0 oy
930 göst.
Aile kategorisinde (722 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar her şey ateş pahası ya insan bir şey alamıyor eşim yeni askerden geldi iş bulamıyor çalişamiyor eşimin bile psikolojisi bozulmuş adam kunuşmak bile istemiyor artık nasıl olacak bu halimiz hiç bilmiyoruz inanın dün afedersiniz adet oldum takacak pedim bile yok gitim bir tane kardeşimde bir kaç tanede gurumcem den istedim  ve artık ağlamak ta bir hal oldum bizim ile aynı durumda olan varmı ya artık kafayı yiyecem

27 Cevaplar

+7 oy
(10,459 puan) tarafından
Koştur koştur evlenmek yerine bir düzen kurup yuva kurmak daha iyi değil mi peki gülüm? İki de çocuk diyorsun...hayat pahalı doğru ama burada tek suç fiyatlarda mı sence
(10,090 puan) tarafından
2 cocuk kismi silinmis :)
(832 puan) tarafından
Asker eşi olduğum halde oğlum 3 yasında Yeni çocuk düşünmeye başladık bu devirde bence düşünmeden adım atmamak lazım evlenmedende essek gibi çalıştım yıllarca biraz emek lazım  yaşım 29 olduğu hâlde bu yaşamda cabalamadan brısey olmuyor yoksa biraz cor çocuk sahibi olmayı ertelemek gerekiyor gerçekten çocuk demek masraf demek
(832 puan) tarafından
Ailen çocuklarna bakıyorsa git sende iş ara yaşında genç doğuda olmasam çalışırdim  çocuğumu emanet edeceğim annnem  kaynanam olsa
(10,459 puan) tarafından
2 öğretmeniz. Tek kızımız var. Bizim hikaye bu kadar. Yetmek yetebilmek önemli. Bizim de oluyor öyle coşkulu hormon durumları da mantığımız baskın gelıyor. Yarını düşünmek gerek. Mecburuz buna. Bu da doğdu ama öyle böyle büyür devrini geçtik artık. Ekmek aslanın midesini bile geçti değil ağzı. 2 çocuk kısmını yoruma yazmış aşağıda canım.
(2,223 puan) tarafından
+1de benden
-Reklam-
0 oy
tarafından

Allah yardımcınız olsun inşallah hayırlı bir iş bulsun da eşin evinize bereketli para girsin üzülme Allah büyük <3

(722 puan) tarafından
Rabim her zaman büyük Allah razı olsun ama üzülmemek elde değil artik
0 oy
tarafından
Allah tez vakitte yardım etsin inşallah. Devir zor
(722 puan) tarafından
Sağol Allah razı olsun hemde ne zor
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Kaç yaşındasınız ikinizde 
(722 puan) tarafından
Ben 22 eşim 25
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Çocuğun varmı canm insallh bulur yaa eşin size şuan destek olacak biri varmı 
(722 puan) tarafından
2çocugum var eşim günlerdir iş arıyor iş kura giti yemin ederim dünden beri bir Gram uyumadı sabahtan iş arıyor  maalesef destek olacak kimse yok
(1,375 puan) tarafından
Ya çok uzuldm canm umarım yakın zamanda güzel bir iş bulur çalışır
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Allah yardımcınıx olsun asgaride olsa bir işe başlasın eşin sende öyle o sırada da düzgün iş araştırmaya devam etsin olur inşallah eşimde kıştan beri cepten yiyor iş çıkmıyor hiç nasıl olacak bilemiyorum bugün yarın doğumum var doğumdan sonra beklediğim yerler var çalışmak istiyorum 
(722 puan) tarafından
Ya eşim diyor aylık 3 bin bile olsa çalişirim ama yok başvuru yapmadığı yer kalmadı Allah sizinde yardımcınız olsun
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Her şey bi an da olmuyor sabr etmek lazım tabii oturup beklemek de olmuyor çabalamak da lazım. Biz herkesin kaderini kendi çabasına bağlı kıldık. İsra/13 bunu da unutmayın kimse kolay kazanmıyor herkes bir şekilde fedakarlık yapıyor biz mesela eşimle uzağız gidemedik yanına sorsan subay eşi çok para alıyor gibi görünür ama hasret olmaktansa az kazanıp beraber olmak daha güzel. Herkesin geçimi farklı siz sabr edip umutsuzluğa düşmeyin.
(722 puan) tarafından
Rabim herkese kolaylıkla versin helal lokma nasip etsin inşallah
0 oy
(590 puan) tarafından
Şimdi günlük haftalik ne bilim gjnh kurtaracak biyere girişinde, orda çalışırken başka yerlere geçer 
(722 puan) tarafından
Geçen hafta İnşaşat işine girdi günlük 200 TL alıyordu iki gün çalişti adam akrabasını işe alip eşimi cikarti
(590 puan) tarafından
Allah büyüktür hayırlısı olsun akbank faizsiz kredi veriyordu isterseniz çekin şimdilik.on bin kredi
0 oy
tarafından

Çok zor gercekten parasızlıktan zıyade sızınkı yoksunluk olmuş artık :( cocuklar var mı

(722 puan) tarafından
Evet iki çocuk var
tarafından
Eşin pazarcılık yapsın garsonluk yapsın hıc mı bırsey yok canım ya, cocuklar kucuk mu
0 oy
(6,456 puan) tarafından
İkinizde çalışır toparlarsınız canım birlikten kuvvet doğar sıkma canını daha çok gençmissiniz her şekilde iş bulursunuz.  Sana tavsiyem seninde bir mesleğin olsun 
0 oy
(11,086 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Biz de çok zor zamanlardan geçtik ama toparladık hamdolsun. Biraz sabır biraz çaba. Başka yolu yok. İş nasıl bulamıyor tamam zor ama illa ki iş bulunur. İş seçmiyor dimi eşin mesleği ne? 
0 oy
(7,342 puan) tarafından
Hangi şehirde oturuyorsunuz cnm 
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Cnm sen kaç yaşında  evlendin böyle iki çocuğun var  yaşında  daha 22  bu zamanda bu yasta iki çocuk  bakmak çok zor  rabbim yardımcın  olsun
0 oy
(192 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun il neredi
0 oy
(3,253 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. 

Geceleri bez parçası kullan. Temiz bezi ütüle. Eski nevresim çarşaf olur. İyice ütüle. Ve gece olduğu için önden arkaya uzun olsun. Üs üste 2 iç çamaşırı giyin.  Bez kaymasın diye. 
tarafından
Senin o kalbini var ya severim severiiiimm
(832 puan) tarafından
Annem bez kullnirdi Hep çalışırdi ama hiç almazdı sonradan
(3,253 puan) tarafından
Canım ben geceleri bez kullanmayı seviyorum.  Gündüzleri ped kullanıyorum.
Gece bez rahat geliyor bana. Ped sanki kısa kalıyor. Çarşafa 1-2damla bulaşır hep.
Ama bezde önden arkaya uzunca oluyor. Üstden küçük bezler koyuyorum. Gece uyandığımda küçük olanlı değişiyorum. Islak kalmıyor yani.  Kutu kutu ped alarım hep. Ama geceleri hep bez kullanırım.
Sağlık açısından da pedler uzun süre kalınca zararlı kimyasallar salgılaya biliyor.  Bezimi temizce yıkayıb ütüleyib kullanırım.
Ayrıca yıkana bilir adet külotları da var. Ben hiç kullanmadım. Ama kullananlar memnun.
0 oy
(3,401 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun hangi ilde yaşıyorsunuz canım 
0 oy
(6,039 puan) tarafından
Rabbim hayırlı kapılar açsın mübarek günde 
0 oy
tarafından
Asgere gitmeden önce nerede çalışıyorsa döndükten sonra 2 ay içinde basvurursa tekrar iş yeri geri almak zorunda yasal hakkı 
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun rızk kapınız açik olsun ins
0 oy
(688 puan) tarafından
Vallaha bizde biliyorduk kuzum yaşı yaşımıza denk yakışıklı birisini almayı ama böyle düşünmek ilerde doğacak çocuklarıma bencillik etmek olur diye durumu iyi bir insanla evlendim. Önemli olan kendine sağladığın hayat ve koşullar değil çocuklarımız. Tabikide malına güvenme demişler fakat bu zamanda da mal canın yongası olmuş. Ben aşk evliliği değil mantık evliliği yaptım böyle sıkıntılar yaşamamak adına senin adına üzgünüm Allah yardımcın olsun

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 268 göst.
0 oy
5 cevap 252 göst.
13 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Fatmastl (666 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 160 göst.
18 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Es25 (3,771 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 195 göst.
28 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Bunalmisbirisi (3 puan) tarafından soruldu