0 oy
413 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
dddddddddddddddddddddd

9 Cevaplar

+1 oy
(1,363 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Halk konusunca vatan haini oluyor. 1 gunlugune gereksiz duyar kasmakta bana sacma geliyor. Nerde bu ulkenin yoneteni? Kendi ucaklarimiz neden  havalanmiyo? Rus ucaklarina para odeniyor suan yangina mudahale ediyorlar diye? Gerizekali yerine konuluyoruz farkindamisiniz? Afganlar surusuyle ulkeye girerken algi dagitmak icin ulkenin 10 farkli sehrinde 41 yerde yangin cikiyor. Simdi ben vah tuh desem, 1 gun yas tutsam ne? Sesimizi duyaramiyoruz ki, hatta birak duyurmayi ses cikarmaya calissak iste ya surukleniriz ya hapise tikiliriz falan. Ölen hayvanlari saymadilar bile. Haberler bile diyor ki izleyin inanirsaniz salaklar... resmen ulkenin anasini aglattilar, yasanacak yerden cikti. Hepimiz kelle koltukta geziyoruz. Sagimiz suriyeli solumuz afgan. Ilk firsatta bu ulkeyi terk etmek isterim ozaman da vay na.mussuz vatn haini diye agzi olan konusuyor. Ben cocugumu okula gondermeye korkuyorum. Can guvenligimiz yok. Insanlar karisik. Herkes maganda. S.cym boyle duzene.  Saglik bitik, ekonomi diye birsey yok... hicbir devlet hastanesinde hicbir bolume randevu yok, market fiyatlari almis gidiyor, ulke toplama kampi...  allah askina turkiyenin elle tutulacak neresi kaldi ya??? Şu yanginda olan hayvanlara, ölen o 3 kisiye ve evi, hayvanlari zarar gorenlere, caniiiiim ormanlara oldu. Seneye yine ayni senaryolarla gorusecegiz.... 
tarafından
Kesinlikle her cumlene katiliyorum. Deprem olur takdiri ilahi, yangin olur takdiri ilahi, sel basar takdiri ilahi bi de dalga gecer gibi basimizdakiler vatandasa cay atarlar. Daha neler neler ya. Neleri hazmettik unuttuk bu ulkede. Ne afetler ne siddetler ne cinayetler sindirildi. İnan gidebilecek durumda olsam 1 gun durmam bu ulkede. 2 cocugum var burada nasil buyutecegimi dusunuyorum her gun. Anca milletin akliyla dalga gecsinler,saray yapsinlar, ulkeye ne idugu belirsiz multeci doldursunlar, calsinlar cirpsinlar bizi ac susuz biraksinlar. Temel ihtiyaclarini karsilamak bile luks oldu ulkede. Allah kahretsin bu duzeni, bize bu duzeni zorla yasatanlari.
(1,363 puan) tarafından
Ya bu ulke yalandan darbe gordu, ana kuzusuu, 20 yasindakileri emir altindakileri tuttular ensesinden attilar oyunun icine analarin canlari yandi. Kimi kime karsi kiskirttilar??  ***** yerine koyiluyoruz ve 1 paket makarnaya oy verdiler. Cildiriyorum ama birsey yapamiyorum, kendimizi ifade etme ozgurlugumuz yok.. 1.5 yildir evden cikmiyorum. Ulkemde ne oldugu belirsiz insanlar gelsin diyemi? Benim tuzum kuru biz pandemiden de  etkilenmedik, ne luksumden ne ihtiyacimdan vazgecmedim ama icim kan agliyo, cocuguna bir sakiz bir cikolata alamayanlar var. Markette denk geldikce utaniyorum bu ulkeden... En temel ihtiyacimiz elektrik su aylik 500-600 lira sirf bu ikisine veriyoruz. Kullanim 50 lira gerisi ne bilmiyorum... Bak bunlar luks degil... insanlar markette tercih yapiyorlar artik bunu simdi alalim otekisi sonraki haftaya...yazik cok uzuluyorum yolda falan mikrofon denk gelse çokk pis sovcem vallahi dayanamiyorum artik
tarafından
Her secim ayni kavgayi vermiyor muyuz: biz sizin icin ugrasiyoruz! Benim de tuzum kuru arkadasim, ben bi yerlere gelmisim kendimi idame ettirebilecek durumdayim, ama bu ulkede en temel ihtiyaca bile muhtac o kadar insan var ki, onlar icin onlarin da cocuklari icin dil dokuyoruz laf anlatmaya calisiyoruz ama nafile. Olmuyor, debelenip duruyoruz. Konussan ne olacak ucuncu gun ter..rist diye alip iceri konulursun, ya onlardansin ya vatan hanini cunku.
İnan o kadar doluyum ki. Ne gunah isledim de ahir omrumde bu iktidarla ayni zamana denk geldim bilmiyorum.
(1,363 puan) tarafından
Icler acisi halimiz Allah yardimcimiz olsun... bitecek gibi de degil bu iktidar. Hala teyze amca herkesler  bilirkisi ulke yoneticisi.mm Yazik cocuklarimiz gun yüzu gorse bari
-Reklam-
+2 oy
(14,079 puan) tarafından
Buda unutulur gider turkiyede neler neler oldu kimse ses çıkarmadı yaşanan onca şey varken yangın taciz ölüm şiddet vs kimsenin umru değil 
tarafından
Orasi oyle tabi..neleri unuttuk sindirdik millet olarak...
0 oy
tarafından
Kusura bakmazsan canım olay ne . 2 gündür yangın var deniyor ben takip edemiyorum haberleri. Nerde çıkıyor yangın bı de doğal sebepler mi insanlar mı yapmış
tarafından
Antalya manavgat yandı kül oldu. Mersin adana mugla yanıyor cayır cayır
tarafından
Hadi yaaa ben bı bakayım. Hatayda çıkmıştı gördüm ama biri yapmış dediler sanki. İnanmıyorum ya neden olmuş bilen var mı
tarafından
Kıbrıs'ta yaşıyorum bugün hava acayip turuncu çok şaşırdım sebebi ne diye merak ediyordum şimdi mersinden çekilen görüntüler gördüm resmen ordan burayı bile etkilemiş yaa Allah yardımcısi olsun orda olan herkesin inşallah hemen önünü alırlar '(
tarafından
İnsan eliyle mi cikti bilinmiyor ama 53 noktada yangin ayni tun tesadufen cikar mi? Kibrisa kadar gitmis kül bulutu akdeniz komple yaniyor.
tarafından
Tabiki mümkün mü aynı gün bu kadar yangın  hiç tesadüf değil. Allah sebep olanların belasını versin
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Haklısın canım bazı insanlar böyle duyarsız işte ülkede neler neler oldu hangisi rahatligindan bir kaç gün vazgecebildi bazı fenomenler bile bı storysinde üzgünüz falan diye paylaşıyor diğer storysine bı bakıyoruz eğlence halleri
tarafından
Empatinin fazla olmasi da insani bunalima sokuyor iste sabahtan beri orayla birlikte ben de yaniyorum sanki...
0 oy
tarafından

Muğla'da tatildeyim biz üzüntüden denize inemedik dışarı adım atamadık daha haberleri izliyoruz sabahtan beri üzülerek :'(

tarafından
Yani insan yilda 1 kere gidiyor tatile tabiki git denizine gir ama hani azicik cok degik azicik da duyarli ol yazik gunah insaniz ya baskasinin acisini duyamiyorsan insan olamazsin ki
tarafından
Haklısın canım senin gibi düşünüyorum ülkenin ciğerleri gidiyor
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Herkes böyle ince düşünse keşke insnalar bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafasindalar
tarafından
Ulkenin en buyuk sorunlarindan biri bu zihniyet degil mi zaten.
0 oy
(428 puan) tarafından
Sen hassas düşünüyorsun kendin olsa krndinde paylascaksin
tarafından
Hassas olabilirim ancak emin ol paylasmam.
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Kız o da bişey mi. Az önce haberleri izliyorum. Plajın üst tarafında yangın. Helikopter denizden su alıyor. İnsanlar plajda denize girip yüzmeye devam ediyor. Gözlerinin önünde yangın var herkes keyfin de
tarafından
Yuh.. aman eksik kalmayin yuh yani.
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Valla canım herşeyden önce insanlık ölmüş yok oluyo
tarafından
İnsanlik öleli cok oldu ya...

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 336 göst.
+1 oy
13 cevap 310 göst.