0 oy
473 göst.
Diğer kategorisinde (250 puan) tarafından
Selam kızlar bugün yine dolup taştım kavga falan etmedik sadece sabah tost makinemiz yok sabah bazen ekmek kızartmak fln istiyorum tost yapmak istiyorum kahvaltıda olmadığı için yapamıyorm iki senedir zaten alınması gereken bişey diye düşünüyorum daha önceden de söylemiştim alırız demişti bugün yine söyledim köyde annemlerinkini getiririz dedi bende dedim ki neden hep annenlerin şeylerini almak zorunda kalıyorum ben hiç yeni bişey kendime ait kullanamayacak miyim dedim tabaklarım falan kaynanamın kullanmadigi tabaklar kızlar çok pahalı dedi herşey pahalı napalim dedim sonra bı düşündüm ben ihtiyaç olan şeyleri söylüyorum mesela tamam diyo ama yapmiyo başka bı zaman başka bı ihtiyaç oluyo onu söylerken yapmadığı diğer şeyi de hatırlatıyorum alacaktık bak onu da almadık onu da aliriz diyorum senin hiç isteklerin bitmiyo diyo kendime şahsi bişey istemiyorum aslında ev ihtiyaçları hep atıyorum bı pantolon kazak demedim hicbi zaman çocuğumun kıyafeti yok hepsi onun bunun vermesi ve artık küçük geliyolar onu da söylemek zorundayım mecburiyeten ama tamam diyo almiyo sonra ben gözünde hep istekleri olan birisi oluyorum neden böyle evliliğimiz çok güzel bı evlilik değil evlilik terapistine gidelim iyi gelir belki diyorum ne gerek var diyo öyle hiç dışarı çıkmayız biz bı yere oturup hadi gel çay içelim dediği zaman hiç olmadı ben diyorum dediğim zaman da yok zamanım yok bilmem neyim yok diyo ekstra hiçbir harcamamız yok ama buna rağmen hep sıkışıgız hep kıt kanaat geçiniyoruz diyo sizce suç bende mi ben mi bazı şeyleri düşünemiyorum afedersiniz bı masrafim ağda var çocukla evde ağda yapmak çok zor biliyonuz öyle bı vaktim de olmuyo zaten ev işinden çocuğa bakmaktan agdaya gidiyorum mesela 350 TL tutuyo o bile batıyo millet evde yapiyo böyle şeyleri sende evde al diyo artık sizin de böyle mi ben bilmiyorum artık bı cevapta bulamıyorum bütün bunlara ne yapmam gerekiyo 21 yaşındayım acaba ben mi düşünemiyorum 

15 Cevaplar

0 oy
(11,257 puan) tarafından
Hepsini okuyamadım ama kaçarak mi evlendin
(10,357 puan) tarafından
Aile de arkasında neyini çekiyor bunun bilemedim ben aşk bir yere kadar. Olmaz böyle
(11,257 puan) tarafından
Hamile olunca istememisler ben öyle okudum yorumda
(10,357 puan) tarafından
He onu görmedim canım
(11,257 puan) tarafından
Oyle demiş canım daha önce gitmiş ailesi kabul etmiş bu sefer hamile olunca kabul etmiyorlar diye
tarafından
Zarara rızasıyla gırene merhamet edılmez denır, sen bu hayatı kendın secmıssın, alısmaya calıs ıdare et
-Reklam-
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Yoo gayette ihtiyaclarin bunlar olmasi gerek esin geri kafali yasinda küçük illaki gezip tozmak istersin
(250 puan) tarafından
Hayr aslında hiç istemiyodum ikinciyi şuan bile hazır hissetmiyorum kendimi çok ani oldu sürpriz oldu
(1,918 puan) tarafından
Kac yasinda ilk cocugun büyükse sorun olmazda küçükse Allah yardimcin olsun
(250 puan) tarafından
Bir buçuk yaşında
(1,918 puan) tarafından
Benimde kizim 1 bucuk yasinda cok zor kız nasil yetiscen hepsine
(250 puan) tarafından
Valla mecbur olunca insan yetisiyo :))
0 oy
(218 puan) tarafından

Maddi durumuna göre öyle yapıyordur belki de yetişmiyorsa 

(250 puan) tarafından
Öyle ama ekstra hiçbir şeyimiz olmadı ki düğünüm olmadı balayim olmadı aklına gelebilecek hiçbir şeyim olmadı ben bu kadar şeyden mahrum kaldiysam bence mükafati olmalı
(218 puan) tarafından
Ah ahh eziyet edenin kıymeti olur her zaman
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Şu anki ekonomik sıkıntıların sebebi siz değilsiniz eşinizin önce bunu anlaması lazım. Hayata da sadece nefes almaya gelmiyoruz. Odun gibi bomboş yaşanıp olunecekse bitkiden ne farkımız var? 
(250 puan) tarafından
O diyo ki kavga ettiğimiz de işte karnın doyuyo neyine yetmiyo diyo
(1,618 puan) tarafından
İnsanların farklı ihtiyaçları da var. Karnın doyuyor diye her şey tamam olmuyor ne yazık ki
(250 puan) tarafından
Öyle malesef
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam o 350 tl yi lazere veririm kurtulurum tamamen, kartınız yok mu direk sipariş ver tost makinesini, dışarı çıkmak istemeyen adam da çok zor valla sıkıntı ama piknik falan hazirla yarin gideceğiz de mesela. Çok kendini ezdirme sen ne kadar almazsan o kadar değersiz olursun. Geliriniz nedir bilmiyorum ama kocanın parasini ye yoksa başkası yer, israf et demiyorum ama al aldırt borclandir ödenir Allahin izniyle 
(250 puan) tarafından
Lazeri dedim görümcem gidiyo mesela bigun geldi anlattı işte görümcem eşimde vardı ben eşime baktım ne güzel bende gideyim diye bide onu çıkarma başıma diyo benim iki bin liralık kartım var ama onu markete harcadı ihtiyaçları ordan aldı şuan ödemesini bekliyorum ödese bile aldirmiyo ki
(5,406 puan) tarafından
Emrivaki yap al, ağda yerine lazere vereceksin ayni sey
(250 puan) tarafından
Yapıyorum kız güzellikle denedim yok emrivaki denedim yok başka ne yapabilirim bilmiyorum
(5,406 puan) tarafından
Çalacak halin uok =))) mecbur adamı ikna edeceksin  hepimiz aynıyız. Bugün 2 tane berjer alalim dedim pişman etti, =)))) benim dediklerim 4170 lira tutuyor ama o da var
(250 puan) tarafından
Kız benim iki yıldır aldıklarım 4170tl tutmadı düşün yani :)))
0 oy
(915 puan) tarafından

Ağda 350 mi olmus :D 

(250 puan) tarafından
Evet askm malesef :))
(915 puan) tarafından
Valla hamileyim  bende baslicam yedik ayvayı ne o kız her ay taksit öder gibi ağda parasi
(250 puan) tarafından
Evde yap diyo ama fırsatım olmuyo zaten ev işlerinden çocuktan mecbur gidiyorum
(915 puan) tarafından
Haklısın canım yaaaaa amannn zaten hiç bisiyini karşılamıyor bırak gitmemezlik yapma sakın
(250 puan) tarafından
Gidiyorum valla yapcak bişey yok
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Ekonomik yönden alamıyorsa anlarım ama benim eşimin de var böyle bazı şeyleri aylardır istediğim birşey var hâlâ almadı ben de söyleyip söyleyip duruyorum başının etini yicem alana kadar 
(250 puan) tarafından
Ama hep mi ekonomi kötü olur evlendik evleneli hep aynı
(1,020 puan) tarafından
Sen daha iyi bilirsin evin içini
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Eşin yolunu bulmuş. Seni böyle sindirip yildirmaya calisiyo ki bişey isteme. Baksana pantolon kazak almak bile senin için olamayacak birşey haline gelmiş. Ama şöyle de bir gerçek var. Eğer eşinin kazancı düşükse geçim de gerçekten çok zor. Bunun değerlendirmesini en iyi sen yaparsın. Para yokmderken gerçekten yok mu yoksa var da harcamak ki istemiyor o önemli 
(250 puan) tarafından
Bende yokluktan geldim anlarım anlayışlı da olmaya çalışıyorum bı dönem olmaz sıkışırsin ama bı dönem de de olur hep yok hep yok olmaz biz iki senedir evliyiz mesela iki senedir dayısı iki milyar para vermişti bana onunla kazak pantolon aldım daha hala onlar gerisi bekarlık kıyafetlerim bayramligimi bu kez kaynanamlar alcak mesela hani artılar da çok Allah var kaynanamlar da destek olmaya calisiyo ev kiramizi bu ay onlar verdi mesela hani bu kadar şey varken hep yok diyo hep sıkışıgız diyo iki yıldır insanın bı günü bile ferah olmaz mı
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Beni. Kocayı mı tarif ettin canım :)) ben ona artık demiyorum para istiyorım alıyorum kendim 
(250 puan) tarafından
Yok bebeğim senin kocayı tarif etmedim çünkü benim koca bana para da vermiyo :Ddd benimki beterin bin beteri :Dd
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Sen hamile degilmiydin yanlış mı hatirladim
(250 puan) tarafından
Evet kuzum hamileyim
0 oy
(7,005 puan) tarafından
Bende aynı durumdayim canım benim eşimde seninki gibi aynı şunu öğrendim kadın ne kadar fedakarlık yapıyım masraf yapmayım eşim zorlanmasin diye kocamizi düşündükçe onlar bunu norlam zannedip daha fazlasını istiyorlar bak ben şuan annemlerdeyim 2 yıllık evliyim hamileliğimde 2 kazak bi antolon aldım sadece o da giyecek bişey bulamadım bi kere kayinbabam bi elbise aldı onun dışında hep annemlere gelince onlar biseyler aliyo bi geldim hamilelik almış bi geldim hırka aldı çocuğa biseyler aliyo harcliksiz bırakmıyorlar geçen geldig8mde 200 TL param oldu babanmeler falan harçlık vermişti onu harcamadim bu sefer geldiğimde getirdim anneme dedim dışarı çıkalım da çocuğa bi takım alıyım sizin adınıza eşime kaynanamlara annemler aldı derim dedim annem çocuğa bi takım aldı bi gecelik aldı bendeki paranın üstünü getirdi bana bi takım aldık çocuğa bez mama aldık bi sürü ben anneme destek olacaktım yine o bana oldu yapmaya mecbur mu bende böyle mahcup oluyorum aklım başıma dank etti artık bu zamana kadar çocuk küçük diye korktum hasta falan olur dedim yaz gelsin cebime paramı alıp dışarı cikcam çocuğu parka çarşıya çıkarırım şunu aldım bunu aldım der eşimi kandırır para biriktirip ihtiyacımı alırım sende öyle yap bu erkeklere iyilik yaramiyo bacım aklını başına topla ben 200 TL babanemlerin verdiği harçlığı söylemedim diye vicdan yaptım adam bana para yok diye diye 20 bin TL para biriktirmiş 5 6 ayda nasıl birikti asgari ücret ne kadardı yemedik içmedim öyle birikti bundan sonra yok öyle bişey 
(250 puan) tarafından
Oha ciddi misin 20bin mi biriktirmiş sen nerden ogrendin peki şuan bende düşündüm benimki de mi biriktiriyo acaba
(7,005 puan) tarafından
Kendi soyledi yine
(250 puan) tarafından
Aboo bide çekinmeden nasıl söyledi ki
(7,005 puan) tarafından
Ben senden gizli bişey yaptım supriz yaocaktim dedi bende tatlie falan götürecek sandın 50 bine tamamlayıp oğlanın beyaz eşya 0arasini çıktı dicekmis salalkk çocuk daha o zaman 7 aylıktı bana dogun masrafını hesapliyo
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Annesi de olsa.onun bunun verdiği eksik gedik eşyalarla.vs gecinmenin yolunu iyi bulmuş vallahi esin. Kacmissin galiba yorumda.oyle okudum. 21 yaşında daha çok küçüksün be  yavrum. Ne acelemiz var ben anlamıyorum ki. Olan olmuş artık ona bi care yok artık .ama.nasil ihtiyaç istediklerini aldirsin o konuda bisey diyemicem.
(250 puan) tarafından
Gerçekten böyle birisi olduğunu bilseydim evlenir mıydım insan sonunu göremiyo ki işte
0 oy
tarafından
Benim eşimde öyle canım hep param yok der ama sonra bakarım çıkar parası birikim yapıyorlar sanki biz parayı savuruyoruz yaa
(250 puan) tarafından
Ay canları cehenneme gerçekten ne zormuş el eline bakmak
0 oy
tarafından
Istek değil ki bu ihtiyaç. Evet her şey pahalı ama alınmak zorunda yapacak bir şey yok. Bizimde öyle bu ay çok harcama olmaz her şeyimiz var ediyoruz bir bakmışın eksik çıkıyor hiç bitmiyor ki. 
(250 puan) tarafından
Evet öyle almayınca da bidaha birikiyo

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 616 göst.
11 Mart 2022 Aile kategorisinde Nalannyy (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 174 göst.
4 Ocak 2023 Diğer kategorisinde amine.mm (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 162 göst.
28 Kasım 2022 Aile kategorisinde Toprak_Hilal (2,369 puan) tarafından soruldu