+1 oy
338 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (983 puan) tarafından
Kaynanam sağ olsun misafir davet etmiş "evime" bana sormadan. Mecbur bir şeyler yapıcam. Aklımda poğaça ve elmalı turta var. Çok kuru kalıyor onlar yanına ne yapayım 

14 Cevaplar

+1 oy
(754 puan) tarafından
Benimde dün misafirlerim vardı 

Ağlayan pasta 

Corekotlu kurabiye 

Poğaça 

Biskuvili muzlu toplar 

Patates salatası yaptım canım 
-Reklam-
0 oy
(2,367 puan) tarafından
Şu Kaynanalarin gelinlerin evine karışmasın dan aşırı rahatsızım ki ağzının ortasına vuracan 
(983 puan) tarafından
Ay bana sorma. Bir de demez mi Bi şeyler yaparsın herhalde diye
(2,367 puan) tarafından
Yok artık ya
tarafından
Benimkine ben hastayım diyorum bir şey olmaz sarma da sar kısır da yap falan diyor ya diyorum bunlar gelin olmamış kaynana zulmü görmemiş mi bu kadar acımasız düşüncesizler
0 oy
tarafından
Kaynana sorsana ne yapacaksın diye sjsjsj.

Ah şu kaynanalar.

Patates salatası yada kısır olabilir canım 
(983 puan) tarafından
Sağ ol canım. Valla sinir olmamak elde değil ya
tarafından
Neyse canım yine de misafir hatrina sabret. Sen sana yakışanı yap boşver onu
(983 puan) tarafından
Öyle yapıyorum zaten sırf misafirler diye
0 oy
(4,904 puan) tarafından
Kek, makarna salatasi, vaktin varsa sarma sar, kuru patlican-biber dolmasi olabilir.
(983 puan) tarafından
Hiiç vaktim yok canım ya o yüzden basit zaten düşündüklerim. 6 aylık kızım var onla yapabildiğim kadar işte. Sağ ol bu arada :)
(4,904 puan) tarafından
Aman bosver o zaman,bi kek,pogaca, kisir ya da makarna salatasi en basitinden bunlari yap gec. Kaynana diyeydin elin bos gelme :D
0 oy
(684 puan) tarafından
Gelin pastası veya Kıbrıs tatlısı gibi bişey yanınada kısır veya patates salatası olabilir 
(983 puan) tarafından
Tamamdır çok teşekkür ederim
(684 puan) tarafından
Kaynanada söyle kuru patlıcan veya biber dolması doldursun kendini telaşlandırma yaparsın sen yarınmış dha nasılsa misafirin
0 oy
(820 puan) tarafından
Kaynanana söyle bir yaş pasta alsın gelsin sende kısır yap birde kuzum . Pasta almazsa ıslak kek, revani ,muhallebili kek falan da yaparsın 
(983 puan) tarafından
İnşallah beceririm. Sağ olasın
(820 puan) tarafından
Rica ederim çok da güzel becerirsin
0 oy
(14,846 puan) tarafından
Hira tatlısı ve mercimek köfte yap yanina. 
0 oy
(4,639 puan) tarafından
Makarna salatası/patates salatası veya kısır yapabilirsin. Hira tatlısı da kolay yapılan bir tatlı. 
0 oy
tarafından
Kısır ve bir de ağlayan kek falan yap yeter bence canim 
0 oy
(4,086 puan) tarafından

image

bu salata on numara. Eristen yoksa kuru bos mantiyla da oluyor kizartarak.  

(4,086 puan) tarafından
Evet bu tarif icin öyle.   Tavada cevire cevire kızartiyooruz
(1,170 puan) tarafından
Şuan annemdeyim annem üçgen mantı almış bimden akşama yapacaktım ama hamur olandan nasıl kızartacam yağda çevirerek mi ? Ben normalde kırmızı olanı alıyordum kızarmış oluyordu yani paket içi
(1,170 puan) tarafından
Yani yaş olan paketi diyorsunuz kırı olandan yapmıyorsunuz doğru anlamışım demi
(4,086 puan) tarafından
Kuru manti olmasi lazim yani disarda bekleyen. Hafif kızarmış.  Onu sonradan biraz daha kızartiyoruz tavada cevire cevire
(1,170 puan) tarafından
Evet annem ondanda almış poşetteymiş görmemişim ilk defa denedim ama kardeşim beğenmedim dedi ama tat olarak güzel evimde böyle denerim teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Benimde bugün var patates salatası ve tarçınlı kek yaptım yeter de artar
(983 puan) tarafından
Patates salatasını nasıl yapıyorsun
tarafından
Patatesleri soyup küp küp doğrayıp başlıyorum sonra marul maydanoz yeşil soğan yoksa kuru soğan da olabilir bunları doğruyoruz en son yağ ekleyip karıştırıyorum varsa birazda sumak çok lezzetli oluyor
tarafından
Haşlıyorum
(983 puan) tarafından
Kısıra benziyor biraz. Çok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
Sana bir şey diyim mi bir kek bir de çay koy önlerine gelenin yanında rezil et sabah hastaneye gittim işim vardı falan de kaynanam çağırmış ben anca yaptım falan diye onu küçük dusur ki anlasın ben öyle yapacam bir dahakine 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Evde margarin ceviz varsa Erzincan lokumu yap masmavi mutfakta nın tarifinden hem kolay hemde kek kurabiye arası güzel oluyor yanına da patates salatası veya yoğurtlu makarna yap evde olan makarnadan yada mantı yap bim den al kırmızı olan dışı raf ta olan derin dondurucu da olan değil en güzeli o zincir marketlerde 
0 oy
(4,227 puan) tarafından
Kısır bide tatli bişey yapabilirsiniz yanina sana sormadan misafir çağırmasına gıcık oldum yalniz

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 585 göst.
0 oy
3 cevap 110 göst.
20 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde & Ceren (765 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 700 göst.
27 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 133 göst.
9 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Emir112021 (157 puan) tarafından soruldu

396,483 soru

11,859,756 cevap

35,957 kullanıcı

...