0 oy
638 göst.
Diğer kategorisinde (321 puan) tarafından
Kızlar sürekli birşeyler istiyorlar sürekli bağırıp çağırıyorlar öyle birşey ki aklımı yitirecem böyle çocuk yetiştirdigim için kendimden nefret ediyorum anne de anne uyumayı bilmezler oynamayı bilmezler TV izlemezler bı telefonla duruyorlar. YouTube de izleyip ögrendigi her kötü kelimeyi dilinden dusurmuyorlar ***,pıt ***, diyorlar hahaha guluyorlar çok öfkeleniyorum böyle haraketler yaptığında gün geçiyor yemek hazilrlamama bile fırsat vermiyorlar sürekli ayağımın dibinde birseler pesindeler. Uykuda bayaaa direniyorlar erken de uyansam geç ye uyansam geç uyurlar düzen diye birşey kalmadı hayatımda bıktim usandım artk anne olmayı sevdiğim kadar nefret ettim bu ne yaaa bilsem 2. Böyle asla dilemezdim. 2 tane bir olunca asla beni dinlemiyorlar OrdAn burdan öğrendiği ***** şeyleri kendi aralarında devam ettiriyorlar. Çok ofkeliyim yaa o kadar aktif lerki düşünün ne oyuncak ne TV nede başka birşey asla dikkatini çekmez. 1 hafta sonra ana sinifina verecem. O günü iple çekiyorum inan. Ancak bu şekilde dinlenebilirim. Yoksa işlerle bogusuyorum resmen . 

16 Cevaplar

+2 oy
(127 puan) tarafından
O yüzden ikinciyi düşünmüyorum 
(321 puan) tarafından
Sizin 1 taneyle nasıl geçiyor acaba ?
(4,157 puan) tarafından
Aklin yolu bir:) ben 6 sene sonra kaza kusununa vuruldum suan besik salliom aman dikkat et;)
(127 puan) tarafından
İyi veya kotu iki ve daha fazlası cok zor bu devirde ben geleceği düşünüyorum kızımın yolunu da simdiden çizdik inşallah düşündüğünüz gibi olur
(4,157 puan) tarafından
İnsallh  bencede nu devirde cok zor bir taneye bile maddi manevi acidan yetmek zor.  Benim icin artik cok gec ben yandim sen yanma bari
(127 puan) tarafından
Sağol canim bide ben dolu sey dusunuyorum dunya cok bozuldu 9 yasina düşmüş madde kullanimi ve sokaklar bu pisliklere dolu maddi manevi tehtit cocuk sayisi Allah korusun ben kizimi ortaokul dan sonra askeriyeye vericem disipli kaldigi ettiği yedigi ictigi yer belli ordan mezun olsun isi belli olur hayati kurtulur ikinciye gücüm yetmez zaten manevi olarakta Allah sana ve sizlere kolaylik versin canim
-Reklam-
0 oy
(6,959 puan) tarafından
Tam onu dicektim enerjilerini atamiyolar ondan böyle oluyo ana okulu çok iyi gelecek size 
(321 puan) tarafından
İnşallah kuzum yaa. İnan tek umudum çünkü olacak gibi değil hem onlar içinde üzülüyorum sürekli evdeler diye. Biliyorum hepsini sıkintidan yapıyorlar ama bende gerçekten yetişemiyorum. Zaten dışarı çıkarsam desem burda götürecek küçük bı parktan başka yer de yok ordanda sıkıldılar artk
(6,959 puan) tarafından
Bacım zaten 2 çocuk bide böyle huusuzlar diyosun onları hazırla kendin hazırlan git gel demiş olsan 2 3 saat evde işler nolcak aksatsan olmuyo
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Allah yardım etsin canm zor valla 
0 oy
(215 puan) tarafından
Aralarında kaç yaş var.
(321 puan) tarafından
1 yaş :(((
(215 puan) tarafından
Benim kızımda 13 aylık herkes 2. Yap birlikte büyüsğnler diyor da.
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Dışarı çıkaracaksin bı de dinlenmeyi aklından çıkar kendime zaman ayiramiyorum diye kafaya takarsan iyice işler karışıyor. Onlarla hep oyun oyna ikinkere dışarı çıkar. Soğuksa her birinde yarım saat cik ama mutlaka çık. Saklambaç oynayın kitap okuyun yarışma yapın spor yapın 
(321 puan) tarafından
Yapıyorum ara ara ama ben oynadıkça daha çok istiyorlar işlerim oluyor. Bende isterim isim olmasin onlarla oyniyaym ama işim olunca da sürekli oynanıl mıyor kitabı da zdenedim o diyor bana ver diğeri bana. Sürekli kavga ile bitiyor birde kitap okurugumda asla dinlemiyorlar onların aklı başka yerde :)
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Enerjilerini atmaları gerek.ana sınıfına gitmeleri iyi olur.yazin olsa dışarda atsınlar ama kışın evde zor.youtube neden izliyorlar ki çok küçükler.kötü kelimeler olan şeyler bir de..YouTube ta çocuk paketi var ondan yap bence yoksa git gide daha kötü olur o durum.
(321 puan) tarafından
Kuzum bı vidyo var afedersin benim adım b.ok kokuyorum çok devamı da var artk dillerinden düşmüyor biri söylüyor sonra beraber gülüyorlar hahahah diye bende hiç sevmem böyle şeyler çildiriyorm resmen
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Sana yardım edecek kimse yok mu? Eşin destek olmuyor mu? Biliyorum yoruldun biliyorum çok zor ama bıktım deme ne olursun. Allah onlarla imtihan etmesin. Çok dua et, çocuklarına bol bol oku.. Sen oyna onlarla bilmezler diyorsun ya öğret. Bikaç sefer zor gelecek ama sonra alışacaklar. Alabilirsen psikolojik destek al çocuklarla. Kötü kelimeler için konuş anlat sürekli doğru olmadığını. Etrafınızda kötü söz eden kim varsa uyar konuşmasınlar öyle. Telefon kısıtla. Neyi izlediklerini kontrol et her şeye izin verme. Otur sen aç birlikte izleyin güzel faydalı ya da eğlenceli videoları. İşin zor ama sabır 
(321 puan) tarafından
Telefon asla vermek istemiyorum ama işim olunca o kadar aktif lerki asla yapcmıyorum onlar olunca mecbur veriyorum kuzum az oynasınlar bı yemek yapım v.s v.s yardm edecek kimsem yok gurbetteyim bı eşim var oda çok yoğun çalışır şuan bile yok yani. Ama ne çektiğimi görüyor destek veriyor sadece canm anlıyorum çok zor geçecek biraz moral oluyor ama yinede zorluklardan bazen doluyorum. Ayrıca çok haklısın kuzum Rabbim acılarini göstermesin inşallah ofkelenip herşey söylüyorum bazen yanlış ama çok zorlanıyorum :(
(11,093 puan) tarafından
Ya anlıyorum seni biliyorum çok zor oluyor bazen insan çok bunalıyor. Allah yardımcımız olsun ben de zorlanıyorum. Ben çözümü işleri sallamakta buldum. Zaten tembelliğim var elim ağırdır. Bıraktım iş güç olmasa da olur karınları doysun yeter diyorum bazı günler. Her ev işi sürekli yapılacak diye yıpratınca kendini çocuklar ilgisiz kalıyor. Bırak biraz rahat ol. Biraz kendine zaman ayır, biraz çocuklarına, biraz da işlere. Sen dengeyi kur canım ama yıpratma kendini. Dışarı çıkar, komşu falan yok mu görüşün atsınlar enerjilerini..
0 oy
tarafından

Merhabalar öncelikle çocuklarınız ile doğru iletişim kurduğunuzu düşünüyor musunuz onlarla vakit geçirmek parka gitmek dışarı da yürüyüş yapmak ya da etkinlik gibi ilgi eksikliğini gidermek için gibi geldi çocuklar bazen bunları ilgi çekmek için yapabilir asla kızmadan doğru bir yolla iletişim kurmayı deneyip birazcık vakit geçirmeniz sağlıklı olacak gibi :)

(321 puan) tarafından
Merhaba canm aslında çok zekiler tatlı dil işe yarıyor ama sadece birkaç dakika sonrası yine aynı. Kuzum onlarla vakit geçirmeyi bende çok isterim ama ugrasim tek onlar degilki yemek çamaşır bulaşık sürekli koşuşturuyorum inan gece kendimi yatağa atınca vücudum sızlıyor iyiki bu geceler de var diyrm.
tarafından
Yanlış anlamayın beni sakın bu davranışı istikrarlı bir şekilde devam ederseniz eminim çok güzel vakit geçireceksiniz birlikte
0 oy
tarafından
Allah yardmcn olsn canm benmde 2 yaşında bir kızım var ben onunla bile boğuşuyorm bütün gün
0 oy
tarafından
Benimki de telefon izlerken  hep öyleydı bağımlılık yaptı telefon en son esımde sınırlendı kavgada ettik telefonu yasakladık youtubeden degısık şeyler çıkıyor sürekli çocuğn psikolojisi bozulmuştu çok şükür bir hafta oldu izlemiyor ıstemıyo televızyon acıyorum bır süre sonra onuda bırakıyor baya direndim ama youtube aç diye krıze gırdıgını biliyorum benı dövüyordu daha ıkı buçuk yaşında sınavlarım var dıye hep verdım telefonu o da youtube keşfetti o short kısmını izliyor youtube kids var onu bıle bıraktı ızlemedı eğer yapabılırsen telefonu sakla bir süre bırak delırsınler sonra kendileri pes eder birlikte oynarlar yorulunca da uyurlar saatlerce ayağımda salladıgım kızım telefonu bırakınca kendi kendınr uyuyor oyun oynarken yorğun düşüyor
(321 puan) tarafından
Bende şu işi aradan çikarana kadar vereyim diyorum ama ne kelimeler ögrenmediler ki OrdAn b.ok kaka asla dedirtmedim günah diye onu bile öğrenmişler tüm ögrettiklerim yok oldu vede öğrenmesini istemediklerim de dillerinde sakız valla YouTube sağolsun birde bazı anneler var çocuklarıyla çekim yapanlar o kadar kötü örnekler ki anlatamam kaac kez izlediklerinde dikkatimi çekti çocuğun ayağına ketçap şurup kanamıs diye korkutuyor çocuğu benimkiler de aynısını yaptılar ve daha neler neler bıcak sakasi yapıldigini gördüm bıçağın şakasi mi olur çocuk psikolojisi gerçek sanıp ya gerçekten denese ?? Ahhh ahhh
tarafından
Ayy evet ve zeka sevıyesı çok çok düşük anneler var orda öf benım kızda izliyor tv de ama
0 oy
(243 puan) tarafından
Kac yasindalsar
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Haklısın canım yaşları da yakın olunca zor oluyor ama uzak olunca ea zor oluyor yani kolayı yok maalesef. Benim kizim 4 yaşında oğlum 10 aylık. Ama bende bazen çok darlaniyorum bazen toparlaniyorm. Evde enerji atabilecek oyuncaklar olsun yaşlarını bilmiyorm ama tranbolin olabilir hoppala olabilir. Zıplayan toplarla engeller koyarak parkur yapabilirsin. Eminim çok şey denedin ama belki bir faydam olur diye yazdım 
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Şu saydıklarıni 2 yaşındaki oğlum tek başına yapıyor zaten hatta saysam fazlasını bile yapıyordur.  Mecazen değil ciddi ciddi bugün sabah düz duravara tırmanmaya çalıştı başaramayinca da bana kızdı yıktı ortalığı. Paşamızin neden düz duvara tırmanma yeteneği yok bunu soruguluyoruz şuan. Ve ikinci çocuk istememe sebebim. Kendi çekeceğimden gectim. Sürekli kendine zarar verecekler işler peşinde. Onu bırakıp ikinciye ayıracak vaktim yok. Tuvaletimi bile yarım yarım yapıyorm çoğu zaman. Hani tuvalete giripde tamam işim bitti çıkayım dediğim nadirdir. Tem kişilik ordu mübarek. 
(321 puan) tarafından
Hahah kuzum bendekiler de seninkinin dişi versiyonu. Bende de daha neler neler cıkar da akılda tutulmuyor ki düşünsene oğlundan 2 tane var napardın :)))))))))
(3,041 puan) tarafından
Kafayı yerdim heralde. Görenler bu kadın bu çocuğa nasıl sabrediyor diyor inan mi. Bende hep derim başkasının çocuğu olsa para verseler bakmam ama kendimin olunca seve seve bakıyorum. Eşime de 2. Yi istersen emekli ol öyle yoksa ben doğurmam. Büyüse bile tekrar ayni serüvene giremem tek başıma diyorum. Emekli olup evde olursun sırayla bakacaksak öyle olur diyorum. Mesele ev dağıtıp dökmek de değil sen anlarsin canına zarar verecekler şeylerden dolayı resmen ömrümden ömürler gitti yaşlandım başına bişey gelmesin diye uğraştıkça sürekli tehlikeli bulvarlarda.
0 oy
(645 puan) tarafından
2. Düşünmüyorum bu yüzden bana bir tane yetti  fazlasıyla 
0 oy
(265 puan) tarafından
Hem alışıyorum, hem okuyorum , üstüne de 2,5 yaşında kızım var. Evi b.k götürse umrumda değil, önce çocuk. İşten ne kadar yorhunda gelsem kızım uyuyana kadar bi yemek yerken oturuyorum. İlla yapmam gereken işleri de kızım uyuyunca yapıyorum. Geceleri toplasan 4-5 saat ancak uyuyorumdur. Ama kızıma zaman ayırmazsam daha agresif oluyor, gece defalarca uyanıyor, yemeğini yerken zorluk çıkarıyor, oynar sever okşarsam gece de uyanmaz sorun da çıkarmaz
(321 puan) tarafından
Vayyyy helal olsn canm valla tebrik ediyorum seni ben o kadar bıktim ki ilgilenmek istemiyorum yani safece onlarla değil iş yemk yapmak dışarı çıkmak hiçbirsey sarmiyor artk bsni
(265 puan) tarafından
O zaman bir psikiyatriste gidin, 2 çocuk kolay değil, tükenmişlik sendromu yaşıyor olabilirsin, antidepresan kullansan hem sana hem çocuklarına iyi gelir
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama her çocuk ailesinin aynasıdır ne görürse onu uygular. Sen youtube telefon vs verdiğin için hâkimiyeti kaybetmişsin. Belki bir hafta işi gücü her şeyi bırakıp tamamen çocuklarına odaklasan kesinlikle telefon TV tablet hiçbir şey olmadan inan cocuklarda büyük değişim olur. Çocuklar hamur gibidir nasıl şekil verirsen öyle pişer. 
(321 puan) tarafından
Yanlış anlaşılacak birşey yok haklisin yani kendim de mukkemmel değilim zaten bunun farkındayım ve kendimden nefret ediyorum
(2,224 puan) tarafından
Sen asla böyle düşünmemelisin kendin de çok değerli ve özelsin senden başka bak bakalım etrafında sana benzeyen gözü kaşı saçı başı benzeyen biri var mı yok sen de biricik ve özelsin asla kendin için böyle düşünme sen belki de kendin hakkında böyle düşündüğün için enerjini çocukları bu şekilde yansıtıyorsun ve çocuklar da sana bu şekilde geri dönüş yapıyor o yüzden en başta kendini sevmek ve değer vermekle başla

İlgili sorular

0 oy
45 cevap 1,765 göst.
3 Şubat 2023 Aile kategorisinde Guncelanne (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 543 göst.
27 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hosmerim (2,688 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 523 göst.
10 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 873 göst.