0 oy
676 göst.
Diğer kategorisinde (2,495 puan) tarafından

Bebeğimin durumu çok şükür iyiye gidiyor ama doktor hep riskli konuşuyor böyle gözlerinin içine bakiyorum Allahim diyorum nolur iyi bir şey söylesin . Söylemiyor değil aslında söylüyor mesela diyor ilk güne göre daha iyi şu an 

Ama sanki daha çok beklentim var :'(Bana dese ki iyi olacak sabret eminim kuş gibi hafifliycem 

Rabbım kimseye böyle imtihan yaşatmasın. canımı istese canımı veririm daha fazla bilgi almak için 

Rabbım bu mübarek günlerin huyu suyu hürmetine yavruma şifa versin aminn❤️ 

18 Cevaplar

0 oy
(181 puan) tarafından
Benim eltimde doğum yaptı bebeği direk kuveze girdi bebek iyiydi dr ihmali yüzünden öldü hamilelik te hiç birşeyi yoktu hep kontrole giderdi eltim çok zor evlât acısı rabbim kimseye yasatmasin inşallah senin bebeğinde iyi olucak dr iyi konuşmuş canım allah büyük annesisin dua et 
(2,495 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin Rabbım sabır versin bende bilirim o acıyı

Amin amin iyi olacak eminim benim kuzum güçlüdür ❤️
-Reklam-
0 oy
(13,841 puan) tarafından
Doktorlar hep böyle canım sen ona takılma Amin iyi olacak merak etme bolca dua et sutun ona şifa ve onlar bizden çok daha güçlü ayaz bir hafta kaldı beklemek zor evet ama iyi olsunlar yeterki
(2,495 puan) tarafından
Çok zor o kadar zor ki içim titriyor güçlü kalmaya çalışıyorum hem eşim için hem bebisim için bağırarak ağlamak istiyorum
(13,841 puan) tarafından
Canım çok iyi anlıyorum seni bak bana kimse böyle demedi ben kendimi çok perişan ettim sen yapma sen bebeğin için güçlü ol inan onlar çok güçlü güzel olacak her şey bolca dua
0 oy
tarafından
Benim kızım erken 33 haftalık doğdu 33 gün küvezde kaldı kilosu düşüktü ciğerlerine hem hava kaçmıştı hem gelişmemişti makineye bağlıydı 3 üncü  gün görmeye gittim doktorun bana ilk dediği şu oldu herşeye hazırlıklı olun ben orda ağlamaya başladım lütfen böyle demeyin dedim dedi ki bugün iyi desek yarın bebeğinize bişey olsa bizi suçlarsınız biz her zaman en kötü ihtimali söyleriz yani doktorların da suçu yok onlar işlerini yapıyor benim minik kızçem hayata tutunduysa sizinki hayli hayli tutunur inşallah Rabbimin izniyle sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah üzülme annesi orda çok ona çok iyi bakıyorlardır :)
tarafından
İyi oldukça oksijen den ayırırlar kilosu iyiyse direk size verirler Rabbimin izniyle
(2,495 puan) tarafından
Kilosu iyi çok şükür 36 haftalik doğum oldu
Amin Rabbım o günleri de gösterir InsaAllah
(0 puan) tarafından
Merhaba cevaplarsanız sevinirim
Doktorunuzun her şeye hazırlıklı olun dedikten sonra çocuğunuz kaç gun kaldı hastanede
(2,495 puan) tarafından
13 gün kaldı canım çok şükür ciktik
Ama doktorum hiç öyle söylemedi sadece hiç bir zaman iyi konusmadi
(0 puan) tarafından
Allah çocuğunu sana bağışlamış annem. Benim annem de hasta su anda kemoterapi gördü bağışıklığı düştü akciğerlerde buzlanma var dendi yoğun bakımda enbuteye bağlandı rahat nefes alsın diye biraz kötü konustu ona takıldım . kemoterapiye bağlı bağışıklık düşer enfeksiyona bağlı buzlanma olur antibiyotikler verilir kanser değildir vs kendimi rahatlatıyorum ama insan kötü oluyor yine de
0 oy
(16,143 puan) tarafından
Doktorlar her zaman en kötüyü de söylemek zorunda ama. Kesin bir dille iyi olacak iyileşecek vs diyerek aileyi umutlandiramaz ki. Sonra durumu kötüye giderse hani iyi olucaktı diye doktorlar azarlaniyor
(2,495 puan) tarafından
Tabiki öyle onlar da haklı ve çok gördüm öyle
İnsan yine de bekliyor bir iki cumle
0 oy
(2,958 puan) tarafından
Rabbbim evladınızı size bağışlasın inşaAllah.Rabbim şu mübarek günde Şafi ismiyle şifa versin inşaAllah
(2,495 puan) tarafından
Aminnn ❤️❤️Allah razı olsun
0 oy
(302 puan) tarafından
Doktorların çoğu deist ataisttir canım hiçbir doktor Allah'a dua et iyilesirsin Allah'ın izniyle hicbirseyin kalmaz demez ben hiç ALLAH diyeniyle karşılaşmadım al şu ilacı kullan al bunu iç bunu böyle yap derler.Allah'tan kan degerlerim düzeldi çok şükür dediğim doktor ilaçlarını düzenli kullanmissin ondan düzelmiş dedi halbuki ilaç içtiğim falan yoktu. Yani doktorlardan iyi bişey söylemelerini bekleme istisnalar dışında çoğu tıbba dayalı konuşur. Tabi bu söylediklerim doktora gitmeyin demek değil yanlış anlaşılmasın. Sadece doktordan çare ararken size manevi destek olmasını beklemeyin. 
(2,495 puan) tarafından
Evet ben galiba manevi destek bekliyorum bu hataya düşüyorum ama insanız iki cümle iyi bir şey söylesin diye kendimi yiyorum içimden
(302 puan) tarafından
Boşver canım hiç takma sen gönlünü ferah tut. Ben 10 senedir hastanelerle uğraşıyorum genetik hastalığım yüzünden ömür boyu tedavi olmak zorundayım. Doktorlara kalsaydı her sene ben ölüyorum felaket tellalı gibiler. Onlara kalırsa benim 10 senedir her sene cenazem kalkıyor , kaç kez biliyorum bu kötü konuşmaları yüzünden hastane bahçesinde oturup ağladığımı. Depresyona girip uzun bir süre cikamadigimi biliyorum. Amaçları kötü konuşup tedaviye devam ettirmek. Kötüyü söylüyorlar ilk önce ki mesuliyet kabul etmemek için. Birşey olursa biz sana söylemiştik demek için. İyi şeyler söyleyip kötü olursa hani sen bana bunları söylemiştin ama bak ne oldu deyip dava acmayasin diye tedbir amaçlı. Mesela genetik hastaligimdan dolayı tutturdular gen testi yaptirin karı koca diye. Ya doktorun yüzüne karşı söyledik olsa ne olur olmasa ne olur. Her gittigimzde gen testi diye bizi strese soktular. Her gittiğimde strese giriyorum. Bu yüzden hastaneye gidesim gelmiyor. Gayet huzurluyum mutluyum kafam rahat gittim mi bütün dengem bozuluyor.  En iyisi ne söylerse söylesinler kafaya takmamak. Herşey Allah'tan, canı verende ALLAH alanda ALLAH. Gerisi sebepler, vesileler. Sen sana söyleneni yap gerisini Allah'a havale et.
(2,495 puan) tarafından
Ya ne kadar güzel yazdin Allah razı olsun canım dediklerini aklımda tutcam
0 oy
(1,356 puan) tarafından
Rabbim evladına  safi ismi hürmetine şifalar versin canım  
(2,495 puan) tarafından
Aminnn  ❤️
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Malesef iyi olacak diyemezler rabbim korusun aksi bişey olsa iyi oalcaktı dediniz nolduda böyle oldu denmesin diye
(7,768 puan) tarafından
Sen bol bol dua et bebeğinin neyi var bilmiyorum ama rabbim şifasını versin
(2,495 puan) tarafından
Öyle tabi doğru. Bebisim 36 haftalik doğdu cigerlerinde sorun var canım o yüzden
(7,768 puan) tarafından
Hiç korkma benm oğlumda yoğun bakıma girmişti ciğer problemi ile yatan bebekler vardı Allahın izni ile hepsi düzeldi
0 oy
(15,362 puan) tarafından
Allah'ım inşallah bugün hemen güzel haberler duymayı nasip etsin. Evladına şifa versin 
(2,495 puan) tarafından
Aminn canım benim inşallah ❤️❤️
0 oy
tarafından
Çünkü daha sonra bışey olduğunda siz demediniz demeyelim diye 

Rabbım bebeğine sifa versin 
0 oy
(1,860 puan) tarafından

Benim kızım da 37 haftalık ken doğdu solunum sıkıntısıyla.. küvezde 8 gün kaldı bana 8 ay gibi geldi.. 3 kilo doğduğu için çabuk toparlandı.. doktorlar kesin bişey söylemezdi bizede.. nezamn çıkacak derdik belli olmaz derlerdi..hergün 2 kere süt sağıp götürdüm.. son 7.gün beni çağırdılar gelde bebeği emzir emerse yarın verecz die havalara uçtum koşarak gittim .. beni özel odaya aldılar kzıımı getirdiler daha göğsümü açar açmaz yapıştı :'( ebelerde şaşırdı ..oda bana hasret kalmış kuzum benim.. o gece hastanede kaldık dünyalar benim olmuştu... Rabbim sanada sabır vrrsin kardeşim zor bir süreç ama kavuşmak da çok güzel.. küveze gidip bakıyorsun demi yanında konuş seni hisseder..bide zaten iyi olduğunu sende anlrsın az  çokiçin rahatlar

(2,495 puan) tarafından
Rabbım o günler banada yaşatsın ne diyim o kadar isterim ki beni de cagirmalarini

Bebisim de 3 kilo dogdu işte tek sıkıntı cigerler tam olarak gelişmemiş doktor da net bir şey söylemiyor

Ebet gidip görüyorum konuşuyorum ama çok az süre 5 dk bile bırakmıyorlar ona da çok şükür yiğidim talham diyorum bakiyorum hemen canlanıyor esniyor kurban olduğum
Benim gördüğüm anladığım kadarıyla iyi
Sadece hızlı nefes alıyor göğsü böyle boş sanki o beni korkutuyor sadece hızlı nefes alıp verdiği için mi o boşluk oluyor acaba
(1,860 puan) tarafından
Evet canım kızımda öyleydi çok hızlı nefes alıp veriyordu.. ağlıyordum öyle gördükçe çok yoruluyor die..bikaç güne düzelir ama merak etme..kilosuda iyiymiş..bende öyleydim 5 dk görmeme izin vardı..
0 oy
(178 puan) tarafından
Canım doktorlar da mecbur her ihtimali söylemek zorunda. Sen iyi düşün  dua et ki bebegin de senden güç alsın. Bu mübarek günün hatrina rabbim bir an evvel size kavuştursun yavrunuzu ♥️
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Doktorlar her riski soylemek durumunda olaya duygusal baktiginiz icin bir destek istiyorsunuz dogal olarak ama soylemese de Allah korusun bisey oldugunda neden demediniz olur. Doktorun isi desteklemek degil tedavi ve olabilecekleri net sekilde soylemek. Rabbim tez zamanda evladiniza sifa versin.
(2,495 puan) tarafından
Öyle işte insan bir şeyler bekliyor ama olsun yeterki iyi olsunda Amin canım çok sagol
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Rabbim şifa versin yavruna
0 oy
(367 puan) tarafından
İnanmak önemli hayatım inan iyi olcak inan dua et Allahım gönlünü rahatlatsin iyi düşün. Hastane kapısında beklemek zor evlat olunca daha da zor kemiklerin kırılsa o kadar canın yanmaz .. bunlarda Rabb'imin imtihanı kolaylıkla ve mübarek bir şekilde atlatmayı nasip etsin 
(2,495 puan) tarafından
İnanıyorum o iyi olacak her geçen gün daha çok inanıyorum ❤️❤️Amin amin Allah razı olsun
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Doktorlar öyle cnm ben hastaneye gittiğimde her an ani ölüm gerçekleşebilir dediler ameliyat masasında kalabilirsin dediler geriye dediler ama Rabbim ne dilerse o olur umudunu yitirme asla Bu güzel günün bu güzel ayın hürmetine bebeğine acil şifalar versin biram önce iyileşir Rabbim sana acısını göstermesin cnm doktorların dediklerine hiç kulak asma iyi olacak de ve gerisini Allah’a bırak dualarımda olacak inşaAllah
(2,495 puan) tarafından
Rabbime sığındım onun izniyle hiç bir şey olmayacak inanıyorum ❤️❤️Allah razı olsun canım çok sagol
0 oy
(8,934 puan) tarafından
Ahh be kuzum yedin bitirdin kendini biliyorum evlatla sinanmak zor  seni çok iyi anlıyorum kötü bisey olsa doktorlar direkt söylerdi hazırlıklı olun vs diye onlar herseyi olduğu gibi söylerler kötü bisey dememiş biraz zaman sadece zor farkındayım sonu iyi olcak içinden geliyorsa tutma kendini bağır çağır ağla rahatla o sinir stresini Bi at sonra ayağa kalk ve güçlü ol bebeğinin sana ihtiyacı var 
(2,495 puan) tarafından
Çok şükür öyle bir durum yok ama işte çok zor inanki ama eminim iyi olacak çünkü gidip görüyorum çok şükür durumu gayet iyi talhamin❤️❤️talha diyorum kuzum bakıyoruz hemen böyle tekme atıyor ellerini yüzüne götürüyor kurban olduğum sesimizi biliyor ❤️
(8,934 puan) tarafından
9 ay karnında taşıdın elbette seni tanıyor kokunu sesini biliyor ve durumu kötü olsa tepki vermez bak tepki veriyor sadece kendi başına nefes alamıyor oda olcak kilosu gayet yeterli gelişimi için doktorların ağzından olumsuz kötü bisey çıkmamış tek sorun nefes problemi oda hallolmayacak bisey değil bak sende görmüşsün gayet iyi canlı kanlı umut var hatta kucağına bile alcaksin yakın zamanda tek kişi girdiğin hastaneden 2 kişi olarak çıkacaksın:)))))
(2,495 puan) tarafından
Öyle canım kuzum güçlüdür ❤️inşaAllah göreceğim o günleri
(8,934 puan) tarafından
Merak etme cnm çok yakin zamanda ;)
0 oy
(2,405 puan) tarafından
O durumu o kadar iyi anlıyorum ki ne inanmasın geliyor nede elinden yapacak bir şey öylece kala kalıyorsun 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 534 göst.
9 Şubat 2023 Aile kategorisinde bbsradrkk (1,634 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 4,695 göst.
0 oy
13 cevap 515 göst.
7 Nisan 2021 Aile kategorisinde Araz im Berfin im (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 207 göst.
17 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu