0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından
40+1 haftalgm acilmam yok nst de normal çıkıyor herşey sancım yok hiç bsy yok 41 inci hafta da olmasa biz müdahale edecgz dediler nolck sezeryan mi suni sancıyla da dogcgmi dsnmyrm benim daha Mart 10 a kadar zamanım var . Ama doktor son diyor ya günü dolmamış bebek dünyaya gelirse bize verirler mi. Adet son tarihine göre hesaplyrlar ben Mayıs'ta hamile dgldm mayıstan hesaplyrlar . Haziran da hamile kaldgma eminim nolck blmyrm hiç aklım almyr 

11 Cevaplar

+1 oy
(656 puan) tarafından
Canım öncelikle sağlık ve sıhhatli kucağına al İnşallah ben de 2 normal doğum yaptım ikisinde de suni sancıyla başlattılar doğumumu dediğin gibi benim de 41 haftamı tamamlıyordum ama benimki açılma vardı 3 santime kadar sonra sancı verdiler 15 dakika sonra kendi sancılarımla devam ettim doğumumu öyle yaptım şu an yine hamileyim galiba yine öyle olacaktır bazı annelerde bebek kendiliğinden gelmiyor olabilir ya da dediğin gibi geç döllenme olmuştur seninki ama doktorlar adet döneminden itibaren hesapladığı için haftası fazla geliyor:)
(337 puan) tarafından
Bnde acilma hiç yok keşke açılma olsa suni sancıyla varım acilma yok açılma olmasa nasıl doğum olck blmyrm hiç günüm var 10 marta kadar doktor da 4 Mart'ta mudahale edcm diyor blmyrm nolck inanmaya inanmaya doğum yapcm gibi :))
(656 puan) tarafından
Kendini korkutma canım bol bol yürüyüş yap O çok iyi gelecektir açılma için benim arkadaşım İstanbul'da oturuyor O da maalesef sancı verdiler açılması yoktu biraz zaman alıyor açılman yoksa eğer ama bebeğini sağlık sıhhatli kucağına alırsın inşallah
(337 puan) tarafından
Amin inşallah bende inşallah sağ salim kucağıma alrm :) bu hafta son haftam inanmaya inanmaya dgcm artık :)))
-Reklam-
0 oy
(3,086 puan) tarafından
Bol bol yürü squat ilişki sıcak suya otur bayır çık günde en az 10.000 adım inşaAllah sancin gelir benimki gelmemişti istanbulun aĺâ yokuşlarını çıkmama rağmen :)
(337 puan) tarafından
Bnm günü olmadığı için yok nst de herşey normal çıkıyor hastaneye gtmekten skldm . Sancım hiç yok nasıl olck blmyrm da yurusemde olmyr yürüyünce hatta halsziglm geçiyor saat bir den başladım dörde kadar yürüdüm ayakta kaldm yok daha iyi oldm sancı da olmadı hic bsy de
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bende senin gibiydim 40+5 te suni sancıyla doğum yaptım 
(337 puan) tarafından
Suni sancı verilince açılma vs olyr mu
(2,387 puan) tarafından
Evet benim açılmalarım düzenli olmuştu
(337 puan) tarafından
Bn bir kere kürtaj oldm suni sancı verdiler tam 13 saat beklettiler düşmedi kanamam da olmadı kürtaj oldm suni. Sancı çare olmyck gibi bana :(
(2,387 puan) tarafından
İnşallah suniyi çekip de sezaryen olman gerekmez
0 oy
(1,168 puan) tarafından
Son adet tarihine göre hesaplanır , zaten ultrason da bebek ölçülerine göre de hafta hesaplanıyor ya . İlk gittiğiniz zamanlar da zaten bebek ölçümleri ile adet tarihi arasında uyumsuzluk olsaydı erken ya da geç döllenme vs belirtirlerdi. İçinizi ferah tutun stres yapmayın. Sağlıkla kavuşun bebeğinize inşallah 
(337 puan) tarafından
Son adet tarihim de eşim yanimda dgldi ben babamın evindeydim evime haziranın ortasında döndüm adet olcgm zaman hamile kaldm . Doktorlar hep adet tarihini hesapladı ve hep dediler haftasına göre uyumlu onlara göre dokuz ayım ama karnım çok küçük millete bakyrm kendi göbeğime bakyrm kafam karsyr . Nasıl olck nolck hiç blmyrm
0 oy
(5,691 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 

bende oğlumu 41+5 günlük doğurdum ne sancı ne açılma VS hiç bir belirti yoktu devlet hastanesine gidiyor dum beni 5 gün falan daha bekleyecek lerdi ben korktum bebek pisliğini falan yapar yer diye özele gittim direk sezaryene aldı alttan muayene etti sen normal doğum yapamazsın dedi hiç açılman yok sancın yok suni sancı versek te rahmin kalfırmayabilir çünkü kendi sancın ve açılman yok yine sezaryene olur boşuna seni hırpalmaış oluruz dedi devlete kalsa suni sancı vereceklerdi 
(337 puan) tarafından
Bnmde sezeryan gibi glyr ama inşallah pazar gunu acilmam olurda normal doğum olur bu hafta acilmam olmasa haftaya doğuma almzlar mi acaba
(5,691 puan) tarafından
hiç bilmiyorum ama hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(1,689 puan) tarafından
Benimde o zamanlarda hiç açılmam sancı yok nasıl normal doğuracam diye kendimi yiyordum. Sonra tam 41. Haftada muayeneye gittim alttan baktılar daha açılmanin çok başındasin dediler eve yolladı 1 saat sonra direk 5 dakikada 1 kendi sancım gelmeye başladı . 1 saat sonra falan gittim hastaneye. Çatı muayenesi 41. Haftada yaptılar ve öğrendim ki çatim dar yinede bı zorlayalim dediler sancı çektim sabaha kadar sonra saat 9 gibi bebek normal doğumu kaldırmıyor denilip acil sezeryana alındım ama bir güzel gecti ki ameliyatım boydan uyuşturuldum odama geldim aradan zaman geçince yürüdüm çok guzel geçti rabbim ikinci olduğunda da bu kadar güzel geçmesini nasip etsin inşallah. Sağlıkla al kucağına. Sorunu cevaplom derken doğum hikayemi anlatmis gibi oldum jsjfjsndj
(337 puan) tarafından
Bnmde böyle olck gibi ama hiç demediler dar fln . 50 kiloyla hamile kldm şuan kilolym alttan birkaç kere baktılar açılma var.mi diye hiç demediler dar fln öyle bsy olur mu ki bir kere kürtaj oldm
(1,689 puan) tarafından
Canım öncelikle sağlıkla kucağına almak nasip olsun. Stres yapma sancinin ne zaman geleceği belli olmaz bı anda da gelebilir. Kendini her iki doğum için hazırla kafanda sadece normal ya da sadece sezeryan doğuracam diye şartlama. rabbim her iki doğumunda kolaylığını versin.
(337 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun . Szeryan olsam neler lazım olur normale hazirldm çanta mi da
(1,689 puan) tarafından
Ben normal doğum olarak hazırlamıştım kendimi yanima bisey almamıştım ama sen kahve al, bitter çikolata al, oğlum göğüsümu ilk tutmamisti silikon göğüs ucu kullandım çok şükür almıştı, kayısı hoşafı tarzı bişey iç sezeryandan sonra ki gazını cikarman kolay olsun. Çok geçmiş olsun şimdiden.
0 oy
(799 puan) tarafından
42 de doğuran çok telaş etme 

Ada çayı iç 

Tempolu büyük adımlar la yürü 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende öyleydim sezeryan olmak zorunda kaldım 
0 oy
(1,195 puan) tarafından
İlişki ye gir  ben de de yoktu doğumun başlamasına çok yardımcı oluyor bende de olmadı olmadi ilişkiden sonra sabah doğuma gittim 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Benim doğumun oldufu gün bile sancım.cikmasi.nstde. 40+2 de doğurdum canım. Suyum falan da gelmedi. Ama açılma başlamıştı çok yürüyordum merdiven inip çıktım önceki gün. 4 cmdi kontrole gittiğimde 
0 oy
(489 puan) tarafından
Hani şöyle Doktorlar âdete balsadigin günden balsiyorlar hesaplamaya o yüzden bir hafta tahmini değişebilir strese girme bebek bu belki gelişimi daha devam ediyor bebek için bı risk yoksa bekle canım hemen gelsin diye telaşa kapılma 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 140 göst.
7 Ocak 2024 Aile kategorisinde Nur ayse (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 134 göst.
25 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Myangell (569 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 146 göst.
0 oy
4 cevap 102 göst.
12 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,285 soru

11,386,099 cevap

34,886 kullanıcı

...