0 oy
1,051 göst.
Aile kategorisinde (86 puan) tarafından

Öncelikle merhaba kızlar ilk önce ülkece çok çok büyük geçmiş olsun rabbim olmuslere rahmet ailelerine sabır versin yaralilarada acil şifa versin rabbim bir daha böyle bir acı yaşatmasın hiç birimize :'(

Kızlar şimdi hani biliyorum beni linclicek çok insan cikcak hakda veriyorum belki çok yersiz bu düşüncem belkide çok bencilce 

Ama sizden akıl almak istiyorum

Benim bir oğlum var 22 Şubat'ta bir yaşına girecek Allah izin verirse son üç aydır doğum günü için hazırlık yapıyordum o günün hayalini kuruyordum sonuçta ilk doğum günü 

Hatta depremden önce doğum günü kargolarım felan hepsi geldi özene bozene hazırlık yapıyordum

Şimdi oğlumun doğum gününe 6 gün kaldı vede böyle bir acı yaşıyoruz hepimiz hani ilk doğum günü olmasa hiç aklimdan geçmez bile ama ilk yaşı işte ona büyüyünce ilk yaşına dair hatıralar göstermek istiyor insan 

Sadede geleyim kızlar ben oğlumun doğum günü nu 22 snde değil hani bı kaç gün daha geçsin öbür haftasına kutlasam çok mu bencil olmuş olurum yani siz olsanız ne yaparsnz kutlarmydinz kutlamzmsnz  lütfen bana bı fikir verin bı yandn hiç istemiyorum ama diğer yandan da içimde utke olarak kalıyor ne yapmalıyım?

30 Cevaplar

0 oy
(2,223 puan) tarafından
Benim kızımda 22 Şubat'ta bir yaşına giricek ben iptal ettim canım. Sadece pastası gelicek kıyafet giydirip bir foto çekicem hatıra kalsın diye. Onbinlerce insan ölmüş hala enkaz altında insan var ben kendime yakıştıramadım kutlama yapmayı.
(86 puan) tarafından
Benim oğlum da 22 Şubat ama bn iki hafta sonrası için kutlanablrmi dedm
(2,223 puan) tarafından
Kutlarsin tabi canım senin tercihin sonuçta ilk yaş önemli bence de ben de çok heveslenmistim ama kısmet olmadı
-Reklam-
0 oy
(76 puan) tarafından
Sana kalmış bişey canım ben cevremde 1 ay gec n kutlayanıda bılıyorun.günündede kutlayabılırsın aıle arasında olucaksa eger.içinden nasıl gelıyorsa öyle yap derim
0 oy
(3 puan) tarafından
Herşey bizler için imanın sartina inandık değil mi doğum ölüm düğün vs günü gelince yaparsın bunda ben saygısızlık görmüyorum ama paylaşmasın bir platformda gayet saygı çerçevesi içinde.
0 oy
(53 puan) tarafından
Martta oğlumun 3.yaş günü deprem öncesi oğluma mc quen li pasta sözü vermiştim yapacağım bişeyler aile arasında çocuk sorup duruyor doğum günüme ne kader kaldı diye yanı bence 1 yaşmış  birde abartıya kaçmadığın sürece bence yapabılırsın 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Benim kızım 3 Yaşına girdi 10 şubatta. Tabi o gün bi kutlama yapmadık. Ama çok hazırlık yapmıştım balonları elbisesini falan beraber secmistik. Kizim da bayılır dogum günlerine her sabah kalkiyor anne bugün mü diye soruyor. Komşuları cagiracaktim oturduğum sitede bir sürü çocuk arkadaşı var maksat çocuklar oynasın etsin falan. Artık napiyim bende pazar günü yapmaya karar verdim cocuk elbisesini giymeye gün sayıyor. Oyle güle oynaya olmayacak ama maksat çocukların havası dağılsın sonradan düşününce dedim hepsi fazlasıyla maruz kaldı bu duruma. Bir çok arkadaşımın annesi babası deprem bölgesinden geldi onlara da annenle gel değişiklik olsun dedim. Ben ilk günden beri sosyal yardımların içindeyim hala devam ediyorum dogum gününü de normal hayal ettiğim gibi yapmayacağım. Çocuklar icin olacak tamamen. Zaten sosyal medyada falan asla paylaşım yapmam 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Benim kiziminda var 4 mart araya baya xaman giriyor o yüzden ben ertelemeyi düşünmüyorum 1 ay var nerdeyse başta düşündüm ertlerim diye ama zaten daha zamanı var bende herseyi hazir etmiştim disarda kutluycaz bide o yüzden bende senin gibi yakın tarih olsaydı 1 ay ertelerdim 
0 oy
(245 puan) tarafından
Hayırlı yaşları olsun inşallah evladınızın. Kutla canım. Ne olacak ki. Acı ayrı mutluluk ayrı. O acıda bizim bu özel mutlu günde bizim. Hepimizin içi kan ağlıyor, psikolojimiz alt üst ama hayat devam ediyor sonuçta. Misal Evimizden cenaze çıkıyo 1 ay sonra düğün günü alınmışsa önceden düğün de yapılıyor. Dediğim gibi acı da bizim mutluluk da. Çocuğunun özel günü sonuçta. Bir hatıra kalacak. Davullu zurnalı değilse eğer kutla bence. Ben olsam kutlardım
0 oy
(981 puan) tarafından
Pazartesi tvler falan hepsi normale doner insanlarda o zaman garipsemez sen kutla dogum gununu davul caldircak halin yokyaa
0 oy
tarafından
Bir iki ay sonra yap çocuk anlamıyor zatenn Rabbım hayırlı uzun ömürler versin kuzuya 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Valla millet acıyı çoktan unuttu sokakta arabalarında bangır bangır müzik açıp kopyo insanlar. Bir iki hafta geç kıtlayabikirsin canım.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 400 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 169 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde Papatya02 (868 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 382 göst.
21 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 359 göst.