0 oy
190 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (3,882 puan) tarafından
Hamsiyi nasıl kızartıyorsunuz kızlar ben normalde mısır unuyla tere yagıyka yanyana dizer yuvarlak sekl kızartırım blen bilir. Eşimde öyle birleşik olunca cıtır olmuyor dıyor ona baya baya cıtır olcak derin yagda mı kızartıyorsunuz tek tek kızartınca

7 Cevaplar

0 oy
(5,108 puan) tarafından
Tek tek baş olmaz ki canım senin yaptığın gibi yapıyorum ama tereyağı kullanmıyorum balık tavası ya da airfryerde yapıyorum aynı şekil.

Çıtır çıtır olmasını istiyorsan pişirme süresini uzatabilirsin
(3,882 puan) tarafından
Bu sevmıyor ya ne kadar uzatdamda bırbırıne yapısık yer ister istemez daha az cıtır oluyır. Gecen usenmedım tek tek kızartım baya da cıtır bebce ama daha değil dıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Senin gibi kızartıyorum canım istersen yağli kağida serip fırına atabilirsin
(3,882 puan) tarafından
Yoj canm fırında hiç sevmiyor eşm
0 oy
tarafından
Ben hiç yağ kullanmıyorum canım mısır ununa bulayıp balık tavam var yağlı kağıt koyarım üstüne de dediğin gibi yuvarlak dizerim balıkları çıtır çıtır oluyor
(3,882 puan) tarafından
Yaa yagsıx hiç denemedım
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Normal yagda kizart tereyag misir onu beraber demekki yumusatio
(2,358 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum.teryegi yumuşatıyordur. Tek tek kızartmak daha iyi birde bence çıtır oluyor.
(3,882 puan) tarafından
Aa olabılır annem balık lokantasında calısıyorduu heo tereyagıyla yaoar beb de ondan alısmısım bu kez öyke deneym
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Senin yaptığın gibi ama sıvıyağla yapar eşim gayet de çıtır oluyor. Geçen gün kolay olsun diye galiba derin tencerede bol yağda kızarttı da hiç güzel olmadı yumuşak kaldı. 
(3,882 puan) tarafından
Ben de sıvıyagla denıxem bı
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Tek tek kızartıyorum normal yağda kızartma Yağı gibi dolu dolu değil canım tavanın dibinde çıtır çıtır oluyor evet
(3,882 puan) tarafından
Sanırım sorun tereyagı canm sıvıyagla deneyım bır de
(6,441 puan) tarafından
Yazacaktım da emin olamadım tereyağı herşeyi yumuşak yapıyor ya ondan olabilir
0 oy
(7,720 puan) tarafından
İkisini birleştirip una bulayıp da tek tek kızartıyorum. Öyle çok çıtır oluyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 262 göst.
14 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 120 göst.
23 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bidahanne (3,882 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 249 göst.
0 oy
16 cevap 230 göst.
29 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Anneyimbennnn (414 puan) tarafından soruldu

380,102 soru

11,378,954 cevap

34,864 kullanıcı

...