0 oy
1,134 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kızlar bebeğim hiç emmedi bende farklı bir tat alırsa emcegini düşündüm 

Kendi sütümü sagdim içine 1 çilek yarım cicibebe koydum iyice suzdum 

Bebeğim çok sevdi içti bu arada tekrar söylüyorum anne sütüyle yaptım 

Sizce bir zararı dokunur mu çünkü süt icmiyordu öyle vermeseydim 

Kakasinda falan bir sorun yok 

Birşey olur mu 

6 saat uğraştım sütümü içmedi mama yaptım mama içmedi sonra aklıma çilek geldi yapica içti

46 Cevaplar

+3 oy
(15,823 puan) tarafından
İyi cesaretlisinn valla....

Çilek alerjik bı meyve inşallah bişey olmaz 
tarafından
Bilmiyordum yaa birdaha vermem
(15,823 puan) tarafından
Verme canım verme baktın emmiyorr mama desteği yap yapacak bişey yok bütün çocuklar anne sütü alamıyor maalesef
tarafından
Mamada veriyorum hem mama hem emziriyorum ikisinde kabul etmiyor bende çok tecrübeli değilim ne yapcagimi şaşırdım annemi aradım annem kızdı el kadar bebeğe verilir mi diye
(28 puan) tarafından
Rezene kaynat kendine iç 30 ml de bebeğe ılık bir şekilde ver sütun verimi artar bebek onu icincede sakinleşir
tarafından
Çok teşekkür ederim deneyeceğim
-Reklam-
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Çilek gaz yapar 

Alerjik bi meyve 

Hemen bir şey olacağı manasına gelmiyor takip edin 

Yapmasaydınız iyiydi 

Pekmez atılabilir di
tarafından
Off sonradan pişman oldum pekmezli içebilir mi sade süt icmiyo
tarafından
Yok emzirdim mamada verdim ama çoğunluk anne sütü içti bu aralar çok huzursuz oldu o yüzden icmiyor
(2,226 puan) tarafından
Yani o zaman canım sıkıntısı vardır gazı vardır içip şuan içmiyorsa
Ben hiç içmedi sandım içmek istemiyor yanib
Bazı bebekler hani mamayı sevmez doktorlar diyor ya pekmez ile tatlandırın onun gibi
Pekmez de verme canım şuan gazı vardır yada bir yeri arıyordur
tarafından
Gazını her karnını doyurdugumda çıkarıyorum ayrıca metsilde kullanıyorum gerçekten şaşırdım ne yapcagimi
(4,196 puan) tarafından
Bebeginiz 4.ay ataginda ,beslenme reddi olmasi cok normaal ve gecici bi durum.
Siz daha simdiden farkli tatlara alistirirsaniz hem emmek istemez hemde bebekte daha farkli bagirsak ve migde problemleri ortaya cikar.
0 oy
(4,285 puan) tarafından
Yanlış yapmissin kuzum öncelikle çilek alerjik bir meyve verilmez 3 gün kuralı olmadan ve cicbebe de aynı şekilde sinidirim konusunda çok zorlanir şuan 3,5 aylık bir bebek anne sütü ve mama harici biseu yemesi içmesi uygun değil tekrar yapma derim
(4,285 puan) tarafından
Şunu da belirteyim atak haftasında olabilir tam bu zaman da meme reddi oluyor ondan dolayı olabilir
tarafından
Ne meme nede biberon emiyor gerçekten ne yapacağımı şaşırdım 6 saat emmedi hicbirsey bende mecbur aç kalmasın diye yaptım
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Çilek alerji oranı çok yüksek bir meyve alerji yapabilir.daha ek gıdaya da geçmemiş.simdiden sonra sütünü tek hiç içmeyebilir cileksiz 
tarafından
Gerçekten mi ya off 6 saat uğraştım sütümü içmedi mama yaptım mama içmedi sonra aklıma çilek geldi yapica içti
0 oy
tarafından
Canım ek gıda öncesi çilek vermeseydin çilek alerji yapıyor bazı çocuklarda seninki çok küçük bebek yani yanlış yapmışsın kesinlikle 
tarafından
Evet haklısın icmeyince ne yapacağımı şaşırdım birdaha yapmam asla :(
tarafından
Allah kolaylık versin canım emer inşallah sabırlı ol
tarafından
Amin canım çok teşekkür ederim
0 oy
(618 puan) tarafından
Ya linckemek için yazmadım elinde telefon var buraya sorana kadar googleye sorsana 3 aylık çocuk ne yiyemez diye en başa cilek çıkardı 
tarafından
Canım googleyede yazdım burda annelerden fikir almak için de yazdım buraya
(618 puan) tarafından
O zaman Google sana yanlış bilgi verdi desene

Gazi vardır usutmus olabilir  böyle şeyler yerine mama ver
tarafından
Mamada veriyorum onuda icmiyor
(618 puan) tarafından
3. Ayda mama reddi meme reddi yapabilir poşet veya su şişesi al eline dikkatini çeksin o şekilde dene
(4,196 puan) tarafından
Keske bebege vermeden once buraya sorsaydiniz
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Çilek mi... 3 aylık o alerjik bi meyve 
tarafından
Evet ya daha yeni ogrendim bebekler için öyle olduğunu birdaha vermem ama ne yapcagimi sasirdim 6 saat aç kaldı o an aklıma o geldi
(9,247 puan) tarafından
Biberon emzigini değiştir damaklı tak yer o
0 oy
(7,230 puan) tarafından
Canım sakın değil 3 6 aylıkken bile verilmez çilek alerjik bı meyve manasına vanilya özütü koyabilirsin emzirme şeklini degistir kızım bı ara yatarak emiyordu yanına uzaniyordum 
tarafından
Canım her şekilde emzirmeyi deniyorum ama asla almıyor ağlıyor susmuyor bir an aklıma o geldi ama birdaha vermem
(7,230 puan) tarafından
Süt az olabilir sık goğsunu sütun uca gelsin alsın sütun tadini sağarak kaşıkla vermeyi dene alana kadar ayakta verirdim emmeye başlayınca otururdum öyle yapabilirsin
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Çilek ek gıdaya başlanınca bile direk verilmez, 1 yaştan sonra verilir. Kaldı ki cicibebe ne gerek var küçücük bebeğe? Takip et yeniden verme bence
tarafından
Haklısın....
Peki onerebilecegin birşey varmı ne meme nede mama içiyor bazı arkadaşlar azıcık pekmez koy demiş sizce pekmez konur mu
(4,725 puan) tarafından
Yok ya pekmez de verme. Çocuğa ilk 6 ay su bile verilmiyor pekmez içini yakar küçücük daha. Onun bi sıkıntısı olmasa mutlaka beslenirdi belki ağrısı, gazı vardır. Atak dönemi olabilir biraz daha sakin ol bakalım acele davranma
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Çilek zaten bir yaşından önce önerilmiyor. Cici bebe içinde çok erken. Biberonu değiştirin, şırınga deneyin, kaşıkla verin. Bunları anne sütüne koymanız olayı masum yapmıyor 
tarafından
Haklısınız bende sonradan öğrendim çileğin verilmeyeceğini ama çevremdeki herkes verince çocuğuna bende birşey olmuyordur diye düşündüm
(1,408 puan) tarafından
Ben o hataya düştüm, kızım çok gazlıydı herkes çörek otu yağıyi gelir dediler. Kaynanam da verdi, çocuğum 20 gün hastanede kaldı. Hâlâ da tedavi oluyor. Böbrekleri hasar gördü, en büyük pişmanlığım
0 oy
tarafından
Öyle içmediği zaman şırınga ile ver. Onu mecbur içiyor. 
tarafından
Tamam teşekkür ederim ❤️
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Çilek mi? Çilek 1 buçuk hatta 2 yaşına kadar olan  '' asla''lar arasındadır. Bence bir daha verme. Hatta anne sütü hariç Hiç bir şey verme.
tarafından
Hep kendi sütümü verdim ama aç kalınca çok üzüldüm ne yapacağımı şaşırdım
(3,584 puan) tarafından
Ah şu anne olmak. İnsan ne yapacağını bilemiyor bazen.
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Kız üç aylık bebeğe ne cilegi
tarafından
Valla ne yapacağımı şaşırdım 6 saat aç kaldı ne mama ne meme emdi içine çilek koyunca içti
(13,824 puan) tarafından
Çilek alerjik canım bir yasindan sonranuc gün kuralı ile veriliyor bir de çilek cici bebe için daha çok küçük bağırsakları ağir gelir meme reddi olabilir gazı olabilir ten tene emzir
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Başka meyve olsa gene Bi nebze diyeceğim ama çilek asla çok elerjik bir meyve 

Ve üstelik 3.5 aylık bebek daha bağırsakları vücuduyla yeni bütğnleşiyor bebek daha kakasını yeni yeni yapmaya bağırsaklarını çalıştırmaya başlıyorken cici bebe ve meyve verilmesi tamamen bağırsaklara zarar 
tarafından
Evet haklısın ama aç kaldı 6 saat bişey emmedi uyumadı çileği katınca içti uyudu
0 oy
(11,166 puan) tarafından
3 buçuk aylık demişsin ve şimdiye kadar emmiş muhtemelen atak haftasında zorlama canım bu ayda reddedebiliyor uyku esnasında veya uyanmadan önce ver gecer zamanla ama herhangi ek bisi verme çok zorlanirsin ilerde
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Ay çok küçük daha canım. Ek gıdaya başlangıçta bile çilek yasaklı meyve. Bişi olmaz inşallah takip et sen. Şifa olsun bebişe. 
0 oy
(360 puan) tarafından
Kuzum baya zorlanmissin ben seni anladım.tabiki doğru değil yaptığın bebişini düşündüğün için yaptın anladım ama bı doktor tavsiyesi al sütünün tadına bak farklı mi diye pekmez falanda verilmez daha küçük sıkma canıni ben hep sütümün tadına bakardım değişiklik var mı diye
tarafından
Çok teşekkür ederim gerçekten ne yapacağımı şaşırdım 6 saat aç kaldı ne mama ne meme emdi içine çilek koyunca içti
(360 puan) tarafından
Anlıyorum seni çaresizlik insana herşeyi yaptırıyor malesef
0 oy
(481 puan) tarafından
Uc buçuk aylık bebeğe amme sutu yada formül mamadan başka bir şey vermeyin onlar8n sindirim sistemi bizim g8bi gelişmiş değil 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kız sen ne yaptın 1 yaşından sonra bile çilek verilmez zar zor verilir, cici bebe ne alaka tövbe tövbe birsey olmadıysa yat kalk dua et, bir daha asla verme. O dördüncü ay atağına girmiştir zar zor emer ama emer, 
0 oy
tarafından
Normalde de sütünü ıcmıyor mu bu ayda mı böyle oldu reddetme oluyor bu zamanda kızımda üç aylıkken oyleydı emmıyordu ben tam uykuya daldırıyordum gozlerı kapanmadan hemen memeyı sayıyordum ıcıyordu öyle uykulu alıyordu bır daha da cılek verme günah çok küçük daha

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 78 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde Kubra_87 (430 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 76 göst.
9 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 117 göst.
2 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Expertmom (472 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.