0 oy
164 göst.
Diğer kategorisinde (2,375 puan) tarafından
Kızlar kuş aldık 2 aylık filan az önce uçtu duvara carptı geri aldım kafese koydum bişey olmuşmusur

9 Cevaplar

0 oy
(356 puan) tarafından
Bizimkine bişey olmadıysa seninkine hiç bişey olmaz çarpışan araba gibi bizimki
(2,375 puan) tarafından
:) tamam canım cok saol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çarpma derecesine bağla ama birşey olacağını sanmıyorum canım bizimki kendini duvardan duvara vuruyor ps*kop*t birşey yokmuş gibi kafese girip duruyor. Yeni aldıysanız hemen salmayın dışarı bir ortama alışsın ondan sonra kendi çıkar zaten bizimkinin kafesi 7/24 açık duruyor. 
(2,375 puan) tarafından
Tamam canım cok saol :)
tarafından
Ne demek canım rica ederim.
0 oy
(9,010 puan) tarafından
:D kim koymuş o duvarı oraya :D bişey olmamıştır bende 2 yıl muhabbet kuşu besledim. Bir kere kafasten kayıp yere düşmüştü :D şapşal kuş olduğunu unutmuş ucmamis komikti :D
(2,375 puan) tarafından
:) tamam canım cok saol
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Bişey olmaz çarpa çarpa öğrenecek uçmayı 
(2,375 puan) tarafından
Tamam canım saol
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Bizim oğlanda carpmıştı bişey olmadı şükür 
(2,375 puan) tarafından
Tamam canım cok saol :)
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Ortama ve size alışana kadar asla bırakmayın, yeni yeni uçuyor ve sizden korkup kaçarken şiddetli vurduysa hafta içi bir kuşçuya götürün derim. 

Ben küçükken ilk alındığında kuşumun kafesini açmıştım sevmek için uğraştım yakalayamadım sabah olunca annem babam yakalar diye. Sabah hava aydınlanca annem yakaladı kafesine koydu evde diğer kuşlar ile uçan kuş bir daha uçmadı. babam ile  2 -3 veterinere götürdük pek ilgilenemediler demek ki bir şey yok dediler, bakmıyoruz dediler,korkmuş uçmuyor diye gönderdiler. 2 hafta falan sonra hala uçamayınca annem babama 1 kanadı aşağıda sanki dedi, kuşçuya götürdük kanadı kırılmış ve yanlış kaynamış, tek kanadı gerçekten biraz aşağı doğruydu. Çocuktum ve benim yüzümden kuşumuz ölene kadar diğer arkadaşları uçarken uçamadı hiç. El bebek baktık hep ama neye fayda benim yüzümden hayatını kuş gibi yaşayamadan tamamladı. 1 metre anca uçardı. 9 yaşına kadar yaşadı  ben bu süreçte büyüdüm tabi üniversiteye başladım koca genç kız oldum, ailemizin bir parçasını o zaman kaybettik. ondan önce de sonra da kuşlarımız oldu, Limon'u hiç unutamıyorum.  Ben o gece kafesini açmasaydım, karanlıkta duvarlara çarpıp kanadını kırmayacaktı.. hala bile acısını yaşıyorum. 
(2,375 puan) tarafından
Üzülme herşey Allahtan çok saol
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bir şey olmaz ama bir müddet kafesten çıkarmayın ki önce yuvasına alıssın. Yine de dikkatli olun sert ürkütmeyin.
0 oy
(4,291 puan) tarafından
Bisey olmaz benim 2 tane var gorsen neler yapıyorlar;))
0 oy
tarafından
Ablam yeni kuş almış Tövbe yarabbim kör gibi nereye uçtuğu naptigi belli değil o yüzden bisey olmaz korkma 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 197 göst.
25 Mart 2022 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 144 göst.
+4 oy
12 cevap 621 göst.
22 Ekim 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu

380,384 soru

11,389,402 cevap

34,894 kullanıcı

...