0 oy
235 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Dün gece 8de uyudu 12 30 da uyandi saat 4e kadar hafif titriyordu a ateşi vardı. Agri eksici verdim baktim hala hafif titriyordu doktora gittik. Atesi yok bademcigi kızarmış dedi. 2 ilaç karıştırdı yapti. Yaptiktan 1 dk sonra oglumun nefesi kesildi. Elleri buz gibi dudagi kitlendi morardi. Kendini kasmaya basladi gözleri döndü. Titremeye başladı. Doktor hemen oksijen verdi nabız düştü ölçtüler. Hemen nakattan bi ilac 2 damar yolu açtılar. İlac ginderdiler nefes almaya basladi buz kesmisti. Doktorda havale gibi nobet geçirdi dedi. Ama igneye kadar oglum iyiydi doktorun yaptigi ignemibyapti acaba hemsirenin eli titriyordu. Damar yolu acarken. Doktor alerji degil dedi ama ne kadar dogru ki sonucta atesini ölçtü yoktu ateşi o igneyi yapti ateşi yükseldi 

9 Cevaplar

0 oy
(119,570 puan) tarafından
suan nasi aayy cok gecmis olsun 
(446 puan) tarafından
Suan atesi cikiyor ateş düşürücü veriyorum ama o ignemi yapti aklim orda
-Reklam-
0 oy
(73 puan) tarafından
daha detaylı baktır ilac yan etki yapmistir vucudu kaldirmamistir baska hastaneye gotur cnm sorun cikmasin diye belki demediler size yoksa havale dedigin öyle hemen olmaz benim cocuklarin atesi 40 41 bulur nerdeyse titrerler ama havaleye donmezler oyle biseyde hic olmadi kesin ilacdan olmustur hemen aninda olduysa size soylememistirler hemsireninde eli titriyordu diyosun paniklemisler zaten baksana ben olsam hastaneye baslarina yikmistim
0 oy
tarafından
Büyük ihtimalle ilaç yan etki yapmış hemen başka bir hastaneye gösterin düzgün açıklama bile yapmamışlar 
(446 puan) tarafından
Gitmedik iyi 9ldu şimdi ama yarin ozel kendi doktoruna goturecegiz
0 oy
(7,343 puan) tarafından
Başka hastaneye gotur canım ilaç yan etki yapmista olabilir havale de olabilir allhaım korusun çok zor havale biz kendine zor getirmistik oğlumu 
0 oy
tarafından
Ayy Allah korusun yaa siz kavga çıkarmayın diye söylememiş olabilirler başka hastaneye gidin direkt yaptığı iğnenin adını falan öğrenin kaç doz uygulamıs sorun belki de ağır geldi dozu
(446 puan) tarafından
Bende oyle düşündüm sonucta esim kac kere sordu ne ignesi bu ne yapıyorsunuz bilmek benimde hakkım diye guvenlik üstüne yürüdü
tarafından
Kullanılan ilaç serum tedavisini ayrıntılı olarak istiyoruz deyin orda yok mu hasta kabul ya da hangi masa ilgileniyosa bunu istemek doğal hakkınız veremiyoruz diyolarsa neden veremediklerini de yazılı olarak isteyin. Sadece söz ile bişeyler halletmeye çalısmayın size yazılı "belge"  niteliğinde bişeyler versinler direttiniz mi açıklarlar zaten.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Yok canım sanmam doktorun verdiği ilacın yapacağını tabi belli olmaz böyle konularda çocuk hastanesine gidin normal devlete yada özele değil bize uzak olan var kızımda da kendimde de ona gidiyorum özel bu konuda devlette bi iğne yapıp salıyor çok geçmiş olsun rabbim yaşatmasın evlatlarımıza 
(446 puan) tarafından
Çocuk hastanesu ama doktor pratisyen
(6,441 puan) tarafından
O kötü işte canım artık mhrs de puanlama var eksi puan ver yorum isterse yaz en azından acile koymasınlar ben çok şükür kızımda çok şeyler çekmedim ama hamileyim belli de olmaz bu bebekte ne olur ne olmaz
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Soğuk havaleyi anlattın canim bildiğin den 2 yeğenim gözümün önünde geçirdi öyle soğuk havale en tehlikeli olanı anlayamazsın ne olduğunu gözlerini havaya diktiği gibi morardı cocuk kötü oluyor nöroloji doktoru ile bir görüşün  canim çok geçmiş olsun 
(4,061 puan) tarafından
6 yaşından sonra Bir daha ilaç kullanmadi canim şuan ikiside maşallahı var ama sinir kalıyor çok asabi cocuklar oluyorlar arkadaşımın iki çocuğuda o şekilde o ne oldu bilmiyorum Bayadır görüşmüyorduk
(14,036 puan) tarafından
Oğlumda öyle doktor yan etki olarak sinir huysuzluk yapabilir demişti dediği gibi de oldu inşallah oğlumda 6 yaşında son bulur kardeşlerin hepsinde mı var peki mesela benim tek çocuğum var şuan 2.bebegim olursa onda da mı olacak ya
(4,061 puan) tarafından
Olmuyor canim olmayan da var ama tabi doktor uyarıyor sürekli takipte olmalı benim çevremde olan hep iki kardeş şeklinde canim 3 kardesi oldu arkadasimin onda varmi sormadım canim genetik olabiliyor benm abim soğuk havale geçirmişti iki çocuğu da o şekilde yani
(14,036 puan) tarafından
İnşallah olmaz canım çok sağol verdiğin bilgiler için
(4,061 puan) tarafından
Ne demek canım benm bildiğim kadarını aktardım sadece
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Soğuk havale gibi geldi bana oğlumda geçirdi daha önce 4 kez 
(446 puan) tarafından
Cok korkuyorum nasil yapıyorsunuz öyle olunca peki napabilirim
(14,036 puan) tarafından
İlk müdahale bebeğini yüzü yere bakacak şekilde ters çevirmen tükürüğü boğazına kaçmasın diye elini çenesini falan açmakla sakin uğraşma kalıcı hasar bırakabilirsin sakin ol ambulans i ara ve cekebilirseniz video da çekin doktora göstermek için. İnşallah bir daha yaşamazsınız
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Yaptılari iğne ağır gelmiş olabilir başka de götür bence geçmiş olsun 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 298 göst.
0 oy
6 cevap 517 göst.
24 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Melis Melisa (201 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 813 göst.
7 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 285 göst.
19 Ekim 2022 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,023 puan) tarafından soruldu

381,612 soru

11,424,042 cevap

34,981 kullanıcı

...