0 oy
235 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (76 puan) tarafından
Bekar hayatım bambaşkaydı... Dubleks evde garajda 2 tane araba cebimde kartlar... Maddi olarak çok rahattım. Kendim de görev yapıyordum.ogretmenim aynı zamanda akademik çalışıyordum. Asla.bos durmazdim.. sürekli projeler, seminerler kendimi nasıl geliştiririm diye düşünürdüm. Evde bı annem bı babam bı ben vardım. Evin en küçük cocuguydum. 28 yaşındayım. Babam annem melek gibi insanlar.  Hiçbir sorunum yoktu. Sevgilim yoktu.  Evlilik düşüncem yoktu. Gelen herkesi reddettim. Hatta öyleleri geldi ki hem maddi hem manevi iyi insanlar babam bile bı tanı dedi ama reddettim. 2021 Eylül ayında eşimle tanıştım. Akademik bı ortamda. Seviyeli bı konuşmayla. Asla evlilik gibi düşüncem yoktu.  Ama yemin ederim nasıl oldu nasıl olaylar gelişti anlamadım. Bı baktım babamla tanıştı. Ve evlendik. Görevi gereği Manisa'nın bı köyüne  geldik. Ve o bekar hayatım tamamen bitti.  Maddiyati geçiyorum. Allah büyük kulunu riziksiz bırakmaz ama ben hayatımda köy görmedim.  Diyeceksiniz ki bilmiyor muydun evlenmeden önce bilmiyordum bana ilçede olcaz dedi. Tamamen eve kapandım. 1 senedir hicbisey yapamıyorum. Ot gibiyim artık söylenenleri bile algılamada güçlük çekiyorum. Oturup sohbet edebileceğim seviyede kimse yok. İnsanlar geliyo konuştuğumuz tarla bağ bahçe bı yere kadar sohbet gidio. Bı derdim yok, bazı dengesiz huyları olsada eşim iyi biri bana karşı ilgili. Ama ben gittikçe duygularımı kaybediyorum. Şuan 5 buçuk aylık hamileyim. Çocuğa bile tepki verip sevinemiyorum. Bişey almak , yemek yemek, uyumak,. Uyanmak, hiç bişey istemiyorum. Ölmeyecek kadar yemek yiyebiliyorum. Kendim zaten psikoloji okudum ama kendime çare bulamıyorum. Psikiyatri ilaç onerio bebekten dolayı alamıyorum. Napicam bilmiyorum bana dua edin

5 Cevaplar

+1 oy
(2,469 puan) tarafından
Bir kere bulundugunuz ortamdaki insanlari kcuuk gormekten vazgecerek ise baslayin herkes kendince bir insan ve her insanda bir dunya 

Bulundugunuz yerin olumsuz ozelliklerine odaklanirsaniz tabiki orasi size zindan olur 

Bem Ardahan.da cogu kisinin ucra diye burun kivirdigi yerde 3 4 ay yasadim hayatimin.en guzel donemi en maneviyatli donemini orada gecirdim bilirsinz kaygi bozuklugu ne menem seydir ben orda hayata tutundum.ora yorenin insanlarinim.sicakligi samimiyeti ruhumu sardi sarmaladi hatta psikologum.bile bu kadar cabuk ilerlemenizi beklemiyordum adiniza sevindim demisti 
(76 puan) tarafından
Yukarıda belirttim sohbetim kısa sürüyor kimseyi küçük görmüyorum. Anlamıyorum ki bağ bahçe işlerinden. Küçük göreceğim en ufak bişey yazmamıştım ki küçükte görmüyorum. Yorumunuza şaşırdım.
(76 puan) tarafından
Cidden küçük görmüyorum. Benim annemde köyde büyümüş ayağının altına Kurban olurum sadece benim yapabileceğim bişey yokk
(2,469 puan) tarafından
Oyle dusunursenjz bulamazsiniz.kendiniz.once burda ne iyi.gider diye kendinuzi.kanalize edin kendi yas grubunjz da kimse yok.mu yada kursa gidin olmadi esinizin evli arkadaslariyla gorusun bisiler e odaklanin hamile  biri varsa iletisim kurmaniz sizin icinde daha anlamli olbilir yeter ki olumlu bakin Rabbim bi yol cikariyo
(9 puan) tarafından
Ne alakası var küçük görmek mi bu. Herkes herkesle paylaşacak konuşacak bişeyler bulmak zorunda mı. Bunun olmadığını söylemesi insanları küçük gördüğü anlamınamı gelir. Hanfendi içini dökmüş. Üstelik yaşadığı gerçekten kolay şeyler değil. Depresyondayım diyen bir insana bide kendini açıklamak zorunda bırakıyosunuz. Hakikaten sağduyu ile yaklaşmak bu kadar mı zor.
(2,469 puan) tarafından
Eski post ayrica ezcumle olumluya odaklanjn
-Reklam-
+1 oy
(302 puan) tarafından
Madem maddi durumunuz iyi. Madem araba kullanabiliyorsunuz. O zaman gezin tozun. Bende manisaliydim. İzmire gelin geldim. Manisa'nın köylerinde hapis hayatı yaşamanızı gerektirecek bir durum söz konusu değil. Sanki Hakkari Şırnak'ta dağın başında askerlik görevinde nöbet tutuyormus gibi yazmışsınız. Turgutluya gidin gezin salihliye gidin gezin. İzmire gidin gezin. Madem maddi durumunuz iyi kendinize istediginiz gibi ev alın. Şehir değişikliği yaptığınızda kiraya verirsiniz ek geliriniz olmuş olur. Kendinize hobi edinin el işi yapın örgü örün oyuncak örün takı toka yapın, kısacası bi uğraş bulun. Zaten görev gereği taininiz çıkar en fazla 5 sene orda yaşarsınız ,ömür billah orda yaşayacak değilsiniz ya. Hamilelikten olsa gerek depresyona girmişsiniz. Doğa yürüyüşleri yapın, aktiviteleri araştırın. Pikniğe gidin. İllaki kafa dağıtacak birşey bulabilirsiniz. Köydeki insanların hemen hemen hepsi toprak zenginidir bağı bahçesi vardır herkes işinde gücündedir. İnsanlardan medet ummak yerine kendinizden medet umun. Bence rahat bi hayatın ardından evlenip sorumluluk almak size ağır gelmiş. Evladınız olacakmış doğduğunda onunla zaman nasıl geçtiğini anlamazsınız. Bebek alışverişi yapın kafanız dağılır eksikler bitmiyor hiç. Evde yalnız kimsesiz gibi hissetmek yerine çıkın gezin kendinize vakit ayırın.
0 oy
(1,089 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun inşallah. Bi anda yukarıdan aşağıya inmissin. İnsan ister istemez kiyasliyor kendisini. Önceden söyleydim şimdi bu haldeyim felan diye. Bulunduğun konumdan durumdan mutsuzsun. Sana ne iyi gelir suan en iyi sen bilirsin. Ama eminim yapmak içinden gelmiyodur. Öyle oluyo nedense. Allah gönlüne ferahlık versin insallah
(76 puan) tarafından
Aminnn inşallah :((((
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Neden çalışmadın tekrar ye iç keyfine bak araba altında yine gez toz eşinle tatillere çık oturduğun yerin ne önemi olacak evim saray olsun diyenlerdenim ben arkadaş çevreni kendin belirle 
(76 puan) tarafından
En yakın merkez 33 km. Oda ilçe. Üniversite 4 saat mesafede. Evim lojman evlenirken eşimin ailesinin durumu yok die düzgün bişey almadım. İnan evde değilim. Sadece boş kalmak beni yipratti
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Bundan sonra mutlu yada tatmin olamaya agin bir hayata adım atmışsın radikal kararlar almaktan başka çare yok gibi.. kendine birey olarak yazık etme o evlilikte sende bir bireysin seni seviyorsa seninde hayat hedeflerine alan açmalı oda fedakarlık etmeli

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 87 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 845 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Binnur (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 327 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 972 göst.