0 oy
133 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (875 puan) tarafından
kızlar ilk ramazan misafirlerim annemler olacak aslında aklımda bir mönü var bilemedim aklımdaki yemekler mercimek çorbası patlıcan kebabı pilav fırında tavuk patates ortaya bir tabak gibi bir de salata ve cacık ama çok çok kararsız kaldım misafir mönülerinizi paylaşır mısınız benimle bana da fikir olur 

4 Cevaplar

0 oy
(3,457 puan) tarafından
Kız  daha ne yapcan gayet  dolu menü  
(875 puan) tarafından
ya öyle değil hani başka yemek çeşitleri düşünüyorum başka mönü gibi
-Reklam-
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Ben annemleri çağırınca çöp şiş tavuk yine çöp şiş gibi adana yapicam domates biber de çöp şişe takacam fırına Atacam pilav çorba ortaya bir tabaklık mantı salata yapcam tatlı da tiramisu yapacam ama senin menunde gayet iyi 
(875 puan) tarafından
yaa ben hep kuru yapıyorum çöp şişi yoksa çok severim
(4,700 puan) tarafından
Fırında fazla kurutuyosundur bide yapınca mesela bir Çöp şiş yanına bir tane domates biber taktığını köy sonra bide harman yaparken ben bir iki kaşık yoğurt koyarım daha yumuşak olur
(875 puan) tarafından
yaaa biliyor musun dediklerinin aynısını yapıyorum ama galiba bizim fırında sorun var çok kurutuyor
0 oy
(241 puan) tarafından
Bugün ki iftar menüm 15 kişilik 

Mercimek çorbası

Pirinç pilavı

Kuru fasülye

Ispanaklı börek

Fırında tavuklu patates

Salata turşu

Tatlı olarak 

Kemalpaşa 

Keke benzer pasta tarzında bişey yaptım canm internetten buldum 
(875 puan) tarafından
yaa kuru fasulyeyi annemlere gittiğimde onlar yapmıştı ama mönün harikaa olmuş canım
(241 puan) tarafından
Sağol canm sanada kolay gelsin mantar sote ekledim bide yetmez diye :))
0 oy
(7,282 puan) tarafından
Ben şöyle yapmayı düşünüyorum  Mercimek çorbası  İslim kebabı  Pilav  Tandır böreği  Buzlukta sarmam var kaburga üstü onu pisiricem  Salata  Üzüm hoşafı  Fırın sütlaç  Fikir olur belki
(7,282 puan) tarafından
Bak daha önceki senede çiçek patlıcan kebabı yapmiştım görüntü filan çok şık oluyor
(875 puan) tarafından
yaa onu hiç duymadım bakayım canım ya ben hiç kalabalık misafir çağırmadım evime bebeğim küçük diye ama artık çağırmak istiyorum o yüzden güzel bir şeyler yapmam istiyorum
(7,282 puan) tarafından
Kemer patlicani sap kısmından kopmayacak şekilde ince ince kesiyorsun ben onuda hafif olsun diye fırında biraz yağ döküp kızartıyorum yoksa tencerede aşırı yağ çekiyor o kestigin kısımları içe kıvırıp çiçek şekli veriyorsun şekil verdiğin kısmına köfte koyup fırında salçalı sos döküp pişiriyorum görüntü harika oluyor patlıcanları küçük seçmeye çalış tek kişiye 1 patlıcan olduğu için doyurucu oluyor
(875 puan) tarafından
ayyy inanır mısın bunu yapmaya karar verdim çooook saol canııımmm
(7,282 puan) tarafından
Netten Arda'nın mutfagi diye bak nasıl kestiğini filan ama kizartmayi firinda yap kesinlikle rica ederim 3 4 kez yaptım severek yediler köftelerin üzerine de minik domates ekleyebilirsin

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 227 göst.
0 oy
13 cevap 365 göst.
5 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 281 göst.
0 oy
2 cevap 59 göst.
23 Ekim 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Alena21 (1,272 puan) tarafından soruldu

381,495 soru

11,421,737 cevap

34,978 kullanıcı

...