0 oy
854 göst.
Aile kategorisinde (7,948 puan) tarafından
Merhaba kızlar öncelikle. Bugün arkadaşa gittim normalde ben ona dedim gel bana diye canım bu aralar çok sıkılıyor. Neyse o bana dediki bugün sigara basicam tütün yani sen gel dedi ben dedim sen gelsen daha iyi olurdu ama dedim yok gel illede bekliyorum dedi ayıp olur dedim gittim. Neyse gittiğimde yanlız değilmiş çok işi var paket paket sigara almış yanındaki kadında yardım ediyordu. Bende bian içimden dedim hani keşke gelmeseydim sonuçta işi varmış baya. Neyse kadın çay koydu çayı da önüme verdi sandalyenin üstüne koydu oğlumda illede çay dedi 19 aylık çantada biberon vardı bardağımdaki çayın yarısını biberona doldurdum bardakta 3 4 yudumluk çay vardı. Neyse oğlum birden sandalyeyi itince çay yere devrildi ablada yerdeydi. Hemen ay dedi onunda elinde çay vardı biraz sigaranın üstüne çay dokuldu. Arkadaşımın hemen morali bozuldu toplam 20 dal filan sigara biraz ıslanmıştı. Ben dedim hani kusura bakma dedim kurutup tekrar dizsen yada söylesen böyle oldu diye dedim 150 lirami keserler dedi bizde babandan alırız dedi oğluma ve bunu 2-3 kere dile getirdi çok rahatsız oldum. Bidaha arkadaşlık yapmayı düşünmüyorum sanki birden soğudum haksizmiyim? Bide yanidnaki ablayı benim evime kendi davet ediyor diyorki biz ablayla sana cuma günü oturmaya geliriiz varmı böyle bişey?

22 Cevaplar

0 oy
(1,140 puan) tarafından
Ben abartı birşey göremedim.yani senin teklif etmen gerekti aslında zararın neyse vereyim mahcup olma diye.sense işte şöyle oldu desen vs demişsin.yani bilerek değil tabi küçük bebe ama senin sorumluluğunda sonuçta.zararini karşılaman gerek 
(7,948 puan) tarafından
Benim postumdaki yorumlarda seni çok germiş nedense yaran var belli. Bana adam gibi ben giderim bir abiye söylerim eğer benden şu kadar para keserse verirmisin karşılığını dese tamam derim. Gidip oğluma babandan isticem.parayi demesi hosmu. Çocuğa diyoki babandan 400 lira isticem. Yuh yani beni kaziklamya çalıştı. İyi niyetimi suistimal ediyor. Çocuk ne anlasin bana söylesene uzatmadan. Ayıp
(1,140 puan) tarafından
Kimin cahil olduğu belli.daha hak ne bilmiyorsun.
Burası yorumlara açık bir platform.ne diye paylasiyorsun o zaman.cay verdi diye kadınin adabinda edebinde sıkıntı mı oluyor yani.
Bence sende sorun var.adı üstünde ikram.mecburi birşey değil yani.
İkramın karsilikli yapıldığını sana kim öğretti ? Madem karşılıklı o kuru çay koyuyor da sen de kuru çay koysaydin.ne diye kadını kotuluyorsun
Kaldı ki benim önüne yiyecek yığmadim bı çay koydum diye sağda solda dedikodumu yapacak beni kotuleyecek bencil ve aç gözlü biri arkadaşım olamaz.
 O değil sen kendini değersiz görüyorsun demek ki sana o değeri vermeyen birinin evine gidiyorsun yine de.
(7,948 puan) tarafından
Ben onun evine ilk gittim bana sadece çay verdi asla yadirgamadim. ikincide o geldi ben ona yaptım ikramlar. 2 kez yine gittim yine aynısını yaptı. 3. Kez yine gittim aynısını yaptı sen olsan ne yapardın bir değil iki değil aynısını yapıyor. Sonra geçmiş 20 dal sigara için senden 400 TL alcam diye labalilik yaparsa bende gelirim konuşurum yaptığıma kadar seni ilgiledirmez. İkram nasıl mecburi bişey değil ya sen evine gelene bos çay veriyosan yazık sana ben daha bişey demiyorum demekki ben oyuzden kendimi yıpratıyorum
(1,140 puan) tarafından
Ben boş çay vermiyorum bennde ne varsa çıkarırım severim ikram etmeyi.sadece zorunluluk yok.bak bir kere yapmış ama sen hep gitmeye devam etmişsin.bence sana yazık o ayrı mesele.
Zaten kadının fazladan para istemesini demiyorum.ben diyorum ki ilk oğlun çayı doktugunde hani edep adap diyorsun ya.normalde olması gereken kusura bakma çocuk işte neyse zararın karsilayayim demen.ama sen işte şöyle oldu desen.yok kurutsan falan demişsin.
He sonra kalkıp 150 lira istemesine de Cat diye 20 tane tütün 150 TL mi edermiş vs derdim o onun sıkıntısı ayıbı yani
(7,948 puan) tarafından
İşte bu açıdan bakmadan beni sucluyosun. Oan cebimde para yoktu kadın oan da giidip hemen teslim etmesi gerekiyordu. Hani bende dedim kurutsan bişey olurmu dedim. Bana dediki 10 tane içme hakki oluyor içinden dedi. Hani öyle ddyince belki onaa sayar dedim. Oda direk hani 150 lira keser dedi şaşırdım lafına inanmadım çünkü gerçekci gelmedi. Ben dedim sen abiye de bakalım ne derse dedim kadinndediki bende Makaron var dedi hallederiz dedi bu sonra oğluma geldi gitti babandan 400 filan alcam derken ister istemez sinirlendim. Benim oğlum direk çayı dökmedi bardak yere devrilince kadın ay dedi elindeki içtiği çay dokuldu kadının. Ben düşündümde kendi sarıp eşine ordan tütün sigara aldığını söylemişti. Eşine bir paket sigara alayım vereyim yarın kusura bakma dicem yinede. Bidahada gorusmicem
-Reklam-
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Senin yerinde olsam parasını verir engellerim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 296 göst.
4 Haziran 2023 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 873 göst.
10 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy