0 oy
780 göst.
Aile kategorisinde (702 puan) tarafından

Bnm kaynanam her gittigmde bisey hazrlamaz bana derki bulgur yapcaktim.gözum kesmedi bende hazrlyorum kendim orda ama hep bulgur pilavi yada manti yemeklere kıyma dahi koydurtmaz kurban kesmelerine ragmen

Bulask makinasinida actrmaz elinde çalıver der

Cayin yanina 1 cekirdek dahi koymaz

Biz kesmedik ama pay geldi bize o paylardan kusbaşi yaptim onlar gelince hazrlarim ette koyarm yemege

Annem ise her gidişimzde etli yemek yapar illaki Tatlisiz asla kaldirtmaz sofradan

Sizce artik onlar bana gelince et koysammi yemege 

38 Cevaplar

+2 oy
(7,025 puan) tarafından
Boşver canım sen yine misafirini en iyi şekilde ağırlamaya bak 
(702 puan) tarafından
Oyle ama artik dikkatimi cekmeye baslyo dolap etle dolu hic dokundurtmaz
(79 puan) tarafından
Ayyy yapiyozda noluyo yaa bu zamands kotu gelin olcan bsk tependen inditmiyolar   hic biseyden taviz vermicen ben yapyim da ne oldu yine gözlerinde kötü gelin
(7,025 puan) tarafından
Orası öyle canım ama misafirlik açısından dedim ben yoksa bende  diğer konularda asla taviz verilmemesinden yanayım
-Reklam-
+1 oy
(10,947 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin kayınvalidem yaşlıydı zaten kendine hali yoktu kadının ama herseyin en güzelini ikram etmek isterdi Allah rahmet eylesin
+1 oy
tarafından
Hep esimin sevdigi yemekleri yapar ben onlardan nasiplenirim :))
+1 oy
tarafından
Bence bu kadar küçük hesapların peşine düşme. Yemeğe et koysan ne olur koymasan ne olur. Yahut kaynanan misafire cimrilik yapsa nolur yapmasa Nolur. Sonuçta misafire hizmet Allah içindir. 
(1,908 puan) tarafından
Artiiiii cok.dogru söylemişsin bravoooo insan.utanir bunu yazmaya
0 oy
tarafından
Herkes kendine yakışanı yapar bende her gittiğimde kendi yemegimi kendim yaparım geldiklerinde de her türlü yemeğimi yaparım allah me verdiyse yer içer kalkarız ben bana yakışanı yaparım gerisi beni bağlamaz 
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Ne yemek varsa onu koyar önümüze yada ne yapmak isterse 8nu yapar hiç bana demez kızım kalk yap diye bnde onlar gelirse hemencik ne olacaksa onu yaparm anneme de aynı şekilde annemde aynı şekilde çok şükür 
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Benimkide yemeğe çağırmaz ramazanda  sadece onda da aynı binadayz ya çağıror bana yaptırır  bi çok şeyi normal zamanda gitsek ki artık gitmiyorum  bana .ay koydurtur sadece 
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Bazlama katmer icli baskada bisey gormedim 2 senelik evliyim nisanliyken annem ben annanem bi kac defa gittik her gitmemizde sabah kahvaltisina bazlama yapardi annem demisti birdaha hamur yapma bize diye:)) 
0 oy
(323 puan) tarafından
Hiç bı halt yapmaz bilmez de beceriksizdir eltim.ev üstünde onunla birlikte yaparız birde bunu bununyap der o kocasıyla
0 oy
tarafından
Ben karşımdakine göre davranmam açıkçası evimde ne varsa onu koyarım karşımdakinin önüme ne koyup koymadığına göre hareket etmem. Kaynanam evde varsa et koyar ya da et yapacaksa çağırır gel yiyelim diye ama sırf ben gidiyorum diye et yapmaz zaten yapmak zorunda da değil. Tatlı vs olmaz evlerinde çayın yanında da bakar varsa bişeyler koyar yoksa yapacak bir şey yok ben de aynıyım gelince evde ne varsa onu koyarım. Annem de öyledir benim et yaparsa çağırır gel birlikte yiyelim ama sırf ben gidiyorum diye et yapmaz yani 
0 oy
tarafından
Mutfakta tek sıkıntı dediğin gibi elimizde bulaşıkları yıkayalım ister. Ama genelde kendi yıkar onun dışında bi durum olmaz. Yiyelim içelim hoşuna gider 
0 oy
(121 puan) tarafından
Sen kendinden taviz verme canım yedirmekten içirmek sevaptır Allah kat kat geri verir 
(121 puan) tarafından
Benimki de hep aynı şeyleri yapar her gün de eşimi arar akşam ne yediniz diye ya da bana sorar ne pişirdin diye çoğu zaman sallarım bişey ler sinir oluyorum bu huyuna bide bende ne görse hemen ister
0 oy
(13,027 puan) tarafından
A dan Z ye herşey hazırlar genel de et türü yemekler yapar  benim eşinin sevdiğimiz yemeklerde  sağolsun 
0 oy
tarafından

Kesinlkle yemeği vardır ama tatlı yaptırır çünkü yaptığımı beğenir 

Evime geldikleri yedikleri sayılıdır ama sen yinede yap o görmezse allah goruyo boşver 
0 oy
(94 puan) tarafından
Genelde beraber yaparız pek hazırladığını gormedim
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Napcakmış o kadar eti turşusunumu kurcakmış ne garip insanlar var benim kayınvalide sorar ne pişiriyim diye arar 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Sen misafir perver ol onlar da yaptığından utansin 
0 oy
(5,909 puan) tarafından
Misafir 9 bereket getirir birini götütğrmüş sen elinden geldlgince iyi agırlamaya bak sevabını alırsın onlar da utanır belki 
0 oy
(219 puan) tarafından

Hiçbirşey ;) o hazırlamayınca her gittiğimde ben hazırlarım 

0 oy
(503 puan) tarafından
benim ki sağolsun hiç bir şeyi esirgemez benden. eğer benim veya eşimin sevdiği yemeği pişirecekse bizim gideceğimiz güne ayarlar o yemeği. bizsiz asla yapıp yemezler. ben gittiğimde de dolapta şu var bak al ye,bundan da var der ben almazsam da kendi getirir. Allah razı olsun ikisinden de 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 516 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Eda34 (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 930 göst.
18 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 127 göst.
8 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 126 göst.
6 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Bol gunesli gunler (712 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,861 kullanıcı

...