0 oy
343 göst.
Aile kategorisinde (134 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar. Bu konu kaç gündür içimi kemiriyo lütfen bana akıl verin etrafımdaki herkes çok taraflı yaklaşıyor olaylara. Şimdi şöyle anlataym daha öncede bahsetmiştim gerçi neyse. Eltimle ilk günden beri sorunlarımız var ama asla yüzeye cikmadi sevmiyordhm ama iyi olmaya çalışıyordum yüz yüze bakicaz diye bı dönem kayinvalidemgille sorun yaşadılar bana sürekli konuşma onla kötü olur karışmayız deyip konuşturmaya başladılar sürekli doldurdu kayınvalidem o şöyle dusunur böyle yapar senle ilgili falan neyse herşeyi gelir bana anlatırdı eltimim son yaptığı sabrımı taşırdı gondemeli bı yazı paylaştım sonra beni her yerden engellemiş neyse şimdi onlar iyi oldu ben kötü. Daha lafı kayınvalidem bana söylediği için onla kötü olması gerekirken ben haklı oldugum halde haksız konumuna düştüm bana tavır alındı. Daha düne kadar herkesin yanında benim yanımda eltimi kötüleyen kayınvalidem geçen günü övmeye başladı neymiş kek yapmış gelmiş pisman kesin bize karşı şunu yaoti bunu yaoti diyo bende dedim beni neden engellemiş sordun mu diye hayır dedi bize olsa sorarsınız yapmayın dersiniz ama dedim bişe demedi sana sinirlenmiş abin öyle dedi demesin mi sanki ben keyfimden yapmışım gibi bı an bana dönmesin mı oklar eltimi sevmiyrodum zaten ama krdesler var diye iyi gibi yapardım hep kayınvalidm doldurdu şimdi aşırı nefret ediyorum eltimden bana diyo ki iyi olun diyo onu övüyor noluyo ya anlamıyorum ben bunlar.dune kadar düşmandi nasıl iki yüzlülük yapıp böyle oldular ki eltim eminim sinsilik peşinde bı an ağzımdan çıktı ondan gelmiştir o kek dedim eskiden olsa kesin kesin derdi bilmiyom garı dedi güldü geçti kotulemedi. Kızlar aklımı kaybetcm ne yapmam lazım şeytan diyo eltinle.iyi gibi ol ez diyo bı yanım onlar gibi iki yüzlü davran bişe olmamiz gibi diyo bı yanım ikisiyle de konuşma ne haller varsa görsünler diyo lütfen bana akıl.verin kaç gündür migrenden basım catliyo gelemiyorum şu iki yüzlülüklere neysem oyum 

8 Cevaplar

+2 oy
(5,627 puan) tarafından
Senin anlattıklarına göre seninde kaynananlardan eksik kalır Bi yanın yok maalesef nefret edip iyi gibi olmak?? Ne denir buna

Kadının sana bir zararı dokunmamış sana ne oluyor da kalkıp göndermeli durum paylaşıyor sun valla ben olsam bende engellerim kusura bakma sen haksızsın. Ne seni tanıyorum ne onları senin yazdıklarına göre konuşuyorum burda maalesef ikili oynayan sensin hem sevmediğin halde iyi gibi olup hem kadınla bir sorunun yokken sırf kayanan söyledi diye kadına gönderme yapman hiç samimi değil hiç iyi niyet yok

Böyle bir durumda tabiki onlar iyi olur sen kötü olursun niye dinliyor sun onları 
(5,627 puan) tarafından
Ben zaten eltiniz iyi demedim ki ama sen böyle yaparak seninde onlardan farkın kalmıyor

Gönderme falan yapıp iyi gibi olacağına keşke direk alıp karşına konuşsan derdin ne niye böyle arkamızdan konuşup duruyor sun diye sonra da güzel bir mesafe koyardın
(134 puan) tarafından
Kadın konuşmadan anlamiyoki çok cirkinlesiyo bı kaç kez denedim bı an bağırmaya başladı olayları çarpıtmaya çalıştı ki o zaman da ben hakliydm birinde hamileym geçmiş karşıma şunu yeme bunu yiyen arkadaşımın çocuğunun parmakları yoktu şöyleydi boyle oluyo şu bu diye hamileyken beni çok gerici şeyler yaptı hoş bişe mı bu dediklerin bı hamileye karşı zaten zor geciyo dedim bu anda bağırmaya başladı herkesin içinde saçma sapan. Bende boyke  bı yazı paylaştm
(5,627 puan) tarafından
Yaptığı yanlış bence en iyisi mesafe koy kaynananlara da onada boş ver hiç düşünme de madem anlattığın gibi bu kadar kötüler sen uzak duracağına neden yakınlaşmak istiyor sun ki senide kendilerine benzetirler
(134 puan) tarafından
Yok yok kesinlikle derdin yakinlasmak değil. Biz memurux zaten uzak ilde yaşıyoruz kırk yilds bir denk gelicez o an onlar gibi bişe olmsmis gibi yapmaliyim her yerden suçlu olduğu halde beni engellyen birine selam dshi vermeli miyim hiç konuşmamsli miyim onu sey yapamadım ya
(5,627 puan) tarafından
Tabiki düşmanlık yapma dinen de haram değmez öyle insanlar için allahın emrine karşı gelmeye sen allahın selamını esirgeme yinede ama hiç bir şey olmamış gibi de davranma mesafeni koru
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bende elti ve kaymana ile aynı apt otryorum 5hyıllık evliyim ilk zamanlar hep iyi olmaya çalstm hep ama hep iyilikle yaklaştım baktımki eltimde o ışık yok çocuğu kızımla oynuyo zarar verici şekilde oynuyo kızamıyosun çocuğuna kızınca hemen gard alyo bağryo çağryo kızımĵn o aralar pskolojisi bozuluyodu çok üzülüyodum en son ki olayda 6 ay önce yani balkonuna neyim düsşe yere atyo en son yine attı gittim istemeye ben atmadm bilmiyorum dedi bende atma dedim niye atyosun sonra sildim nosunu irtibatı kestim . 6 aydrda konuşmuyorum bayramdada gitmycem zaten kaynımda eşime karşı çok fesatça yaklaşyo kaynanam hep onları tutuyo hep ama bende geri çekildim fazla aralarına girmiyorum gitsem akşamları eşimle yanına 1 saat gidiyoruz geliyoruz en iyisi konusmamak bence.
(134 puan) tarafından
Ya valla bizde de aynı kayinvalifem.abisini daha çok el üstünde tutuyo mal paylaşımı yapıldı bize haksızlık yapa yapa yapıldı her şeyde abisi on planda eşimde diyo abimde cıvıklik o karisina dur sese sizi ezmes o kadın diye  o an bile kayınvalidem laf ettirmiyo abin bizi savunuyo diye tabir aliyo bize. Valla bende aynısını yapacaktım onlar varsa köyde annemlere giderim falan dedim kardeşleri kötü et o zaman diye çıkıştı bana kayinvalidem ben mi yaoiyorum bişe dedim yine kötü ben oldum severdim artık hiç sevmiyorum tiksiniyorum
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Mesafeni koy o zaman her ikisiylede bişi konuşulduğunda yanında lafını söyle geç kaynanam gibi bilmiyorum gari de geç canım hiç kafana da takma sen doğru olduktan sonra 
(134 puan) tarafından
Bu elti denen kadınla aynı ortamda nasıl buluncam napcm.bilmiyorum
(1,431 puan) tarafından
Ona göre ayarla kendini canım mesafe koydukça kendiliğinden oluşuyor zaten aynı ortamda çok çok mecburi durumlarda gelirsin
0 oy
(985 puan) tarafından
3 yıllık evliyim kv eltimi o kadar kötüledi ki böyle olduklarını bilsem yanaşmazdım almazdım dedi durdu sonra da diyorki bana el pençe oldular doğulu lar çok saygılılar falan memleketine gitmek istedi eltim son gün söyledi gideceğini yanına uğrayıp ta ama şimdi bakamıyor çocuklarına bırakıp gitmesin diye herkese çok iyi bakıyor diyor gülüp geçiyorum seni adam yerine bile koymuyor diye sende umursama aynısı başımda
(134 puan) tarafından
Ay ay kesinlikle aynıyız bizde iki buçuk yıllık evliyiz öncesinde de sevgiliydik bunlar hep birbirini yerdi sonra bişe olmamış gibi bakarkardi yüzlerine eltim gelirdi tıka basa ger giderdi ben orda bı su bile icemem yani neyse şu an çok zoruma.gidiyo lafı getiren kişiye bı anda ilgi alaka gosterikiyo ben dışlndim. Bu ekti denen kadınla sonuçta mutlaka aynı ortamdan denk gelicem nasıl davranmam lazım bilmiyorum ya kayınvalidmi.cok.sevrdim.tiksindim nefret ettm
0 oy
tarafından
Bir kaynana herhangi gelinin biriyle iyi olup diğerini kötüleyip dedikodusunu falan yapıyorsa bilmen gerekirdi gün gelip senide aynı konuma düşüreceği ona yaptığını neden sanada yapmasın baştan kaynana kötületmeyecektin şimdide hiç birşey yokmuş gibi yapmak mantıklı olan kaynanada eltide aynıdır zaten bugün iyi bı an kötü olunabilir mesafeli ama aynı kalmak en doğrusu her zaman 
0 oy
(492 puan) tarafından
Hayırlı sabahlar.  Postu merakımdan okudum iki defa lütfen yazdığınız için.  Öncelikle niye bu kadar kafanıza takıyorsunuz migreniniz tutacak kadar.  Ne gerek var. Ölümlü dünya, ne eltiymiş ne kaynanaymış.  Aramayın konuşmayın yüz göz olmayın bitti gitti.  Ha konuşmak görüşmek zorundaysanız merhaba merhaba.  Bence boş yere şeylere kendinizi körüklüyorsunuz.  Kim kiminle iyi ya da kötü boşverin.  Siz kendi evinizde eşinizle çocuklarınızla olan huzurunuza bakın.  Sabahın bu saatinde dertlenilecek bir konu değil kesinlikle.  Hayırlı sabahlar dilerim tekrardan. 
(134 puan) tarafından
Ya işte iki yüzlülüklere gelemiyorum birbirlerini sevmiyolardu bı an kötüleri ben oldum çok saçma değil mi çıldırcm iki yüzlüluklerinden iyi olmalarına lafım yokki ben hep derdim xaten iyi olum diye şimdi bı an bana böyle yapmlari sinirimi bozuyo. Haklısınız aslında ölümlü dünya beş para etmez insanlara üzülmeye gerek ykk
(492 puan) tarafından
Bence sevinmelisiniz. Hem iki yüzlülüklerini gördünüz hem de görüşmemek adına bir sebebiniz var, sizi kötü çıkararak aslında ekmeğinize yağ sürmüş oldular.  Günü gelip de lafı açılırsa dönüp dersiniz aranızdaki mesele yüzünden ben kötü oldum bu yüzden sizinle görüşmek istemiyorum ya da mesafeli olmak istiyorum diye.  İnanın az insan rahat kafa demek.  İnsanlarla ne kadar içli dışlı olursanız kendinizi hep böyle konuların içinde bulursunuz.  Boşverin, huzurunuza bakın.
(134 puan) tarafından
Doğru diyosunuz aslında ben kayınvalidemi com severdim uzun yıllar beraberiz eşimle bana herşeyimi anlatır ederdi samimi gelirdi meğer iki yüzlüymus o da. Neyse bu sözlerin iyi ogeldi canım
(134 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(492 puan) tarafından
Rica ederim.  İyi sabahlar
0 oy
(2,008 puan) tarafından
Kusura bakma da kayınvaliden çok ikiyüzlü. İkinizde onun gelinisiniz. İkinizi birbirinize doldurmak nedir? Eltin de fırsat bu fırsat demiş belli ki o da sana pek sıcak bakmıyor. İkisiyle de mesafeni koru. Çünkü böyle insanlardan hayır gelmez. Apaçık belli. Sevmediğin insanla samimi olmaya çalışma bence. Yarın daha büyük bir şey olur bu sefer daha çok yara alırsın. Hiç muhatap olma. Bırak isteyen silsin isteyen engellesin. Sen eşinle yuvanla meşgul ol. Mutluluğuna bak. Gerisi yalan dolan. 
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Kayınvaliden sana eltin için kötü konuştuğu zaman dinlemeyecektin bunları bana niye söylüyorsun söyleme istemiyorum deyip susturacaktın 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 198 göst.
26 Mart 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 303 göst.
23 Eylül 2021 Aile kategorisinde gkcK (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 155 göst.
23 Nisan 2024 Aile kategorisinde Yusram.6925 (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 91 göst.