyim ben Komşulardan isterim komşular benden ister iki tane bakkal var ama buradan kalkıp da ta oraya kadar gidemem bir de zaten genelde kadınlar gitmez Hani köy yerinde bakkala falan

Ertesi gün eşlerimiz merkeze Gidince zaten getirdiği gibi hemen veririz

2 gün önce mesela komşum geldi bir başka komşu haber vermiş akşam sana çaya geleceğim diye hemen geldi bana yoğurt sıvı yağ ve yumurta istedi verdim dün eşi merkezden getirince hemen geri getirdi Olabilir böyle şeyler

Ve dediğim gibi götürdüğünü getirmezse O zaman sıkıntı ve bir de asla vermem ben kendimde birisinden bir kaşık salça alsam 2 kaşık geri veririm
(208 puan) tarafından
Malesef verilen kalıyor gelmiyor geri
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Ay hani bazi zamanlar biseyler alirsin ama her seyi istemek var o artik kendini enayi yerine koyuyorlar.  Bi komusumuz. Var inanirmisin.  Kibritin tanesini cayi ekmegi her gun istiyordu ilk geldigim zamanlar sonra hayir yok vermemeye basladim.  Cunku bizi sa.lak yerine koyup resmen bizden besleniyordular.  Yok artik vermiyorum. 
(208 puan) tarafından
Bende artık geri çekilmeye başladım bu da öyle çünkü sürekli bişey ister
0 oy
(215 puan) tarafından
Eski oturduğumuzda apt karşı komşuma ben öyleydim. Çok yoğun çalışırdık. Markette eve uzaktı. Evde olmadığımız için bazen birşey biterdi komşudan isterdim oda verirdi. Ama ben mutlaka fazlasını temin eder ona verirdim. Markete gidip alışveriş yaparsam daha fazla alır ona verirdim. Çocukları vardı marketten sevdiği şeyleri alır verirdim. Mesela biz evde şeker tüketmiyoruz almıştım ama bitmiş ondan alırdım geri mutlaka bir paket verirdim. Yada biz aylık alışveriş yapardık dolu dolu alırdık ama 2 kişiydik evde olmazdık çoğu zaman yiyemezdik hep ona verirdim. Ondada bişey olmadığı zaman benden isterdi verirdim. 

Karşılıklı olursa hiç sorun olmaz. Sonra taşındık ordan hayla görüşürüz. Onun gibi komşu hiç denk gelmedim sonra.
(208 puan) tarafından
Onunda elş açıktır gittiğimde önüme bişey koymadan göndermex sağolsun ama sürekli de olmuyor ve çoğunluk paket şeyler istiyor krem şanti kakao buzdolabı poşeti vs..
(215 puan) tarafından
Eğer karşılıklı olursa sorun olmaz ben 1 alırsam mutlaka yerine 2 koyarım
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Canım ben bakkal değilim diyesi geliyo insanın 

Bu komşuluk değil seni kullanıyo
0 oy
(982 puan) tarafından
Ben verdim POSTLARINI oku sonucu çok kötü bitti 
(208 puan) tarafından
Postu ilk açtığında okumuştum balımca hatırladım da inşallah sonumuz öyle olmaz
(982 puan) tarafından
Cnm iyi geçin sende 1 istedini ver 2 istiyorsa bir gün var bir yok de kısarak kes az az
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım

Benimde yeni komşum öyle

Pislik insanlar

Çingene gibi 

Benden  bir gelişte 

Soğan patates

Sarımsak

İster

Off bak gene aklıma geldi

Mutfak robotu bozup sinsice bırakıp gittiydi daha neler de işte

Sen yüz verme 

Yok de 

Yoksa donuna kadar ister
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Arasıra olabilir insanlık hali ama sürekli sürekli istediği zamanda artık bu sömürmeye girer
0 oy
tarafından
Valla ben komşuluk hiç sevmek mesafe kurarım hep. Meraba meraba a okadardir sohpetim.abartisi strese sebebiyet verir.
0 oy
(1,307 puan) tarafından
 komşuluk bu bugün oysa yarın ben ama abartlmadğı sürece  ama istenilebilir bence yani bende istiyorum zor durumda kalnca komşumda benden istiyo ama ben aldıklarımı geri veriyorum 
(1,307 puan) tarafından
Ve sürekli değil yani zor durumda kaldığmda o an acilse
0 oy
(1,389 puan) tarafından

Bizde yeni evliydik (6ay once sjsjsjs)daha 3gundu yerlesdigim kspimi caldi un istedi bende kabiyla beraber verdim yok icindne alayim dedi yok kullanin so ra getirirsiniz dedi o evde 4ay kaldik 4aydan sonra dondu bos kabim sjsjs:D ama aralardada g3lip bisey isterdi verirdim yalniz kaıiyordu kadin yaslida degildi  40 45yaslarinda ..aslinda o iyiligi kendim olduugum icin yapiyorum ams bazen kendimi keriz gibi hiss ederdm sjsjsjs:D

(3,205 puan) tarafından
4 ay o kap hic mi gelmedi ☺☺
(1,389 puan) tarafından
Hayirrr ustune neler aldi bidr benden. ben zekalida kabimin varligini unutmustum sjsj)))
(1,389 puan) tarafından
Tasinirken dur un kabn bendeydi getreyimm demezmi))
(3,205 puan) tarafından
Küfreder gibi☺☺☺

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 633 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 241 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 808 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Mucizelerim4444 (130 puan) tarafından soruldu