0 oy
928 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar babam bina görevlisi . Annemler yeni ev almıştı taşındılar kapıcı dairesi boş kalınca kira ödenmediği için ben geçmiştim 4-5 aydir burdayım . Annemlerin evi depremden ağır hasar aldı ve yıkılacak :( eşim de diyo biz bu evden çıkalım babanlar geçsin zorlanmasinlar. babamın 60 milyar borcu var ve kiraya geçemiyor ki zaten kiralık ev yok olanlar da çok yüksek fiyat istiyor . Eşimin de kredi borcu var aylık 8.5 ödemesi var . Biz de kiraya gidemeyiz üstesinden gelemez hem kira hem borç . Ev üstüne gidelim diyor eşim :( çok kötüyüm . Kaynanamla aramız ne iyi ne kötü . Çünkü sürekli laf sokar elestri yapar . Ben ona laf yetiştirmeye kalsam birbirimizi yeriz . Yani napicam hiç bilmiyorum iki kaynım.var bı görümcem diğeri evli bı görümcem . Kayinbabam sürekli sigara içer astimim var . :( Çok telaşlıyım hiç istemiyorum kızlar :'( 

24 Cevaplar

+9 oy
(11,279 puan) tarafından
O kadar kalabalık eve gidişine annenlerle bir yaşayın o olmaz mı yani madem bi aile ile yaşanacak neden illa erkeğin ailesi
(2,291 puan) tarafından
Yorum yapmama gerek kalmadı
(13,120 puan) tarafından
İç sesim tam olarak bu.
(11,279 puan) tarafından
Yani mantıken daha iyi sanki
-Reklam-
+2 oy
(119,343 puan) tarafından
annen cocuga baksa sen calissan asgaei ucret alsan bile cik faydasi olur
+1 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canim yok mu hiç ev kapıcı olarak gitseniz 
+1 oy
tarafından
valla baban "bizi idare edebilir misin" diye soracak kadar ince düşünceli bir adamken kendi aileni bırakıp kocanın ... ailesine ölsem gitmezdim. kocana ne batıyormuş da taşınmak istiyormuş? aylarca kayınbabasının evinde oturmayı biliyo, şimdi mi dert olmuş? kaynanan hayatta yaşatmaz seni orada seni çekemiyo kadın hayatı zehir eder ayrılrısınız. burada ne güzel düzeniniz var, ailen de anlayışlı zor zamanında size koşmuşlar. oğlunun 8.5bin borcu var, kaynanan ne vermiş ne yapmış bu zamana kadar
(1,248 puan) tarafından
Kesinlikle öyle
0 oy
(3,523 puan) tarafından
Sen annenle konustun mu peki belki baska bi fikirleri vardir oraya gelmek istemezler
tarafından
Annemler çıkın diyemiyorlar . Babam konuştu benimle kızım idare edebilir misin diye . Bişey diyemedim ederim dedim
(3,523 puan) tarafından
Anladim canim o zaman mecbur idare edeceksin Rabbim feraha cikarsin umarim tez zamanda kendi evinizi tutabilirsiniz
tarafından
İnşallah canm Allah razı olsun ❤️
0 oy
(227 puan) tarafından
Kayninla ayni evde kalman uygun degil diye biliyorum. Bence arayin araştırın kapıcı dairesi bulun
tarafından
Yok cnm arıyoruz zaten.  Kapıcılarin hepsi dairesinde oturuyor
0 oy
(10,963 puan) tarafından
Sen öner bacım o zaman benim ailemle oturalım de
tarafından
Burası küçük canm şuan bizdeler bile çocuklar birbirini yiyor
tarafından
çocuk bu bigün kavga eder öteki gün barışır. çocuklar yüzünden moruk kaynana dırdırı çekmezdim şahsen
(10,963 puan) tarafından
Şaka bir yana ev üstüne ev olmaz bacım başka bir çare sart
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Canm kendi ailenle aynı evde kalsanız peki ? 
tarafından
Burası küçük canm sigamiyoruz :(
0 oy
(1,944 puan) tarafından
O kadar insan nasil sıgacaksiniz eve onların bir düzeni vardir size ayri oda ayarlayabilecekler mi
tarafından
Onların evi büyük ayarlarız diyor annesi sırf işini gücünü yaptırmak için yemin ederim
(1,944 puan) tarafından
Cok zor bir karar ama bıtceniz yok mecbur baska sansiniz yok. Annenlerin evi de küçük olur bildiğim kadariyla kapici daireleri
tarafından
bence annem de geldi. o çocuklara bakar, yemek yapar. ben de işe gireyim, borcunu beraber ödeyelim kocacım de kalır
0 oy
(592 puan) tarafından
Sokakta kalın ama aynı evde kaynanayla kalmayın yani insanın ömrü gidiyor çürüyor 
tarafından
Girsem en az 4 sene kalıcam biliyorum. Ömrüm gidecek gerçekten ama ev yok :(
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Eşiniz babanlar için fedakarlik yapıyorsa bu şekilde sizinde bu durumda ne yapmanız gerek biliyorsunuz ama işiniz zor tabi bilemedim annenlerin başka çocuğu yokmu 
0 oy
(826 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ev üstündeyim burası 5 oda ve sadecee kayinpederim var ben çok zorlanıyorum 
0 oy
(688 puan) tarafından
Kuzum biz ankaranin ilcesindeyiz bir sürü deprem zede aileleri ücretsiz kira yok kapıcı dairesine koydular. Biriside kaynanamin altına girdi ev yıllardır boş hemde çok güzel 3+1 ev bahçeye açılıyor 10 yılık bina böyle böyle bir sürü eve koymuşlar sizde araştırın bi
0 oy
(2,418 puan) tarafından

Sadece kaynana kayınbbab olsa neyse de kayın görümce zor ya:ermm:

0 oy
tarafından
E evden cıkmayın aileyle kaldıktan sonra kendı aileni tercih et derım ailemde kalsın sizinle ve sende ıse gır asgarı alsan borcu sen ödemıs olursun esınde gecırme destek olur kalanda bırıkım olur
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Aynen bu şekilde açık açık anlatmalısın bence eşine de endişelerini
0 oy
tarafından
Kaynananın yanina gitmek yerine annengil size gelsin
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Allah hayırlı kapılar açsın size.. Eşin ne iş yapıyor başka şehire gitme imkanınız yok mu? Ya biliyorum çok uçuk geliyor bu fikir, düzen bozulacak alıştığın şehirden ailenden ayrı kalmak çok zor ama ev üstüne olmak daha zor. Bi düşünün derim
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Rabbim yar ve yardımcın olsun canım bence az daha sabredin gitme kayın validenin evine bu saatten sonra yapamazsın orda çünkü kendi  evinin rahatligina alıştın depremzede olarak başvuru yaptınmi hiç muhakka sizi bir yere yerlestirirler 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 355 göst.
0 oy
9 cevap 573 göst.
6 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 275 göst.
+1 oy
8 cevap 344 göst.
28 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Erkekannesi12 (41 puan) tarafından soruldu

380,170 soru