0 oy
332 göst.
Aile kategorisinde (60 puan) tarafından
Kızlar dün kaynanamgile gittik bekar oğlunun evinde kalırlar kışın normalde koydeler neyse oğlum kuzeniyle geldi laf nasıl açıldı bilmiyorum. Kaynanm yeğenine bak oğlum bak 4 tane oğlum var cüzdanının haline bak die birden cüzdanını gezioo orda bekar oğluyla benim koca var kocama laf vuruyor biliyorum bekar oğlu verir çünkü neyse attıkları kaziktan kredi çekip ödüyoruz daha bize yemioo gelmiş bide böyle yapioo ay allahim kocamdan tiksinir nefret eder oldum böyle böyle kaç yüz şey yaşadım illallah ettim kocamdan aynı çünkü 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben çok isterim eşim annesine para versin ne bilim anne sonuçta yıllarca baktı büyüttü hakediyor bence
tarafından
Kendim sürekli söylüyorum annene para ver ara sor ziyaret et diye
(4,700 puan) tarafından
Emin ol durum dusukken istese zoruna gider bak benim kayınvalidemler bir ekmek aldirtmaz 6 tane oğlu var istemez alsınlar ama bir babannem var düşman başına gelmesin böyle bişey zamanında dedemin durumu çok iyimis annem babanlar babasına ev yada arsa al derdi dedem de dermiş ki ben çalışıp ev alacam çocuklarıma mi kalacak yani annem derdi babam çalışıyormus ama durumları çok kötuymus ilk evlendikleri vakitte bizim bezimi sütümuzu bile teyzem veriyomus ( dedemlerin durumu hala iyi ) o vakitte bayram da bize kıyafet almazlarmis babannem babama bayram geldi bir kıyafet bile annenize almıyorsunuz demiş babmin da cebinde sadece 20 TL varmış onu vermiş babamın yüzüne firlatmis ben napiyim bu paraya diye gerçekten bazı insanlar asla haketmiyo hala bile hepimize beddua eder birinin evi olunca haset eder ben arkadaşı anlıyorum
tarafından
Benim kaynanam zaten durum düşükken isteyecek biri değil yaaa aslında konu anne olunca herşey yapılmalı diye düşünüyorum ne olursa olsun bak babasi için öyle düşünmüyorum dünyanin parası var adamda bir lirasını kimseye vermez karısına bile
(4,700 puan) tarafından
İşte benim babannem ve onun emsalleri bana göre anne olmayı bile hak etmiyolar asla yani neler yaşandığını insan bilemiyo elbet durumları düşükse ve çok iyi ailelerse mecbur çocukları zaten anneye babaya bakmaya ama ellerinde para var hala cocuklarindan istiyo yada benim babannem gibi torluyo topluyor kızlarına verip oglanlardan bekliyor iki kız torunu evli ikimizin de çok şükür ser sefil hayatlar yaşamiyoruz bize diyoki milletin kızına bak bide benim kızlarima bak iki kızı da rahatta sadece bir kızı kaçtı köyde yasiyo zoruna gidiyor bizim hayatimiz böyle insanlar bana göre sorulmayi bile haketmiyo sadece babam konsuur biz asla daha çok şey var o yüzden arkadaşı direk yargılayamadim açıkçası
(985 puan) tarafından
Canım kayın değil sanırım çelebi olması lazım aman benim ki de her geldiğimiz de şu kv ne baktı kp baktı dedi durdu bi müddet sonra dinlememeyr başladım sende duyma
-Reklam-
+1 oy
(5,598 puan) tarafından
kusura bakmayın da sen onun karısıysan oda onu doğurup büyüten annesi ona para vermeyecek tee kime vercek kadın haklı bir sitemde bulunmuş sadece ortamı yanlış seçmiş 
0 oy
(7,579 puan) tarafından
Dört oğul kafa kafaya versin her ay analarına 250₺ verse bin lira eder harçlık olur kadına ama ben verdim o vermedi olmaz herkes uymalı eşit olarak vermeli.
0 oy
(3,342 puan) tarafından
Vallah benim kaynanam bize geldi   eşim o ne isterse aldi ben birsey demedim  dememde  zaten sonuçta annesi  istediğini  alabilir
0 oy
(6,238 puan) tarafından
Doğru söylemiş valla 4 çocuğu var cüzdan niye bos
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Yıllardır bakacak büyütecek elbette verecek ewlendindiye basınızın caresınemi bakın diyecek... Empati yap senin de var cocugun ilerde seni memnun etsin istemezmisin
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Annesi yıllarca bakıp büyütmüş tabiki vermeli.

Ben şimdi kendime bı şey alacakken vazgeçiyorum olmasada olur diyorum oğluma ve kızıma alıyorum.

Onlar büyücek eşi karşı çıkacak buna var mı böyle bı mantık ya.

Benim abilerimde sağolsun annemi harcliksiz birakmaz evli olanda bekar olanda.
0 oy
(731 puan) tarafından
Ben bu kaynanalari anlamiyorum gerçekten, tabiki de evladı vermeli, eksik olanı almalı ama bu mecbur kılınmalı, 2 yaşına girecek oğlum var ben şuan onun için çabalıyorum en başta evime gelecek gelinim için. Çalışyorum ki birşeyler yapayım ki rahat etsinler böyle kaynana zihniyetinden Rabb'im uzak etsin. Paraları olsa bile yok derler onlar ya demezler ki bu kız baba evinde her şeyi görmüş benm oğlumun kapısına geldiğinde Zorluk çekiyor demezler. Rabbim eğer o kadar ömür verirse ben gelinine neler yaparım annesigile asla dedirtmem bak senin kaynanan vs yardım etmiyor die elimden geleni yaparım 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Valla biz evlenirken beş kuruş masraf etmediler evimde bir iğneleri yok eşimi zaten dedesigil büyütmüş kızım oldu onda bile iğneleri yoktur aylardır kredi ödedik kayınpederimin hem maaşı hem emeklilik maaşı olduğu halde hâlâ eşimden istiyordu. Eltimgilden araları bozulmasın diye beş kuruş istemezler bizden de isteyemezler asla helal etmem. Önce onlar anne baba olarak gerekeni yapacaklar sonra bizden bekleyecekler 
0 oy
(6,920 puan) tarafından
Baş belaları babamızın evinde rahat battı evlendik iyi *** yedik işte böyle çekiyoruz 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 333 göst.
0 oy
14 cevap 451 göst.
30 Eylül 2023 Aile kategorisinde Tubaka (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 930 göst.
27 Ekim 2022 Aile kategorisinde MelekBebek (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 773 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (753 puan) tarafından soruldu