0 oy
1,099 göst.
Diğer kategorisinde (7,972 puan) tarafından
Fay hattı olmayan illerimiz hangileri bilen varmı kızlar.

18 Cevaplar

+1 oy
(672 puan) tarafından
Konya mesela canım riskin en az olduğu şehirlerden
(826 puan) tarafından
Bende konyadayim ama sürekli sallanıyoruz
(7,257 puan) tarafından
Valla iyiki yok fay hatti olsa napardik bilmiyorum Konya'da
(128 puan) tarafından
Akşehir ilgin doganhisarda falan diri fay hattı varmış bende oralara çok yakınım korkuyorum
(1,351 puan) tarafından
Bende konyadayim canlar işin ucu saglam yapıya dayanıyor işte ne olursa olsun çevre iller sallandigi zaman yine ister istemez çürük yapılar zarar gorur
(672 puan) tarafından
Bnde konya da yaşıyorum sallanma tabi olacak ama yıkıcı deprem riski düşük
-Reklam-
0 oy
(2,838 puan) tarafından

image

Fay hattı olmasa bile hepsi birbirine aşırı yakın yerlerden geçiyor bütün Türkiye deprem bölgesi bu yüzden. :(
(1,403 puan) tarafından
Görmedim canim hic kusura bakma. 99 golcük ve duzce depremi ankarada hissedilmiş ama yikim olmamiş. Allahim korusun olasi bir istanbul depreminde 7veya daha buyuk bekleniyor boyle bir depremde ankara yikilir mi ? Gerçekten kafamda bir suru soru var kafayi yiycem
(2,838 puan) tarafından
İrem o gün yazdım postuna kaldırdın heralde yavrum görmedin.  O depremi bende hissettim sallandık evde ödüm koptu. Orda yaşayan insanları düşünemiyorum. Belediye çok daha fazla sallanmış eşim öyle diyor.
Allahım korusun her yeri herkesi. İnşaAllah tekrar yaşatmasın bu yaralar uzun süre sarılmayacak belli ki. :(((
(1,086 puan) tarafından
Mardin'de varmı ya
(7,118 puan) tarafından
99 depremini hatırlıyorum da yine sarsıntı olmustu Ankara da ama çok yoğunda hissedilmemişti.
(2,838 puan) tarafından
Çocuktum hiç hatırlamıyorum deprem sözünü ilk kez duymuştum o zaman çocuk aklıyla deprem diye korkunç bi canavar var sanmıştım. Bir hafta dışarda kalmıştık nerdeyse. Şimdi kış,soğuk,yağışlı vs evlerden çıkamıyoruz bile çocuklarımızla. Allahım esirgesin herkesi.
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Ben Konya'dayim fay hattı yok diye biliyorum ama acayip korkuyorum Rabbim bilir herşeyi 
(7,972 puan) tarafından
Evet haritada, konya karaman Niğde Nevşehir Yozgat Trabzon Rize Artvin Ardahan Mardin bunlarda pek deprem riski görünmüyor.
0 oy
(1,973 puan) tarafından
Şehirler birbirinden etkileniyor. Urfa'da fay hattı olmamasına rağmen Elazığ'da olan depremden nasıl etkilenmiştik. 
(7,972 puan) tarafından
Evet haklısın. Orda bina yıkılması varmı? Sadece hasar vardı sanırım binalarda.
tarafından
Bu Maraş depreminde Urfa'da birsuru bina yıkıldı 200 kişi öldü felaket hissettik zor kactik evimiz hasarlı Allah yaşatmasın
(1,973 puan) tarafından
Öğrencim vefat etti bu depremde. Tanıdıklarım neler neler...  vefat edenler oldu. Elazığ depreminde yanlış hatırlamıyorsam olmadı vefat eden.Rabbim sabır versin herkese. Diyeceğim o ki bütün Türkiye deprem bölgesi.
(1,973 puan) tarafından
Meleklerivar Urfa'nın neresinden?
0 oy
(1,567 puan) tarafından

Türkiye'de dördüncü ve beşinci grupta yer alıp deprem riski düşük olan şehirlerimiz ise şunlar: Karaman, Kırklareli, Nevşehir, Aksaray, Konya, Edirne, Ankara, Niğde, Sinop, Giresun, Rize, Artvin, Trabzon ve Adana.

Bu iller ama yinede de etkileniyor mesela bu depremde Trabzonu çok sallamış

(7,972 puan) tarafından
Kuzey fay hattı Karadenizi takip ediyo diye biliyordum ama Samsun'dayim bende
(7,257 puan) tarafından
Maraş depremi konyayida baya salladı. Hatta o günden beri sürekli sallaniyoruz
tarafından
Adana’da felaket yaşadık evlerimize giremiyoruz
0 oy
tarafından
Kırklarelı, bende kırklarelındeyım deprem acısından en guvenlı sehir dıyorlar
(7,972 puan) tarafından
Anladım şanslısın yine :(
tarafından
Yok be canım memelketım ızmır benım sevdıklerım orda, aılem orda keske burda olmasam
(202 puan) tarafından
Ben de Kırklar eli Lüleburgaz dayım ama ailem İstanbul burda risk yok gibi ama uyku lar haram oldu hiç belli olmaz risk yok derler buraya olur
0 oy
(85 puan) tarafından
Sinop  depremi hissetmedik bile cok şükür 
(7,972 puan) tarafından
İyiymis. Bende samsunluyum ama burda biraz hissedildi.
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Nevşehir. Peri bacaları ve kayalardan dolayı da yıkım olmaz deniliyor burda. Zaten haritada tek beyaz görunen yer Nevşehir. Ama biz her iki depremde de baya sallandık
(7,972 puan) tarafından
Nevşehirdemisiniz
(9,238 puan) tarafından
Evett
(7,972 puan) tarafından
Yakın yerler olunca etkiliyo sanırım.
(9,238 puan) tarafından
Aynen canım. Köyun birinde yıkım olmuş mesela arkadaşım dedi komşusunun akrabasıymıs evi yıkılan kişiler. Anlayacağın ne kadar guvenli desek de olacağı varsa oluyor. Yer benim ayağımn altından kaydı avizeler cok kotubsallandı hemen kızıma kostum oyle korktum ki
(7,972 puan) tarafından
Baya hissetmissiniz. Ben Samsun'dayim burdada hissedilmis. Ama ben hissetmedim
0 oy
(215 puan) tarafından
Yozgat, ilk defa memleketim bir işe yaradı.
(6,827 puan) tarafından
niye oyle diyosun kiz bende yozgattayim halimize bin sukur
(215 puan) tarafından
Aaa neresindensin
(6,827 puan) tarafından
sorgundayim sen
(215 puan) tarafından
Çekerek
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Konya'da fay hattı geçmiyor ama yakın yerlerde olduğu zaman çok sallanıyor  
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Yozgaaaat :) hayırdır kız taşıncanmı
(215 puan) tarafından
Aaaa çekerek benimde. Eşimde bende çekerekliyiz. Yerköyü biliyorum
(7,972 puan) tarafından
Küçük şehirde kalıyorum. Burda tokiler var ama çarşıya uzak kalıyor çarşıya yeni tokiler yapilcak ama biz yazılmadik. Başvuru yapcaktim sonra vazgeçmiştim. Keşke diyorum başvuru yapsaydım.
(1,351 puan) tarafından
Yapıldıktan sonra hisselerini satanlar oluyor gerçi bu depremden sonra satarlarmi oda belli değil ya inşallah yapıldıktan sonra satan olur canım
(7,972 puan) tarafından
İnşallah ama ben onada güvenemiyorum ya. Her tokiyi aynı saglamlikta yapiyolarmi bakalimki.
(17,817 puan) tarafından
Güzeldir yerköyümüz :) kız çekerekte özlem diye arkadaşım vardı soyadını unuttm
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Ankarada fay hattı yok diyorlar ama ikinci Malatya depreminde taa Tunceli'deen Haymanadan bizde sallandik onun için ülkece deprem bölgesindeyiz Rabbime emanetiz ama en çok güvenli bölge Kars Sarıkamış bölümü.

0 oy
(679 puan) tarafından
Yozgat'ta yim
(679 puan) tarafından
Biz depremzedeyiz canım k.maras tan buraya geldik beğendik diye bir mahalle sorgun dayiz
(215 puan) tarafından
İnş size orası çok güzel bir yaşam sunar. Sorgun küçük güzeldir.
(679 puan) tarafından
İnşallah canım sagolasin
(679 puan) tarafından
Siz depremi hissettiniz mi burda çok deprem olurmu
(215 puan) tarafından
Biz eşimin işinden dolayı İstanbuldayız. Depreme hiç denk gelmedik Yozgat'ta iken.
0 oy
(796 puan) tarafından
Cnm ben konyadayim ama karamanmaarastaki deprem burd hissedildi 2 kere ne desekte hepimiz turkuye topraklari icerisindeyiz  yane fay hatti olmasada bisekilde hissediliyo ALLAH  ol dese burdada olur hepimiz ALLAH a emanetiz Rabbin korusun bizleri 
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Ankara'da yok gözüküyor ama olsa bitmiştik biz. Bu depremde de çok hissettik İstanbul depremi olursa da burda da kesin yıkım olur çok yakın çünkü 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ankara güvenli illerden diyor uzmanlar ama Allah bilir. 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Kayseri var mesela 
0 oy
(985 puan) tarafından

Cağnım memleketim Konya  ama ben eşimin görevinden dolayı mersindeyim görev süresi bitsin işk tayin yeri Konya olcak inşallah 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 215 göst.
6 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,400 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 577 göst.
0 oy
4 cevap 181 göst.
18 Mart 2024 Aile kategorisinde Seher yildizi (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 51 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu