0 oy
765 göst.
Aile kategorisinde (166 puan) tarafından
Kızlar bir kez ameliyat geçirdim bir kez de hastanede yattım toplamda 5 gün kadar esimin ailesi hiçbirinde hastaneye gelmediler 

Şimdi doğum yapcam Allahin izniyle hastaneye gelsinler istiyorum öyle de bir beklenti içindeyim 

Siz gelsinler ister miydiniz gelmeseler tepkiniz ne olurdu 

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum 

56 Cevaplar

0 oy
(4,068 puan) tarafından
Kayınvalidem doğmdn 2 hafta önce geldi bizde kaldı. Suym sızyo dye doktra gittik doğma aldılar 18 saat suni sancı çektim başımda bekledi hastane de doğmda. Doğmdan sonrada 40 çıkana kdar bnde kaldı. Şmdi 2. Ye hamileyim 1 hfta snra bze gelck yine kalmaya eşm vardiyalı çalşyo da yne doğm snrasda kalr 40 çıkana kdar kendi annem şehr dışnda oturyo kayınvalidem 5 dk mesfde çk yardımcı olyo Allah razı olsun Allah eksklğni göstermesn hakknı ödeyemm ilki norml doğmdu bu kdar takıntı yapmamıştım ama bu sefer bebk ters dönmedi dha galba sezeryn olcm bu sefer herks yanmda olsn istiyorum bnde baklm duruma göre inşallah hepsi gelr
(166 puan) tarafından
Benim ki karşı binada bekar evlenecek yaşta 3 görümcem var kendilerine bakamazlar yemek yapılacak die gitti hemn riskli gebelik yaşıyorum
Bir gece kaldı yanımda
Onda da oturdu elisi yaptı ben hizmet ettim anlamıyorum ki
(245 puan) tarafından
Sakın korkma canım. O kadar kolay grçiyor kş Allahın izniyle. Ben sezeryan oldum heyecandan 3 gün hiç uyumadım sezeryandan sonra.Allaha bin şükür ağrım sızım da olmadı. Sadece yatıp kalkerken biraz ıhladım o kadar. Seninkide çok kolay olur inşallah
(4,068 puan) tarafından
Amn inşallah canım ya çk strese girdim srekli dudklrımı yoluyrm Bi görsn yra oldu kanıyor o drce
(245 puan) tarafından
Hiç stres yapma.doğum odana sade neskafe, türk kahvesi, kayısı hoşafı felan götür. Ameliyattan sonra baş ağrısı olmasın diye kahve içiliyor. Doktoruna danış iç güzelce. Sütte hemen aynı dakikada geliyor.
-Reklam-
0 oy
(267 puan) tarafından
Hiç umursamam aksine benimki her olayda olmak ister . İkinci bebeğimde ben dedim hemen gelmeyim SeZeryan olacam ayağa kalkayım da öyle gelin hastaneye dedim
(166 puan) tarafından
Faydası dokunuyor mu
(267 puan) tarafından
Çok nazlı ben hamileyken benden daha hamile gibi ben naz çekebilen biri değilim . Sağ olsun hep elleri dolu dolu mantıyla konserve ile gelir ama benim iki çocuğum varken naz çekemem hasta değil ama hasta gibi davranır
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Gelmeyenin keyfi bilir bende onlara gitmem olur biter 
(166 puan) tarafından
Valla öyle parayla değil sırayla ..
0 oy
(245 puan) tarafından
Bizimkiler gelmişti. Gelmeselerdi ona göre olırdu tepkim. Benim 7 sülalem geldi doğumuma. Eşimiz sadece anmesi ve iki ablası geldi. Şimdi akrabalarıyla bile görüşmüyorum. Zaten görüşmüyorduk. Binde bi görüşüyorduk artık onuda görüşmüyoruz. Ben tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım.1 sene sürdü. Kıbrısda bir görümcem var 1 kez dahi aramadı. Birtek doğum yapınca yalandan aradı. Ama ankaraya geldiğinde asla gitmicem yanına. Hastayım felan dicem. Gelmezlerse tavrını koy. Normalde 10 kere görüşüyorsan 1 kere görüş. Tabi bebeğini de babanne büyükbaba sevgisinden mahrum bıraktırm ama yüzde verme. Şimdiden geçmiş olsun canım. Sağlıcakla kavuşun bebişinizle inşallah. O gün dünyanın en tuhaf, yorucu, güzel, heyecanlı, değişik günü. O günü asla zehir etme kendine lütfen ❤️
(166 puan) tarafından
Ya kardeşinin çocuğu yedi kat yabancı gbi davranmak niye anlamıyorum
Eşim de diyor ki ablam gelemezse fotoğraflarını atarız
Gelsin görsün görmek isteyen ne kadar sinir bozucu
(166 puan) tarafından
Sağol can bu arada Allah razı olsn aminn
(245 puan) tarafından
Gelmeyenr fotoğraf felan atma. Merak eden gelsin bi zahmet kardeşlerinin iyiliği dokununca malesef çocuklarını sevmiyorlar. Ya da kardeşlerini bizden kıskanıyolardır. Sendende Allah razı olsun canım
0 oy
(3,910 puan) tarafından
İstemem valla sevınırım bıle cok lazım değil yüzleri
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ameliyatta bile gelmedilerse beklentim olmaz muhataplığımda olmaz
0 oy
(9,022 puan) tarafından

2 doğum yaptım ikisine de gelmediler çok da lazım değiller açıkçası eksikliklerini hissetmedim:D gerçi ilk tam pandemi başıydı eşimi bile almadılar neredeyse tek başıma doğum yaptım. 2. De devlet hastanesi ziyaretci almiyodu 

0 oy
(431 puan) tarafından
Benimkiler de gelmedi, zoruma gitmeedi desem yalan olur ama kızı doğum yaptı üç kez ona bile gitmediler o yüzden fazla umursamıyorum artık.huylari böyle bilmiyorlar böyle şeyleri, umursamamaya çalışıyorum artık acikcasi
0 oy
(243 puan) tarafından
Gelmediler bebeğim 4 aylık oldu geçmiş olsun die aradı kaynanam açmadım aramıyorum sorumuyorum bnde 
0 oy
(438 puan) tarafından
Benim iki doğumumda birinde kendi annem vardı ama hiç yardım etmedi aksine benim yattığım sedyede annem yatıyordu ben refakatçi koltuğunda kızımla kaldım iki gün :( çok zor günler geçirdim keşke kayınvalidemi cagirsaydim dedim ama ne kayınvalidem ne kızları hiç biri ben geliyim yanına diye bir teklifte bulunmadilar bile, kızlarım doğdu aramızda hiç bir sorun olmamasına rağmen bı geçmiş olsun için bile aramadilar sürekli eşimi arıyorlardı kime benziyor bebek diye. Bu zamana kadar hiç kimse için beklenti içinde olmadım iki hamileliğimde üç kez ev değiştirdim sadece eşimle ikimiz kimse yoktu boşuna dememişler kör kendi işini kendin gör diye. Allah'a şükür bu zamana kadar herşeyimi tek başıma yaptım eminim sende yaparsın eşin yanındaysa zaten hiç kimseye ihtiyacın olmaz. Allahta kimsenin eline düşürmesin kimseye muhtaç etmesin..Tez zamanda kucağına alman dileği ile...
(166 puan) tarafından
Refakatçi koltuğunda mı kaldın
O da güzelmiş
Ya bir de uzaktan uzaktan merak edip sormaları fotoğraf istemeleri yok mu **** oluyorum
Sinir bozucu şeyler
Sen de çok üzülmüşsün ya kıyamam
Amin kuzm benim Allah razı olsn
0 oy
(11 puan) tarafından
Herkezin bı derdi var yarabbim kız benim kendi öz annem geldi de ne oldu sanki :) eşimle kavga ettiler doğar doğmaz çocuğun fotoğraf ini çekip sağa sola atacak oldu eşimde bu duruma kızınca pişman olmuş geldiğine oldu :) eşik tarafından bir kişi geldi kaynanam bile gelmedi aman iyi ki de gelmedi bol ayağa dolanirlar
(166 puan) tarafından
Eşin düşünceli birisiymiş yeni doğan fotosunu etrafa dağıtmak nedir ya
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Gelmediler gelmsnler çokta umrumda 

Anca kalablk boş laf yapıyrlr
0 oy
(2,624 puan) tarafından
Bırak hastaneyi evime gelmiyorlar dgru düzgün evime cagirsam bı gelirlerse iki gelmezler. İyiler bana karşı veya bnm onlara karşı biseyim olmadı 4 yıldır evliyim... 1 aydan fazladır bende evlerine gitmiyorum onlarda gelmezler. Evimizde 2 dk lik yatak odamdan evleri görünüyor... Gelip kızımı sevmezler ben gidersem o yoksa yok. 
0 oy
(817 puan) tarafından
Her ne kadar küs bile olsanız gelmeliler bence. Değilseniz daha kötü. Onların ayıbı senin değil canım. İnsanın kendi ailesi derim ben her zaman. Ailen gelse yeter sana. Şimdiden geçmiş olsun canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
0 oy
tarafından
4 ay önce doğum yaptım. 2 gün kaldım hastanede 2 günde kaynanam yanı başmdaydı Kendi annem kadar ilgilenip koşturdu herseyde. Dogum sonrası evde de yine o gelip baktı hakkını ödeyemem
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Ayy keşke benim eşimin ailesi gelmese 25+4um sandım olduğu an aramazsam küseceklermis o sırada yanımda olcaklarmis bende bunu kabul etmiyorum doğuma eşimde girecek zaten sagsalim oğlumu doğurup odaya geçelim ailece 1 saatte olsa vakit geçirip bagimizi kuralim o sureden sonra isterse viyana ordusu gelsin... başta eşim kabul etmiyordu ailemde o heyecanı yaşamak istiyor bende onları görmek istiyorum diye genel olarak tek kavgamız buydu ama Allah razı olsun başta babam ve kendi arkadaşları olmak üzere hepsi beni destekledi ve gerekçeleriyle doğuma ve doğum çıkışı 1 saatte olsa aile bağı meselesinin ne kadar doğru ve önemli olduğunu anlatınca vazgeçti şimdi ailesi tavır alıyor ama umurumda değil gelmesin demiyoruz zamanı gelince gelsinler sadece Haa gelmeseler problem değil 
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Yani hastahaneye bu kadar sürede gelmedilerse seni sevmiyorlar demektir.ha bu da umrunda olmasın bence.zaten gelirlerse de zorla geldikleri için illa bir huzursuzluk yaparlar
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Gelmediler ben istemedim 
0 oy
(412 puan) tarafından
Hastaneye ziyaret için gelmişlerdi ama bebek görmeye henüz gelmediler, kızımıza birsey aldığımızı görünce de siz herseyi alıyorsunuz   bizlere alacak birsey bırakmıyorsunuz diyor bahanesi hazır.
(166 puan) tarafından
Alınan şeyleri gösteriyorm maksat o da alsın ya da desin kzim eksik olanları da biz alalım
Ama benim kayinvalide ne diyor
Hee güzelmiş güle güle kullan ...gel de delirme
0 oy
(103 puan) tarafından
Gelmezlerse ayip olur valla ben gurbetteyim  ailem uzakta deprem nedeniyle gelemiyorlar  ama kayinvalidem gorumcelerimin hepsi gelip cocugumada bakicak dogum zamani hastanede de kalicak olur mu oyle sey saygi sevgi herseydir kimseyle kotu olmayin ha kotu insaninda duzelmesini beklemeyin kimse dort dortluk degil he he deyin gecin

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 604 göst.
0 oy
2 cevap 134 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 457 göst.
25 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 472 göst.

381,361 soru