0 oy
371 göst.
Diğer kategorisinde (688 puan) tarafından
Ben geçen hafta çocuk odasını dip köşe yaptım zaten o oda kullanılmıyor giren çıkanda yok. Yatak odamı ve ebeyn banyosunu dün temizledim. Bugün buzdolabı ve vestiyer dolabının içini dışını yapacağım. 3 gün önce oturma odamı bitirdim. Yarında inşallah mutfak dolapları iç dış bu hafta dinlenip önümüzdeki hafta bir gün salon bir günde balkonu halledicem. Dün gece duvar sildim koridor yatak odası mutfak duvarlarını. Çok az bir isim kaldı mutfak dolabı salon ve balkon camı. Birde bayrama kadar mutfak yolluklarimi yikamaya vermem lazım öyle detaylı uğraşmıyorum detaylı temizlik ağustos sonu Eylül başı gibi yapıyorum ben. Bu öylesine gözüme pis görünen yerlerdi siz bayram temizliği yapıyor musunuz 

25 Cevaplar

0 oy
(8,986 puan) tarafından
Zaten rutin dip köşe giriyorum.. boya yazlık kışlık değiştim bayramdan sonra yapacağım ins
(688 puan) tarafından
Bende dip köşe giriyorumda camlar yağmur çamur derken mavf olmuş cam silince mecbur perde de yıkandı
(8,986 puan) tarafından
Daha da yağışlı yine batar galiba
-Reklam-
0 oy
(3,147 puan) tarafından

Detaysız yani bu :O

(688 puan) tarafından
Evet bu detaysiz mutfak dolaplarınin içini dışını kople boşaltıp yıkıyorum detaylıda. Kullanılmayan yatakların yastıkların nevresimine kadar yıkanmış kıyafetler yarım saatlik programla yıkanıp tekrar ütülerim detaylıda ebdb3vdbrb
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Şuanda erken son bir hafta kala yapicam 
(688 puan) tarafından
Ben yetiştiremem canım böyle azar azar hallediyorum. Buzdolabı bitti akşamda vestiyer içi ve dışı yarında mutfak dolabı Allah nasip ederse
0 oy
(2,041 puan) tarafından
Bacım mecbur yapıcam ya bayramdan sonra doğum var Allah nasip ederse. Halıları falan yıkamaya vericem. Dip köşe cam falan derken epey zamanımı alacak ve eşimle beraber yapıcaz. Çok komik oluyor ya temizliği gülmekten yapamıyoruz. Allah herkesin yardımcısı olsun :)
(688 puan) tarafından
Aslında kuzum daha var günlük bir köşeyi halletsen bitirirsin. Mesela bir gün buzdolabı içi bir gün yatak odası dolabı iç dış azar azar kendini yormadan öteki türlü üst üste insan çok yoruluyor ya
(2,041 puan) tarafından
İnşallah yapabilirim canım ya bayramdan yaklaşık bir ay kadar sonra doğumum var gelenim çok olur. Olmasa da temiz olsun. Şimdiden başlasam ancak çıkarım içinden. Dolapların üstünü falan eşim yapacak. Çamaşır falan zsten kalmıyor. Ütüsüz dolaba girmiyor. Haftam geçtikçe bende hantallaşıyorum. Bir de ilk gebelik vallahi daral geldi
(688 puan) tarafından
Çocuk yokken yap kurtul vallaha bak diğer türlü işin içinden çıkılmiyor
(2,041 puan) tarafından
İnşallah bacım inşallah annem uzak biraz olmasa o yardıma gelecekti o da çalışıyor. İşten hiç çekinmem yaparım inşallah teşekkür ederim fikirlerin için ♥️
0 oy
(7,425 puan) tarafından
Yaptım biti bile bida evleri süpürüm tabi
(688 puan) tarafından
Bida evleri süpürün tabi derken canım anlamadım orayı
(7,425 puan) tarafından
Süpürüm silerim yani bayrama yakın
(688 puan) tarafından
Bende öyle yaparım arife günü dip köşe bir daha yerleri siler çıkarım buda bana eylüle kadar yeter
(7,425 puan) tarafından
Aynen çocuk olunca zor oluyo
0 oy
(11,077 puan) tarafından
Sözde ramazan öncesi yapacaktım kaldı :) Bayrama yapacam inşallah ama o da kalırsa da dert değil. Yavaş yavaş parça parça yapıyom bişiler yeter 
(688 puan) tarafından
Kalk kız koca totolu birlikte yapalım dbebdbdhd bakma vallaha bende üşeniyorum da napayim dolaplar yağlanmış Allah cezasını vermesin dolapların bu dolaba yaglanmayan bir sprey vs icat etseler vallaha çok hayır duamı alırlar kalk yapalım az az bir gün orası bir gün şurası dbehdhrhdhr
(11,077 puan) tarafından
Zaten şimdi yaptım yaptım. Yapmazsam kalıcak. Oruca tatile girdim yapıyım dedim de yatılı misafir geldi. Bi de benim hastane işlerim var. Bi de üstüne çocuklar fenalaştı bugün. Napim daha daha fazla büyütcem totoyu :D oturdum misafirle çay içiyom ohhh sen de gel :)
(688 puan) tarafından
Vallaha bu timarhaneden kurtulmam lazım burda olsan arkama bakmadan kaçarak gelirim dbevdbrhdhd
(11,077 puan) tarafından
Burda daha beter olma da :D benim eve gelip kendi haline şükreder dönersin :)
0 oy
(6,512 puan) tarafından

Ben dün mutfağa giriştim hallettim yatak odamı temizledim bide gerisini bayramdan iki gün önce yapcam erindim valla :D

(688 puan) tarafından
Gerisini nasıl halediceksin bir günde vallaha aşk olsun sana ben yetişemiyorum öyle olunca ilaha ağlaya ağlaya temizlicem xebxvevdvrbdb temizlik yaparken ağlamam geliyor halime fbebxbehfbrvgehdb
(6,512 puan) tarafından
Kız niye ağlıyorsun aç bir şarkı oynaya oynaya yap sjsjsj. Kuzu geriye oturma odam koridor kaldı çocuk odam misafir odam yok zaten onlarida bayramdan önce hallederim inslallah
(688 puan) tarafından
Yok aşkom ben perişan oluyorum o yüzden ağlıyorum sürüne sürüne yapıyorum bir iş yapayım iki saat oturup halime üzülüyorum sigara içerek dbedvvrvd
(6,512 puan) tarafından
Ben başak burcuyum yaa severim temizliği
Hergun bi odayı temizle kuzu yorulmazsın hemde ben bı başında sigara bı sonunda sigara içiyorum içmeye vaktim kalmıyor ahshab
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Pazartesiden itibaren başlıyorum insallah 
(688 puan) tarafından
Benim o zamana kadar biter keyif yapcam modum düşüyor temizlik yapınca
(3,527 puan) tarafından
Ben de mecburiyetten yapiyorum oyle aman aman sevmem daha dogrusu oglum engel oldugu icin rahat yapamayinca gicik oluyorum
0 oy
(618 puan) tarafından
Bende yapmak istiyorum ama modum yok modum :::::((((((((
(688 puan) tarafından
Sanki benim çok var sürüne sürüne ağlaya ağlaya yapıyorum bebxvebdbdb
(618 puan) tarafından
Dur belki yarın ağlaya ağlaya başlarım bende gahdhdj:))))
0 oy
(770 puan) tarafından
Bayramdan sonra ne var ne yok dökecem
(688 puan) tarafından
Dök bacım vallaha temizlik imandan geliyor
(770 puan) tarafından
Aynen canım bana kalsa şimdiden dökmeye başlayacagımda çocuklrdan dolayı dökemeyorum evim sobalı havalar soguk bide orucum biri 2 aylık biri 2 yaşını yeni doldurdu onlardan fırsat bulursam ki mecbur bulacam ksjksj bayramdan sonra dip bucak temizleyecem
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bugün annemlere gideceğiz Allah izin verirse. Yarın döneriz ondan sonra başlarım. Adet oldum daha kolay olur hem.
(688 puan) tarafından
Evet oruçluyken zor oluyor bende adetliyim
(7,118 puan) tarafından
Çok şükür iş yaparken zorlanmıyorum canım oruçluyken de ama adet temizlik zamanına denk geldi.
0 oy
(933 puan) tarafından
Doğum + bayram temizliği ikisini bi arada hallettik 
0 oy
(6,259 puan) tarafından
Sahura kalkicagimiz gece bitirdim bayramda yapmam
0 oy
(1,411 puan) tarafından
Yapmayı düşünmüyorum üstten bi temizlerim sadece zaten her zaman yaptığımız rutin temizlik bayramdan sonra  hemen yanımızdaki bina yıkılacakmış ev batacak o yüzden camları falan silmeyi düşünmüyorum bu sene ne bayram temizliği ne bahar temizliği yapmıcam 
0 oy
(580 puan) tarafından
Ben de sizin gibi yavaş yavaş, her gün 1 oda şeklinde yaparım. 

Haziranda da doğum var. O zaman da yine aynı şekil yapmaya çalışırım 

İnşallah tabi :)
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Ramazan'ın son haftası adet olcm o zaman yapıcm inşallah 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bayram temizligine karşıyım ben zaten hemen her gün evi silip supuruyorum az önce tuvaleti komple çamaşır suyuna bastım ışıl ışıl ışıldıyor geçen gün de mutfak tezgahını çamaşır suyuna basmistim hergun yüzey temizleyici kullanıyorum yerleri silmeye halimi da leke oldukça siliyorum çocuk var malum  temiz olmak şart sürekli her zaman ha bayrama özel koltuk örtüleri yeni halılar vb olursa ona bir şey diyemem tabi 
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Normal dip köşe temizleyecegim bayram sonu inşallah yapacagim
0 oy
tarafından
Duvar hiç silmem ben kendimi o kadar yoramam 

Bende pazardan itibaren dip, köşe temizlik yapıcam 
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Bayram temizliğim hic olmadi herzaman yaptigim icin bayrama özel temizligim olmadi hiç mesala yarin cam kapi silicem  tul yikarim  dip köşe benim haftalik olur ayda 1 cam tullere girerim

İlgili sorular

+1 oy
27 cevap 308 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Beyzanurxx (476 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 279 göst.
13 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nevbahar21 (535 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 318 göst.