+16 oy
675 göst.
Diğer kategorisinde (7,249 puan) tarafından
Ne bileyim ağzimizdan hayir mi çıksa acaba kıyamet gelsin yeter artik. Kıyamet gelsede kopsak gibi çok cümle görüyorum bir çok kisiden depremle ne hale geldik kıyametin buyuklüğünü gazabini düsünebiliyormusunuz. Ne bileyim bana çok ürkütücü geliyor hep ve allahim kıyameti bize neslimize yasatma derim ağzimizdan çıkan kelimeler bazen dua olur hayır konuşmak gerekir diye duşünüyorum..

23 Cevaplar

+5 oy
(25,224 puan) tarafından
Böyle insanlar bana inançlı gelmiyor nedense. Kıyameti hafife alıyorlar. Kıyametin son alameti gerçekleşince Allah hiçbir ibadeti hiçbir allahım affet diye haykırışları kabul etmeyecek haberleri yok. Öyle kolay sanıyorlar. Dinden bi haberler bu lafı söyleyenler 
(7,249 puan) tarafından
Dinden bi haberde demek istemiyorum ama belki kullanan varsa postu gòrür diye yazmak istedim hani bazen bir sey deriz dua kapimiz aciktir ve şıp diye oluverir ya keske baska birsey isteseymisim deriz ne bileyim hayir konusmak gerek
(25,224 puan) tarafından
İmanı güçlü ve dini bilgisi zayıf olmayan kişiler bu lafı kullanmaz kesinlikle o yüzden bilinçsizler bana göre..
(7,249 puan) tarafından
Malesef öyle yani ya farkinda değiller
(15,969 puan) tarafından
Katılıyorum sana selom. Bu depremden sonra hem kaderi hem kıyameti hafife alan cok kişi var malesef.
-Reklam-
+1 oy
(15,197 puan) tarafından

Ben de bunu anlamıyorum gerçekten. Ve çok duyuyorum bu sözü burda. 

Hiçbiriniz ölmeyi istemesin. Ölüm kendiliğinden gelmeden önce de öleyim diye dua etmesin. İnsan ölünce hiçbir iyilik yapamaz. Mü’minin hayatta kalması iyiliklerini çoğaltır.” (Müslim, Zikir 13. Ayrıca bk. Nesâî, Cenâiz 1)

(7,249 puan) tarafından
Belki birilerine faydali olur bi durup dusunuruz ben ne diyorum diye
0 oy
(671 puan) tarafından
Katılıyorum sürekli insanı ürkütüyorlar
(7,249 puan) tarafından
Sadece ürkütmek değil bazen farkinda olmayizda dua kapimiz aciktir bir sey deriz şip diye olur hani deriz ya keske baska birsey isteseymisim diye ne bileyim yanlis geliyor
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Bunlar daha kıyametin küçük alâmetleri birde büyük alametleri var Tabi en iyisini Allah bilir biz daha buna dayanamıyoruz:(
(7,249 puan) tarafından
Kuranda anlatilan o gunun öyle azameti varki tüylerim ürperiyor ama ağzimizda siradan bi cumle gibi bunu söylemek yanliş geliyor tek bu degil her söyledigimize dikkat etmek gerekir tabi ama
0 oy
(15,681 puan) tarafından
Evet haklısın aslında bu çok yanlış bir cümle çünkü kıyamet günü çok kötü rabbim müslüman kardeslerim bana aileme yakinlarima göstermesin. O an yaşadığımız kötü durumda öyle diyoruz oysa buna benzer bir çok cümle var yanlış olan 
(7,249 puan) tarafından
Amiiin evet aslinda ağzimizdan çikan her söze dikkat etmek gerekir hatta bi olay var bir annenin her kızdiğinda sòylediği bir dua alni secdeden kalkmayasıca dediği oğlu kabeye imam olmuştu ne güzel dua ama her sinirlendiginde kizdiginda bunu dermis
0 oy
(119,287 puan) tarafından
depremde enkazda anne baba tum ailesinu kaybeden 3 yasindaki cocugu ciplak ayakla sogukda titredigini gordugumden beri evde yemek icmek isinmak nefes almak bile rahatsiz ediyo artik beni☹️ ben evimdr cocugum yesin diye cesit cesit yemekler yaparken o cocugun sogukda ciplak ayakla titremesini unuturmuyum bu nasi bi dunya bu nasi bi kader
(7,249 puan) tarafından
Orda sonuna kadar haklisin canim ama sözlerimize dikkat etmek gerek diye dusunuyorum sen bunu dusunuyorsun ama o öyle bir gun olacak ki ne anne cocugunu dusunebilecek ne cocuk annesini herkes kacacak yer arayacak ama kimseye kacis olmayacak :(
(2,877 puan) tarafından
Çıplak ayakla görüp daha fazla beğeni almak için çekim yapıldı yedirildi içirildi barınacak yer ayarlandı kim kaldı sokakta milyonlarca hayırsever orda. sen bu nasıl dünya kader diyerek isyan ediyosun etme
(119,287 puan) tarafından
yedi giydi barindi bittimi yasadogi tranva kaybettigi anne baba o etki nolcak nasi normale doncek o cocuk
(7,249 puan) tarafından
Imtihan dünaysindayiz sevda bir şekilde hepimiz imtihandan geçiyoruz rabbim öyle iyi insanlar çıkarsın ki karsisina acisina birazda olsa merhem olsun anne sefkatini tutmaz belki ama inş çok güzel ailesi olur duadan baska birsey gelmiyor elimizden ama boyle oldu diyede kıyamet istenmez ki benim demek istedigim farkliydi
0 oy
(6,220 puan) tarafından
Çok doğru söyledin yani felaketi üstümüzü üstümüze çekiyoruz Aslında Yani kıyamet koptuğu zaman bu kadar kolay olmayacak Evet şu anda yaşanılan şey bir kıyamet ama gerçek kıyametle kıyaslayamayız O yüzden yok şu Oldu bu Oldu Kopsun Kıyamet artık gibi sözlere gerek yok iyice kötüyü çağırmaya gerek yok Çünkü gerçek Kıyamet koptuğu zaman böyle olmayacak!
(7,249 puan) tarafından
Malesef o gunu kimse görmeyi yasamayi istemez rabbim hiç bir musluman kardesime yasatmasin sadece duyduklarim tüylerimi ürpertiyor yasadigini dusunemiyorum rabbim merhamet etsin
0 oy
(4,972 puan) tarafından
Dil kaderin kalemidir. Insan agzindan cikan sozlere dikkat etmeli. Bir söz söylersin dua niyetine kabul oluverir. Kopsun artık kiyamet diyorlar belki de bu onlara imtihan olarak bir dert gelmesine sebep olur. Mevla kendilerine bir musibet isabet ettirir bu da onların kiyameti olur. Cok dikkat etmek lazim. Rabbim esirgesin.
(7,249 puan) tarafından
Değil mi rabbim korusun merhamet etsin
0 oy
(7,247 puan) tarafından

Oysaki kıyamet kopsa veya ölüm saatimiz gelse hiçte hazırlıklı değiliz ahirete... :(

(7,249 puan) tarafından
Değil mi depremde beynim durdu sadece bunu düsündüm allahim diyorum hem adetliyim hem borcum çok sen affet dedim ki deprem kıyametin çeyreği bile değil rabbim korusun merhamet etsin
0 oy
(4,390 puan) tarafından
yeryüzünde Allah diyen tek bir kişi bile var olduğu sürece kıyamet kopmaz diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin 
(7,249 puan) tarafından
Evet ama gerçek müslüman kaç tane kaldi hangimiz layıkıyla kul olabiliyoruz eksigimiz gunahimiz çok rabbim affetsin
(4,390 puan) tarafından
Allah gerçek Müslümanlardan olmayı hepimize nasip etsin. Amin.
(7,249 puan) tarafından
Amiin amin
0 oy
(811 puan) tarafından
Çoook doğru. Konuşacağın zaman ya hayır konuş ya da sus demiş Peygamber efendimiz bir hadisinde. Öyle demek yerine Allah’ım hakkımızda hayırlısını eyle diyip bol bol dua etmek daha iyi olur bence.
(7,249 puan) tarafından
Kesinlikle rabbim affetsin merhamet etsin
0 oy
(2,877 puan) tarafından
Demi bı kaç kötü kalpli insan pislik yapar hemen arkasından  kopsun artık kıyamet derler ya niye başkasının günahını hepimiz çekiyoruz Allah ıslah etsin demek zor mu nefret ediyorum bu cümleden Rabbim göstermesin 
(7,249 puan) tarafından
Evet yukarda var öyle biri daha malesef kullanan varsada belki durup bi düşünür dedim ama malesef
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Çok yanlış bir düşünce bende denk geliyorum böyle diyenlere ama birşey diyemiyorum yanlış anlıyorlar tepki veriyorlar diye. Allah hidayet versin diyorum sadece 
(7,249 puan) tarafından
Amiiin amiin
0 oy
(3,499 puan) tarafından
Son cumlen cok cok hakli cagirmamak lazim 
(7,249 puan) tarafından
Ama hala kopsun diyen var ne denirki
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Dağlar un ufak olacak, çok çok daha büyük sarsıntılar olacak, yıldızlar dökülecek daha neler neler yaşanacak millet gelmiş neler diyo
(7,249 puan) tarafından
Rabbim merhamet etsin halada demeye devam eden var ne denir ki
(5,491 puan) tarafından
Rabbim acısın kayırsın, bizleri efendimizin sancağında gölgelenenlerden eylesin inşallah
(7,249 puan) tarafından
Amiiin amin layık olmayi nasip etsin
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ayneeen katiliyorum o kiyamet kopsun artik diyenler depremlerden sonra namaza basladi. Oyle lafla olmuyo o isler o kadar kiziyorum ki bi olay oluyo kiyamet kopsun artik kurtulalim diyolar. Ama canim insanlarin olmeyi istemesi yasamanin olmekten zor ve kotu gelmesi de bi kiyamet  alameti haberleri yok
(7,249 puan) tarafından
Malesef canim rabbim geç olmadan gafletimizden uyandırsın inşallah
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Kıyametten çok kıyamet alametleri çok korkutuyor yecüc mecüc deccal Mehdi aleyhisselam ve İsa aleyhisselamın yeryüzüne inmesi çok korkutucu Allah'ım bize yardım etsin 
(7,249 puan) tarafından
Amiin merhamet etsin inş daglar ufalanacak her yer dumduz olacak arz ve dağlar birbirine çarpacak diyor insan dusunemiyor ürperiyor
(2,835 puan) tarafından
Aslında bilinçsizce söylenen bir laftır kalben söylenen birşey değildir insanlr başı sıkısşınca zora düşünce kullanır dediğin hibi ne kadar zor birşey oldugunu hesap etmeyerek
(7,249 puan) tarafından
Yoo gayet bilinciyle soyleyende varmis hayretler icerisindeyim ne diyecegimi bilmiyorum
0 oy
tarafından
Hani sen ölmeyi bayılmak mı sanıyorsun diye bir tabir vardır ya bu da o mesele sanırım kıyamet kopmasını bu yasadigimiz deprem gibi bir şey sanıyorlar ki bu olayda bile ne kadar ürktük iyiki bu postu açtın valla teşekkür ederim.
(7,249 puan) tarafından
Aynen öyle hala bayilmak sananlar var belki farkinda degillerdir belki varirlar dedim ama malesef
(7,247 puan) tarafından
Peygamberimiz bile korkarken onlar imanına guveniyormuş
(7,249 puan) tarafından
Helal olsun valla ne diyim yok ben acizim olamadim o kadar layikiyla rabbim affetsin merhamet etsin inş
0 oy
tarafından
Kiyameti gorup yasasalar kacacak delik ararlar kolay mi oyle kiyamet gelsin demek.
(7,249 puan) tarafından
Oyle diyor zaten kacacak yer arayacak ama kaçış yok kimse digerini dusunmeyecek öyle buyuk bir azabi varki rabbim merhamet etsin
tarafından
Amiiiinnn
0 oy
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
O dehset gunu acip okusunlar kuranda. Anne kucaginda ki bebegi aticak, hamile kadin dusuk yapicak diyor. Oyle oturduklari yerden guya korkmuyoruz ayagi yapiyorlar. Itikadlari zayif
(7,249 puan) tarafından
Çok duyuyorum duydukçada içim ürperiyor allah merhamet etsin

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 201 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 730 göst.
14 Mart 2022 Aile kategorisinde Aisem3155 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 131 göst.
8 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde ❤️Derin❤️ (2,722 puan) tarafından soruldu
+3 oy
9 cevap 341 göst.
5 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,624 soru

11,364,219 cevap

34,841 kullanıcı

...