0 oy
970 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Arkadaşlar daha önce buraya yazmıştım bilmeyenler için özet geçeyim eşimle 9 senelik ilişkim var 3 yıldır evliyiz 8 aylık hamileyim ilk çocuğum olcak Allah nasip ederse eşim 10 gün önce beni aldattığını söyledi saklayamadığını evlilik hayatının ona göre olmadığını psikolojisinin bozuk olduğunu söyledi beni kandırmak istemediğini falan filan büyük bir boşluğa düştüm babam yok sadece annem var kaedeşimde yok anneme söylemek istemedim doğumdan sonra karar verceğimi düşündüm ama o günden düne kadar yemeden içmeden kesildim ağlamaktan gözümde yaş kalmadı dayanamıyoru eşim benim kuzenimin oğlu yani kaynatam kuzenim oluyor . Akrabayız aileler bir duyurmak istemedim acımı içimde yaşadıkça yavaş yavaş ölmeye başladım şüpheler aklımdaki sorular ihanetin acısı sevdiğim adamın bana acımadan hamileyken bunları yapması kanıma çok dokundu eşim 25 yaşında ve sürekli iş yerinden takıldığı bir arkadaşı var yakın içkiyi tanımayan adam onunla içki içtiğini öğrendim herşey doldu taştı dün kaynatamı çağırdım olanları tek tek anlattım ve boşanmak istediğimi söyledim eşimin beni sevdiğine inanmadığımı bu ihaneti kaldıramadığımı söyledim kaynatam ağladı çok üzüldü beni sakinleştirmeye çalıştı yuvanı yıkmayacaksın dört elle sarılacaksın yaptığının affedilir yanı yok ama çocuğunuz olacak hepimiz bu yollardan geçtik sakın kimseye bir şey söyleme dedi beni konuşturtmadı çıktı gitti evden eşimin iş yerinde o arkadaşını soruşturmuş eşimi soruşturmuş tanıdıkları var eşimin arkadaşı hakkında demediklerini bırakmamışlar evli kadınlarla hamile kadınlarla düşüp kalkan birisiymiş bu iş yerinede sürülerek gelmiş sürülmüş kaynatam eşimin iş yerini değiştirtmek için konuştu değitiricekler ama hiçbir şey umrumda değil içimdeki yangını hiçbir şey söndürmüyor onu hem yüzsüz gibi deli gibi seviyorum kıyafetlrrine sarılıyorum hemde onu öldürmek istiyorum kin öfkem geçmiyor çaresiz kaldım doğumu bekleyebilecekmiyim bilmiyorum....  Ne yapmalıyım doğuma 1 ay kaldı evladımın odası herşeyi hazır aileler heyecanlı torun için bu süreçte boşanmalımıyım beklemelimiyim kafam karman çorman 

28 Cevaplar

+5 oy
(7,661 puan) tarafından
Senin kötü bir arkadaşın olsa erkeklerle yatıp kalksa seni de alet etmek istese arkadaşınla muhatabı mi keserdin yoksa arkadaşına mi uyardin. Eminim o kişiyle bir daha görüşmezdin. Ne kadar kötü bir arkadaş olsa da uyup uymamak kişinin elinde. Zorla yaptıracak hali yok yani suçu bir kişiye yükleyip diğerinin suçunu hafifletmeye gerek yok bence. Bence ailen arkandaysa boşan çünkü bu çok kötü bir şey yani çok büyük bir olay ama ayrilmayacaksan da lafını etme affetmeseydin der çıkar işin içinden 
-Reklam-
+1 oy
(2,673 puan) tarafından
Canım inanki çok çaresiz bir durum. Açıkçası bu adam pek de duzelecege benzemiyor. Söylemesi kolay biliyorum ama bence annen arkandaysa annene git. Ve bir daha dönme o adama . 
(20 puan) tarafından
Annem arkamda açıkçası kimseye ihtiyacım yok tek üzüldüğüm bebeğim daha doğmadı aileler akraba birbirlerine girsinler istemedim hamileyim son ayım kaldıramıyorum evimi ***** gibi yüzsüz gibi çok seviyorum ama bu acı içimde dinmiyor o kadar zor bir durum ki annem o kadar üzülecek ki kaldıramaz diye korkuyorum :(
+1 oy
(5,659 puan) tarafından
Ne boşan diyebilirim ne boşanma şu an sadece çocuğuna odaklan. Önce onu sağlıkla kucağına al. Sonrasında için almazsa affedemezsen çocuğun daha büyümeden ayrılırsın. Sen onu affedemeden hala aynı evde yaşarsan çocuğuna büyük travmalar bırakırsın. En azından ayrı bilir sizi kavga görmez. Ama en azından sağlıkla gelsin çocuğun dünyaya şu an tek derdin o olsun az kalmış zaten
+1 oy
(3,537 puan) tarafından
O zaman da  dedi. Şimdi de ihaneti yaşayan sensin acısını yaşayan sensin kimse yaşamadan etmeden sana ahkam kesmez ben olsam şöyle yapardım demek çok kolay başa gelmeyince bilemeyiz senin başına gelmiş şu an senin mantıklı bir şekilde düşünmen gerekiyor eğer ki evet affedebilirim sevgim daha ağır bastı dersen kinamayiz yok gururum ağır bastı kadınlık onuruma yediremedim dersen de kinamayiz çünkü sen bunu yaşadin en iyisini sen bilirsin ama sana tek tavsiyem bekle doğum yap kırkım çıksın sağlıklı bir psikoloji ile düşünüp karar verirsin o zaman 
0 oy
(3,431 puan) tarafından
Dogumunu yap 40'in ciksin sakin kafayla dusun bu surecte de bebegine odaklan kendi sagligina dikkat et her sey olacagina varir kendini tuketme bebegin hissediyor
(597 puan) tarafından
Bende bu yoruma katılıyorum şuan nut o adamı görmezden gel bebeğime odaklan.doöumdan sonra toparlanman lazım bu kaç ay zaman ver kendine o sırada belki hayat istediyin yönde güzelleşir.
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım  ne diyeceğimi bilemedim bence sadece kalbinin sesini dinle 
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Bak canim burda bosan vea bosanma desek nolcak bosan desek bosanip bi ömür pisman olabilirsin bosanmassanda pisman olursun gördügüm kadariyle esinde degismede yok nblem vlla allah yardimcin olsun sakin kalmaya calis bebegini düsün bi kafani topla bencede bu tarz olaylarda ben büyütüp herkeze duyurtma taraftari degilim ilerde barısırsin unutmazsin ama unuttugun gün gelir tam o zaman yüzüne vururlar aldatti seni die
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Terk etmezsen affet bir daha çünkü hakim bile öğrendiğinde kabul ettiysen aldatmış saymıyor bildiğim kadarıyla böyle bir durum var 
0 oy
(465 puan) tarafından
Tek taraflı sevmek keşke herşeye ilaç olsaydı :/
0 oy
(648 puan) tarafından
Eşin beni affet pişmanim demediyse pekte yapabileceğin bişey yok. Sen seni aldattığını bile bile hiç bişey olmamis gibi devam edersen hiç bı zamn bı pişmanlıkta olmicaktir eşinde. O yüzden addedeceksen bile onu biraz surundurmelisin bence pişman olmasını saglamalisin. Eşin büyük ihtimal arkadaşi yüzünden bu yanlişa duşmuştur inşaallah hatasını anlar ve çok büyük pişmanlık duyar. Allah yardımcın olsun
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Canım boşan bosanma diyemem.ama eğer birşeyler yapacaksan hızlı olmalısın.bir olayın üstünden 6 ay geçtiği zaman mahkeme kabul etmiyor.aldatma için en geçerli kural bu.
(7,839 puan) tarafından
Ama elinde delil yokmuş sadece kocasının onu aldattığını itiraf ediyo nasil ispatlicak
(10,775 puan) tarafından
Mecbur konuşturacak kayıt altına alacak mahkemeler ne yazık ki delil bakar
0 oy
(177 puan) tarafından
İçimi yaktın. Kötü şeylerden bahsetmek istemezdim ama bu stres iyi değil. Doğumda bebeğimi kaybettim tek sebebim stresti eşimle çok sorunlar yaşamıştık ve kimseye bişey demedim içimde yaşadım hep. Nolur bunu kendine yapma bebeğine dört elle saril su an en önemlisi bebeğin. Kimseye bjsey demek istememeni anlıyorum. Bişey demeden kalk ailenin yanına git kafanı boşalt stresini at doğumunu da annenin yanında yap. Biraz sakinleşip bebeğini kucağına al her şeyi yeni baştan düşün. Allah yardımcın olsun. Sağ salim bebeğine kavuştursun.  
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yani seviyorsan boşanmayacaksin her şeye rağmen seviyorum diyorsan demek ki düzeleceğine inanıyorsun  olan doğmamış çocuğa olur iyj bjr koca değilse baba olsun bari hiç yoktan
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Adam açıkca söylemiş,canım onun eşyalarını topla bi gönder önce. Aşkın gururundan daha büyükse tekrar tekrar aldatılırsın
0 oy
(553 puan) tarafından
Bebeğin herşeyi hissediyor inan hissediyor senin üzüntünü stresini çocuklarda olan çoğu hastalık annenin karnında yaşadığı travmalardan kaynaklanıyor tabi diyeceksin söylemesi kolay bende sıkıntılar yaşadım keşke dedim o sinir krizlerini geçirmeseydim ya çocuğuma bişey olsaydı çok şükür şağlıklı. İnan 8 aydır karnında bebeğin ona bişey olsa şuan olduğundan bin beter olursun lütfen kendine dikkat et iyi olmaya çalış. Ben senin yerinde olsam annemle vakit geçirir istişare yapar kafamı boşaltırdım anne yüreği sana çok iyi bakar. Şuan anladığım kadarıyla kocan pişmanım affet beni demiyor işte bunu için senin sadece çocuğunu düşünmen gerekiyor bence çocuk doğsun ve bir ay daha gözlemle adamda çok büyük değişiklik yoksa bırak gitsin hamile iken aldatan adamdan hele hele bide arkadaşının gazı ile kötü şeylere bulaşandan insandan hayır gelmez kendini bebeğini düşün 
0 oy
(994 puan) tarafından
Yüreğinin sesi mantığınla aynı yerdeyse onu yap kalp bu sevgiye yenilir mantığın bundan sana ne köy ne kasaba olur kaç kurtar kendini de evladini da diyorsa bu kez mantığını dinle.akrabansa aldatma konusunun aranıza girecegini akrabalık bağına da zarar vereceğini en az sizin kadar biliyordu herşeyi göze alarak sizi aldatmış olur bu duurmda ama sindirebilirim sürekli eselemem esimde değişir diyorsanız bir fırsat tanıyın birbirinize evladınıza tabi karar sizn hayatta biz neler yaşadığınızı tam olarak bilemeyiz.Sizin için üzüldüm hamileyken maruz kaldığınız bu psikolojik şiddet ve mağduriyet için ayrıca üzüldüm,Allah yardımcınız olsun
0 oy
tarafından
Boşanma kocanın yaşı daha genç kafasının yıkanma yaşı uymuş birine hata yapmış yanlış yolda olduğunu inandır ona imtihanın erken başlamış ama sabret hatasını anlicak ama tabi ki bu süreçte kendine has bir duruşunda olsun hatasını bilene kadar alma eve ben bu eve geldim bu ev benim evim de kaynatanda arkanda dursun o da anlar ne *** yediğini o arkadaşıyla bağıni da kessin Allah'a sığın sabret kardeşim rabbim seninle olsun
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Sen bilirsin ama elin evli barkli hamile kadınlarıyla  olan bir adamdan da pek hayır cikcani sanmıyorum zaten kendisi de boşanma taraftarı yaptıklarında da pişman değil sanırım yinede en doğru kararı sen verirsin ama tek tavsiyem ikinci çocuk sakın yapma 
0 oy
(1,981 puan) tarafından
Sen ağladıkça bebeğin de karnında seninle üzülüyor bunu düşündükçe çok üzüldüm günahsız kuzum beyi.nsiz a.ptal babası yüzünden daha dünyaya gelmeden kahroluyor... az daha bekleyemedin mi be çapsız herif ser.fsiz hay.siyetsiz çok sinirlendim ya. Hamile halinle sana bebeğine bunu yaşatan adama zerre saygım yok bu laflardan daha ağırını hak ediyor da neyse. O pez.ev.enk arkadaşıyla canları cehenneme. Evde dururken mutsuzsan adamın yüzünü görmeye dayanamiyorsan şöyle eve gelmesin ya da sen git. evleri ayırın. Herkese de her şeyi söyle bence. Doğumdan ve lohusaliktan çıktından sonra da yasal.sureci başlat bence. Senin hiç mi kadınlık.gururun olmayan evlat için saygısını kaybetmiş ruhu çekilmiş bir evlilik sürdürülemez. Yarın bir gün evladını biri aldatsa sen blyle hissettiği bir evliligij içinde olmasına musade eder miydin. Sende ne görürse o da onu uygular.
0 oy
(62 puan) tarafından
Hamilesin Allah katında uyurken bile sevaba giriyorsun o yüzden arkadaşça tavsiyem sürekli sesli şekilde bakara suresi oku 

100 defa ya vedud

100 defa ya cami 

300 defa ya kuddus ya selam 

Ve 100 defa eşinin hidayete ermesi için ya Hadi çek inan gunluk yaparsan bı anda düzelecektir..
(455 puan) tarafından
Bak ben buna çok inanırım gerçekten faydasını görürsün, bide evde bakara suresini mutlaka dinle

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 327 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 141 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde dmladmrbs (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 233 göst.
0 oy
34 cevap 845 göst.
17 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Binnur (2 puan) tarafından soruldu