0 oy
850 göst.
Aile kategorisinde (7,871 puan) tarafından
Merhaba kızlar öncelikle. Bugün arkadaşa gittim normalde ben ona dedim gel bana diye canım bu aralar çok sıkılıyor. Neyse o bana dediki bugün sigara basicam tütün yani sen gel dedi ben dedim sen gelsen daha iyi olurdu ama dedim yok gel illede bekliyorum dedi ayıp olur dedim gittim. Neyse gittiğimde yanlız değilmiş çok işi var paket paket sigara almış yanındaki kadında yardım ediyordu. Bende bian içimden dedim hani keşke gelmeseydim sonuçta işi varmış baya. Neyse kadın çay koydu çayı da önüme verdi sandalyenin üstüne koydu oğlumda illede çay dedi 19 aylık çantada biberon vardı bardağımdaki çayın yarısını biberona doldurdum bardakta 3 4 yudumluk çay vardı. Neyse oğlum birden sandalyeyi itince çay yere devrildi ablada yerdeydi. Hemen ay dedi onunda elinde çay vardı biraz sigaranın üstüne çay dokuldu. Arkadaşımın hemen morali bozuldu toplam 20 dal filan sigara biraz ıslanmıştı. Ben dedim hani kusura bakma dedim kurutup tekrar dizsen yada söylesen böyle oldu diye dedim 150 lirami keserler dedi bizde babandan alırız dedi oğluma ve bunu 2-3 kere dile getirdi çok rahatsız oldum. Bidaha arkadaşlık yapmayı düşünmüyorum sanki birden soğudum haksizmiyim? Bide yanidnaki ablayı benim evime kendi davet ediyor diyorki biz ablayla sana cuma günü oturmaya geliriiz varmı böyle bişey?

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bence senin onun zararını karşılamanı bekliyor açık açık 
(7,871 puan) tarafından
Evet bekledi ama yanındaki abla dediki bende tütün içi var sıkıntı yapma hallederiz dedi. Çocuğa bişey olmasın yeterki canı sağolsun dedi abla böyle deyince hemen laf cevirmeler yaptı. Allah aşkına 20 dal sigaradan ne olucak benim eşim tütün sigara aliyodu oturupda kaç dal sigara olduğunu saymiyoduk. Zaten üstünde 200 adet yaziyodu mesela.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Çok ayıp etmiş ben yerinde olsam al parasi neyse vereyim hemen kalkıp evime gelirdim birdaha da muhattap olmazdım 
(7,871 puan) tarafından
Yanımda para olsaydı gerçekten vericekdim. Madem çok işin var ne diye cagiriyosunki zaten çocuğum var biliyosun. Yanındaki abla dediki bende Makaron var hallederiz dedi. Gerçekten bu kadar aç gözlü insanlarla daha arkadaşlık etmeyi düşünmüyorum
tarafından
Yanındaki abla daha çok insanlık etmiş vallahi helal olsun kadına
(7,871 puan) tarafından
Ya bjde yanındaki kadını ilk defa görüyorum herkesi evime davet etmek zorundamiyim, bana diyorki ablayla geliriz oturmaya hayır ben böyle bişey söylemeden sen ne karisiyosun
+1 oy
(6,441 puan) tarafından
Yani sende çok ısrarcı olmuşsun sen gel falan diye o da bence o şekilde ısrarcı olmuş işimide hem yaparım hem otururuz gibisinden çay olayına gelince sigaraya dökülmüş sonuçta masrafın neyse ben karşılayayım deseydin keşke kendisii hayıt yada evet deseydi sende anlardın arkadaşlığınızın sınırını kadını davet etmeside hiç hoş değil yani 
(7,871 puan) tarafından
150 lira diyo yani oan yanimda yoktu ayrıca ben. 2 3 kere evine gittim ucundede bana kuru çay koyuyor , ben o geldiğinde herşeyi dolduruyorum önüne cimrilik yapıyor bende aç gözlü bir insan olduğunu anladım, yanındaki abla dedi zaten bende Makaron var dedi sıkıntı yok hallederiz dedi. Ondan bidaha karışmadim. Ayrıca ben iş varken çağırmam kimseyi sonuçta küçük çocuğum var
(6,441 puan) tarafından
Mesafeni koru o zaman canım çok ısrar edersede sebebini söylersin
(7,871 puan) tarafından
Cuma günü gelriiz dedi evde yokum dicem yada önden mesaj atarim Ogün yokum diye bidaha ararsa pek yüz vermeyi düşünmüyorum
(6,441 puan) tarafından
Aynen öyle yada sende öyle ol kuru kuru çay ver gitsin
0 oy
(4,612 puan) tarafından
senin zararini karsilamani bekliyor 
(7,871 puan) tarafından
Evet bekledi ama yanındaki abla dediki bende tütün içi var sıkıntı yapma hallederiz dedi. Çocuğa bişey olmasın yeterki canı sağolsun dedi abla böyle deyince hemen laf cevirmeler yaptı. Allah aşkına 20 dal sigaradan ne olucak benim eşim tütün sigara aliyodu oturupda kaç dal sigara olduğunu saymiyoduk. Zaten üstünde 200 adet yaziyodu mesela.
tarafından
Çok şükür hiç arkadaşım yok kafam rahat ne arkadaşlara güvenirim nede muhatap olmak isterim ha gerçek dostluk varmi tabi var ama bulması zordur bilemiyorsun insanların içini kalbini
(1,287 puan) tarafından
Bende bir de ben böyleyim sanıyordum. Kızım oldu şimdi 3 yaşında. Kızım ve eşim arkadaşım zaten. Zamanım kalmıyor çoğu şeye. Kalan zamanımda da eşimle gezeriz. Yani önceden ne çok arkadaşım vardı. Onu memnun et bunu memnun et. Sonra dışarı çık yok şurda yemek yiyelim yok burd kahve içelim. Dışarda olmuş bir kahve 50 tl. Evine gelir yer içer sonra akşam eşiyle başlar dedidoku:) yani valla en güzeli arkadaşsız kalmak. Hiç gerek yok. Hiç ihtiyacım yok. Kendi başıma gezmek bile daha eğlenceli. En azından cebimde param varsa yerim. Gider 10 tl kahve içerim. Milleti memnun etmek çook zor
tarafından
Yok Hatice neden tek sen olasın. Benim de hiç arkadaşım yok bekarken bir sürü arkadaşım vardı her çeşit eşimle sevgiliyken aramız açıldı kaldı öyle. Şimdi ne arkadaş edinebiliyorum ne de buna gerek duyuyorum. Eşim iş yerindeki arkadaşlarının eşleriyle arkadaş olmam için sürekli çağırıyor eve. Ben arkadaş filan istemiyorum onun nazını kahrını çekemem diye diyordum tabi onlar geliyor sürekli. Evime gelmiş güler yüz saygı gösteririm ama evim dışında bir yerde buluşmak istemem ya da onlara gitmem. Zaten kendi arkadaşımı doğurdum şimdi onu büyütüyorum. Eşimde kızımda benim arkadaşım, sırdaşım. Kimseye gerek yok bence.
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Yerinde olsam zarari neyse verirdim bidaha da ne konusurdum ne evine giderdim çocuk işte ne olacak ki bu kadar abartılacak
(7,871 puan) tarafından
Ya kuzu 20 dal sigaradan ne olabilir. Oturupda adamlar tütünün içindeki sigarayı saymaz. Ayrica yanındaki abla dedi bende tütün içi var dedi hallederiz dedi. Ben gerçekten bu kadar aç gözlü bir insanla daha arkadaşlık etmek istemiyorum
0 oy
(3,382 puan) tarafından
Madem işi vardı ne die çagırdı seni zaten canın sıkkınmş o kadında orda konuşamamşsnzda daha bi canını sıkıp eve gittin cuma günü evde değilim deseydin 
(7,871 puan) tarafından
Evet canım madem başkasını cagiriyosun bide çok işin varsa hiç çağırma olur biter sonuçta benim oğlumda küçük yani laftan anlamıyor eğer ararsa dicem.ben
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ne zamandır arkadssın
(7,871 puan) tarafından
3 aydır tanışıyoruz ama arkadaşım diyorum. Afedersin ben onun evine gittigim.zaman önüme kuru çay koyuyor
Ben ne varsa dolduruyordum.
(9,247 puan) tarafından
3 ayda ne arkadaslıgı ewe sokacak kadar mesafe şyidir
0 oy
(2,988 puan) tarafından
Verme sakın sanki iyi bişey de sıgara nice canlar gidiyor ha uyuşturucu ha sıgara aynı illet değil mi git çocuğuna bişey al daha iyi mümkünse arkadaşlığını kes derim başka bir iş olsa emeğine yazık derim de senden alacak başkasını zehirleyecek
(7,871 puan) tarafından
Hemde yaptığı cimriliklerden ötüru istemiyorum onu. Ben evine gittim 2 3 kere 3 undede kuru çay verdi önüme. O bana geldiği zaman dolduruyordum önüne birsuru yiyecek. Sürekli borç var harç var diyip duruyor. Ne olursa olsun misafirine bı puskevit koysan bile yeter nezaketen oda.
0 oy
(7,424 puan) tarafından
Bence karsilamalisin işiymiş galiba
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Tütün al 20 değil 30-40 sigaralık koy kapısına para falan verme normal sigara 150₺ değildir 20 tütün nasıl 150₺ imiş
(7,871 puan) tarafından
Öyle yaparım olmazsa öyle tütün tek tek veriliyormu peki sayiyla
(7,768 puan) tarafından
Mutlaka al ver ki arkandan konuşamasın boş insan
(7,871 puan) tarafından
Öyle tütün alınıp veriliyomu tek tek
(7,768 puan) tarafından
Canım sigara ve tütün hakkında bilgim yok ama tütün satan yerlere bi rica et
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Zararını karşılayım cnm? Kusura bakma çocuk işte oldu. Deyip mutlaka ama mutlaka o zararı karşılardım bu 1. İkincisi kimse evime başka birni yerime davet edemez. Bu da 2. 
(7,871 puan) tarafından
150 lira istedi de param yoktu oan yanımda.
0 oy
(580 puan) tarafından
İşi varsa niye ısrar kıyamet sizi çağırıyor. 

Nen yanıma biri gelse işi gücü bırakıp misafirimle ilgilenirim.

Arkadaşınız da sigara için ayıp etmiş 
(7,871 puan) tarafından
İşte canım. Madem çok işin var çağırma kimseyi. Biliyosun küçük çocuk var.
0 oy
(703 puan) tarafından
Bence sizin ne kadar di parasini vereyim demeniz gerekirdi?dediniz mi bilmiyorum
(7,871 puan) tarafından
Demedim çünkü yanındaki abla bende Makaron var sıkıntı yok hallederiz dedi. o öyle deyincede oan bişey demedim çünkü ozaman yanımda para yoktu 150 lirami keserler dediğine göre 150 lira vericektim. Ayrıca ben evine 2-3 kere evine gittim bana sadece kuru çay koyuyor. Benim evime geldiği zaman ben önüne dolduruyorum. Ona Cok bile yaptım ilk önce bunları yaptı diye düşünsün. Benim cimri insanlarla işim olmaz. Bu yüzden parasını felanda sormicam daha aramicam.
0 oy
tarafından
Canım önceden bende sardım sigara yapımı gerçekten zorlayıcı bide dükkana sariyosa daha sıkıntı zararı karşıla bence ama bidahada gitme arkadaşının evine 
(7,871 puan) tarafından
Canım zorlayıcı olabilir yanına arkadaş almış zaten benim oğlum küçük daha bilerek mi yaptı yani evine gelen misafirden ne olursa olsun istenmez. Ben canı sağolsun der geçerim. Madem böyle işin var çocuklu bayan evine çağırma. Ben 2 3 sefer gittiğimde hep benim önüme kuruu çay verdi inan. Bana sürekli evde bişey yok dedi geçiştirdi olsun dedim sorun yok. Kendi geldi kaç kere önüne neler doldurdum. Fıstık çekirdek kek kurabiye. Neler neler yani. Benim cimri insanlarla işim olmaz. Bu kadar ac gözlüluge gerek varmı.
tarafından
Tabikide yok canım sen o arkadaşının evine gitme bidaha oda geleceğin dedi zaten bahane bul muhattap olma çocuğu olunca anlar oda başkası ona aynı şekil davrandiginda
0 oy
(3,034 puan) tarafından
20 dal sigara için 150 kesmezler bi kere öyle bişey yok. Annemde yapıyordu o işi.  Hatta annem sigara kullanıyordu. Aldığı paraya ek olarak kağıdını kendisi alırsa tütünden sarıp içebilirsin diyorlardı. Zaten hatayı baştan kendisi yapmış çocuk olan ortamda yapılacak iş değil 
(7,871 puan) tarafından
Aynen canım. Bak dediki kendi 10 tanesi sıkıntı değilde diğerleri sıkıntı olur dedi. Ya orda toplam 50 tane sigara vardır dedi. İnan ona belli etmeden baktım en az 20 Vardi. Yanındaki ablada dedi bende Makaron var sıkıntı yapma dedi. Yani beni saf koyup benden para alcakdi güya. Ben ona 2_3 kere gittim önüme kuru çay verip sürekli evde bişey yok diyo bende sorun yok dedim. Ben o evime gelince neler.ikram.ediyorum dolduruyorum. Aç gözlüluge gerek yok. Cimrilik yapiyo resmen.
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Bir yerde haklısında ben öyle paramı keserler demesine bile fırsat vermeden zararını karşılarım ne kadar derim 

Birde 3 ayda nasıl tanışıp nasıl Gelme gitmeye başladıniz ben bir huyuna suyuna bakarım önce ona gire davet ederim.

19 aylık nasıl cay içiyor 4 yaşında oğlum var tadını bilmiyor :))

Ayrıca o zararı evinde ikram ettiğin şeylere saymanda bir nevi cimrilik bende senin gibi böyle kıyaslama yapan insanları sevmem k.bkma 
(7,871 puan) tarafından
Sevme canım postuma yorum yapmadan geçebilirdin. İnsan bir utanir ilk önce derki ben bu kadının evine gittim kackere önüme koyuyor birusru şeyler bende bir puskivit alıp koyayım der ama her gtitigimde bana bişey yok deyip evde deyip geçirmesi benim cimrimi olduğum anlamına geliyo. Ksuura bakmasinda çocuk yani sonucta bu bilerekmi yaptı. Ne olursa olsun gelen misafirden istenmez. Ben canı sağolsun der geçerim. 20 daldan ne olcak kendim içtim dese bile oluyomus yorumda arkadas dedi.  Madem böyle işin var çocuklu bayanı hiç çağırma. Bide diyoki oğluma babandan 400 lira alcam. Yuh yani. Yaptığı paraya bile kendi okadar almıyorki. Ayrıca benim oğlum kahvaltıda 100 CC kadar açık çay içiyo. Sen oğluna vermeyebilirsin. Banada karisamazsin herhalde dimi.
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Çocuklu yerde öyle işler yapılmaz ki kendinin çocuğu yok mu yani çay dokulmese de bi anlık gidip zarar da verebilirdi cocuk neticede
(7,871 puan) tarafından
Evet hem kendin msiafir ettin hemde böyle şeyi istemen ben olsam utanırım ya ne bileyim.
(11,166 puan) tarafından
Kendinin oluğu yok mu yani bunu düşünmesi gerek bence sen mesafe koy en iyisi
(7,871 puan) tarafından
2 tane çocuğu var 6 yaşındalar, kendide dedi oğlum karıştirmis geçen sigaraları fln dedi.
(11,166 puan) tarafından
Yani ama akillanmamis demekki
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Ben olsam asla altta kalmam ağzıyla demiş paramı ver demiş resmen ver sussun gelicez dediinde evde değilim de hiç hoşlanmam emrivakiden
(7,871 puan) tarafından
Vericektim yanındaki abla bende Makaron var hallederiz dedi. Karışmadim bidaha o an yanımda para yoktu zaten. Ya hep yumuşak davrandigiim icin oluyo böyle şeyler zaten dicem evde yokum diye
(17,659 puan) tarafından
Büyük ayıp etmiş ya o arkadaşın
0 oy
tarafından
O makaronun bir kartonu 40 tl ki içinde 200 tane var o tütünü de kurutup bir daha kullanabilir yani 150 tl yi nerden kesiyorlar bn ona takıldım bn de eşime sarıyorum hep 1 kg tütün 450 tl 
(7,871 puan) tarafından
Ay içilmez dedi sobaya attı valla gözümün önünde olmaz dedi. 4 paket vardı. 20 dal için 150 yi neye kesecekler anlamadım.
tarafından
Velev ki içilmesin gene 150 tl etmez taş patlasın 20 tl eder
0 oy
(3,333 puan) tarafından
8 lira tutar en iyi tutunde olsa canim. 150 lira ne.. ayrica kucuk bebek var sonucta olabilir. Hafi hic olmasa bile arkadasimin evladi yegenim olur. Cani saolsun. 
(7,871 puan) tarafından
İşte canım. Bide 150 lira keser diyo. Bilmiyom cidden ya şaka gibi daha görüşmek istemiyorum.hic arkadaşım yok dedim ilk defa biriyle goruseyim kötü yaptım ya
(3,333 puan) tarafından
Kiz ben gurbetteyim. Eski bi karsi komsum vsrdi 45 li yaslarda esi yola gidip geliyor. Iyi oluyodu. Kahve keyfi falan yapiyordum. Sonra şeyi farkettim. Ben onu dinliyorum konusuyoruz, ben ona biaey anlatirken dinlemiyor. Bi anda ayagimi kestim. Yani bende cocuk degilim, dedim ki abla senin kafan cok yogun anlattıgimi onemsemiyor gini oluyorsun. Ben üzülüyorum. O yüzden resmen görüşmeyi kestim. 1 ay sonrada taşındı . Yanlis anlama da bazi yanlızliklar daha guzel. Rabbim karsina iyi insanlar çıkarsın

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 294 göst.
4 Haziran 2023 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 860 göst.
10 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 355 göst.
20 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.