0 oy
271 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Kızlar bebeğin cinsiyeti kızsa yüzde sivilcelenme falan oluyormuş 9+4 teyiz şuan yüzümde bikaç tane sivilce çıktı kız diyor herkes cinsiyeti erkek olupta sivilcelenen var mı bana hormonlar gibi geliyor 

30 Cevaplar

0 oy
(2,387 puan) tarafından
İki kızım bir oğlum var. Hiç birinde sivilcelenmedim ve hepsi de birbirinden farklıydı
(45 puan) tarafından
Ben kızımda sivilcelenme yaşadım ama bence hormonlardan oluyor herkes kızla erkegin hamileligi başka oluyor diyor bakalım :)
(2,387 puan) tarafından
Her hamilelik başka oluyo
(45 puan) tarafından
Hayırlısı olsun
-Reklam-
0 oy
(1,551 puan) tarafından
Ben oğlumda hamileyken sivilcelenme oldu batta sırtıma kadar attı şimdi ikinci hamileliğim yine oğlum oluyo yine aynı sorunu yaşıyorum bence hormonaldir cnm cinsiyetle alakası yok
(45 puan) tarafından
Ya bende öyle düşünüyorum hormonlardandır bencede
(1,551 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(7,034 puan) tarafından
Bennnn banada herkes sivilcelenmissin kızın olcak dediler ki bütün belirtiler kızı gösteriyordu oğlum oldu teyzesi 10 aylık olcak 
(45 puan) tarafından
Yaa Allah bağışlasın bakalım benim bi kızım var 2.yi daha bilmiyoruz :)
0 oy
(2,451 puan) tarafından
Benimde iki kızımda sivilcelenme çirkinleşme ne ararsan vardı☺️
(45 puan) tarafından
Benimde kızımda sivilcelendim bu hamileligimdede 1 2 çıktı ama bakalım tutucak mı :)
0 oy
(108 puan) tarafından
Kızımda çok kötüydü yüzüm oğlumda ter temiz internetde erkek bebekse sivilcelenme olurmuş diye okumuşdum ama olmadı sivilce falan 
(45 puan) tarafından
Bende 1 2 tane cikmisti kızımda şimdi bundada çıktı ama bilemiyorum
0 oy
(8,926 puan) tarafından
Benim de iki oğlum var. İkisinde de cildim o kadar güzelleşti ki bebek gibi oldu resmen. Ama boynumda minik minik et benler olmuştu. 
(45 puan) tarafından
Onu ilk defa duydum ben kızımda sivilcelenmiştim şimdi yine aynı bakalım ne çıkacak :)
0 oy
(4,169 puan) tarafından
Benim hamileliğin başlarında yani senin dediğin haftalarda hatta inanılmaz sivilce oldu bulantıdan zayıfladım baya çirkinleştim senin anlayacağın bana da kızın olacak heralde diyolardı şimdi 11 aylık Bi minik adamım var canım nasipte o varmış sivilce olayının kızla erkekle alakası oldugunu düşünmüyorum o yüzden ☺️
(45 puan) tarafından
Ben kızımda sivilcelenmistim bulantı kusma şimdi bundada öyle ama benim hamileliklerim böylede geçiyor olabilir bilemedim :)
0 oy
(763 puan) tarafından
Bencede hormonlardan benimde oğlum oldu ama sivilcelenmedim aksine cildim aydınlandı ama daha sonra yüzümün belirli yerlerinde kuruluklar oluşmuştu krem filan hiç bi işe yaramıyodu 
(45 puan) tarafından
Herkeste farklı etki gösteriyor demekki
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Cinsiyyetle alakalı farklı hormonlar yükseliyormuş. Kız bebekde yükselen hormon svilce, deri kuruması kabuk vermesi lekelenme yapa biliyormuş
(45 puan) tarafından
Ama sivilcelenip cinsiyeti erkek olanda varmş
(3,244 puan) tarafından
Karıştırdım o zaman:b
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Valla kızımda bir nurlandim yüzüm bembeyaz oldu lekelerim gitti guzellestim. Şimdi erkek bebeğe hamileyim kendimi çok çirkin hissediyorum ergenlikte bile sivilce çıkarmadım ben ama.sirtimda aşırı çok oldu yüzümde lekelendi 
(45 puan) tarafından
Bazı insanların hormonları farklı çalisiyor galiba ben kızımdada sivilcelendim bundada
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Bir kızım var sivilce problemi yaşamadım normalde adet dönemleri de stresli dönemlerin de çenem sivilce dolu olurdu aksine hiç çıkmıyıddu
(45 puan) tarafından
Herkesin farklı demekki benim kızda çikmisti mesela
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Bir kızım var erkek bebeğe hamileyim ikisinde de cildim ay gibi oldu 
(45 puan) tarafından
Ya ne güzel benim hamileliklerim sivilceli geciyor malesef
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Öncekileri hatırlayamadım ama 3.grbrliğim şimdi ve tam o haftalardan sorna 2 hafta falan aşırı sivilce vardı yüzümde, bebeğim erkek 

Bence hormonlardan dolayı
(45 puan) tarafından
Bencede öyle herkeste farklı oluyor çünkü
0 oy
(3,017 puan) tarafından
Hamileyken değil sivilce cildim bile güzelleşti kızım oldu ama doğumdan sonra dağıldım saka bir yana  oldu bitti sivilce çıkaran biri değilim ergenlik dahil, genetik yapı ve hormonların verdiği tepki diye düşünüyorum cinsiyetle alakası yok bence
(45 puan) tarafından
Bencede öyle çünkü herkeste farklı gösteriyor
0 oy
(1,824 puan) tarafından
İki hamilelik ikisi de bambaşka karın şekli farklı bulantı kusma uyku isteği birinde oldu birinde olmadı sivilce ilktr yoktu bunda oldu ama ikisi de kız sanırım şans işi 
(45 puan) tarafından
Hayırlısı olsun :)
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Kizimda hiç sivilcem olmadi simdi yine hamileyim bunda sivilcem sirt taraflarımda var bence alakası yok gibi 

(45 puan) tarafından
Herkesin farklı oluyor demekki
0 oy
(4,958 puan) tarafından
İkisinde de sivilce oldu,ama kızımda daha fazla sivilcelenme oldu
(45 puan) tarafından
Hormonlardan oluyor demekki benim sivilcem çıkar normaldede ama bukadar sık değil 1 haftada 3 tane koca koca sivilce çıkardım :)
0 oy
(3,519 puan) tarafından
Cinsiyetin hiçbir belirtiyle alakali olmadigini dusunuyorum ruha ufleyen Allah yalniz o bilir belli etmez.
(45 puan) tarafından
Banada doğru gibi gelmiyor hepsinin hormonlardan olduğunu düşünüyorum ama çevremdekiler kızda hep sivilcelenirdim çirkinleşirdim diyorlar :D
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Kızımız olacak nasipse. Öyle bir şey yaşamadım. Hatta kız çirkinleştirir sende öyle şeyler yok derler. Bence alakası yok.
(45 puan) tarafından
Kışiden kişiye değişiyor demekki herkesinki farklı geçiyor bence :)
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Erkek bebeğim ve hamile iken maşallah yüzüm çok güzeldi doğum yaptm çirkin oldu resmen sivilce çıktı doğumdan sonra adet dengesizliği de olunca 
(45 puan) tarafından
Benim normaldede sivilcem çıkar ama tektük bunda 2 haftadır sürekli biryerimde sivilce çıkıyor
(1,386 puan) tarafından
Kız bebekte özellikle oluyor diye biliyorum
(45 puan) tarafından
Hayırlısı bakalım bilemiyorum :)

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 134 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (227 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 87 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,348 puan) tarafından soruldu
+1 oy