+1 oy
200 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Doğuma kaldı 3 4 hafta ve artık sanırım tahammül seviyemin üst sınırına dayandım kızım 19 aylık hayır dediğim biseyi bugün anlayıp yapmıyor mesela ama yarın kalkıp inadına hayır dememe ve anlamasına rağmen yapıyor dayanayip kızdığım bagirdigim oluyor beni zerre kadar takmıyor gülüyor kafayı yiycem alıp karşıma sakince güzelce anlatamaya calisiyorum hep yok nerde dinlemek birtek benim ki mi böyle ben mi doğru şekilde iletişim kuramiyorum çocuğumla yoksa bu yaş donemi hep mi böyle 

11 Cevaplar

+1 oy
(10,021 puan) tarafından

Ahh ahh diyorum :'( oda daha bebek 19 aylik neki hicbisey. Kizim dogdugunda oglum 29 aylikti. O zamanlar gozume ne kadar buyuk geliyodu. Erkende konusmata basladi herseyi konusurdu muhabbet ederdi. Bende anlatirdim yapmayinca kizar sinirlenirdim. Simdi resimlere bakiyorumda oda daha bebekmis. Minicik surati var. Ustune bide bebek geldi isler dahada sarpa sardi. Keşke diyorum 2.olacaksa aralari daha fazla olsaydi :'(

-Reklam-
0 oy
(13,821 puan) tarafından
4 yas ve 2 yaslar ne kdr anlatsam da bir aradayken hele soz dinlemuyotlar hic ay sendromlafi seyleri bitmiyor ergen gibi
tarafından
Bunların sendromu bitene kadar biz menapazo giricez:(
0 oy
(7,707 puan) tarafından
Sakın kalarak ve bağırıp çağırmadan 
tarafından
Malesef o sınırı birkaç defa aştım artık bağırdım
(7,707 puan) tarafından
3 çocuğum var maalesef kizlarimda çok cahildim çok bağırıp çağırıyordum ama oğlumda daha deneyim mi desem yaşım biraz daha büyüdü aklım başıma geldi mi desem oğlumda daha sakinim
tarafından
Bende normalde çok sakınım ama artık sanırım doğumun stresi hormonlar derken benimde sabrım tükendi gibi dağıtıp döksün vs onlara asla kızmam ama tehlikeli şeyler yaptığında inatla devam edince dayanamiyorum
0 oy
(16,502 puan) tarafından
Canim bu dönemde öyleler

Ama sen hayır kelimesini kullanmayacaksin

Mesela şöyle örnek vereyim

Muz istiyor ama sen ona kahvaltı vereceksin

Hayır muz yeme kahvaltı yap diyince daha çok diretecek

Hayır yerine şöyle diyebilirsin

Olur kuzum muzunuda alalım kahvaltıyla berbaer yiyelim

Başka bir örnek vereyim

Dışarı çıkmak istiyor ama hava soğuk ve çıkarmak istemiyorsun

Sen direk konuyu dağıtıp oyun hamuru oynamaua ne dersin diyip ilgi odagiji başka yere çekeceksin 

Umarım anlatabilmisimdir❤️
tarafından
Amin inşallah ama büyüdükçe dertler de büyüyor derler bilgine :D ❤️
(435 puan) tarafından
S.polat bak ben onu da araştırmıştım çünkü gerçekten 2. Gebelikten sonra aşırı asabi sinirli biri oluyordum şöyle yap mesela gözlerini kapat derin bir nefes al içinde belli bir sayıya kadar say veya o an oradan uzaklaş başka bir yere geç sakinleş tekrar kızının yanına gelebilirsin inşallah geçer bugünler de Allah büyük
(16,502 puan) tarafından
Aminn aminn inslalah canımm
Ben sidmi o günleri görüom anne çantam ağır dio kiyamiom ona:)
tarafından
Bilmiyorum gerçekten nasıl olucak şuan beni zorluyor hergun yapmıyor arada bir inat melekleri geliyor o bir iki gün deli ediyor beni
(435 puan) tarafından
Bende kıyamam galiba ama zorluğu da yaşasın biraz  :)
0 oy
(435 puan) tarafından

Benimki de 17 aylık oldu ben ona yapma hayır uff dedikçe bazen yapmıyor bazen bana bakıp gülüyor bile bile yapıyor :) yani elimden geldiğince güzelce anlatmaya çalışıyorum yanlış olan şeyleri bu aralar tv üniteye tırmanıyor düşecek diye ödüm kopuyor her çıktıkça o pes etmedikçe bende etmiyorum yapma hayır diyorum üstüne birde 4 aylık bebeğim var Ahh bazen evde kriz bile geçirebiliyorum tabi onlara yansıtmamaya çalışıyorum çünkü gerçekten sürekli ev sürekli iş güç çocuk bakmak çok ağır geliyor bakıyorum çok huysuz 10 dakika falan tv açıyorum bu zamana kadar hiç açmazdım ama artık biraz dursa bende nefes alsam diyorum ve gündüzleri tek uyku yapıyor oda öğle uykusu sonra akşam 8-9a kadar uyumuyor diğer bebeğim de büyüme atağımı nedirse oda uyumaz oldu gündüzleri çok zor çok rabbim biz annelere sabır güç kuvvet versin 

(435 puan) tarafından
Bizler doğru davranıyoruz ama onlar çok inat ve üsteliyorlar inan bundan bir hafta öncesine kadar evde çığlık kıyamet kopardı sürekli çığlık atar bağırırdı artık tahammül kalmamıştı o her bağırıp çığlık attıkça ben tepki veriyordum daha çok yapıyordu iletişimi o şekilde yapmaya çalışıyormuş meğer daha sonra o çığlık attıkça ben tepki vermedim sonra bıraktı mesela şimdi bir şey isterken bağırmıyor çığlık atmıyor şükür :) hamileyken küçük benek avutmak çok yordu beni de erken doğum riskim vardı ama çok şükür oğlum tam gününde doğdu
tarafından
Allah bağışlasın ya tepki vermeme engel değilse mesela sessiz kalıyorum ama tehlikeli bişey yaptığında istemsizce tepki veriyorum o gülüp eğleniyor sanırım bunu oyun gibi algılıyor çocuğumla aramdaki bağı da zedelemek istemiyorum
(435 puan) tarafından
Evet Bencede öyle sanıyor biz sürekli tepki verip bağırınca aldırış etmiyorlar ama mesela babası kızmak istemese de dün mesela ufaktan bir kızdı baktım bizim kız yanıma gelmiş ağlıyor hey Allahım ya :) bizle sıradanlaşıyor her şey
tarafından
Ay bizi niye hiç takmiyor bu minnaklar ya
(435 puan) tarafından
Doğumdan sonra biraz daha rahatlayacaksın en azından bir yük kalkmış olacak ve daha rahat davranacaksın kızına karşı şuan hem bebişin ağırlığı hem vucüt yorgunluğu iş güç stres hepsi üst üste geliyor ama atlatırsın emin ol ben mesela atlattım gibi çünkü küçüğüm 4 aylık oldu bile kızım 13 aylıkken doğum yapmıştım
0 oy
(2,069 puan) tarafından
O yaşta anlamayabilir dikkatini başka yöne çek çok yavaş ve göz hizasına inerek konus
0 oy
(1,924 puan) tarafından
1 buçuk yaşındayken başladı inatlasmaya 2 yaşında hala devam ediyor. Artik umursamıyorum yoksa daha çok sinirleniyorum. Geçeceğine dair umudumda yok kabullendim. 
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Kız bırak prensesimi çok tatlis o ne yapsa yakışıyor:))
0 oy
(256 puan) tarafından
Canım bir kere daha 2 yaşına bile ğelmemiş bir çoçuk hatta bebek hayır yapma dur kullanma atma gibi ma me eki olan cümleleri anlamaz araştırmanı tavsiye ederim yapma hayır demek yerine yönlendir atıyorum koltuktamı zıplıyor gel annemicem yerde zıplayalım su mu döküyor yere gel annecim suyu banyoya dökelim gibi yönlendirme yapmanı tavsiye ederim ilk zaman tekrar inat eder ama sürekli yönlendirme sayesinde alışır oyun olduğunu düşünür
0 oy
(3,314 puan) tarafından
Çok zor çok. 

Bazen tersini yapıyorum. 

Bi tabağa fındık ceviz koyup buraya koyuyorum, işim bitince yicem sen sakın yeme diyorum. 

Her bir kuruyemişte gelip gösteriyor ağzına attığını bi kovalamaca yeme bademimi falan :) böyle böyle bişey yediriyorum bazen. 

En büyük derdim yemesi olduğu için... 

İşin içine dahil edin. Ortalık kirleniyor dağılıuor ama olsun. Herkesin sakin mutlu olması gibisi yok. 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Benim ilk kızım sakın bir çocuktu o yüzden ben o yonden iyi bir hamilelik geçirdim ikinci 22 aylık şuan ama girmediği delik yok bisey döküp etse silip süpürüyorum o değilde kendine zarar vercek diye korkuyorum çok hareketli düşer falan diye tekli koltukları kaldırdım evde tehlikeli şeyler hep yüksete yatakları montessori yerden inşallah senin ikinci sakin olur biŕ birlerini tamamlarlar 

İlgili sorular

+16 oy
23 cevap 675 göst.
16 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mervela (7,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 728 göst.
14 Mart 2022 Aile kategorisinde Aisem3155 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 131 göst.
8 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde ❤️Derin❤️ (2,722 puan) tarafından soruldu

379,382 soru

11,356,291 cevap

34,832 kullanıcı

...