0 oy
864 göst.
Diğer kategorisinde (984 puan) tarafından

Kızlarrr kayınvalidemler annemlerin iftara davet etmişler. Evleri karşılıklı zaten aynı köydeler. Annem de bana siz de gelin dedi kaynanamı aradım hiç de davet etmedi yani :D sonra eşime dedim annem böyle böyle diyor diye o da gidelim sanki yabancılar dedi. Haber vermedik sürpriz olsun dedi. Ben de Bi kaç şey görütücem ama ayıp olur mu yaa? Ne bileyim garip hissettim bir an 

34 Cevaplar

0 oy
(984 puan) tarafından

En İyi Cevap

Gittim.. 

Gitme diyen çok olmuş ama eşimle girdik bir kere yola dedim. Tatlı falan yaptım yetiştirebildiğimi. Zaten kayınvalidemin ne yapacağını biliyordum. Yemek konusunda sıkıntı yoktu zaten hatta arttı da yemekler bana da verdi. Çok sevindi Bizi görünce. Arabamız bozulmuştu da yapılmadı sanıyormuş. O yüzden davet etmedim dedi. Üzülmüş gelemicez diye ama görünce o kadar sevindi ki . Hiç sarılmayan kadın sarıldı yaniii.

Ömrümde ilk kez davetsiz bir yere gittim daha gitmem de bu güzel oldu <3

-Reklam-
+4 oy
(561 puan) tarafından
Habersiz bir yere gidilmesini de bana gelinmesini de hiç sevmem
+1 oy
(3,453 puan) tarafından
Bence ayip olur kayinvalidenin yerinde olsam hosuma gitmez belki ölcülü yemek yapacak kadin
(3,453 puan) tarafından
En azindan arayip biz de gelsek olur mu ben yiyecek bi seyler getiririm falan desen iyi olur
+1 oy
(3,237 puan) tarafından
İftar değilde. Geçerken biri uğrar, diğeri onun geldiğini duyar gelir misal. Normalde o diğer kişinin geldiği yok. İkisi baş başa verir muhabbet eder ya. İkisinide kovasım gelir
0 oy
(15,039 puan) tarafından
Onun davet etmemesi ayıp olmuş aslında. Valla ben olsam gidemem heralde. Oğlu arasın soylesin anne biz de gelcez diye. Ancak öyle 
0 oy
tarafından
Ben olsam gitmezdim
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Annenleri çağırıp size söylememesi bi enteresan.
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Aranızda ki samimiyet önemli birazda benim kaynanam olsa mesela giderim çok çok mutlu olur 
(984 puan) tarafından
İşte benimki de öyle hele torunu için yanıp tutuşuyor zaten
(14,019 puan) tarafından
E git o zaman ne olacak kaynanam benim annem gibidir ben olsam giderdim yanında yiyecekte götür belki kendisi ölçülü yapmıştır az gelmesin yemekler hem habersiz iftara gitmek çok sevap diye biliyorum
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Her zaman empati taraftarıym.aynı şeyi yasasan hoşuna gitmezdi.sen de yapma o yüzden.belki ölçülü yapar ona göre hazırlık yapar.sizi de başka gün davet edecek demek ki öyle plan yapmış 
0 oy
(48,508 puan) tarafından
ramazanda habersiz gitmek sevap diye kayinvalideme gittik icine sinmedi tektar yemege aldi bizi☺️ aramışsin annenler gelecek bile dememis gitmeyin daha iyi 
(6,441 puan) tarafından
Ama kaynananın evine annenin davet etmesi olmamış misafir misafiri davet mi eder
(48,508 puan) tarafından
yabancı degil diye demistir
(984 puan) tarafından
Kız öyle değil yaa bizimkiler hep iç içeler. Eskiden beri yani. Annem davet etmedi tabii ki. Sadece gelseniz iyi olurdu beraber olurduk dedi
(6,441 puan) tarafından
Ee napcan şimdi gidecek misin gitmeyecek misin:)
(984 puan) tarafından
Gittim geldim yatıcam bile dhdhdg
0 oy
(12,897 puan) tarafından
Samimi ise aranız ayıp olmaz sevinirler 
(984 puan) tarafından
Evet samimiyiz o yüzden sıkıntı olmaz mutlu da olurlar ama hiç yapmadığım şeyler yani o yüzden sordum
0 oy
(1,995 puan) tarafından
Eğer samimiyseniz arayıp söylerim müsait misin diye. Ama habersiz gitmek olmaz bence. Samimi de olsan aran çok da iyi olsa her zaman arayıp müsaitliğini kontrol etmek gerekli. Bana biri habersiz gelse hazılrık yapmamışsam hele var ya cinnet geçiririm habersiz geleni de hiç sevmem. Belki ona göre ayarladım belki o an başkasını ağarlayacak psikolojiye sahip değilim. O yüzden haber vermek ve onay almak şart bence.
0 oy
(13,805 puan) tarafından
Ay git kiz nolcak. İki aile bir arada, sizde ortak noktalarisiniz. Yemeklerde yeter bence. Önemli olan bir arada olmaniz. 
0 oy
(6,850 puan) tarafından
Ben gitmem annem olsa gel demeden gitmem yabancı değil diye bişey yok ben naparsam onlarda aynısını yaparlar ben habersiz gitsem onlarda var kapı çıkar gelir bu bu konuda kafam rahat çok gelmezler gelirlerse de haber ederler bu düzeni hiç bozamam 
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Bu arada ki samimiyetle ilgili .. biz yapıyoruz bazen çok mutlu oluyor ne iyi ettiniz benimde aklımdan geçtiniz der.. bazen elim dolu giderim 1 çeşit yemek yaparım.. ama bazı kişiler sevmez böyle şeyi tanımışındır artık kaynananı
(984 puan) tarafından
Valla hiç yapmadım ama elim dolu gidicem ben de. Ne zamandır kızımı da göresi var ne bileyim bir şey olmaz herhalde
0 oy
(2,346 puan) tarafından
Yani bu samimiyetine bağlı. Benim kayınvalidem çık gel ramazan diye gelmemezlik yapma dedi ben de samimiyetime bağlı olarak ve dediğine karşın geçenlerde pizza istiyor canım falan demişti ayıptır söylemesi. Yaptım aldım gittim ezana yarım saat vardı öyle sevindi ki anlatamam yani gözlerinin içi gülüyordu iyili geldiniz hoş geldiniz diye diye bir oldu 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bana göre ayıp ailede olsa davet edilmediğim yere gitmem biz alt üst oturuyoruz yinede ay sizde yeriz bugün yok kaynanam gelin yiyin derse öyle
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Ben olsam gitmezdim. Gelin dememiş ne bana ne de kocama. Gerek görmemiş. 
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Muhabbetinize bağli biz gitsek k.validem cok mutlu olur mesela:) gideriz de cat kapi
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Ben giderim vallaha... Onlarda bana gelebilirler. Nolacak iki tabak fazla koyulur sofraya

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 223 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 432 göst.
28 Mart 2023 Aile kategorisinde 12345678910 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 706 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 521 göst.