0 oy
1,365 göst.
Diğer kategorisinde (11,257 puan) tarafından
4 senelik evliyim 10 aylık olmak üzere bi kızım var ve her pazar buraya geliriz doğum öncesi evlendigimizden bu yana gerek evi süpürmek gerek mutfak toplamak gerek yemek yapmak kendi evim gibi elimden geldiğince yapardım doğum yaptım kızım cok zordu 4 ay boyunca ne yemek yapabildim afedersiniz Wc ye gidemedim kendim baktım ve kaynanam 1 gün olsun 1 taş yemek yapıp da göndermiş değil her şeyden geçtim yazın çok bekledim gece 11 de yemek yiyorduk eşim geliyor ben yemek hazırlıyorum da yiyoruz falan öyleydik yani bana al şunu götür kocana pisiriverirsin derdi dalga geçer gibi ondan sonra ben çok soğudum bundan şimdi onlara gelince hiç bi is işlemek istemiyorum bi yandan böyle yaptığım için rahatsızım ama bi yandan da en zor zamanımda yardım etmemiş ben niye bi işini yapayım şimdi diyorum napim bi akıl verin linkclemeden düzgün yorum yapar mısınız 

33 Cevaplar

0 oy
(11,257 puan) tarafından

En İyi Cevap
Bide ye kızım sütun olmiverir büyü derdi ilk 4 ay şaka gibi yiyebiliyor musun diye sormazdi
-Reklam-
0 oy
(627 puan) tarafından
Yapma yapma yapma yaranamazsin adın yaptı olmaz go.tumle göğe çıkıyorum yine de yaranamiyorum kayananalara iyilik olmaz tamm her kaynana için geçerli olmasada bu fikirde ki Kaynanalar toparlansin zindana koyulsun şuan kaynanama çok canım sıkılmışken karşılaştığım bir soru ne kadar kötü işe yaramaz kaynana varsa topunun Allah belasını versinnnnnnn
(11,257 puan) tarafından
Amin canim Amin hani yap et demez daha başına geçsem dursun der ama anneden böyle görmedik içimden rahatsızım ama dediğim gibi ihtiyaç anımda ilgilenmeyince çektim elimi etegimi
0 oy
(671 puan) tarafından
Yani kaynananın yaptığı da ayıpmış zor zamanında bir tas çorba yapıp getirebilirmiş ama sen oraya gidiyorsan bir köşede saksı gibi oturamazsın ki gene kalkıp bir sofra kurmak bulaşık yıkamak gerekir:)
(11,257 puan) tarafından
Yapabilirsem yapıyorum canım kendileri ineklere bakarken bana şunu yap bunu yapalım diyor ev sobalı bebeği bırakamıyorum herkes evdeyken birlikte yapalım demez :)
(671 puan) tarafından
Sende haklısın
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Bebeğini bahane et bi bardak bile kaldırma boşver kendisi yapsın 
(11,257 puan) tarafından
Yapmıyorum zaten canı bide evleri sobalı zaten gözümü ayıramıyorum tüm gün şu yemeği hazırlayalım demez kendileri ineklere bakmaya gidince bana şunu yapalım bunu yapalım derler nereye yapiyom çocukla zaten
0 oy
tarafından
Benimkide aynıydı bide laf sokuyo evimi süpüremiyorum camımı silemiyorum diye benimki aşt kattan üste bi yardımı dokunmadı anca geldğinde karsıtırdı gitti ortalığı hep tartısık eşimle hala da öyleyiz bana da derdi çorba yap iç diye şaka gibi çocuk sürekli ağlıyo ben çorba yapıp içecekmişim hala oğlunu düşünür al bunu pişirde yesin der. Hepsi aynı b.k
(11,257 puan) tarafından
Kaynanalar kendini hak sahibi sanıyor anlasilan
(483 puan) tarafından
Para versin yardımcı bi abla alsın o güzelce siler süpürür evini
(11,257 puan) tarafından
He verirler para :D
0 oy
tarafından
Yapmadım yapmam yapmicam. Asla elimi sürmem. Tırnak kadar faydası olmadı bana benimde olmaz artik seninde olmasın. 
(11,257 puan) tarafından
Olmuyor canım yapmıyorum içimden gelmiyor gerçekten
0 oy
(1,460 puan) tarafından
Yapma kız ne gerek var. Sana acımayana acıma hiç gerek yok 
(11,257 puan) tarafından
Hiç içimden gelmiyor zaten canım inan soğuttu hamilelikte sormadı hadi dedim neyse ama doğumdan sonra sormaz mı insan eşim her gün görüyor 1 taş çorba yollamak o kadar mı zordu
0 oy
tarafından
Benim yapmadığım iş kalmadı . Çocuktan önce çocuktan sonra bişey görmedim onlardan ve üstüne nankörlük yaptılar . Ben şimdi bişey yapasim gelmiyor . Tabi beraber yemissek kalkar yıkarım . Haklısın öyle şeyler yapıyorlar ki insanın kalkıp bişey yapasi gelmiyor
(11,257 puan) tarafından
Aynen canım yani iyiler hoşlar ama kendi çocuklarına destek çıkan olmamış bi başlarına bakmışlar kaynanalari kaynanalik yapmış ya onlar da aynı işte goturcem sevecekler tamam ondan ibaret bide hamileligimde olmiverir diye korktuydum diyor 3 seneye yakın istemedik
0 oy
(17,750 puan) tarafından
Ah canım yapma mecbur değilsinki benim kaynanamda benim doğumda hiç bişi yapmadı ikisindede hep diğer geline yapardı bende bigün tartışmada araya onuda sıkıştırdım dedim sen bana ne yaptın iki tane doğum yaptm ne getirdin baya kızdım öbür doğumda hastaneye geldi iki tepsi börek yaptı yapsın diye söylemedim herşeyin farkında oldumu bilsin istedim bazen kükremek lazım 
0 oy
(802 puan) tarafından
Benim kaynanami anlatiyorsun sanki canm ne yapsanda yaranamazsn bn hamile halimle doguma bir ay kala bile evini supurgeyle temizletirdi bana bide ben cinsiyetide bilmiyordum bi kiz diyolardi bi erkek bana dalga gecer gibi evi supururken karninin asagisi mi agiriyor yoksa belin mi agirir diye sorardi utanmadan cinsiyeti boylece anlicakti cahil iste en sonda esimle kavga ederek evlerinden kovdular bizi ben daha asla gitmem bazen arar esimle konusur sacma sapan konusur torunu bir yasina basacak  daha bi kere gelip gormemis ama sesi gelince cocugun nene kurban nene kurban demesini iyi bilir hic yapma bnce saf gibi kullaniyolar insani
(11,257 puan) tarafından
Yapmıyorum artık canım hani soğuttular bana hiç yap et demez ben kendim yapardım da degmiyormus
(802 puan) tarafından
Aynen kiymet bilmeyince insan soguyor yapmak istemiyor
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Yapmak zorunda degilsinki canım 
(11,257 puan) tarafından
Oyle canjm da ne bilim küçüklükten öyle görmüşüm ama yapmıyorum zaten artık
(2,194 puan) tarafından
Doğrudur canım ne bileyim benim bir sorunum yok kayinvaldem ile ama gidince öyle temizlikte yapmam yani sadece yediğim bulaşığı kaldırırım makineye ,çay getiririm o kadar şimdi cocukda var hani ona bakıyorsun yapmasan da olur kendine dert etme yani çok yaşlı değilse kendi yapsın
(11,257 puan) tarafından
Yok kız gücü kuvveti yerinde maşallah benden dinc
0 oy
(612 puan) tarafından
Eli ayagi tutuyorsa sağlıklıysa kimse kimsenin işini yapmak zorunda değil bana göre. Ben kayınvalidemden hiç böyle birşey görmedim, kendi pişirir bulaşığı bile bize toplatmak istemez hele ki ev süpürme temizlik. 
(11,257 puan) tarafından
Kaynanam da yap demez canım ama ben rahat edemezdim Takı doğ yapana kadar
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Şöyle bir gerçek var ki nasıl alıştırsan öyle gider. O yüzden yeni evlisin şimdiden böyle her işi yapıp alıştırma herkesi. Ve kime ne kadar çok değer verirsen o seni sa..lak yerine koyar.  O yüzden ne çok değer ver ne de az. Boşver. Saygıda kusur etme ama sınırını koy. Yarın öbür gün seni ezmeye çalışmasın bu bir gerçek 
(11,257 puan) tarafından
Kendimi ezdirmem zaten canım lafımı söylerim bana tersse belli de ederim ama işte içim de rahat etmiyordu işledim hep ama artık yapmiyorum
(1,666 puan) tarafından
Yapma zaten inan yarın öbür gün daha fazlasını ister ve bekler. Yapmazsan dünyanın en kötüsü seni beller ve bellerler. Gidince çay içince masayı toplayıp bulaşık yıkarsın anlarım ama fazlasını asla yapma. Kaynana milleti kendi kızı gelse beklemez kıymaz ama gelinine kıyar ve bekler. Kim ne düşünürse düşünsün bu durum şaşmaz. Bu yüzden en güzeli her konu da mesafe
(11,257 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim yapmamaya devam o zaman  :)
0 oy
(8,999 puan) tarafından
Ben olsam yapmam. Yapmiyom da :D alt katimda keindjis bana akıl veriyodu büyük oğlum yeni doğduğunda çocuk uyuyunca ekmek arası yap ye aç kalma diye :D yemek hazirlayamazsin sen diyodu onun acısı var içimde İlk firsatimda iade edicem o lafını ona
(11,257 puan) tarafından
Allah merhamet versin bu kaynanalara inan içimden gelmiyor zaten yapmak ayıp mı diye de düşünüyorum annemden böyle görmedim hiç
0 oy
(2,142 puan) tarafından
Bende kaynanamın evine gidince ufak tefek ipler yapardım zaten derli toplu heryer mutfak dolaplarını silerdim en çok bi tartışma olsa sen bana ne gelinlik yaptın der çıkardı şimdi yediğimiz yemeğin bulaştığını yıkarım sadece hatta makinaya koydurmuyo ben yıkarım diyo tamam deyip çıkıyorum mutfaktan. Dolapları da 2 sene olacak nerdeyde daha silinecek duruyo hiç umrumda değil kendi kızı da geliyo gidiyo o silmez hiç bende ellemiyorum madem gelinlik yapmıyorum niye kendimi yorcam iyi yapıyon boşver 
(11,257 puan) tarafından
Nankörler demekki canım aynen en iyisi yapmamak gercekten
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Ben yapmıyorum yapmak zorunda da hissetmiyorum açıkçası. Onlarda iken sofra toplama kurma gibi basit işlere yardım ediyorum sadece çay falan demliyorum o kadar ne bir kere evlerini süpürdüm ne yemek yaptım. Benim evime geldiklerinde onlar çoğu işi kendileri yaparlar çünkü hem çalışıyorum hem de sürekli ben şunu şöyle severim biz onu öyle yemeyiz diyen bir yapıları var o yüzden kenara çekiliyorum zaten o da bayılır kendi evi gibi davranmaya. Açıkçası misafir olduğunun farkında değil sınırını bilmiyorum durum böyle olunca bende misafir gibi davranmıyorum. Hiçte vicdanı bir yük hissetmiyorum 
(11,257 puan) tarafından
En iyisi bu demekki canim yani kendileri bizi el gibi görüyor sonra bizden anne baba gibi görmemizi bekliyorlar
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Hiç ayıp değil bende mutfağa giremiyorum kaç gündür yemek hep dışardan yiyoruz yada eşim yaparsa yapıyor bulaşık zaten afedersiniz öğüre öğüre halletmeye çalışıyorum gebeyim şiştim zaten kendime hayrim yok bana gelince bir çay bile koymuyorum hak ettiğini düşünmüyorum başka birine yığarım önüne ama kaç gün böyle aç kaldım yapamadim yemek diye insan gelip yardım etmez mi az bile yapıyorsun hiç yapma ben gidiyorum misafir gibi oturup geliyorum 
(11,257 puan) tarafından
Hak ediyorlar bazen dimi canım yani el kızı olduğumu o kadar iyi gösterdiler ki bana bide üzerimde söz hakkı sahibi olduklarını düşünüyorlar
Rabbim sana da kolaylıklar versin kuzum hayırlı sağlıklı dogumlarin olsun inşallah
(1,084 puan) tarafından
Valla onunda kızı var oda gelin olur ama umarım bana yaşattığı gibi kayınvalidesi ona yaşatmaz teşekkür ederim canım benim Allah razı olsun
(11,257 puan) tarafından
Cok zor bi durum.gercekten insan bizleri kimseye muhtaç etmesin insan hamilelikte daha iyi anliyor
(1,084 puan) tarafından
Tabikide benim kardeşim işten izin alıyor aramız 4 saat gidip geliyor yanı başımdasın gebelikten önce herşeyin yapardım şimdi 1 bardak su yok
(11,257 puan) tarafından
Allah merhamet versin benim kaynanm da el gibi geldi gitti hep
0 oy
(802 puan) tarafından
Beni anlatmissin resmen. Cocuk buyuyunce surekli gormek istiyorlar esimle kavga etmeye basladik bu erkekler cok nankor kimsemiz yok deyip agladigi gunleri cabuk unuttu. Ben unutmadim ama 
(11,257 puan) tarafından
Allah merhamet versin hepsine gerçekten bi onlar anne baba bi onlar biliyor her seyi
(802 puan) tarafından
Ay valla merhametsizler hakli oldugum halde haksiz olcam nerdeyse.
(11,257 puan) tarafından
Onları onemsemicez demekki canım kendi bildiğimizi yapcaz kötüysek de kötüyüz
(802 puan) tarafından
Valla baci yaranilmiyor kimseye iyi oluyorsun kimseye bir zararin dokunmuyor tepene cikiyorlar demekki cirkef seviyorlar
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Valla onlar bana yapmasa da yapıyorum benim yaptığım bana kalır boşver elinden geleni yap gönlün rahat olur hem
(11,257 puan) tarafından
Ne bilim canım kendimi sa.lak yerine konmuş gibi hissediyorum böyle de
0 oy
(1,618 puan) tarafından

image

Boşver canım sen elinden geleni yap

(11,257 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bu sözü bilmiyordum benim de içim rahat değil küçükten öyle öğrenmedim ama kızıyorum bazen

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 228 göst.
13 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 455 göst.
0 oy
6 cevap 317 göst.
10 Ocak 2023 Aile kategorisinde Asena.ekinci (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 442 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Esra_esra (2,581 puan) tarafından soruldu