0 oy
894 göst.
Aile kategorisinde (364 puan) tarafından
Eşimle 4 yıldır evliyiz 3 yaşında kızımız var en küçük kavgada her şeyi büyütüyor bugün yine en küçük bir tartışmadan dolayı eşyalarını toplayıp annesinin evine gitti yarın dilekçe vericekmis benim kimsem yok çalışmıyorumda bosaninca çocuğumu bana vermezler mi bugün abisi bu çocuğu alıcam senden diye bağırdı bende kimse benim evladımı benden alamaz dedim ben kızımdan ayrılmak istemiyorum ben onsuz yapamam yaşayamam 

20 Cevaplar

+2 oy
(5,575 puan) tarafından
Rolleri mi değiştiniz annesinin evine gitmek ne ya böyleleri de adamız diye dolaşıyor orada 

Ayrıca kaynına ne oluyor o kim ki kızını alıyor senden 
(364 puan) tarafından
Arkasına bile bakmadan gitti
(5,575 puan) tarafından
Karaktersiz........ Yanlış anlamazsan bir şey sorucam. Kimsem yok demiş sin neden kimsen yok hiç bir allahın kulu yok akraban falan
(1,045 puan) tarafından
Bizim oralarda bir söz var at gibi giden ** gibi döner diye bence dönecektir o sira siz tavrınızı koyun almayın eve burnu surtsun git eşine uzaklaştırma al sonra da abisine beni tehdit etti diye ifade ver çocuğu senden alırım demek ne ya
(364 puan) tarafından
Sanırım bir anneye söylenecek en ağır söz bu çocuğumu almaları
(5,575 puan) tarafından
Aynen öyle
-Reklam-
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Çocuğu sana o değil mahkeme verecek.

Ağır bir kusurun yoksa onun kusuru varsa çocuğun küçük sana verilir.

Yaşı iyi kreşe verebilirsin.ailen annen varsa o baksa sen de ise girebilirsjn ya da
(364 puan) tarafından
Benim hiç kimsem yok canım boşandıktan sonra kalıcak yerim bile yok
(1,138 puan) tarafından
Az bir birikimin olmadan ev de tutamazsın.ya sığınma evine gitmen gerekir ya da bir kredi çekip verirlerse yani onunla başlayıp çocuğunu kreşe verip çalışırsın.devletin de bir sürü desteği var kaymakamlık belediye vs onlara da basvurursun.akbank mesela faizsiz 10 bine kadar kredi veriyor.hic birikimin yok mu ya da altın vs.
Ben de sıfırdan annemle ev tuttuk ettik hamileyim 1 kızım var.birwz zorlandık ama toparlayacak insallah
(364 puan) tarafından
Hiç bir şeyim yok canım ama bu dediklerini araştırıcam çok teşekkür ederim
(7,121 puan) tarafından
"""hiç kimsem yok "" hiç birşeyin yok""" .

Bu sözlere çok üzüldüm . Çünkü bizim insanımız yoksa kimsesizlerin kimsesi Rabbim var . Sığınacak bir yerin yoksa Rabbim sana vermez mi . Hiç birşeyin yokken yoktan var eden Rabbim değil mi hazinesinden bir pay dusurmez mi sana da .
0 oy
tarafından
Anne istemediği sürece kimse almaz
(364 puan) tarafından
İnşallah almazlar
0 oy
(4,651 puan) tarafından

6 yaşından kucuk çocuklar anne de kalıyor diye biliyorum. 

Hakkında hayırlısı olsun 
(364 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Yaş haddinden dolayı yüksek ihtimalle sende kalır çocuk daha anne bakımına muhtaç çünkü.. Abisi kim ki sana velayet lafını açıyor bi geri dursun hayret bişey 
(364 puan) tarafından
İnşallah almazlar canım ben evladım.olmadan yapamam
(5,813 puan) tarafından
Şiddet piskolojik sorun ve ağır derecede maddi yetersizlik olmadığı sürece anneye veriliyor küçük bebişler merak etme..
(364 puan) tarafından
İnşallah canım benim hemen iş bulmam lazim
0 oy
(5 puan) tarafından
Çocuğunu kimseye verme bence idare et kocanı boşver kimsen yoksa napıcan canm. Ya
(364 puan) tarafından
Eşim kararli canım bende bilmiyorum napicam ama hemen iş bulmam lazım
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Alamaz merak etme yüz kızartıcı suç olmadığı sürece çocuk hakkı önce annenindir seni korkutmak istemisler dik dur kardeşim 
(364 puan) tarafından
İnşallah canım ben evladım olmadan yapamam oda bensiz yapamaz
0 oy
(66 puan) tarafından
Biraz önce peygamber efendimiz s.as ve iblisin konuşmasını tv den özledim ahir zaman şeytanın en büyük oyunu boşanma eş boşama Rabbim bir kapı açsın kalpler Allah 'ın elinde sana dua edicem inşaallah düzelir herşey... artk boşan boşanmaya dilim varmıyor çok yorucu süreçler inan temennim düzelmesi yönünde 
(364 puan) tarafından
Allah razı olsun senden canım bende düzelsin istiyorum ama eşim dilekçeyi vericek çocuğumu da alicaklar
(66 puan) tarafından
Ailesi yapıcı olması lazım neden böyle arkasında duruyorlar
0 oy
(48,503 puan) tarafından
Abisine ne oluyormus ne meraklilar çocuklarla santaj yapmaya esin biliyor senin hicbiryere gidemeyecegini artisligi ondan 
(364 puan) tarafından
Geri donersede ne ailesine ne abisine eskisi gibi olmam artik
0 oy
(15,033 puan) tarafından
Alamaz tabi ki de. Çocuk sende kalır. Eşin de essek gibi çalışır nafaka öder. 
0 oy
tarafından
Böyle durumda kocanın evini terk ettiğinde esyalarini aldığına dair bı bildirimi ne oluyormuş çok net bilmiyorum ama bı araştırın bunu öncelikle kesinlikle evden siz çıkmayın gelirsede sokmamazlik yapmayın eve yeni ev bul eşya bilemem ne sizi zorlar siz çıkmayın ne güzel eşyalarini alıp gitmiş anlaşmalı boşanmak isterse de nafaka ve velayette anlaşırsak tazminatta dahil olur yoksa benim için sorun yok de çekişmeli olsun nasıl olsa nafaka verecek evi o ilk terk ettiği için suçlu tazminat davası velayet davası ayrı bı konu diye biliyorum bunlardan ama iş bulman gerekiyor  sigorta girişi ve düzenli bı mmas bodrosuda önemli bunlar olmazsa babaannesi ben bakicam falan derse verilme ihtimalide tamamen yok değil evden sakın çıkma ama 
(364 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yardımınız için Allah razı olsun
0 oy
(481 puan) tarafından
Saglik bakabligi kpss olmadan personel alıyor araştırın ama nobet sistemi çalışabilirsin
(8 puan) tarafından
Nerden başvuru yapıyorlar acaba ve şartları ne bir bilginiz var mi
(7,871 puan) tarafından
Başvuru süresi bitti diye biliyorum
(481 puan) tarafından
Evet bitmiş maalesef
0 oy
tarafından
Eşinin mal varlığı var mı canım?
(364 puan) tarafından
Hayır yok canım orta halli
tarafından
Kuzum o zaman nafaka alacaksın. O nafakayla çocuğunu kreşe verip kendin çalışacaksın ev tutacaksın. Bu şekilde birlikte geçirirsiniz Allah'ın izniyle :)
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Peki bu insnalar cocukları mahkemenin anneye verdiğini bilmiyormu
(364 puan) tarafından
Bilmiyorlar sanırım yani nasıl düşünüyorlar bir evladı anneden koparmayi
0 oy
(831 puan) tarafından
Boşanma sebebi ne anlamadım herkeste tartışma oluyor ama boşanmak istemek tamamen herşeyin bitmesi gerçekten bir sebebini olması gerekiyo   ailen ne diyor peki mecbur sahip çıkarlar bide sen değil o ayrılıyo yakasına yapışacak değilsin ya ne kdr tartıssada ayrılmaz herkes ozlelikle erkekler ayrılmak istiyorsa aklında başka birisi mu var vala aklıma o geldi düzen kolay kolay bozmak istemez erkekler 
(364 puan) tarafından
Ya canım bir mercimekten çıktı tartışma mercimek böceklenmis bende attım anlamadım niye bu kadar buyuttu
(831 puan) tarafından
Boş yer aramış gibi  baya bir saçma olmuş bu ama geçim istemeyene pire deve oluyo bazen
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Tartismasiz evmi olur herkes tartisiyo ama yarim saat sonra hic bisey olmamis gibi konusuyoruz bence esinin hayatinda biri var eger sana karsida soguksa yoksa bi tartismadan annesinin evine gitmek ne ya
(364 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canım öyle bir şey varsa da yazıklar olsun ona
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Bi arkadaşım da yeni boşandı ortak velayet vermişler baba istediği zaman görüyor kızımın babaya da ihtiyacı var diyor ama çocuk devamlı annede diyebilirim işi gücü yok baba evinde lise mezunu falan da değil.. kız 7 yaşında.. demek ki anneye de verilebiliyor bu durumda 
0 oy
tarafından
Eşin dengesiz de ailesi neden yapıcı olmak yerine bozucu ki anlamadım hem bildiğim kadarıyla yüz kizartacak suçun yoksa almazlar senden çocuğunu 6 yaşına kadar 
(364 puan) tarafından
Canım bir ahlaksızlik yapsam tamam dicem ama bir mercimekten çıktı tartışma
0 oy
(590 puan) tarafından
Eşlerden biri evi terk ettiğinde kusurlu sayılıyor.davada haksız taraf.cjnkj haklı sebebi olmadan gidiyor.avukat arkadaşlar varsa bi soru sor bakalım.akil al.uyanik biri dgl gibisin az gözünü aç.

Evi terkettigini nasıl ispatlayacagini avukatlara sor bi elin güçlü olsun
(364 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(418 puan) tarafından
Geçen bizde kavga ettik evden gitti 2 gün sonra geri geldi ailesi alt katımda oturuyor. Kayınvalidem bırak gitsin burası senin evin ben bakarım size ne hali varsa görsün dedi aramadı bile arkamda duruyorlar çok şükür. Biraz aile de önemli bu konuda. Diyecek bir şey bulamıyorum Allah'ım yar ve yardımcınız olsun inşallah kıymet bilen yok o yüzden oluyor hep 
(364 puan) tarafından
Keşke benimde dursalar hemen çocuğumu alicaklar

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 368 göst.
19 Ekim 2023 Aile kategorisinde Lavinin Annesi (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,088 göst.
28 Aralık 2023 Aile kategorisinde Bayandylkdn (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 353 göst.
15 Eylül 2022 Aile kategorisinde Aylinece1311 (14 puan) tarafından soruldu