0 oy
775 göst.
Aile kategorisinde (384 puan) tarafından
Ramazan'ın bitmesine 9 gün kaldı eşimle kardeşim dun akşam konuştular kardeşim  cuma bize iftara gelin dedi erkek 20 yasinda eşimde bakariz  dedi anneme dedi sen ne diyon gelelimmi annemde senle oglum biliyosunuz dedu bugunde aradım oylesine dediki yarin temizlik isi var gitcem obur gunde var hafta sonuda bayram temizliği yapcam bisey demedim ikinciyi tekrarladi bende sen esim icin onu cagirmadinmi dedim siz gelin ben iftara yetisiyorum dedi esime söylemedim az once kendisi dedi sanki annen  isteksiz cagirdi gitmeyelim bence dedi  biz kocaeli annem istanbul yarim saat suruyo yol gitsek  kalıyoruz o aksam annem bunu biliyo haftasonu bayram temizliği yapcam dedi gitsemmi gitmesemmi şaşırdım  kalbimde kırıldı doğrusu gözüm bi aydır  yolda annem iftara çağırcak diye çağırmadi ama napicam esime ne dicem annem cok sinirli acik acik konuşsam bagirir cagirir kesinlikle kendini hakli goruyo  konuşmaz benle

19 Cevaplar

0 oy
(384 puan) tarafından

En İyi Cevap

Annem bize  geldi bi kac ay onceydi  hastaneye gitcem randevum vardi cocuklari birakcak kimsem yoktu bende anneme biraktim evde  oda kac gun once gelmisti ztn hastaneye gidecegim gun  bizim eski mahhaleye gitcekti komşuları ziyarete  sansa sistem yoktu geciktim annem beni rezil etti aradi  etmedigi kelime kalmadi sen beni kandirdin ben mahaleye gitcektim ama  nasil bagiriyo  sabah gittim ogleden sonra eve geldim kahvalti sofram bile hala dezgahin üstündeydi   kendi annelerinizle kiyaslamayin benim kaynanam el kadini birkez bile cocuklarima bakarken kafama kakmadi annem benim evimde hep kendini misafir gibi gorur en ufak hatamda kuser ben nasil davet edilmeden gidim ramazanda siz bana hâk verin 

Bu arada ramazan boyunca calismadi dayılarımı hepsini davet etti bayram geldi oda kardesim soyledi yine annem  söylemedi 
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Oruç oruç çalışıyormuş kadın. 3 gün 5 gün farketmez ki bir de temizlik işi ne kadar zor. Ben anneme çağırma bir de bizle mı uğraşıcan yorgun yorgun derdim şahsen. Hem kaynana ne oluyorda soruyor. Annen çağıracak mı diye. Onun üstüne vazife değil ki. Ver cevabını sussun.
(360 puan) tarafından
+++++++
+1 oy
(128 puan) tarafından
Madem oraya gitmek görmek hasret gidermek istiyorsun anneni ara yemeği pilavi ben yapıp getireyim sende bi çorba yap anne çorban çok güzel oluyo de oraya gidince de salata yaparsın yemekleri sıkı sıkı sarıp bagaja koyarsın hicbisey olmaz. Haftasonu da büyük islerini birlikte hallederiz sen bayrama kadar ufak tefekleri yaparsın de gönlü olsun. Sen şimdi kırılıp gitmesen hem aileni göremeyeceksin hem tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış olacak. O yaşta kadın oruc oruc başkasının evine temizliğe gidiyorsa gönül koyulmaz canım gönlü yapılmaya çalışılır bence. Biz ailece iftarı hep böyle yapıyoruz anneanneme diyoruz sen hicbisey yapma senin sutlacin cok guzel oluyo sen sutlac yap hem hosuna gidiyo oyle deyince bizde annem yemek yapar teyzem pilav ben çorba salata bide hazır tatlı alır gider hep beraber iftar yaparız biseyleri zorlaştırmadan oluruna bakmak lazim
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Yanj annenin belli ki işi gücü var ben olsam hiç gocunmam çağırmasa da canı sağolsun ne olacak allah başka dert vermesin annen tekrar söylerse git söylemezse sende eşine deki bayram yakin bende temizlik falan yapicam gidemem gece kalamam işim var falan dersin
(384 puan) tarafından
Ama bir aydir cagirsaydi keske o kadar bos vakti evdeydi kaynanam bile sordu annen sizi cagircakmi el sonuçta  konusuyo
(4,217 puan) tarafından
Haklısın canim cagirsaydi iyi olurdu ama olmamış bidaha derse kaynanan annem çağırdı ama biz gidemdik dersin bazen insan istiyor ama nasip olmuyor inan annenlere aynj mahallede oturuyoruz ramazanin başından beri çağıracam diyorum daha firsat bulamadım bi müsait olamadım benim müsait olduğum gün onların işi oldu falan filan çokta takılma böyle şeylere canını sıkma bacım
0 oy
(11,086 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla annen oruç oruç temizliğe gidiyo çok yoruluyordur canım ya niye alınıp üzülüyosun.. Giderseniz de erkenden git yemekleri sen yap hatta onun bayram temizliğini de yap öyle dön. 
(384 puan) tarafından
annem bi aydir 3 gun bilemedin 5 gun gitmis işe  hicmi bosgun yok ben giderim gitmesine eşim  gec gitcez dedi
(11,086 puan) tarafından
Sen çağırdın mı peki annenleri
0 oy
(645 puan) tarafından
İsteksiz çağırdığını farkettiysen  gitme canım bayramda gidersn üzülme isi var belli ki 
0 oy
(48,371 puan) tarafından
gitmeyin açık açık demis kadin bayramda gelicez zaten iki kez git gel olmasın de.bide yarim saat uzun mesafe degil gidince kalmaniza gerek yok dönün vakitlice evinize 
tarafından
Aynen öyle sanki yarım saati 5 saatlik yol gibi demis. Yarım saatte ne varki.
(48,371 puan) tarafından
yatilj misafir zor kadın kendine gore yapıyodur damattan cekiniyodur
0 oy
tarafından
Ben olsan gitmem kadın daha ne diyecek bir aydır cagirmamis son zamanda hiç oralı gelemeyecez derim sen de yorulcaksin zaten der kapatırım konuyu 
0 oy
tarafından
Anne işin varsa kalsın sorun ddgil deseydin 
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Ben nedense hiç takılmıyorum böyle şeylere normal zamanda zaten gitmiyor musunuz işi vardır belki veya neden davet bekliyorsun sen önden git annene yardım et aksama esin gelsin bilmiyorum aile bagi böyle olur benim bildiğim davet etti çağırmadı alındım küstüm bana cokcocukca geliyor ben gitmek istediğimde danismiyorum bile veya müsait misin demiyorum orası hala benim evim kimse evde yoksa da açar kapımı girer keyfime bakarim
0 oy
(1,503 puan) tarafından
Bence çağırmasını beklemekte yanlış şahsen ben şimdiye kadar iki defa kendim kalktım gittim çağırmasını beklemedim yani geliyoruz dedim direk 
0 oy
(6,173 puan) tarafından
Kadın kendine göre plan yapmış temizlik günleri ayarlamış yoğun demek ki bence alınma bayramda gidersiniz. Mesela ben de bu hafta içi için anneme gelelim bir gün dedim bu hafta temizlik yapıyorum hafta sonu gelin dedi hiç de kırılmadım üzülmedim yani sen annenin içini bilmiyor musun sonuçta iyi niyetli mi kötü niyetli mi seni seviyor mu sevmiyor mu biliyorsundur. Ne amaçla söylediğini az çok anlamışsındır sizi istemediğini mi düşünüyorsun,?
0 oy
tarafından
Sen cqgrisaydin anneni madem boş vakti var
0 oy
(11 puan) tarafından
Canım bizde burda yakınız 20dk felan.hamileyimde.suana kadar cagirmadi annem.benimde kaynanam eşime söylüyo çağırmıyor mu vs diye sizi sürekli.tabi bana diyemiyo.merakli benim kaynanam laf etmek için bahaneler buluyor o ayrida.

Benim annemde  okadar kişiyi çağırdı.insan bı yadirgiyo neden çağırmıyor diye.

Hafta sonu çağırır diye umut ediyorum.kendim için değil etraf çok boş boş konuşuyor hamileyim haliyle takılıyorum her seyi
0 oy
(915 puan) tarafından
Kadın çalışıyormuş zaten gitmezseniz bişi olmaz hatta evdeyken çalışmıyorsan  git yardıma böle şeyler için alınmak saçma sanki 
0 oy
(972 puan) tarafından
Bu senin kayinvaliden degilki annen durustce birbirinize soyleyebilmelisiniz duygularinizi.kadinin isi varsa bide yatili gitcekseniz olur mu hic mutlu olacagina eziyet olur kadina.esinin kaynananin agzinida kendin kapaticaksin annem ise gidiyo ben ona yuk olmak istemem bi uygun gununde giderim diyceksin.kendi tarafini sen koruycaksin
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Çaağırmak zorunda mı  ramazan boyunca
(384 puan) tarafından
Ramazan boyunca degil ben onun kiziyim tek evli çocuğuyum  sadece bir gun cagirabilirdi dayilarimi cagirdi beni cagirincami bisey olcak
(9,247 puan) tarafından
Yani olabilir ama belki eşinle problemi var
(384 puan) tarafından
Yok esim cok iyi onlara
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Gitmeyin bide idtara yetişirim demiş yani sn hazırlıcaksın ki anne evi hazırlanır ama annenin tavrı çok başka ben gitmezdim yorumunuda okudum gitme
(384 puan) tarafından
Canimsin kimse benim anlatmak istediğimi anlamadı kendi anellerinin ustunde düşünürek haksiz yapiyolar beni ama benim annemin karakteri cok farkli
(7,768 puan) tarafından
Senin demek istediğini anladım ben canım sen sıkma canını bayramda bi gider az oturur kalkarsın
0 oy
(1 puan) tarafından
Benim kendi annem de çağırmaz kaynanamda ama ben çağırsam uçar hepsi artık gitmiyorum da çağırmıyorum da 
(1,386 puan) tarafından
Eski post kız horlatmişsin
(2,674 puan) tarafından
Ya bir de bitmesine 9 gün kalmış diyor bacım , daha yeni başladık ondan da mi anlamadın:D
(1,386 puan) tarafından
Bende okurken ordan anladım;)

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 372 göst.
6 Ekim 2021 Diğer kategorisinde hatcecetin (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 330 göst.
31 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Mrvyilmaz (575 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 854 göst.
8 Aralık 2021 Aile kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,123 göst.
10 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Portakallltohumum (123 puan) tarafından soruldu

377,273 soru

11,290,177 cevap

34,703 kullanıcı

...