0 oy
847 göst.
Diğer kategorisinde (1,309 puan) tarafından
Kızlar çocuğum 35 aylık. Erteledim erteledim artık başlamak istedim. Sabahtan beri her yere işedi kızım. Koltuklar battı. Halıları kaldırdım Allahtan. Bezin yok artık dedim. Attık dedim. Tuvalete 1 kere bile yapmadı çişini. Hazır olmasıyla ilgili hiç bir sinyali yoktu. Yalnız kaka yapınca gelip söylerdi. Bugün mesela kaka da yapmadı. Bu arada şimdi uyudu. Yine altında bez yok. Sabaha kadar artık yatak çiş içinde kalacak. Gece de bağlamayarak doğru mu yaptım kızlar? Bu süreç nasıl devam eder?

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allahım beni neler bekliyor böylee:((((
(1,309 puan) tarafından
Eşim bez alalım bağlayalım dedi. Hayır dedim madem başladık deneyelim. Çok zor ve zor olacağını biliyordum:(
(7,768 puan) tarafından
Sakın beze geri dönme
-Reklam-
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Uff daha baslayamadik Mayıs'ta 3 olacak oturup aglayasim geliyor
(1,309 puan) tarafından
29 nisan da 3 olacak. Başlayıp yaza rahat girmek istedim. Ama cidden çook zor
(7,249 puan) tarafından
Bende bı denedim steker filan aldım yap dolaba yapistiralim filan diye yok yapmadi ustunede hastalanınca bıraktım
0 oy
(590 puan) tarafından
Bnde başlayacağım bu ay

Bebek klozeti alsaydınız eğlenceli olsun diye

Okuduğum kadarıyla sürekli çiş varmış diye sormak gerekiyormuş bi müddet

Bnmde gözüm korktu

Bu ay klozet alacam 200tl flndi ebebekte
(1,309 puan) tarafından
Aldım cnm. Hatta 2 yıldır banyoda klozet. 15 arayla hep sordum. Yok diyor. Sonra bir bakuyorum altına işemiş bile:( senin çocuğun kaç aylık?
(590 puan) tarafından
20 aylik 21 ayliga doğru gdioz
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Canım gecr kadircaksin 3 saatte bir. Normal bı süreç ama mevsimi yanlış tercih etmişsn. Ben Haziran da bıraktırdım. 2,5 yaşında 
(1,309 puan) tarafından
Evim çok sıcak cnm. Yaza rahat girmek istedim. Tatilde falan en azından bez sıkıntısı olmasın dedim. 2.5 yaşında tam mı bıraktı? Kaçırma falan yok mu?
(1,103 puan) tarafından
Bı anda kesmedi tabiki. 3 gün koltuk sildim. Bu kısa kadar arada geceleri kaçırdığı da oldu 4 yaşında şuan. Yani ay da 1 gece kaçırdığı zamanlarda oldu. Ama ilk başlarda gece bez bağlarsan benim gibi gündüz öğrense de gece donuna isiyo. O yüzden cikardiysan hiç bglamiycaksin. Uyuduğu an alarm kurucaksn. 3 saatte bi kalkıp lazimligina oturtcan. Ayrıca altına naylon ser. Üzerine çarşaf. Yaparsa da yatağa geçmez.
(1,309 puan) tarafından
Yok cnm gece şu alıştırma kilodu giydirdim. Gündüz onuda giydirmem. Alez serdim. 1 kere kaldırmak istedim ama kalkmıyor. Kucağına alıp tuvalete mi oturtmak lazım?
(1,103 puan) tarafından
Evet canim. O uyuyo olsa bile. Hadi yavrum çiş hadi kuzum çiş diyceksin. 20 dk başında oturdugumu biliyorum. Bı kaç.gun çok zor seninde uykun alt üst olcak . Yapamasa bile 3 saat sonra yine kaldirmalisin
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Ay benimde cesarettim yok insallah cabuk ögrenir sunan 2 yaşında 
(1,309 puan) tarafından
Valla 2 yaşında bıraktırmak aklımın ucundan bile geçmedi. Çünkü zor bir süreç biliyorum. Şimdi mecbur 35 aylık oldu
(1,086 puan) tarafından
Bende şimdi duşunmuyorum ama gebeyim dogumdan önce bıraktırmak istiyorum 3 aylık daha gebeyim
(826 puan) tarafından
İşine karışmak gibi olmasın ama en fazla 3 ay daha bekle başla canım tam zamanı. Emin ol kolay öğreniyor 2.5 yasdan önce. Ben kimin zorlandığını görsem çocuğu 30 .Aydan fazla
(1,086 puan) tarafından
Öyle yapmayı duşunuyorum cnm fikrini soylemem güzel cnm tesekur ederim
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Önceden eğitim verdiniz mi bilmiyorum ama bende başladım öncelikle sabırlı olmak lazım 1yıl önce kızımın tuvalet kitabını okudum iyice öğrettim daha sonra pilli kedili klozet aldım Bayaa sevdi ilk gün üstüne 4 - 5 kez kaçırdı gece çok şükür hiç yapmadı bez hiç bağlamadım gece hiç uyandırma zaten yaptığında uyanır ve tutmaya alışır dediklerimi internetten aldım ödüllendirme sarıl bu arada 2 hafta oldu bizim umarım sizde bu olayı çözersiniz her çocuk farklı sıkma canını tuvalet eğitimi yazı kışı yok bence en iyisini siz bilirsiniz annesi olarak sadece benim fikrim bu Rabbim yardımcın olsun 
(1,309 puan) tarafından
Darısı bana. Zaten demin kaldırmaya çalıştım kalkmadı. Altını değiştim ama şimdi. Alıştırma kilodu giydirdim gece. Şimdi baktım ıslak. Değiştirdim. Çiş varmı dedim kalkmadı. Bakalım umarım bizde 2 hafta içinde atlatırız bu süreci
(1,383 puan) tarafından
Olur gider dert erme kendine hiç kızmadım ben bugün marketten geldik çok sıkışmış ayakkabıyı bile çıkarmadan koştu biraz yer biraz üstüne biraz klozete yaptı çişini ben gülüyorum nedese iyi kaza oldu bidaha olmaz anne banyo yaptır beni dedi yani demem o ki çocuklar herşeyin farkında sakin davran bak herşey yoluna girecek sağlık olsun her çocuk kendi hızında gider ittirmeyelim
0 oy
(3,688 puan) tarafından
Çiş kilodu neden kullanmıyorsunuz ki? O kadar eziyete ne gerek var
(5,361 puan) tarafından
Ee oda akıyor kız pijamaya falan deyor yani bende kızıma kullandimda hiç bişe yaramıyor
(1,309 puan) tarafından
Gece kullanıyorum. Ama o da akıyor evet
0 oy
(2,136 puan) tarafından
4-5 güne kadar azalacak artık alışacak cunku.

Bugün 8.gundu bizimde bir defa yaptı ama ilk gün abartmıyorum 10 belki daha fazlaydı.

Hatta eşim acıdı halime bezi geri bağla yaza kalsın dedi ama baglamadim.

İstediği kadar yapsın kızma alışacak yakında.

Gece de Alez ser altına ya da tek kullanımlık olanlar var onlardan ser yatağı batmaz.
(1,309 puan) tarafından
Darısı bana cnm. Tuvalete oturmuyor. Oturunc da yapmıyor hemen kalkıyor. Sonrası malum işte altına yaptı hep. Her gün böyle gitmez Bencede. İlla ki alışacak. En azından yaza rahat gireriz diye düşündüm. Altında alez var
(2,136 puan) tarafından
Merak etme canım sen sal çocuğu gergin durma illaki alışacak.
Ben ilk bir iki kızdım daha çok yaptı sonra akışına bıraktım kendi rahatsız oldu çişinden zaten söylemeye başladı.
0 oy
(10,372 puan) tarafından
Sürekli sorman gerek ilk günler hadi annem gidelim bak ben de yapıyorum falan diye motivasyon sağlaman lazım lazımlığı vardır kendin de tuvalete geç bak ablalar kocaman kızlar bezine yapmaz annem falan de. Hemen olmaz zaten 3 4 günde çiş olayı oturur. Yatağa alez ser sıvı geçirmez. Kaka biraz daha sıkıntılı çocuklar kendinden bir parça düşüyor sanıyor kakasını yaparken ben kakasını 10 günde ancak tam klozete yaptırabildim. Ama 2 haftada oldu bitti yani. Bir de keşke 2 ay daha bekleyeydin hava soğuk şimdi 
(1,309 puan) tarafından
Ev sıcak cnm. Baktım bez bitti. 1 ay sonrada doğum günü var başlamak istedim. Alez de serdim. Darısı bana inşallah. 2 hafta da biterse ne mutlu bize
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Canım bu süreçten hala geçen biri olarak yazıyorum. 1 ay önce denedik önce. Ama dediğin gibi 5 gün boyunca asla bir kere bile tuvalete yapmadı bırak yapmayı oturmak bile istemedi. Cisinden rahatsız olması dedim yok bu hazır değil. Bıraktım kaldırdım lazimligi falan. Bezi getirdim bezi sevmiyor Allah'tan rahatsız oldu. Sürekli bez pis of nasıl pis kokuyor falan filan dedim 1 ay beklemyecektim 2 haftaya tekrar denedim ama deprem falan oldu gündemimizde baslayamadim bı turlu. İşte on gün denedim. 2 gün altına yaptı. Oturdum ağladım yok dedim bu hiç ogrenmeyecek galiba. Eşim teselli etti biraz. Sadece bir kere yapması yeterli dedi. Eğer yaotiginda güzel karsilayip odullendirirsek devamı gelecek. Neyse şans eseri gerçekten tuvalette yakaladım onu. Aman Allahım tam bı bayram havasına büründük aferin kızıma. Sen tuvalete yaptın hadi babayı arayalım dedik babamız kutladı akşama hediye getireceğine söz verdi. Dayısı da hediye aldı. Bende ona kızımın karakterine göre tuvalet rutini oluşturdum. Tuvaletimizi yapıyoruz lazimligimizi alıyoruz döküyoruz. Yıkıyoruz içine sabun koyup kopurtuyiruz iyice temiz oluyor. Elimizi yıkıyoruz dişinizi fircaliyoruz gelip lazimligi kurutup yerine koyuyoruz. Tam kızımın eğlence anlayışına göre bir rutin oldum 5 gün bu şekilde ilerledik zamanla çok su harcadığı için ve her tuvalette dişini fircalamamasi için rutini değiştirdik. Bokunu tutması da normal bu arada. Kabızlık yaygındır tuvalet eğitimi sırasında. Biz 3 gün sonra yaptık. Ve kızım her çişini zevkle yapmasına rağmen bokunda çok tutandi ilk defa bana yanıma gelme uzak dur dedi. Ama.onun da huyuna giderek ve çok guzel bir olaymış gibi göstererek aştık. Ha gece meselesini sormussun. Benim kızım bezliyken bile sabah kuru uyanirdi son 1 senedir. O yüzden gece çiş sorunumuz yoktu zaten. Bir kere kaçırdı malesef çok su içip uyuyakaldı uyumadan tuvalete goturemedim. Onun dışında bunu da aştık. Allah sizin de yardımcınız olsun aşırı zor bir süreç 
(1,309 puan) tarafından
Çok sağol cnm. Uzun uzun yazmışsın. Kızım gece de iyi dolduruyordu bezini. Hatta üstü başına çıktığı da oluyordu. Artık başladım bakalım. Üzerine gidicem bu sürecin. Pes etmek istemiyorum. Çünkü yaşda geldi 3 yaşında. Artık anlamalı. Çok güzel bir yol izleyerek bu süreci tamamlamışsınız. Darısı bize inşallah
(1,369 puan) tarafından
Amin canım inşallah. Ciddi sabır istiyor. Herşeyden çok daha zor bir süreç çünkü malesef sen değil o yönetiyor tamamen ona bağlı bir durum bu. Bazen bana bilerek zulmediyor diyordum sinirimden:) halbuki küçücük çocuk aklı mı eriyor sanki. Allah sabır versin tez zamanda bitsin inşallah ❤️
(1,309 puan) tarafından
Amin cnm inşallah çok sağol
0 oy
(242 puan) tarafından
Bnmkide 28 aylık canım bugun açtım bezini ama daha tam konusmuyor tuvalete sokamadim lazımluga asla oturtamadim kıyameti kopardı bnde bağladım altına yaptı bikere biraz daha beklicem 
(1,309 puan) tarafından
Valla 3 yaşında olmasa gözüm yemezdi. Kolay değil iyi sabır gerekiyor cnm
0 oy
(17,787 puan) tarafından
Gece bağlamayarak en doğrusunu yaptın canım Allah sabır versin iki haftacık dayan sonra çok mutlu olcaksın :)
(1,309 puan) tarafından
Ayyyy inşallah cnm. Bildiğim kadarıyla gece bağlayınca çocuğun kafası karışıyor. Son bezini bu sabah birlikte çöpe attık. Artık evde bez görmemesi lazım. Umarım kısa sürede başarırız
0 oy
(330 puan) tarafından
Ben bir bucuk yasinda yaz temizligine 1 ay faln kala basladim her yeri batirdi her yeri pes ettim mi peki asla  cisini yapip sonra gelip pantolununu gelip gosterirdi bana. camasir makinesi ful oglumun pantolonuydu. 2 gece saat 1.gibi cikarip tuvalete goturdum artik onuda yapmadim 15 gun boyunca yedik birbirimizi 20 gun icinde duzene oturttuk iyi kotu.o alisti cişe bende basladim temizlige anliyacagin. Cok zor gecti ama basardk. Bir bucuk yas nerde 3 yas nerde daha erken alisir. Guzel guzel de kizim çis gelince bana soyle berbet gidelim diye 
(1,309 puan) tarafından
20 güne de razıyım cnm . yok bende pes etmem. Başladık artık. Girdik bu yola. Hazırım bende. Yeter ki alışsın artık. Çok zor bir süreç ve bu süreç de biterse çok rahatlıycaz
(330 puan) tarafından
Aynen devam
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Bebeğim daha 17 aylık ama kedim kıskançlıktan her yere işemişti o geldi aklıma 
(1,309 puan) tarafından
Hahahaha :)))
0 oy
(5,361 puan) tarafından
Poşet köy altına bari yatak batmasın vala 22 aylık Ken bende başladım heryer çiş büyük tuvalet kokuyordu resmen erteledim 30 aylik havalr ısınsın. Bnde baslyacam ayyy çok korkuyorum valaa ama hava soğuk keşke biraz daha beklesydin 
(1,309 puan) tarafından
Ev sıcak diye başlayım cnm. Yaza da rahat girmek istedim. Yatağa alez serdim. Demin de kanepelere poşet serdim :))) sabaha hazırım
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Bende ikizlerime 35 aylık başladım ilk 5 gün tıpkı senin anlattığın gibiydi.  Heryer çiş bi ona bi diğerine koşuyorum Allahım oturup ağladım 5 günün sonunda. Sonra alıştılar çok şükür. Ama çok zor bi süreçti ilk hafta zor büyük tuvaletini yapmıyordu bi kızım korkuyordu diğeri ise çok rahat bulduğu yere salıyordu:) . Gece bağladım bi hafta sonrasında açtım ara ara kacirsalarda zamanla alıştılar. Yatağına muhakkak alez ser. 
(1,309 puan) tarafından
O zaman bizimde maksimum 2 haftaya tamamlanır bu süreç. İnşallah yani. Alez serdim cnm çok sağol
0 oy
(48,683 puan) tarafından
alt acma ortusu sermiştim.kanepelere yere oturuncada onunkoyuyodum altina oyun hamuru aldim Allahtan oynamayi sever butun gun oturup oynamıştı ama oturdugu yerden sürekli kaçırmıştı ☺️ gece kabustu gec ogrendi ilk uc gun zor geçiyor sabret canim
(1,309 puan) tarafından
Biraz önce bende kanepeyi poşetle örttüm. Üzerine de örtü serdim. 2 hafta da bile bitse ben razıyım.:)
0 oy
(1,504 puan) tarafından
22 aylik kizim bizim fragman belli oldu desene öğrenir inşallah yaa. 
(1,309 puan) tarafından
:))))) hepimiz bu süreci kolay atlatırız umarım
0 oy
(672 puan) tarafından
2 çocuğa tuvalet öğrettim bırak heryere işesin çok sık tuvalete oturt hiç kızma çok sabırlı ol dişini sık Bi bakmışsın seni o tuvalete götürür bir hafta bekle 
(1,309 puan) tarafından
Yok hiç kızmam cnm. Kızında daha kötü olur. Sadece çabamız sonuç versin yeter
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Alıştırma külodu giydir tatlım. O zaman öyle her yer batmıyor... Birde ben ilk hafta ödül verdim hep... Magnetler, stecerlar, küçük çikolata, değişik sakızları falan.... Tuvalete gidince yağı ca veriyordum.... Birde dikkat et kaç saatte bir yapıyor. Benim kızım ilk 2 saatte bir yaptı. Çok darlandım, sürekli sormadım, 1 5 saat sonra soruyordum
(1,309 puan) tarafından
Alıştırma kilodu 2 tane var bende. Yetersiz sanırım miktarı? Olmazsa 2 tane daha alayım yarın. Evet ödül fikri mantıklı bencede. Yeter ki 1 kere tuvalete yapsın. Bu arada altına bazen de damla damla yapıyor

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 678 göst.
21 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eylulunannesiiiii (402 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 311 göst.
1 Eylül 2022 Aile kategorisinde Bugrakagan (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 316 göst.
17 Aralık 2020 Aile kategorisinde Tatlisanne95 (418 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 312 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu

380,007 soru

11,375,460 cevap

34,860 kullanıcı