0 oy
196 göst.
Diğer kategorisinde (2,374 puan) tarafından
Biz eve kedi düşünüyoruzda ne gibi eksileri var ve eksilerini nasıl önleyebilirim

20 Cevaplar

0 oy
(8,986 puan) tarafından
Bi kedim bile yok kiiii
(25,224 puan) tarafından
Bir kedim bile yok anlıyor musun hadi gülümse :D
(2,374 puan) tarafından
Belki olur :)
(25,224 puan) tarafından
Ay aman olmasın lazım değil :D
(2,374 puan) tarafından
:) zor iş valla
-Reklam-
0 oy
(3,356 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kumuna kaka yaptıkları an onu Alman temizlemen lazım yoksa hemen koku yapıyor küçük çocuğun varsa pek rahat bırakmaz kediyi benim oğlan kucaklıyordu süt içerken biborunu kediye vermeye çalışıyordu kaydıraktan kaydırmak istiyordu küçük çocuğun varsa gözün üstünde olması gerekir 

Oğlumun kedi ile resmini de atıyorum tüm gün böyleydi hiç bırakmıyordu bende kedi bakmak isteyen kuzenime verdim
(3,491 puan) tarafından
Ya çok şirinler maşallahh
(3,356 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(2,374 puan) tarafından
Galiba bakamıcam zormuş ya en iyisi hiç yapamayacağım işe grmeyim :)
0 oy
(119,345 puan) tarafından
cok eziyet cok korkarim
(2,374 puan) tarafından
En iyisi almamak
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Çok iyi düşünmelisin, aldıktan sonra yapamadım deyip kediyi perişan etme, benim var kedim, zorlukları çok, ama huzuru bambaşka. Kumu balkonda durduğu için balkon kapısı yaz kış açık olmak zorunda en çok bu zorluğu var 
(2,374 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Ben bir hafta bakabildim sadece. Kizim kediye resmen oyun adı altında eziyet etti. Sahibine geri verdim hemen
(2,374 puan) tarafından
0 oy
(2,593 puan) tarafından
Çocuğun küçükse zor oluyor oğlum çok seviyor diye sahiplenmiştik 3 aylık yavru bir kediyi ama oğlum resmen kediye nefes aldırmıyordu sürekli kucağında gezdiriyor öpmeye çalışıyordu üstü falan sürekli kedi tüyü oluyordu zaten normalde alerjik bir bebek kumu koku yapabiliyor tırmanma evi almıştık tırnaklarını oraya geçirsin koltukları yırtmasın diye ama asla sevmedi sürekli tüllerle koltuklarla oynuyordu baktık oğlumda kediyi hiç bırakmıyor bizde eşimin bir arkadaşınaverdik onlar sahiplendi 
(2,374 puan) tarafından
(2,593 puan) tarafından
gerçekten çok zor canım sonradan başka bir aile ye de sahiplendirmek zor oluyor :)
0 oy
(1,580 puan) tarafından

Eksisi en tüy dökmeyen cinsi bile tabiki döküyor. Kumunu her kaka sonrası temizlemek gerek. Onun haricinde sevgisi, şahsına münhasır oluşları hep artı. 

Çok tatlılar, iyi düşünün, bakabilecek ilgilenebilecekseniz aşılarını yaptırabilecekseniz ve mama kum fiyatlarına isyan etmeyecekseniz alın. :)
(2,374 puan) tarafından
(1,580 puan) tarafından
Evet çocuk gibi bir sorumluluk, iyi düşünmek gerek.
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Koku ve tüy problemi oluyor maalesef 
(2,374 puan) tarafından
En iyisi hiç girmeyim
0 oy
(323 puan) tarafından
Tek derdi kum başka eksisi yok 
(2,374 puan) tarafından
Peki teşekürler
0 oy
tarafından
Hayvanlara ambargo koymaya karşıyım...
(2,374 puan) tarafından
Peki tamam
0 oy
tarafından
Bizde bı ara düşündük alalim diye sonra baktım biz yer sofrasında yemek yiyoruz e bu kedinin tuyleri dökülecek illaki sofraya yapışır aynı zamanda koltukları tirnakliyor alt komsumunda kedisi var aşısı veteriner ekstra masraf birde evde tek bıraktığınız zaman kusuyor kızıyor ortalığa dışkısını yapıyor 
(2,374 puan) tarafından
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Bana göre hiç bir eksisi yok artısı çok benim evde bebeğimde var hatta ikisini bir büyütüyorum temizliğini gerektiği gibi yaptığınız sürece herşey çok yolunda gider 
(2,374 puan) tarafından
Peki teşekürler
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Kediden kediye fark var bizimki kumunu ayaklarıyla getiriyo heryere mutfak sandalyesinde tırnaklarını biledi delik deşik yaptı. Bu sıra kızgınlık zamanı bağırıyor geceleri çocuk uyanıyor. Ama annemler british sahiplendi 0 tüy dökme 0 zarar
(2,374 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,464 puan) tarafından

Çok tatlı oluyolar ama Mart ayında kafayı çıldırmak istiyorum 2 tane 1 yaşında 1 tane yeni doğmuş 2 de anne baba var ve 1 de sultan papağanım var ev yakında onların olucak galiba. Tek sıkıntısı kumları çok kokuyo. Yaptıkları an alman gerek. Kumu temizlerken başında bekliyorlar. Tam diyosun tamam bitti tekrar hadi bakaljm başa. Tüy çok oluyo ama maltlari var tüy dökmemeleri için ve biz yılda 1 kez tüylerini tiraş ediyoruz çünkü uzun tüylü cinsten bizimkiler kendileri rahat edemiyolar nerdeyse kendi tüylerine bakcak dereceye geliyo. Masanın ustuymus tezgah ustuymus asla izin vermiyorum. Ama tabiki boş bırakmaman gerekiyo. Hep nerde napiyo diye bak. Tırnak tırmalama aleti yaptık hiç tarafina bile bakmadılar. Ben tırnaklarını kesmekte buluyorum çareyi. O kadar çok bagiriyolar ki tırnağı kesilirken sanki canını yakiyomussun gibi yaygarayi basiyolar ama onlar bı mir desin dünyaları verirsin. Onlar o kadar sevilmeyi hak ediyorlar o kadar duygusallar ki. Benim bı ağladığımi görsünler yeni doğan hariç hepsi gelip başımda beklerler. Kafalarını surterler. {Kedilerimle aşk yaşadığım çok belli oluyo :D}

(2,374 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Çiş konusu canım
(2,374 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(887 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ben bakıyorum şuan 3 tane de yavrumuz var ben zorlanmıyorum aksine severek yapıyorum şuan hamile olduğum için kumunu eşim temizliyor cok zor da kalırsam eldivenle maskeyle temizliyorum onun dışında çok cana yakın ve şifacı bir patili bence evdeki huzuru bambaşka<3

(2,374 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Maması iğrenç kokuyor 
(2,374 puan) tarafından
Yaa tamam teşekkür ederim
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Zor bacım. Emin misin. Bebek gibi bakım istiyor ilgi istiyor. Aşısı maması masrafı da çok. Kendine güveniyorsan al. 
(2,374 puan) tarafından
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Koltukları tirmaliyor canım tezgahın üzerinde gezer her yer tüy oluyor.
(2,374 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Ya benim eltimin var kumuna sürekli  çişini yapıyordu acayip kötü bi kokusu vardı 
(2,374 puan) tarafından
tarafından
Küçük çocugun varsa hiç girme o koku insanı iştahtan keser ya bide her yer kıl tüy

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 164 göst.
12 Mart 2023 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,374 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 142 göst.
+4 oy
12 cevap 620 göst.
22 Ekim 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 194 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zannan (537 puan) tarafından soruldu

380,262 soru

11,385,103 cevap

34,884 kullanıcı

...