0 oy
114 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yoğurt çorbası ayran çorbası benim için hepsi aynı ben bugün sobanın üzerinde yarma ıslattım suyu soğudu köy yoğurdu. Vardı ondan koydum tuz yumurta sarısı koydum un koymadım kaynattım yağ kızdırdım nane döktüm böyle yapan var mı geçen un koydum hep katılaştı o sebepten un koymamayı tercih ettim 

6 Cevaplar

0 oy
(6,724 puan) tarafından
Ben hiç un koymam canim. Annemde genellikle unsuz yapardı.
tarafından
Bende artık böyle yapcam tarife uyup un koydum dün çorba değil kaskatı bişey çıktı ortaya
(6,724 puan) tarafından
Aynen birde un tadi oluyor ya onu sevmiyorum.
tarafından
Aynn canım doğrusu buymuş teşekkür ederim Allah razı olsun
(6,724 puan) tarafından
Cumlemizden inşaallah kuzum ❣️☺️
-Reklam-
0 oy
(2,008 puan) tarafından
Youtube da Ahmet şef var. Onun yayla çorbasına bir bakın derim. Ben de ona bakarak yaptım. Tadı çok güzel oluyor. Çok güzel anlatıyor. Yaklaşık bir yemek kaşığı kadar un kullandım. Ben bir de yarma ile değil pirinç ile yaptım. Aslolanı yarmadır babannem çok güzel yapar ıspanak da koyardı. Keşke soba olsa da yapsam. Onun verdiği haz yemin ederim hiçbir şeyde yok. Afiyetle yiyin şifa olsun inşallah bacım.
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yoğurt çorbası derler bizde pirinçli patatesli çıkma baklalı taze fasulyeli bulgurlu vs yapılır ben mutlaka un koyarım sn unu fazla koymuşsundur un yoğurt yumurta koyarım
0 oy
(8,983 puan) tarafından
Ben hep böyle yaparım unsuz güzel olur
0 oy
(6,234 puan) tarafından
1 kaşık kadar koyuyorum
0 oy
(3,473 puan) tarafından

Unu çok koydugunda katilasir Hele bi de yumurta koyarsan tamam muhallebi olur:D

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 120 göst.
12 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 85 göst.
22 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nare88 (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 686 göst.
28 Aralık 2021 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 620 göst.
13 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,677 soru

11,365,544 cevap

34,845 kullanıcı

...