0 oy
212 göst.
Diğer kategorisinde (87 puan) tarafından
Kızlar dün yazmıştım 32. Haftada plasenta yaşlanmam başladı doktor önemli olanın bebeğin suyunun ve hareketlerinin olduğunu söyledi. Dünden beri hareketleri azaldı, etse bile çok güçsüzleşti sadece sertleşip ayak dayadığını hissedebiliyorum. Karın ağrım ve biraz sancım vardı ama nst de sancım çikmadı. Kalp atışlarını doktoruma attım fena değil ama daha iyi olması gerekirdi dedi istersen hastaneye yat serviste günde dört kez nst çekilsin dedi. Bende iyice endişelendim ve işin kötü kısmı hala doğru düzgün hareketini hissetmiyorum Sadece içimi dökmek istedim

12 Cevaplar

0 oy
(7,444 puan) tarafından
Başka bir doktora daha göster kuzum birde o baksın 
(87 puan) tarafından
Ayın onunda başka doktora da randevum var ona da sorucam canım, yarın bu doktora gidip göstereceğim
(7,444 puan) tarafından
Acilden giriş yap canım bu tarz durumlarda saniyenin bile önemi var bekleme
(87 puan) tarafından
Teşekkür ederim gideceğim dün gece girmiştim ama ilçe de nöbetçi doğumcu yoktu
(7,444 puan) tarafından
Rica ederim sağlıkla kucağına al inşallah canım ❤️
(87 puan) tarafından
İnşallah:)
-Reklam-
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Cikolata yediriyordu bana doktorum biraz dolasiyordum yine cekiliyodu nst duzelirse gonderiyodu eve bende de bir donem olmustu oyle hareketsizlik uykucuydu benimki
(87 puan) tarafından
İnanın hiç bilmiyorum plasenta yaşlanması olduğu için şüphe duyuyor biraz sanırım çikolata tatlı ne buluyorsam yiyorum ama önceki hareketleri yok güçsüz
(3,451 puan) tarafından
Anladm canim hayirlisi olsun stres yapma haftasi cok kucuk degil zaten
(87 puan) tarafından
İnşallah her şey yolunda gider
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Mutlaka dediğini yap. Taa 35 yıl önce eşim 2kg doğmuş kayınvalidemin 2.cocugu olarak dünyaya geldi. Tam o zaman doktor plasenta erkenden yaşlanmaya başlamış dedi. Bunu anlatmıştı bize 

Allah korusun erken plasenta ayrılması vs bir sürü şey olabilir, dokotorun dediğini yap. Haftası da güzel erken doğsa da Rabbim izin verirse yaşar
(87 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim.
İnşallah olmaz doktor dün daha küçük biraz büyük olsa doğurturuz dedi, somut bir şeyler görürsek doğurturuz dedi
(5,132 puan) tarafından
Evet doğru biraz daha büyüse faha iyi anne karnında her geçen gün çok değerli. İçini ferah tut ve hareketlerini iyice takip et
(87 puan) tarafından
Umarım biraz daha dayanır 32. Haftada 2110 gramdı kilo almasına da engel olabiliyormuş kilo aldı mı almadı mı bilmiyorum halbuki alabilsin diye kendim çok kilo aldım elimden geldiğince yedim
Umarım iyi olur
(5,132 puan) tarafından
İnşallah herşey yolunda gider. Bu haftada by kilo da iyi maşallah. 2.5 a varırsa güzel olacak
(87 puan) tarafından
İnşallah. İnşallah varır varmıştır
0 oy
tarafından
Bence evde bekleme hastane senin için en güvenli yer direk git seninde onunda sağlığını riske atma canım 
(87 puan) tarafından
Gece gittim ve yarına randevu alıp ultrasonda durumunu görüp ona göre yatmak istedim bugün tatil olduğu için
tarafından
Canım yani bilemiyorum bugün evde beklemen bana yanlış geliyor ne olur ne olmaz git bugünden
(87 puan) tarafından
Tamam canım gideceğim aynı durumu yaşayanlar cevap verse güzel olucak ama pek kimse görüp cevap vermiyor
0 oy
(177 puan) tarafından
Canım bu asla riske atılacak bişey değil haftan da küçük değil hareketleri bu kadar gucsuzlestiyse mutlaka doktorunu dinle ve hastanede takip ol Allah korusun aksi bi durumda anlık müdahale olur rabbim sağ salim kavuştursun sizi.
(87 puan) tarafından
Evet normalde çok hareketli normal uzandığım da bile ama güçlü hareketleri ypk artık etse bile çok güçsüz, inşallah kavuşturur
(177 puan) tarafından
Hastanede yatmak o kadar kötü bişey değil canım yanına seni rahatlatacak bir refakatçi al için ferah olur. Sen rahat olursan bebeğin de rahat olur stres de bebek hareketlerini yavaslatir
(87 puan) tarafından
Mecbur yatacağım eğer her şey daha iyi olacaksa hiç sorun değil. Olabilir belki bilemiyorum kafam çok karışık
0 oy
(3,545 puan) tarafından
Benim de aynı sorun vardı suni sancı verildi ve bebeğin kalbi durdu acil sezaryen oldum dün de sana söylemiştim ihmal etme aynı seylerinyasamis biri olarak söylüyorum benim 39 haftalikti ama yine sorun oldu bak senin haftan da düşük hemen git hastaneye yatış versinler birşey yapsınlar normal değil anlattıklarin 
(87 puan) tarafından
Anladım canım bebeğin nasıl peki bir sorun oldu mu?
Gidicem canım çok teşekkür ederim dün sizlerden sonra gidip nst çektirdim zaten tekrar çektireyim baktırayım
(3,545 puan) tarafından
Şükür ki sorun yok sağlıklı
(87 puan) tarafından
Çok sevindim
0 oy
(148 puan) tarafından
Merhaba canım 2 yıl önce 32 haftalık 1200 gr dogum yaptim benimde plesantadan bebege kan akımı yavaslamıstı zaten erken dogum bekliyorduk son gunler cok asiri stresliydim ve bebegin hareketlerini senin gibi hissedemedim dogum yaptigim gun sag tarafima top gibi toplandi ve hic hareket yoktu dus aldim sacimi kuruturken anlatamayagim kadar cok kanamam oldu hastaneye gittik ve nasil doguma girdigimi bile anlamadim 00.35 te hastaneydik 00.44 te oglum dogdu dusunki o kadar riskliydi hem bebek hem benim icin yarin i bekleme en azindandan bi acil e git nst baksinlar sağlıkla kucagina almani dilerim 
(87 puan) tarafından
Benim bu zamana kadar her şey yolundaydı ta ki 32. haftaya kadar erken doğum riskim falan olmamıştı, ben elimden geldiğince stres yapmamaya çakılıyorum
Bende de doğru düzgün hareket yok pek hissedemiyorum hissettiklerim çok güçsüz sadece karnımın üst tarafında sertleşip ayağını dayıyor
Anladım canım çok teşekkür ederim gideceğim, bebeğin nasıl peki her şey yolunda mı şimdi?
(148 puan) tarafından
Benimde 29 haftaya kadar cok iyiydi 3 hafta onde gidiyordu gelisimi bir anlık üzüntu stres nelere mal oldu 1200 35 cm dogdu merkezde oturuyoruz hastaneler bebegi kabul etmedi kucuk diye ilceye goturduler tam pandeminin nirvana oldugu zamanlar yasaklar vardi 42 gun kuvoz de kaldi sonrasinda tedavi ameliyat surecleri cok sukur hepsi gecti gitti ama benden de bi 10 yil gitti Allah kimseyi evladi ile sinamasin gercekten cok zor simdi 27 aylik 1 gunluguz zeka küpüm benim :-)
(87 puan) tarafından
Ne kadar sevindim ayağına taş değmesin umarım hiçbir problem çikmaz
(148 puan) tarafından
Tesekkur ederim canım, sende saglıkla kucagina al insallah ama ihmal etme
(87 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(7,414 puan) tarafından
Bendede ayni durum var cnm yarin kontrolum var 34 e yeni gircem bnide korkuttun insallah cikmz oyle bsy  saglikla alsak bi an once
(87 puan) tarafından
Filizeymen senin nasıl hareketsiz mi
(7,414 puan) tarafından
Banada dedi doktor senden 40 haftayi bekleyemeyiz die plesenta yaslanmasi oldugu icin isde kan sulandirici verdi 30 haftada ciger gelistirici vurdu 8 kutu vuruluyordum benim bi an once gitmem lazim ama ozelde doktor bgn pazar yoktur devlete de gitmek isdemiyorum aslinda
(7,414 puan) tarafından
Hareketsiz canim ya ara ara hossediyorum onceki gibi deil hareketleri
(87 puan) tarafından
Hımm anladım umarım kimsenin bebeğine hiçbir şey olmaz
(87 puan) tarafından
Çok stresli bir durum
0 oy
(1,715 puan) tarafından
Tehlikeli bi durum kontrol altında durman lazım .. zaten sıkıntı olmazsa tekrar gönderirler.. dk lar bile önemli böyle zamanda.. benim kuzenim 33 haftalık doğurmuştu 1 ay küvezde kaldı sonra çıktı gayrtte sağlıklı maşallah 
(87 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim bende dikkat edeceğim bakacağım gideceğim
Sevindim
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin endişelenme canım çocuğunda etkilenir Allah'a teslim ol tevekkül et. Rabbim evladını  sana nasip etmiş ise ne sorun çıkarsa çıksın engel değil doğumuna ... Rabbim gönlüne ferahliklar versin evladıni sana bağışlasın...
(87 puan) tarafından
İnşallah her şey yolunda gider inşallah
0 oy
(115 puan) tarafından
Maşallah  canim haftan gayet guzel bence  bebegin icin korkma dogum olursa vs diye hersey olacağına  varır  bende 31 haftalik fogurdum 33 gun kuvezde 2 gun anne bebek uyumundw kaldik suan 20 sinde 1 yasina gircek cok sukur sağlıklı  hic amaliyat vs olmadi cok sukur ki :) korkma sende dua et ama  bence de dakika bile olsa önemli  yatis verdiyse yatsaydin guvendigin hastaneyse eger 
(87 puan) tarafından
Umarım dediniz gibi olur iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, sizin adınıza da çok sevindim
Gideceğim canım :)
0 oy
(1,384 puan) tarafından
Hastaneye yatmak bence en mantıklısı 
(87 puan) tarafından
Anladım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 84 göst.
15 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 350 göst.