+1 oy
310 göst.
Diğer kategorisinde (332 puan) tarafından
Bir çoğumuzun kendini sürekli yetersiz, eksik, yorgun ve modu düşük hissetmesinin sebebi bence sosyal medyada sürekli gördüğümüz ; evi dertli toplu, çocuğu hep düzenli, üstü başı hep süslü püslü temiz, çok güzel yemek yiyen çok güzel uyuyan, dışarı çıktığında ağlamayan bebekleri olan anneler! İnsan sürekli bunları gördükçe neyi yanlış yapıyorum nerde yanlış yapıyorum diyor. Bi kendini sorguluyor. Ama gerçekten onlar hep öyle mi hiç mi ağlamıyor o bebekler hiç mi üstü başı mama olmuyor. Hiç mi geceleri uykusuz bitap kalmıyorsunuz diye sormadan edemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Takip ediyor musunuz? 

13 Cevaplar

0 oy
(1,911 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bilgi alabileceğim hesaplar dışında kimseyi takip etmiyorum. Hiçbirinin hayatı sosyal medyaya attığı gibi degil tabiki sadece bize iyi olan taraflarını atıyorlar. Ürün tanıtıp para kazanmaktan başka bı amaçları yok.
(332 puan) tarafından
Haklısınız valla
-Reklam-
+2 oy
(6,202 puan) tarafından
Çünkü çogunun evinde yardımcıları var 

Görmüyor musun 1 hafta sonra makyajlı ve bakımlı şekilde dışarı çıkıyorlar neden Çünkü evde bakacak birisi var anne kaynana ve yardımcı kadınlar 

Cogunun temizliği çocuğu yemeği için ayrı ayrı kişi var evlerinde 

O yüzden hiç heves etmedim hiç sorgulamadim kendimi Çünkü çocuğuma tamamen ben vakit ayırıyorum 

Çalışan annelerimiz var evet onlara asla lafım yok 

Ama sosyal.medyada olanlar tatil için gezi için keyfi bırakıp gidiyor o çocuklar anne sevgisinden mahrum Çünkü mecburi değiller 
(332 puan) tarafından
Evet ben de onu anlamıyordum bebeği var ama tatilinden de akşam gezmesinden de eksik kalmıyorlar hep saçlar başlar yapılı hatta doğumda bile makyajlı olanlar saçları maşalı olanlar var. Ben doğurdum resmen tipim kaymıştı ilk 3 gün :)
+1 oy
(1,753 puan) tarafından
Onların cogu bna yapmacık geliyor nedense 
(981 puan) tarafından
Çok çok önemli ler miş gibi tıp fakültesi mezunu dr ları onları takip ediyor neden sırf reklam diye gerçekten saçma geliyor bana
(332 puan) tarafından
Bana da öyle geliyor biraz
0 oy
(271 puan) tarafından
Valla ben hiç umursamıyorum onları her bebişin karakteri farklı. Bazısı sakin olur aç uykusuz değilse ağlamaz, bazısı kucak ister sürekli, bazısı kendi kendine oynar. Bi de bir günleri öteki günlerine uymaz. Benim arkadaşlarım geliyor sanki evde hiç bebek yok gibi diyorlar. Huysuzluğu tutunca da 10 tane çocuğum var gibi ses çıkıyor evden. Kıyaslamamak lazım. Bin bir türlü halleri var bebişlerin
(332 puan) tarafından
Doğru diyorsunuzz
0 oy
(7,251 puan) tarafından
Ben kimseyi görmüyorum ki acaba demiyorum eğer diyorsam da çocuklar değildir sebebi cevredir 
0 oy
tarafından
Takip etmiyorum hiç birini etsem de modumu düşürmem onlar yüzünden 
(332 puan) tarafından
En güzeli
0 oy
(1,715 puan) tarafından
İntegram hesabım yok hiç açmadım gereksiz bir ortam.. hiç kimse yı görmem bilmem gayette mutluyum.. olması gerektiği gibi anneyim ..biraz annemden gördüğüm biraz okuyarak öğrendiğim ve eğitici videolar izleyerek kendimi geliştirdim.. şimdide 4.haamileyim .. 
(332 puan) tarafından
Maşallah en iyisini yapıyorsunuz
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Evim hep derli toplu dağınık olmasına bir başak burcu olarak tahammül edemiyorum ağlıyorum resmen oyuncakları toplar süpürür işim bitince kenara koyardım kızım aynı haline getirirdi eskiden daha sık süpürürdüm bebekken şimdi haftada bire indirdim kızım da yemek yerken çok döker küçükken de öyleydi hemen temiz giydirir kenara koyardım ama kendim aşırı yorgunum halsizim bak yine hamileyim ne çamaşır ne ütü ne temizlik bitiyor bakımlı olmak isterim ama kendimden ödün veriyorum kızım uyuduğunda ay bende uyuyayım hiç demedim hemen yemek temizliğe koştum çok şükür uslu yemek yemeyide severdi mama sandalyesinde önüne birşeyler koyup iş yapardım mutfağa yanıma alır yemek yapardım banyo kapısına koyar banyomu yapardım lazere giderken annem arabayla ileri geri yapar işimi hallederdim hamileyim ağdaya gideceğimde de eşim tutar iki dk girer çıkardım ama saç düzleştirme makyaj şık giyim maalesef yapan yapıyor tabi bazıları destek alıyor özellikle şu youtuberlar falan 
(332 puan) tarafından
Evet mesela doğuma bile makyajlı giriyorlar. Doğumdan çıkıyor yenidoğan resmi çekiyorlar saçlar maşalı, makyajlı anlam veremiyorum.
(6,441 puan) tarafından
Hepsi parayla dönüyor ne gerek var sanki hastaneye ziyarete herkes mi geliyor ben evde herşeyi hazırlamıştım görümcem masayı kurmuş mor renkteydi herşey cam şişede kolonya yasin tesbih magnet seti çikolata şerbet falan almıştım şimdi oğlum olacak hiç hevesim yok amann diyorum :)
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Aksine beni motive ediyo bazıları evimi toplu tutmam çocuğumla iyi vakit geçirmek benim elimde ayrıca kimse o hesapları takip etmeyene ceza vermiyo rahatsız olup modu düşen bakmasın takibe almasın bu kadar basit 
(332 puan) tarafından
Ben takip etmiyorum 1 tane hariç ama sürekli keşfette çıkıyor
(2,651 puan) tarafından
Kimse mükemmel değil ördek sendromu var bi okj istersen bu duruma uygun tam
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Ay valla doğru kız bi kadin vardi 5 tanemi ne cocugu var masallah diyorum yani arada karsima cikiyor nasil yetebiliyr aklim almiyor ben 1 taneye bakamiyoomm çıldırcamm
(332 puan) tarafından
Evet ya ismi aklıma gelmiyor şuan o kadın 5 tane çocuğa nasıl bakıyor bide bakımlı manken gibi maşallah. Biz bi taneyle pert olduk
0 oy
(15,021 puan) tarafından
Ben öyle sayfaları hiç takip etmem. Onların da mükemmel olmadığıni biliyorum. Kanmam öyle şeylere. Özellikle bu yuksk takipçisi olanların çoğunun bakıcısı yardımcısı falan da vardir. 
(332 puan) tarafından
Ben de sürekli keşfette görüyorum. Her gün şıkır şıkır giyiniyorlar bi yerlere gidiyorlar, doğuma makyajlı giriyorlar. Doğurup hemen yenidoğan çekimi yapıyorlar saçlar yapılı maşalı daha neler neler...
(15,021 puan) tarafından
Dostum inan benim öyle şeylere zaten hiç hevesim yoktur zaten. Ama olsa bile doğumdan sonra hiç foto cekinmeye halim bile olmadi. Bu biraz heves meselesi
0 oy
(1,177 puan) tarafından
Full gösteriş meraklısı hepsine ayrı ayrı ayar oluyorum. Biseyleri insanların gözlerine sokmaya bayılıyorlar. Hiçbirini takip etmem
(332 puan) tarafından
Bence de aynen öyle. Sürekli bebekleri ponponlu, tavşan kulaklı değişik kombinler yapıp atıyorlar. Ben bi takım giydirsem 2 dk sonra ya altı batıyor ya üstü :) bide anne bebek kombin giyenler var annesi mor eşarp giyiyor bebek de mor her renkleri aynı. Daha neler neler
(1,177 puan) tarafından
Hele biri vardı oğlunun 4 5 kere doğum gününü kutlamisti. Heryerde onun videoları cikiyordu kesfette falan. Kapalı bir kadındı. takip takistirmis oynuyordu resmen. Laf edenlere de dil pabuç kadardı.
0 oy
tarafından
Hiç birini takip etmiyorum ama onların evinde yardımcıları var kuzenim demişti bana bende bunları hep kendileri yapıyor sanmistim meğer yardımcıları var demişti inanma onların hepsi süslü püslü gösteriyor ama öyle değil gerçekte
(332 puan) tarafından
Bebekleri hep süslü püslü kombinli.kuaförden her gün story atan var bi tanesi saçını sarıya boyattı 6 saat sürdü diyor. Hani senin bebeğin vardı çok yoruluyordun mahfoluyordun 6 saat o bebeğe kim baktı sensiz nasıl durdu. Doğumda maşalı makyajlı fotoğraflar... Çok değişik ya

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 336 göst.
0 oy
11 cevap 547 göst.
10 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 414 göst.

378,303 soru

11,323,032 cevap

34,773 kullanıcı

...