0 oy
548 göst.
Aile kategorisinde (58 puan) tarafından
Koronaya denk geldi hiç bir şey olmadan evlendim aklıma geldikçe üzülüyorum hep düğünümü hayal ederdim ama kısmet olmadı 2 yıl buçuk senedir evliyim 1 yaşında oğlumda var aslında mutlu bir evliliyim var aranızda varmı düğünü olmayanlar

27 Cevaplar

+1 oy
(11,150 puan) tarafından
Bide şunu düşünüyorum düğün isteyenler neden beklemedi o zaman yanlış anlama merakımdan soruyorum pandemiyi bekleyemez miydin içinde kalmış gerçekten yerinde olmak istemezdim
(8,740 puan) tarafından
1 yil sonra açık hava düğünlerinde saat kontenjan vs kısıtlaması kaldirildi beklediğinde ne değişmedi ki
(11,150 puan) tarafından
Evet aynen canım öyle oldu yani bilmiyorum düğün olmadan bizimkiler izin vermezdi çünkü bizim burda düğünler biraz farkli
Pandemide düğün yapmayanlara yırttı valla masraftan derdik
Düğünler cumadan kurulur pazar gününe kadar 2 tarafia da yemek dökülür en az bin kişi davetlidir tek bi tarafin herkes kendi misafirimiz kendi evinin önünde ağırlar yer müsait değilse salon tutulur calgicisi ayrı davetiye olarak kart değil havlu gömlek veya şalvarlık kumas dağıtılır yani 2 tarafın yaptığı düğün masrafı 1 tane rahat ev aldırır tabi bizde aileler düğün yapar ki gençler borçla uğraşmasın 0 dan başlasın hayata
(11,150 puan) tarafından
İçinde kalacak bisise düğün bekleyeceksin yani ben olsam beklerdim bizim pandemi yoktu düğün olduğunda
(2,595 puan) tarafından
Keşke bende ev alsaydım düğün yapmazdım bı kına yeter di bana
(11,150 puan) tarafından
Herkes yapamadiklarinda :)
Ben şunu isteniyom bunu istemiyom deme şansım yok o düğün benim olduğu kadar anne babamın da düğünü o yüzden sade bi nikaha asla izin vermezlerdi  :)
-Reklam-
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Bende tam tersi sadelikten yanayım kına falan hoşuma gitmiyor sade aile arasinda nikah sonra yemek  bı kaç fotoğraf çekimi yeterli yaa
(58 puan) tarafından
Kınaya bende önem vermem o kadarda ama düğün olsaydı keşke
(6,516 puan) tarafından
Doğrudur canım herkesin zevki farkli
0 oy
(8,740 puan) tarafından
Korona zamani çoğu düğün ertelendi herkes 1 yıl sonra düğününü yaptı aslında sende öyle bisey yapabilirdin
(58 puan) tarafından
Kısmet öyle olu verdi o zaman ama gelinlik giydim o kalmadı içimde
(8,740 puan) tarafından
Kısmet böyleymiş istersen çocuğunun 1 2 yaş doğum gününde yada evlilik yildonumuzde düğün gibi bisey yapabilirsiniz çok içinde ukde kaldiysa
0 oy
(4,077 puan) tarafından
Ogluna sunneti digun gibi yaparsin icinde kalmamis olur
(8,740 puan) tarafından
Sende mi brutus:)))))
(4,077 puan) tarafından
:))) benimde dugun resimlerim cok kotu cikmis sevmiyorum hic. Boyle yeniden gelinlik giyip. Resim cektirme hevesim var cocuklar az buyusun de insan gibi poz verelim sacma sapan pozlar cikmasin meydana diye bekliyorum:))
(8,740 puan) tarafından
Bekle küçük bebis Bi büyüsün gelinlik giyer anlı şanlı davullu zurnalı düğün yaparsın:))))
(4,077 puan) tarafından
Yok ki dugun hic sevmem ben oynamayi bilmm esim oynamayi bilmez kari koca sap gibiyiz:)milleti eglendircez diye okadar para. Harcamadim zate nikah yaotim da. Resim gelinlikli raim istiorum bikac poz dis mekan:)hep gunesten gozum kisik cikmis benim
(8,740 puan) tarafından
Olsun sizde altında dış çekim yaptirirsiniz nolcak ki oda yeterli :)))))
0 oy
(6,231 puan) tarafından
Benimde koronaya denk geldi canım kalabalık yasaktı oynamak yasaktı benim de içime sinerek olmadı hiçbir şey ama salon tuttuk az kişiyi çağırdık takı oldu o kadar. Ben kinamda oynamak istyordum evde Kur'an'lı oldu bitti. Annemin gönlü olsun bari dedim. 
0 oy
(3,352 puan) tarafından
Kınam evde oldu benim de coronadan 9 yasagi vardi o zaman 9 a kadar evde iki gun yaptık dugun salonlarinda nikahlar serbesti dugun salonunda da 6.5 dan 8.5 a kadar iki saatlik birsey yaptık benim de hayalimdeki gibi olmadi 
0 oy
tarafından
Ben kendim istemedim düğün ve kına. Hiçte pişman değilim. Söz nişan aile arasında oldu bir nikahıma geldi gelmek isteyenler o kadar. Bana çok gereksiz masraf geliyor. İnsanları eğlendirmek için onca masraf gibi geliyor. 
(1,541 puan) tarafından
Aynen banada oyle geliyor ailem icin eşim kinami yaptı düğün balayına gittik borcumuz yok allah şükür şimdi
tarafından
Bizde de aynı şekil. Düğün ve kına için olan parayla şehir şehir gezdik. Borçsuz evlendik. Düğün ve kına yapsaydık eşyalara borç edicektik. Sadece bir dış çekim yaptık onu da eşim çok istedi hatıra kalsın diye.
(1,541 puan) tarafından
Benimde dış çekim var
0 oy
(229 puan) tarafından
Valla mutlu bi evliliğin varsa o senin düğünün işte 
(58 puan) tarafından
Çok şükür mutluyuz zaten ben çoçukluktan aşık olmuştum kocama aynı köyde yaşıyorduk o bana sonradan aşık olmuş böyle devam ederiz inşallah her kese mutlu huzurlu evlilikler dilerim
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Ben düğün sevmiyorum kına öylesine yaptim nikahdan evime geldim yarında antalya balayına gittik oyun oynamayi sevmiyorum onun yerine eşimle güzel bir tatil yaptik
0 oy
(2,831 puan) tarafından
İmkanının varsa şimdi yapın

Hiç Bir şey için geç değildir
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Aynı senin gibi nisanda 3 sene olacak düğünüm olmadı kınam olmadı istediğim mobilyalar olmadı çeyizimin yarısını annem vermedi vs vs 

Ama çok mutlu bir evlliğim var Allah bozmasın 1.5 yaşında da çocugum var eşim ve çocugum bana yeter karnım doysun huzurumuz olsuna gerisi boş
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Üzülme canım, inşallah oğluna sünnet düğünü yaparsın istediğin gibi eğlenirsin. Benim oldu ama kayınvalideme inat (kendisi hiç istemedi düğünü ama eşim olacak dedi ve oldu) Allah nasip ederse düğün gibi kutlama yapacağım inşallah yine maksat eğlence, sünnet bahane olacak  :) hee tabi malum ekonomik şartlara göre salonun büyüklüğü belirlenir bakalım, hayırlısı..
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende düğünden nefret ederim iyiki koronoya denk gelmişte ewlenmişim diyorum . Bekleseydin keşke
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Benimde koronaya denk geldi 16 ay sonra yaptım. Kaynanamlar evlenirken söz vermişti evlendikten sonra sözünü tutmadı ama ben ipe ipe yaptırdım sırf inat uğruna çünkü beni ***** yerine koymaya calistilar. Eşim İzmir'de ben İstanbul'daydim. Düğünsüz olmaz gelinligimi giymeden gitmek istemiyorum dedim benim zamanımda nikah bile oda nikahiydi. Söz verdiler tutmadilar ama eşim yaptı düğünü. Onlarda mors oldu 
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Evliliğim güzel gecseydi düğünüm olmasa da olurdu 
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Bende düğün istemiyordum.eski eşimde istemiyordu.konustuk yapmayacağız dedik.nikah kiyariz iki saat şöyle bir kokteyl gibi oynamadan birşey olur sonra da en yakınlarla yemeğe gideriz dedik.fakat aileler burnunu soktu .öyle olurmuymus ,onlar onca kişiye gitmişler takı takmislarda.bir düğün videosunu izlesen yüzümüzden belli mutlu olmadığımız.daha ilk dansta bile acaba ne zaman biter diye konuştuk.
0 oy
(14,965 puan) tarafından
Ben de pandemi.zamaninda düğün yapmayan kişilere çok ozenirim. Kendim.dugun kına asla sevmediğim.halde mecbur gibi hissettiğimiz için yaptık. Eşim de benle aynı. 
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Ben ne kına ne düğün seviyorum :) 2020 yılında evlendik korona zamanıydı yine az kişi çağırdık çok sade oldu düğünüm de kinam da.

Ben fotoğraf çekimi yaptırmadım o kaldı içimde :/ eşime diyorum bu yaz yaptıralım oğlum 1 yaşında olacak gelinliği satın almıştık zaten
0 oy
(224 puan) tarafından
Aynı benim kide 2bucuk.yildir evliyim düğün kına olmadı çok kariksik oldu bizim işler tam kına günü yasak geldi kavgalar oldu baya ben istemedim bir yıl daha bekliyelim diye araya girmeyen kalmadı halen içimde bir heves kaldı olsaydı nasıl olurdu vesaire diye
0 oy
(5,568 puan) tarafından
benim her ikiside oldu ama inan düğün günümü kınamı hatırlamak dahi istemiyorum cenaze günüm gibiydi öylesi daha kötü 
(58 puan) tarafından
Neden canım
(5,568 puan) tarafından
kötü geçti kayınpederim her şeye müdahale etti burnumdan geldi

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 160 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Nereye baci (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 209 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Nereye baci (21 puan) tarafından soruldu
+1 oy